Sen Anlat Karadeniz 43. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 08 Mar 2019 Analiz SAK  0

Murat’ın evden ayrı kaldığı gecenin sabahında dükkanda kardeşi ile şakalaşırken duvardaki kemençeyi yere düşürdü. Bu kemençenin içinde Fikret beyin Tahir’e bıraktığı bir mektup vardı. Mektup da Tahir’e bugüne kadar hiç söylenmemiş bir sır yazılıydı. Murat bu sırrı öğrendi. Acele ile dükkandan çıktı.

Vedat Nefes’in yerini öğrendi ve onu önce ikna etmeye çalışsa da Nefes gelmeyeceğini, son nefesine kadar Vedat’a hayatında yer olmadığını söyledi. Vedat da her zaman ki gibi hayır kelimesini kabul etmediği için silah çekti ve her ikiniz de benimle geliyorsunuz dedi. Nefes karşı çıktı. Yiğit de evde içerden canavara taş at dedi. Vedat da çocuğumu bana karşı doldurmakla iyi bir şey yapmıyorsun dedi. Sonra da bayıltıp kucaklayarak arabaya taşadı. Sonra da Yiğit’i almak için eve zorla kapıyı kırarak girdi.

Yiğit biyolojik babası Vedat’ı sevmiyor. Tahir ile balık tutarken kullandığı parçalardan balık oltasının ucundaki parçayı kendisini zorla götüren Vedat’ın yakasına taktı.

Tahir de Fikret’in yanındaydı. Fikret ona bir miktar para verdi. Yardımcı oluyor ona. Fikret sırların açığa çıkacağını bildiği için annesi ile konuşmasını istedi. Tahir zorlayınca da bazen bilmek öldürür, bazen de yorar dedi. Geçmişe takılıp kalma Nefes ile birlikte yeni bir düzen kur, çocuğunu, karını al ve git dedi. Tahir de kafama takıldı ben bunu  bulmadan gitmeyeceğim dedi.

Fikret, geçmişe gitti. Geçmişte sevdiği kızı başka erkekle kaçtı diye vurmuştu. Kocasını da vuran Fikret, evin içinde gelen bebek sesine, içeri girerek bebeği almış ve uzaklaşmıştı evden. Bu bebek Tahir di. Annesi ve babası kendi bildiği insanlar değildi. Fikret bebeği Gülendam ile birlikte Saniye hanımın evinin kapısının önüne bırakmış bir de not bırakmıştı. Şimdi o gerçek yıllar sonra ortaya çıkacaktı. Tahir bu gerçeği öğrenince nasıl tepki verecek? Deli Tahir adını babası Deli Tahir den almıştı.

Fikret de Sakine yi telefonla aradı. Deli Tahir’in ona hesap sormaya geldiğini söyledi. Saniye hanım evinin önünde tam kapısını açacakken geçmişe gitti. O anları hatırladı. Bebeği kapısının önünde bulan Saniye hanım evine almış notu okuyordu. Not da, yaşadığımız sürece bu günah sadece benim değil, senin de cehennemin olacak Saniye. Sakine ve Tahir’in kanları ve bu oğlanın vebali ikimizin boynunda olacak, bu bebek Tahir’in oğlu diye not bırakmış Fikret.

Saniye hanım, bu gerçeğin ortaya çıkacak olmasından dolayı kalp krizi geçirdi bayıldı. İçerde olan Asiye ve Nazar da gürültüye kapıya çıktılar. Nazar yardım etti.

Tahir de kaçarken polislere yakalanacaktı. Ali ise sorguya alındı. Tahir’i götürecek kişi Ali olduğu ve Tahir de kaçtığı, ekip arkadaşlarına takibi bırakmalarını söylediği ve Tahir’in yakalanamamasından dolayı Ali görevi kötüye kullanmaktan açığa alındı. Tahir de eve gelerek annesini sordu ve kalp krizi geçirdiğini öğrendi. Kapının önünde belediye işçisi gibi çalışanlar polis di Tahir’i eve girerken görmüşler hemen eve geldiler açın kapıyı polis diyerek ve Tahir yeni geldiği evden mecbur yakalanmamak için kaçtı.

Hastaneye giden Mustafa ve Fatih, Murat’ın verdiği mektup ile gerçekleri onlarda öğrendi. Çocukken çok korkarlarmış, Fatih ve Murat Tahir abilerinin kardeşi olmamaktan. Bu gerçek oldu dedi Murat. Tahir onların öz abisi değil. Bunu sana kim verdi diye sordu Mustafa, Murat da kimse vermedi kemençeden çıktı dedi. Fikret’in verdiği anlaşıldı.

Vedat, Nefes ve Yiğit’i zorla kendi evine götürdü. Sonra da adamlarından birine kendisine yumruk attırdı. Sonra da gitti kendisini Tahir olarak tanıttı ve kadına para verdi. Vedat geldi onu elimden kaçırdım ama Nefes ile Yiğit’i güvenli bir yere aldım dedi. Kadın da inandı. Tahir diye kendisini tanıtınca, Tahir de Vedat oldu. Olurda gelirse bizi görmedin bilmiyorsun, siz iyiler oldukça bizde iyi olacağız Allah razı olsun diyerek gitti.

Eve geçti ve Nefes ile konuştu. Yiğit sen babam değilsin dese de ben senin babanım dedi. Sonra da odadan çıktı ve bir müzik açtı. Nefes o müzik ile geçmişte Vedat ile yaşadığı her şeyi bir bir hatırladı kötü oldu. Yiğit annesine sarıldı geçti dedi. Öyle geçti demekle geçmiyordu yılların acısı vardı Nefes de ve bir müzik ile yeniden hatırladı o anları.

Saniye hanım hastaneden çıktı ama kimse onun yüzüne bakmıyor. Nazar ise, yakından ilgilendi Saniye hanımla.

Tahir, yakalanmadan Fikret’in yanına gitti. Vedat da oradaydı. Silahlar çekildi. Fikret de çekti silah ve sonunda Vedat gitti. Tahir de Vedat’ın boynundaki Yiğit’in balık tutarken aldığı çengeli gördü. Nefes ve Yiğit Vedat’ın elindeydi. Arabanın anahtarını Fikret’e verdi kendisi yürüyerek oradan ayrıldı. Yarın amcasının mezarında buluşacaklar herkes eteğindeki taşları dökecekmiş, Fikret öyle söyledi.

Mustafa Kaleli tüm aile bir aradayken, Fikret’in bıraktığı mektubu okudu. Mektup bittiğinde herkes üzgündü. Osman baba gözyaşlarını tutamıyor ağlıyordu. Ali, Avukat, Nazar, Murat, Fatih, Asiye, hepsi üzgündü. Kısaca özetlemek gerekirse, mektup da Tahir’in gerçek anne ve babasının Sakine ile Deli Tahir olduğu, Fikret’in de onları vurduğu. Vurma sebebi ise Sakineyi sevmiş, babasından istemiş sevincine diyecek yokken, onlar Sakine ile Deli Tahir önceden sevdalıymış konuşuyormuş ve kaçmışlar. Saniye hanım da Deli Tahir’i seviyormuş ama babası diğer kardeşe vermiş. Böylece aşıklar birleşip kaçarken geride iki sevdalı insan kalmış. Sakine ile Saniye hanım da çok iyi arkadaşmış, bir gün adresini vermiş, Saniye de gidip babasına verirken Fikret de oradaymış.

Adresi almış, gitmiş ve bu iki sevdalı insanı birer kurşunla vurmuş. Orada ölmüşler. İçerden bebek sesi geliyormuş. Fikret bebeği almış ve Saniye’nin kapısına bir mektupla bırakmış. Sonra da bu mektubu yazarak yıllar sonra Tahir’in gerçekleri öğrenmesi için yazıp kemençenin içine bırakmış sonra da hediye etmiş. Gerçekler şimdi açığa çıktı. Bir tek Tahir bilmiyor şimdilik.

Fikret, bir itiraf da bulunmuş oldu. Ben bir evladı anasından, babasından kopardım benim evladım da benden koptu dedi. Ve bu mektubu okuduysan, hala hayattaysan gel vur beni, çok yoruldum be evlat uyumam lazım Abin Fikret Deliçay yazıyordu. Fikret gençliğin verdiği o hatayı yapmasaydı bugün kendi evladı Vedat da kendisinden ayrı kalmayacaktı kim bilir? Uyumak istiyormuş, mezarda böyle bir günah ile uyuturlar mı ki?

Tahir, Nefes ve Yiğit’i almak için Vedat’ın evine gitti. Vedat’ın evinde ise, bir adam Nefes’e tokat attı. Bunun acısını Vedat adamın elini tost makinasına sıkıştırarak verdi. Çok can yakar sıcak tost makinası adam hiç de canı yanıyor gibi bağırmadı. Cezası kesildi, tost çöpe gitti. Vedat Nefes’in yanına gidince Nefes içecek şişesini kırdı ve Vedat’ın boynuna sarıldı elinden silahı atmasını 8 yıl önceki Nefes olmadığını söyledi. Vedat da elinden silahı bıraktı. Yiğit, denizden gelen kaplanı gördü. Tahir önce Yiğit’i sonra da Nefes’i alarak oradan uzaklaştı.

Yolda polis çevirmesi vardı. Ancak Tahir’i çeviren polis, gece ormanda ayağı kapana sıkışan ve Tahir’in o kapandan kurtardığı polis di. Polis de Tahir de birbirlerini hatırladı ve geçmesine izin verdi. Maç yapacaklar baklavasına sözleştiler.

Mustafa, Murat, Fatih, Asiye hep bir olup Saniye annelerine hesap sordular. O da bana sormayın gidin Katil Fikret’e sorun ben ona adres vermedim. Ben kızını çok merak eden babasına verdim nerden bilirdim bir belalısı var, nerden bilirdim gidip öldürecek? Ben öldürmedim dedi. Mustafa ne yaşattıysan onu yaşıyorsun dedi.

Saniye hanımda kendisini savundu. Ben ona analık ettim, sizlerden ayırmadım. Söyleseydim de, boynu bükük mü büyüseydi? Siz analık nedir bilmezsiniz dedi gitti. Bir yerde Saniye hanım da haklı. O sadece babasına vermiş adresi. Öldürmek Fikret’in kararı. Çocuğu Saniye ye getirmek de. Saniye hanım, o küçücük bebeği sokağa mı atsaydı? Bakmış büyütmüş, evlatlarından ayırmamış.

Tahir, Nefes ve Yiğit bir otelde kaldılar. Yemek yediler, güldüler eğlendiler. Sabah olduğundaysa Tahir amcasının mezarına gitti. Fikret geceden vasiyetini yazdırıp imzaladı. Mal varlığını kime bıraktıysa artık? Vedat’ı da evinden sarhoş alıp evine getirdi. Üzerini örttü. Sabah olunca da abdest aldı ve evine sanki bir daha dönmeyecek gibi bakarak mezarlığa gitti. Ölen Tahir Kaleli’nin mezarını suladı. Saniye hanımda geldi. Tahir de.

Saniye hanım zorda olsa Tahir’e sen Deli Tahir ile Sakine’nin oğlusun dedi.  

Sosyal Medyada Bizleri Takip Edin :

İnstagram

Twitter

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 43. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 2 yorum

  1. Betül dedi ki:

    Tahir e gerçeği söyleyerek vedat in intikamını fikret aldı tahirle mustafa amca çocukları cikti

  2. K.Azeri dedi ki:

    Gûnaydin. Aslicim te$ekkúr ediyorum canim. Bunlarin hayatinda neler olmu$ yazik ya,Saniye anne adresi kiskançliktan verdiyse en búyùk suç onun.Ama Tahiri çocuklarindan ayirmadan bûyútmû$.Haklisin,Fikret rahat uyuya bilecekmi,ölüm onun için kurtulu$mu,onu dû$ünemiyor qaliba.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir