Sen Anlat Karadeniz 37. Bölüm Analizi

Burak 25 Oca 2019 Analiz SAK  0

Üç haftalık bir aranın ardından dizi kaldığı yerden devam ediyor. Kızlar Vedat’ın şikayeti üzerine hapse girmişlerdi ilk günleri idi ve onları orada karşılayan yatacak ranzaları gösteren biri oldu. ki bu kişi onlar gibi iyi biri idi. Kızlar Nefes, Asiye, Mercan, Nazar, Berrak içerde, onları merak eden Tahir, Mustafa, iki yangazlar Fatih ve Murat birde Nazar ile Mercan’ın annesi ile babası dışarda onları merak ediyordu.

Vedat ise, Avukat ile Fikret den gizli iş yaptı kızları hapse attırdı. Son gelişmeleri avukattan alan Vedat oğlu Yiğit’i almak için Saniye hanımın evine gitti onun elini kolunu ağzını bağladı kendi kendisine keyif kahvesi yaptı ve içti. Radyodan da sevdiği bir müzik açan Vedat’ın keyfine diyecek yoktu.

En son oradan ayrılırken ocağın düğmelerini açtı eve gaz dolacak, mikro dalga fırının içine de bir kutu koydu o da aşırı sıcaktan patlayacak bakalım Saniye hanım nasıl kurtulacak? Vedat kahve içtiği fincanı da beraberinde götürdü delil yok etti. Çocuklar bu evde değil, Osman babanın yanında diğer evde kalıyorlardı. Vedat oraya gitti Osman babanın kafasına silahla vurdu ve Yiğit’i kaçırdı. Yiğit sen benim babam değilsin dedikçe Vedat saçmalama dedi.

Yiğit’in biyolojik babası Vedat doğru ama gerçekte psikolojik açıdan babası Tahir. Vedat dan daha iyi gelen Tahir. Tahir de Vedat’ın Yiğit’i kaçıracağını tahmin etti ve düşündüğü gibi de oldu. Abisi ile Vedat’ın peşine düştüler.

Fikret Avukatı adamı ile yanına getirtti ve kızları nasıl içeri soktuysan öyle de dışarı çıkar dedi. adamlarına da Vedat’ı bulmaları için Trabzonu 5 kere kaldırın 10 kere indirin ama bana onu bulun dedi. Yiğit ise çok akıllı çocuk tuvaletim geldi diyerek Vedat’ın benzinlikte durmasını sağladı. Lavaboya girince de pencereden kaçtı. Yolda giderken polisler gördü ve araca aldılar artık Yiğit emniyette güvende.

Tahir de Vedat’a yetişti. Ormanın içinde yaşanan kovalama Tahir’in Yiğit’i almak için gitmesi ve Vedat’ında Mustafa ya annesinin son halinin olduğu resmi mesaj olarak göndermesi ile son buldu. Saniye hanımı kurtaran Türkan hanım oldu. O kızları için konuşmak için giderken Vedat’ın evden arabası ile ayrıldığını gördü. Evde elektrikler gitti sonra geri geldi. Ses den durumu fark eden Türkan yedek anahtarı buldu ve eve girdi mikro dalga fırının fişini çekti ama ocak düğmelerine dokunmadı bile bu şekilde Saniye hanım kurtulmuş oldu.

Mustafa geldi. Oğluna ağlayarak sarıldı nerdeydin sen dedi. Mustafa Tahir’e haber verdi. onun da haberi oldu. akşam bütün aile Saniye hanımın yanındaydı.

Hapiste olan kızların karınları açtı onlara hoş geldiniz deyip yer gösteren bayan bu kez de yemek verdi. bir diğer bayan istemese de bunu yaptı.  Avukat Esma da kızlara kıyafet götürdü.

Yiğit ve balım annelerinin hapiste olduklarını bilmiyorlar. Tahir ile Mustafa nasıl söyleriz diye düşünüp bir şekilde söylemeye çalışırken Saniye hanım gelip damdan düşer gibi hemen söyledi annelerinin hapiste olduğunu. Çocuklar çok üzüldü. Türkan hanım da Avukat Esma ile konuşmaya gitti. kızlar içeri girmeselerdi kermese hazırlık yapacaklardı ama şimdi içerdeler onların yerine kermesi Türkan hanım ve dışarda olanlar organize edecek.

Tahir gecenin bir vakti Yiğit’in daha fazla üzülmesine dayanamadı ve mahallede işi bozulan bir tanıdığın yeni işi için aldığı seyyar aracını ödünç alarak cümbül cemaat hapishanenin önüne gittiler. Araçta mikrofon vardı onunla teker teker içerdekilere iyi geceler dediler.

Fikret’in adamları sonunda Vedat’ı buldu. Fikret Vedat ile konuştu. Sonra da özel izin ile görüş ayarladı kaleliler ve içerde olan bütün kızlar için. Gülendam olduğunu düşündüğüm kadın da oldukça sert biri çıktı. Kızlara kök söktürüyor. Kızları görmeye geldiklerini duyunca arıza çıkaracaktı ama sessiz kaldı. Esma izin alamadı ama Fikret bey izin alabildi.

Görüş oldu sevenler hasret giderdi. Sonra da kermes düzenlendi. Kermese duruşmaya bakan kişi de katıldı Yiğit onunla konuştu kurabiye sattı ve annesinin içerden çıkması için ricada bulundu.

Fikret Vedat’a aslında kim olduğunu söyledi. Gülendam’ı kaçıranın Vedat’ın baba diye bildiği kişi olduğunu ama aslında Gülendam’ın Fikret den hamile olduğunu söylediğinde Vedat o çocuk nerede? Diye sordu. Fikret de tam karşımda duruyor diyerek Vedat’ın kendi oğlu olduğunu söyledi.

Osman baba camide kısa konuşmasında Hızır ile Musa peygamberin yaşadığı bir olayı anlattı. Gelin o hikayenin nasıl olduğunu öğrenelim.

Hz. Musa ile Hz. Hızır Kıssası

Hazret-i Musa (as) Hızır`ı (as) gördüğünde selam verdi. Ve Cenab-ı Hakk`ın sana öğrettiği ilimden istifade etmem için seninle gelebilir miyim? dedi. Hazret-i Hızır (as): Benim yaptıklarıma sabretmeye senin gücün yetmez ya Musa! Bende, Allah`ın kendi ilminden bana verdiği öyle bir ilim var ki, sen onu bilemezsin.

Sende de, Allah`ın sana verdiği öyle bir ilim var ki, ben de onu bilemem. dedi ise de, Hazret-i Musa (as): Beni inşallah sabırlı bulursun. Sana hiçbir işinde karışmayacağım. diye cevap verdi.
Hızır (as) bu defa: O halde bana uyacaksan, ben sana anlatmadıkça her hangi bir şey hakkında bana soru sormayacaksın dedi ve ikisi birlikte yürüdüler. Bir gemiye bindiler. Bir serçe kuşu geminin güvertesine kondu ve denizden bir iki yudum su aldı.

Hızır (as): Ya Musa! Benim ilmimle senin ilmin; Allah`ın alemleri kuşatan sonsuz ilmini bu serçenin denizden aldığı bir yudum su kadar eksiltmez dedi.

Sonra Hızır (as) geminin tahtalarından bir ikisini söküp attı. Hz. Musa (as): Adamcağızlar bizi gemilerine aldılar. Sen gemilerini batırmak mı istiyorsun? dedi. Hz. Hızır (as): Sen bana sabredemezsin, demedim mi? dedi.

Hazret-i Musa (as) özür diledi.  Yürüdüler. Sokakta bir erkek çocuk gördüler. Hızır (as) çocuğu öldürdü. Musa (as) tekrar şaşırmıştı: Aman, ne yaptın? Günahsız bir canı telef ettin! dedi. Hızır (as): Ben sana yaptığım işlere dayanamazsın demedim mi? dedi.

Musa (as): Bundan sonra sana bir şey sorarsam artık bana arkadaş olma. dedi ve yine yola koyuldular. Bir kasabaya vardılar. Kasaba halkından yiyecek istediler. Kasaba halkı bunlara yiyecek vermedi.

Sonra şehrin içinde yıkılmak üzere olan bir duvar gördüler. Hızır (as) bir işaretle duvarı onardı. Musa (as): Keşke ücret alsaydın. İhtiyacımız vardı. dedi. Hızır (as): Artık seninle ayrılmalıyız dedi.

Dayanamadığın işlerin yorumunu sana anlatayım:

Gemi, denizde çalışan birkaç yoksula aitti. Onu kırarak kusurlu kılmak istedim. Çünkü peşlerinde her sağlam gemiye zorla el koyan bir hükümdar vardı.

Çocuk ise, inanmış bir anne ve babanın evladı olmasına rağmen, çok asiydi. Anne ve babasını da azdırmasından ve inkara sürüklemesinden korktuk.

Duvara gelince, şehirde iki yetim erkek çocuğa aitti. Duvarın altında onların hazinesi vardı. Babaları da iyi bir kimseydi. Rabbin onların ergenlik çağına ulaşmasını ve Rabbinden bir rahmet olarak hazinelerini başkalarının müdahalesi olmadan çıkarmalarını istedi.

Ben bunları kendiliğimden yapmadım. İşte dayanamadığın işlerin iç yüzü budur.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 37. Bölüm Analizi” üzerine 45 yorum

 1. özgurK.A dedi ki:

  Selam…Ne güzel adın çok sevdiğim arkadaşımın adı….her zorlukta güçlüdür,güleçtir,candır,dimdik ayakta destek olur Allah yüzünü güldürsün daima…sevgimle ….

 2. aslı dedi ki:

  Herkese merhaba arkadaşlar,
  Radacım uzun zaman sonra seni yeniden görmek çok güzel. Başın sağolsun canım. Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin.

  Günaycım sana da çocuklarına da geçmiş olsun.
  Xanım yok onu göremedim umarım iyidir?
  Özgür teyzecim, size de kızınıza da çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin. Şimdi nasılsınız?
  Gözelcim, çok teşekkür ederim döndüm canım hepinizi çok özledim.
  Betülcüm, sende uzun zamandır yoktun hoş geldin nasılsın?

  1. özgur dedi ki:

   Hayırlı sabahlar ve hafta sonu dileklerinle Aslı‘ ım [[[[seni merak etmiştim,hoş geldin kızım]]]] Gozel kardeşim,K.Azeri,Hanım hanımcığım,Günay‘cım xanım[[[[kızım inşaAllah iyisindir tel sorunu düşündüm çok uzun zaman oldu meraktayım]]]] Yorumumu okuyanlarrrr….HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN,SEVGİMLE SAĞLIKLA BOLLUKLA,MUSMUTLU ZAMANLAR…

  2. özgurAslı‘cım dedi ki:

   İYİYİZ KIZIM TEŞEKKÜRLER VE SEN NASILSIN?[[[SEVGİMLE…

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Betûlcûm. Çok $ûkúr canim. Hep iyi, mutlu ol in$allah.

 4. Betül dedi ki:

  Iyiyim k a sen nasılsın hepinize hayirli cuma lar arkadaşlar 1

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli cumalar Gözelim. Te$ekkûr ediyorum canim. Hanim abla iyi,ama Asli gelmedi ya,o yûzden o da çok rahatsiz,ba$ üstûne, selaminizi iletirim. Özgûr ablaya da bizden selamlar. Görû$úrûz.

 6. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn hayirli sabahlar canlarym nasylsynyz mutlu gunler size.Aslim hala gelmedimi
  Ozgur ablam tel soruny var giremiyor size selamy var Aslimide merak etmiş
  Kamili ablam cok guzel ismin var Hanim ablamada bizden selam soyle nasyl iy oldumyki
  Her kese hayirli cumalar dileyorum goruşme uzere

 7. Betül dedi ki:

  Selam nasılsınız arkadaşlar Eline sağlık asli

  1. K.A dedi ki:

   Hayirli cumalar Betúlcûm,ho$ geldin. Hasilsin?

 8. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar Gûnaycim. Geçmi$ olsun. In$allah çavuk iyile$in canim. Allah $ifa versin.

 9. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Aleykum salam. Azeri ablam nasılsın ? Aslımdan haber yok iyi inşallah. Özgür teyze, Gözel, Rada, Hanımcım inşallah iyisiniz. Ben de şükür iyiyim. Qrip olduq. Hep aileyce. Kızım iyi. Oğlanda oldu. İnşallah iyi olurlar. Allah tüm hastalara acil şifalar versin . İnşallah

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Hanim abla buraya gelemiyor Size selami var, Vuslat 2 bölúm analizinde yaziyor.

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Özgúr abla.

 12. özgur dedi ki:

  MERHABA GÜZEL DOSTLAR….HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN SEVGİMLE…..

 13. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler Özgûr abla. Iyi olmaniza sevindim. Geçmi$ olsun. Benim adim Kamile. Aslicim hala gelmedi,hayirdi in$allah,ben de çok merak ediyorum. Amin,allah yardimcisi olsun.
  Gûnaycim,sana da hayirli gûnler canim benim.

 14. Günay dedi ki:

  İyi günler canım arkadaşlarıma. Acil şifalar versin . Özgür teyzecim. İnşallah iyisiniz?

  1. özgur dedi ki:

   H….GÜNLER BU GÜN İYİYİM KIZIM TEŞEKKÜRLER….MUCKKK

 15. K.A dedi ki:

  Gûnaydin. Bu ne sessizlik böyle.

  1. özgurK.A dedi ki:

   H…GÜNLER TELDEN GİREMEYİNCE ÇOK DENEDİM OLMADI ŞÜKÜR Kİ TV GİRİLİYOR DİĞER SİTEYE TELEVİZYONDAN GİRİLMİYOR SORUN OLUNCA…VE ASLI‘CIM GELDİ Mİ ?ALLAH CC YAR VE YARDIMCISI OLSUN TATLI ŞEY GERÇEK ADIN NE? BENİM Kİ NACİYE….SEVGİMLE MUTLULUKLAR…MUCKKK

 16. K.A dedi ki:

  Gözelim yanli$ anla$ilma oldu canim.Özgûr abla benimle diyil,Aytacla Ayselle konu$urlar. Sizinle konu$mayi ben de çok istiyorum,in$allah o da olur.

 17. Gozel Ozgur ablama dedi ki:

  Hayirli gunler Ozgur ablacim cok cok gecmiş olsun kizinada sanada ayilece allahdan şifa dileyorum nolur dykkat et kendine.waatsaapda nasyl konuşylar nasyl yazylar bilmiyorum yoksa cok cok istiyorum sesini duymagy yazylarny okumayy.siz k azeri abla ile konuşyormusynyz sevindim sizin adynyza allah banada nasyp etsin.seni cok cok sevyorum ablacim ellerinden operim

  1. özgurGozelkardeşim dedi ki:

   H…GÜNLER ABLASI BU GÜN İYİYİM ŞÜKÜR….ABLASI WAAHAPP GÜLAY,NURBANU,ÖZGE,EMİNE HANIM,AYSEL,AYTAÇ[[[[[30 OCAK DOĞUM GÜNÜ GALİBA AYTAÇ KIZIMIZIN ]]]]] YAZMAK KOLAY ÖĞRENDİĞİNDE TEK BENİMLEDE YAZIŞA BİLİRSİN ÖĞRENDİĞİNDE GÖRÜŞÜRÜZ KADEŞİM OĞLUŞUNLA MUSMUTLU YILLAR …DİĞER SİTE OTAMATİK DEĞİLYA YORUMUM BAŞINA ONAYLAMA YAZIP TEL NOYU GÜLAY‘CIMA ÇOK UZUN SÜRE ÖNCE VERDİM..SİTEDE NO GÖRÜNMÜYOR O ZAMAN KARDEŞİM SENİ SEVİYORUM ABLASI..MUCKKKKK

 18. K.Azeri. dedi ki:

  In$allah gözelim. Çok $ûkûrler olsun.Hep iyi,mutlu olun. Biz de iyiyiz canim, te$ekkûr ediyorum.

 19. Gozel dedi ki:

  Iy gunler canlarym hayirli haftalar
  K azeri ablam cok haklysyn burda arkadaşlaryn yazylaryny gorunce cok mutlu olyorum inşalla Aslide bu gun gelir cok merak etdim dogrusy.iyis ablacim askerimde bende iyim cok şukur biraz ozlemin dyşynda başga bişey yok sen nasylsyn ayilece iymisiniz

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli sabahlar Özgúr abla. Geçmi$ olsun,allah $ifalar versin. Her $ey gönlúnûzce olsun in$allah.

 21. özgurGozelkardeşim dedi ki:

  Gozel kardeşim gecen kAzeri telle konuştuğumuzu yadı ve ben pek konuşmyı değil yazmayı severim istediğinde wsaapptan bana yazmak istersen benimle nasıl iletişime gecebilirsin yazarım sana ablandan buseler muckkkk…..

 22. özgur dedi ki:

  HAYIRLI SABAHLAR YENİ HAFTANIN HER GÜNÜ HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN…….RADA‘CIM HOŞ GELDİN ALLAH SABIRLAR VERSİN YORUMLARINDA TANIYORUM SİZİ……ASLI‘CIM,GÖZEL KARDEŞİM,K.AZERİ,XANIM,HANIM HANIMCIĞIM VE GÜNAY‘CİM KIZIMIN TANSİYONU DÜŞÜNCE ACİLDE KALDIK GECE EŞİMLE BİRLİKTE GRİP BULAŞTI GÜNLERDİR GEÇMESİ OLMADI ŞU AN ELİM BAŞIMDA YAZIYORUM KIZIM UZUN SÜREDİR GRİP OLMAYINCA ÇOK ZOR GELDİ ALLAH CC SAĞLIKLI GÜNLER VERSİN AMİNNNN

 23. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler hepinize. Gözelim sag ol canim iyiyiz. Senin asker nasil? Radanin geli$i beni de mutlu etdi ya,her kesi özledim. Amin canim,allah her kesin yardimcisi olsun. Allah rahatlik versin.

 24. Gozel dedi ki:

  K Azeri ablam nasylsyn coluk cocuk iydir inşalla.haklysyn Aslimiz gelmiyor yogun heralde allah kolaylyk versin ona dualarymyz onunla
  Gunaycim hastalandynyzmi allah acyl şifa versin gecmiş olsun canim benim

 25. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar canlarym ooooo kimler gelmiş kimler hoş geldin canim Radam nasylsyn nerelerdeydin cok ozlendin haberin olsun.ya canim benim cok uzuldum ayrylan yakynlaryna allah rahmet eylesin mekanlary cennet olsun rabbim size sabr versin hayat işde…
  Radam hep buralarda ol olurmy cok ozledim ben

 26. Rada dedi ki:

  Dostlar sag olsun. Iyi oldugunuza sevindim Kiz endiselenme belki isi vardir o yuzunden gelemiyordur. Canim arkadasimi bende cok ozledim. Gunay hanim allah sifa versin

 27. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Günaycim. Geçmi$ olsun. Amin.In$allah canim,kendine çocuklara iyi bak.Allah her kesin yardimcisi olsun,tûm hastalara $ifa versin.

 28. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Allah ölenlere rahmet eylesin. sizlerede sabr versin. Amin. Azeri ablam, Hanım ablam, Gözel , Özgür teyzem, Xanımcım, Aslım nasılsınız ? İnşallah iyisiniz. Ben ve kızım sizlerden uzak hastalanmışdıq. Şimdi şükür iyiyiz. Bende hala baş ağrılarım var. O, üzden siteye girmiyordum. Çok şükür geldim. Sizler nasılsınlz ? Aslım inşallah iyi vakti olmuyurdu. Yüreyim rahat. İyi düşünelim iyi olsun. Amin. İnşallah tez bir zamanda gelir. Sizleri çok seviyorum.❤❤❤

 29. K.Azeri. dedi ki:

  Radacim çok ûzüldûm, ba$iniz sag olsun,Allah rahmet eylesin,mekanlari cennet olsun. Biz de sag salamatiq da,Aslimiz kaç gûndûr yok.ne oldu,nasil bilmiyoruz,çok endi$eliyiz. Hayirdi in$allah.

 30. Rada dedi ki:

  Iyi aksamlar. K. Azeri hosbulduk. Ben iyim sizlerde iyisiz insallah. Biliyorum uzun zaman oldu. Benim icin zor bir surecdi sevdigim iki degerli insani kaybettim ard arda uzulduk gecti hepsi. Yeniden sizlerle beraberim bu 3ay bana 3yil gibi geldi sizden ayri. Gozelim de burdaymis ne guzel.

 31. K.Azeri. dedi ki:

  Merhabalar. Ho$ geldin Rada. Sen nerelerdesin kiz,iyimisin sitenin ne$esi,çocuklar nasil?

 32. Rada dedi ki:

  Selam hayirli pazarlar. Nasilsiniz arkadaslar? Hepinizi cok cooooook ozledim.

 33. Gozel dedi ki:

  Iyi geceler K azeri ablacim haklysyn Aslimiza allah yardamcy olsun dualarym onunla inşalla her kes gelir sana iy geceler ablacim rabbim cumlemize rahatlyk versin

 34. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ediyorum Gözelim. Siz nasilsiniz? In$allah iyilerdi. Hanim ablamizin internet sorunu var.Xanim kizimizin telefonu çok zaman abisinde olur,Aslimiz iki ev arasinda kaldi, ama bizi bu kadar ihmal etmezdi. In$allah iyi olsun da biz bekleriz.Allah yardimcisi olsun. Iyi geceler hepinize.

 35. Gozel dedi ki:

  Hayirli akşamlar canlarym nasylsynyz Ozgur ablam,K azeri ablam hayirli hafta sonlary kimseler gelmiyor Hanimcimi bende merak etdim Hanim ablamyda Aslimyda merak etdim inşalla iylerdir sevgilerimle ablalarym

 36. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Özgûr abla dualariniz için te$ekkûr.Amin, sizinle bahem. Kizlarimiza da bizden selam söyleyin konu$unca,mutlu olsunlar da bu bizim için yeterli.

 37. özgur dedi ki:

  HAYIRLI AKŞAMLAR HAFTA SONU DİLEKLERİMLE,ASLI‘CIM,GÖZEL.KARDEŞİM,XANIM.HANIM HANIMCİĞIM,GÜNAY K.A YORUMUMU OKUYANLAR AYAKLARINIZ GÜZEL YERLERE GÖTÜRSÜN SİZLERİ MUSMUTLU ZAMANLAR…..SEVGİMLE…..

 38. özgurK.A dedi ki:

  CEVAP YAZDIM KARDEŞİM VUSLAT…SAYFAYI HATIRLAMIYORUM XANIM UZUN SÜREDİR YAZMIYOR TEL AĞBİSİNDEDİR O‘DA ÖZLEMİŞTİR BİZLERİ…..BİZ GOZEL‘LE DİĞER SİTEDE YAZIŞIYORUZ BURDADA../…TELLE…AYSEL,AYTAÇ.KIZIMLA KONUŞUYORUM AYTAÇ EŞİNDEN DOLAYI SİTELERE PEK YAZMIYOR İKİSİNEDE RABB‘İM GÜZELLİK VERMİŞ MAŞAALLAH AYSEL KIZIMIN EŞİ HEPİMİZİ TANIYOR,AYTAÇIN Kİ TEK AYSEL‘İ BİLİYOR NET OLUNCA İLK ÖNCELERİ BENDE OKUDUM SONRA DOYANAMAYIP ADMİN GÜLAY KIZIMA YADIM O‘NUN SAYESİNDE GÜZEL İNSANLARLA TANIŞTIM İKİNCİ KİŞİ KONUŞTUĞUM SU DAMLASI BENİM KELEBEĞİM NARİN KIZIM SONRA HER BİRİ VAZ GECİLMEZİM OLDU TELEVİZYONDAN YAZIYORUM NET BAĞLI TELDEN GİREMEDİĞİM İÇİN HER GÜN YAZAMIYORUM ABLASI HER ŞEY GÖNLÜNCE OLSUN SEVGİMLE HAYIRLI AKŞAMLAR

 39. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli cumalar. Aslim,sen nerde kaldin? Seni çok merak etdim,hem de özledim. Nasilsin,her $ey yolundami? Te$ekkûrler canim. Anlatdigin hikaye için de ayrica te$ekkûr. Ibretamiz ve yerinde anlatilmi$ bir hikaye. Vedatin hikayesini Fikret yeniden yazsin bakalim,adam ola bilirmi Vedat?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.