Sen Anlat Karadeniz 41. Bölüm Analizi “Aslı”

Burak 24 Şub 2019 Analiz SAK  0

Nefes ve oğlu Yiğit, Saniye annenin ağır sözlerine daha fazla dayanamayarak evi terk etmişti. Tahir de nezaretten kaçarak onları bulmak istedi. Vedat da kendine geldi iyileşiyor. Nefes açılığa ve soğuya daha fazla dayanamadı hastalandı başı dönen Nefes, kaldıkları dolmuşa geldiklerinde bayıldı. Yiğit çok korktu annesi için ve Nefes kısa bir süre sonra kendine geldi. Yiğit annesi üşümesin diye dolmuşun arkasında duran varile odun atarak hatıra olarak sakladığı biletin ikisini yakarak ateş yakmayı başardı.

Tahir de Nefes ve Yiğit’i bulmak için elinden geleni yapıyor. Fikret den aldığı polis kimliği ve araba ile rahat dolaşan ama polislerden de kaçan yakalanmamak için elinden geleni yapan Tahir, Nefes’in çalıştığı iş yerini buldu. İçeriye bakarken bekçiye yakalandı ama yeni işe başlamış olan bekçiye kendisini polis olarak tanıtan Tahir yakalanmaktan kurtuldu.

Vedat hastaneden babası Fikret’in evine çıkmıştı iyileşiyordu ama kendisini bıçakladı Vedat ve Fikret de oğlunu kanlar içerisinde buldu. Hemen doktor getirmeleri için adamlarına emir verdi. Baygın halde olan oğlundan özür diledi Fikret.

Yiğit ateşi yaktı ve annesinin hasta olduğunu babasına haber vermek için bir telefon bulmaya yola çıktı. Köpeklerin sesini duyunca eline taş alan Yiğit, korkmuyorum, korkmayacağım çünkü annem hasta diyerek yolda yürüdü. Telefon kulübesini bulunca da babasını aradı sesli mesaj bıraktı tam yerlerini söyleyecekti ki, telefon kapandı. Tahir de gecenin karanlığında, soğukta dışarda askerde aldığı eğitim sayesinde kendisini saklayan ve koruyan Tahir, Nefes ve Yiğit’i düşünüyor.

Annesinin hasta olmasına dayanamayan Yiğit, hastalığın kendisine geçmesini istiyor. Bana geçsin diyerek annesine sarılan Yiğit kendince annesine masal anlatıyor. Masal bir varmış bir varmış diye başlıyor. Yokmuşu Yiğit sevmiyor onun içinde yokmuş yerine varmışı iki kere tekrar ediyor. Babasını ve annesini çok seven Yiğit açlığında etkisi ile köfte patates dolu bir sofra hayal ediyor. Vedat canavar olurken Tahir iyi bir baba oluyor masalda. Yiğit annesi için çorba alıp geldi çalıştıkları yerden ve Nefes o çorbadan sonra biraz daha iyi oldu. Yiğit kafes deki kuşu özgür bırakmış.

Kendileri nasıl canavar Vedat’ın elinden kurtuldularsa kuşu da öyle kafesinden özgür bırakmış Yiğit. Babasının onları bulacağına inanıyor. Kuşunda aşığını uçarak bulacağına.  Tahir, Nefes ve Yiğit’i çalıştıkları çorbacıya sordu ama çorbacı onları tanımadığını söyledi. Çünkü, az önce polis geldi ve Tahir’in resmini göstererek aradıklarını, kaçtığını söyledi.

Nefes ile Yiğit’i gören bir teyze çeke çeke yatağı ve battaniyeyi o getirip bırakmış. Kocası ile aylardır torununu arıyor ama bir türlü bulamıyormuş bu teyze. Onları açıkta bırakmak istemeyen teyze, Nefes’in hasta olduğunu görünce evine davet etti sıcak banyo yap terle iyileş dedi. Nefes de teyzenin sözünü dinledi eve gittiler, Nefes sıcak banyo yaptı torununun kıyafetlerinden de kıyafet verdi sevdiğine kaçmış günlerdir haber alamıyormuş torunundan teyze.

O kadın Nefes’e yardım etti. Bilmeden torununa iyilik etmiş oldu. Öyle ki Tahir orman da dolaşırken bir kızın çığlıklarını duydu. Bir adam bir kızı zorla bir eve götürdü odaya kilitledi. O odada bir kız daha var bakalım Tahir nasıl kurtaracak bu iki kızı? O kızlardan birisi kayıp olan torun, işte onun büyükannesi de Nefes’e banyosunu, evini açtı yıkanmasını sağladı, torunun kıyafetlerinden de verdi. Tüp ve biraz da erzak verdi. Tavukların yumurtalarından da Yiğit günlük gelip alacakmış. O minibüsü kendine yuva yap, düşmez kalkmaz bir Allah dedi.

Teyze doğru söyledi. Düşmez kalkmaz bir Allah. Bu dünya imtihan dünyası kimi varlık ile kimi yokluk ile, kimi sağlıkla, kimi hastalıkla, kimi sevdiklerini kaybederek, bir imtihandan geçiyor bu hayatta. Zaten Allah da ayetinde; ” İmanınızdaki sadakati ölçmek için sizi, mutlaka, korku, açlık, kıtlık ile; sahip olduğunuz servetin bir kısmını eksilterek, malları telef ederek, can kaybına, sakatlığa maruz bırakarak, mahsulünüzü afete uğratarak imtihan ederiz. Sabrederek mücadeleye devam edenlere, dünyada yardım, zafer ve devlet, ahirette cennet müjdesini ver.” Diyor.

Nazar, Fikret beyin avukatı ayarlaması ile Vedat dan Vedat’ın duruşmaya katılmasına gerek kalmadan boşandı. Vedat’ın bile bundan haberi yok. Adam hasta yatıyor. Her şeyi Fikret ayarladı. Vedat kendisini iyi hissedince kimselere haber vermeden odasından kaçmış. Fikret de peşine düştü. Buldu oğlunu, Nazardan boşandığını söyledi. Oğlu Nefes’i bulmak da ısrar edince, Nefes senden başkasına kocam diyor, oğlun senden başkasına baba diyor dedi. Adam etmek istiyor oğlunu da bu yaştan sonra Vedat adam olur mu ki? Vedat da dedi ben bu aşamaları geçtim diye. O aşamaları geçtiği kişi kendi öz babası değildi. Vedat’ı Fikret büyütseydi şimdi bambaşka bir olurdu Vedat. Asıl ben Gülendam’ı merak ediyorum o nerede? Ne halde?

Tahir, üç adamı etkisiz hale getirip bir kızı kurtaracağım düşüncesi ile girdiği evden iki kızı kurtardı karakola götürüp benden bahsetmeden başınıza gelenleri anlatın dedi kızlara. Sonra da gidip üç adamın dersini verdi Tahir. Onlara bu kızlara yaptıklarını bir ömür unutamayacaklarını, uykularından hep sıçrayarak uyanacaklarını, ağlayacaklarını söyleyerek uzunca bir konuşma yaptı Tahir.

Tahir söylediklerinde haklıydı. Nefes de bu acıları fazlası ile yaşayarak görmüş birebir yaşamıştı. Şimdi bende şunu soruyorum. O erkeğim diye ortalıkta dolaşan, kızları alıkoyan erkeklerin anneleri, ablaları, kardeşleri, bacıları, eşleri, sevdiği kız arkadaşları yok mu? Elbet var. Kendilerinin bu kızlara yaptıklarını, kendi sevdiklerine başka erkekler yapsalardı mutlu olurlar mıydı? Razı olurlar mıydı? Elbetteki olmazlardı. Öyleyse kendinize yapılmasını istemediğiniz bir davranışı, hareketi neden başkalarına yapıyorsunuz?

Tahir bu üç adama konuşma yaptıktan sonra dışarı çıkardı ayaklarında ayakkabı olmadan tek sıra halata bağladığı adamları arabanın arkasından yaylalar söylete söylete hızlıca yürüttü. Kızlarda Ali’nin olduğu karakoldalar yakınları geldi ve kızlarına sarıldılar. O kızlardan biri de Nefes’e yardım eden teyzenin torunu idi. Buda gösteriyor ki, iyilik karşılık beklemeden yapılınca, Allah bir şekilde karşılığını veriyor. Teyze Nefes’e yardım etti ama aslında kendi torununa yardım elini uzattı. Tahir o kızları kurtarandı. Sen iyilik yap denize at, balık bilmez ise Halık bilir. Allah her şeyi gören, işiten, bilendir. Kimseyi darda bırakmaz. Elbet bir kapı açar. Allah her zaman iyi insanlarla karşılaşmayı nasip etsin amin.

Tahir kendine özgü bir hareketle sapık üç adamı meydanda herkese ifşa etti. Eyvallah Tahir. Resim her şeyi açıklar. Ali de anladı DGK Denizden Gelen Kaplan diğer polisler anlamadı ama Ali anladı. Tahir kendince adamlara ceza vermiş, kızları da karakola o bırakmıştı. Ali olayı hemen çözdü.

Oy nenem oy yangazlardan Murat, Nazar’ı evinden sırtına alıp kaçırdı. Allah iyiliğini versin Murat işte ev, oturursan oturmazsan yeni ev tutarım dedi. Hiç güleceğim yoktu annesi Saniye hanım gelince kızılca kıyamet koptu işte gelinin deyince Mustafa Çüş dedi. 🙂 Saniye hanım da bayıldı. Beni de bir gülme tuttu. Çüş nedir Mustafa? Ortalık yangın yeri herkes Saniye hanımı kendine getirme çabası içerisinde. Murat ile Nazar elele. Ula ula ula… Çek düğün halayını.

Asiye, Tahir’in telefonunu Mustafa’nın eve getirmesi ile şarja taktı Mustafa gördü aldı sesli mesajı gördü dinledi. Ali yi aradı bilgi verdi. Yiğit babasını aramıştı. Ali Nefes’in yerini eli ile koymuş gibi buldu. Tahir de iş yerine gidip sormuştu yine gitti Yiğit masa siliyordu gördü onu ve takibe başladı. Nefes patronundan Tahir’in onları aradığını öğrendi ve işten ayrılarak oradan oğlu ile uzaklaştı Nefes.

Tahir de onları takip etti yolda arabasına aldı ve artık ayrılmayacaklarını düşündükleri bir yola doğru gittiler. Tahir yolda Fikret’i aradı eşini ve oğlunu bulduğunu söyledi kalacak yer sordu. Fikret adres verirken Vedat da telefonunun kayıtını açıp gitti ve Vedat da Nefes’in kaldığı adresi bu şekilde öğrendi.

Nefes de 1 gece öncesinde Ali ile konuşarak takip cihazlı telefon ile izlerini takip ederek gittikleri eve kadar Ali ve polis arkadaşları Tahir’i almak üzere geldiler. Saniye hanımda oğlu Murat’ın sevdiği kızla evlenmesine engel olmak için Nazar’ın evine gitti. Babası olanlardan habersizdi. Duydukları karşısında şaşırdı ve kızına bekleyemediği için kızdı.

Resmi İnstagram Hesabımız açıldı. Takip Etmek İçin Tıklayın

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 41. Bölüm Analizi “Aslı”” üzerine 4 yorum

 1. Günay dedi ki:

  Selam arkadaşlar. Analiz mühteşem . Nefesle Tahir ne zaman mutlu olucaqlar. Vedat olan yerde mutlu ola bilirlermi onu bilemiyorum. Ha diyorum ki. Bir yerde olucaqlar nese oluyur. Çekecekleri var. Şimdi ne olucaq . Bakıb görücez.

  1. aslı dedi ki:

   Selam, iyi akşamlar canım. Teşekkür ederim. Vedat kendine Nefes olmadan bir hayat kurmalı. İşte o zaman Nefes ve Tahir rahat nefes alır. Fikret Vedat’ı elinden geldiğince durduracaktır.

 2. Anonim dedi ki:

  Analizleri okumak diziyi izlemek kadar keyifli teşekkürler.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir