Sen Anlat Karadeniz 35. Bölüm 19 Aralık 2018 Analizi (Aslı)

Burak 21 Ara 2018 Analiz SAK  0

Asiye, Mercan, Nazar ve Berrak, Vedat’ın Nefes’e yaptığını bardağı taşıran son damla olarak görerek Vedat’a iyi bir ders vermek için kaçırırlar. Arabayı Cemil den gizlice alan kızları Vedat’ı aracın arka kısmına yerleştirirler. Yolda giderken birbirlerine Vedat kendine gelince bizi görünce çok şaşıracak derken yolda polis kontrolünden geçmek için dururlar. Kızları bir korku sarar. Arkada Vedat vardır. Polis ehliyet ruhsat der ve alkol var mı diye sorunca, Nazar da çantamda kolonya var der. Polis gülümser.

Yakalanmadılar ancak aracın sigorta günü dolduğu için polis ceza yazarak aracı otoparka çekmek için kızları araçtan indirmek istedi. İlk başta karşı çıksa da Nazar olmadı. Asiye de numaradan sancısı var gibi yaptı bu da olmadı araçtan indiler. Araç çekildi. Vedat içinde.

Kızlar polisin çağırdığı taksi ile Nefes’in yanına gittiler. Nefes’in olanlardan haberi yoktu. Osman baba ve Esma duymasın diye de sessizce konuşan kızlar, Vedat’ı bayıltıp kaçırdıklarını Nefes’e söylediler. Berrak Vedat’ın arabanın arkasında ölmesinden korktu. Vedat’ı öldürmekten vede ölmesinden korkan kızlar Vedat’a nasıl bir ders verecekler acaba?

Fikret, olup bitenden adamları sayesinde haberdardır. Vedat’ın yanında çalışan ama aslında Fikret’in adamı olan arkadaşı kızların peşine salar. Takip ettirir ve bu sayede aracın çekildiğini öğrenen Fikret, gider aracı para karşılığında alır. Vedat içindedir. Fikret ve adamları aracı Nefes’in kaldığı Osman babanın evinin önüne kadar getirir bırakır, uzaktan izler. Vedat’ın telefonundan Nazar’ı arar, kendisini tanıtır, Vedat beyin koruması Doruk der ve olanları anlatır. Aracı kendisinin getirdiğini Vedat’ın iyi bir dersi hak ettiğini söyler kapatır telefonu.

Kızlar, Vedat’ın içinde olduğu araca biner ve yayla evine giderler. Vedat’ı Mercan’ın tekerlekli sandalyesine oturtup bağlarlar. Baygın Vedat’ın karşısında olan kızlar Vedat’ın kendisine yaptıkları kötülükleri hatırlar ve ağlarlar. Kızlar Vedat’ı öldürmek ister, Nefes engel olur. Eve gidelim sabah olunca düşünürüz diyerek Vedat’ı orada bırakıp giderler.

Bir şey yapamayacakları belli. Bir anlık heyecanla hareket eden Asiye ve ona uyan kızlar Vedat’ı evinden alıp kaçırdılar. Peki ya sonrası? Yok. Ne öldürebiliyorlar, nede adam akıllı bir ders verip kendine gelmesini sağlıyorlar. Nutku tutulmuş gibi kalakaldılar öylece.

Fikret de adamı Doruk sayesinde kızların Vedat’ı bırakıp gittiklerini öğrendi. Doruk’a eve gitmesini söyledi. Doruk da takibi bırakıp eve geçti.

Fikret, Vedat’ı büyüten adamın yanında şoför olarak işe başladığı ilk yıllara geçmişe gitti. Gülendam’ı o bataktan çekip aldığı için Fikret’e çok kızmışlar. Peşine adam takmışlar. Fikret tokat yedi. Günah gencecik kız dese de ikna olmadı. Ona günah buna günah. Bize günah değil mi? adamlar beni öldürecekti. Yanımda işe yeni başladı bilmiyorum dedim öyle kurtuldum dedi. Sen benim sağ kolum olacaktın, İstanbul’un kralı olacaktık dedi. Nerde kaldıklarını öğrendi. Cebindeki parayı da aldı gitti.

Saf, Temiz, kötülük bilmeyen Fikret de oturdukları mahalleyi, evin adresini verdi. işte o an hayatının hatasını yaptığını anlamayan Fikret bugün çok pişman. Dost görünümlü düşman ile o zaman baş edemedi Fikret.  Saniye hanıma herkesin unuttuğu bir günahı vardır, bir gün gelir biri sana bunu hatırlatır demiş. Şimdi de kendi işlediği günahını ona hatırlatıyordu birileri. Çok pişman Fikret. Ağzımdan çıkan alnıma mı yapışacak hep dedi.

Eee boşuna dememiş Ganhdi, “Söylediklerinize dikkat edin; düşüncelere dönüşür… Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür… Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür… Davranışlarınıza dikkat edin; alışkanlıklarınıza dönüşür… Alışkanlıklarınıza dikkat edin; değerlerinize dönüşür… Değerlerinize dikkat edin; karakterinize dönüşür… Karakterinize dikkat edin; kaderinize dönüşür.”

Nefes, uykusunda kabus görür ve korkuyla uyanır. Rüyasında Vedat’ı öldürmüşler ve kızlarla karlar içerisinde gömerken polis sirenleri çalıyor ve herkes bir yerlere kaçıyor. Yakalanmaktan hapse girmekten korkuyorlar. Bakalım bu rüya gerçek olacak mı?

Nefes gibi gece uykusuz kalan diğer kızlar da geç uyandılar ve ortak bir yerde buluşmak için sözleştiler. Erkeklerin henüz olanlardan haberi yok. Tahir de tatil günü diye ailecek dışarı çıkmak istedi ama Nefes siparişleri olduğunu söyleyerek gelemeyeceğini söyledi. Tahir de Yiğit ile dışarı çıktı yemek yemeğe gitti.

Saniye anne, bir türlü sevemedi gitti Nefes’i. Şimdi de pasta börek işine girdi diye kızıyor. Oğlu Mustafa ile tartışlar. Laflafı açtı ya sabır diyerek çıktı Mustafa. Yangazlardan vurulan oğlunu da evden kovdu resmen, Berrak nerdeyse sende onun yanına git dedi. Evde tek kaldı Saniye hanım.    

Ayaklı gazete, telgraf Naciye Vedat’ın evine gidince, Doruk onu gönderdi. Telefon açıp nereye gittiğini soracaktı Naciye, aradı telefon sesi içerden gelince bu işte bir iş var deyip hemen Nazarların evine gitti. Olanları Türkan’a anlattı. 

Vedat, kendine gelip de kızları karşısında görünce kahkahalarla güldü. Kızlar buna sinir oldu ama ellerinden bir şey gelmedi. Nefes de polisi aradı Vedat şikayet etsin diye ama Vedat ağzını açıp da tek kelime etmedi. Nefes de korkak dedi. Vedat mı korkak? Yok Vedat korkak değil. Cin gibi çok akıllı ama aklını kötüye kullanıyor. Büyükler boşuna dememiş ağaç yaşken eğilir diye. Vedat’ı çocukken eğen adam çok kötüye eğmiş, iyilik nedir bilmiyor Vedat.

Vedat öyle zeki bir adam ki, önce Nazar’a onun dayak yerken ki taklidini yaptı, sonra da Mercan’a Tahir ile kurduğu hayalleri, mutlu eş, mutlu yuva hayallerini Nefes’in gerçekleştirdiğine dair psikolojik baskı uyguladı. Nazar dan tokat yedi. Mercan da boğazına yapıştı boğmak istedi ama olmadı.

Tahir ile Yiğit dışarda köfte patates yediler. Yiğit annesinin ona hep yeşil ağaçlardan yedirdiğini söyledi. Yiğit’in söylediği brokoli. Tahir de bırakoni dedi. Yiğit Saniye babaanne bizi sevmiyor biliyorum, ben senin masuzcuktan oğlunum ya ondan dedi. Yaşı küçük ama yüreği kocaman yiğit her şeyin farkında. Ali ile Esma da geldiler onlarda yemeğe katıldılar.

Vedat’a ne yapacaklarını bilmeyen kızlar, işin içinden çıkamaz hale geldiler. Kimisi öldürelim dedi. Nefes elinden imza alalım ben Yiğit’in velayetini alayım dedi. Ama bu ders olacak iş değildi. Kızlar birbirine düştü. Berrak ben öldürürüm kaybedecek bir şeyim yok dedi. Nefes karşı çıktı. Nazar çok güzel bir şey söyledi. vicdan diyerek, merhamet diyerek sığındığımız korkaklığımız Vedat da bunu biliyor dedi.

Merhamet etmeyene merhamet edilmez. Allah kimsenin kalbinden merhameti çıkarmasın. Kalbinde merhameti olmayan insan her şeyi yapar.

Vedat ile yalnız kalan Berrak, Vedat’a yiyecek verdi. o esnada Berrak’ın zayıf noktasının annesi olduğunu bilen Vedat, eve gönderip telefonumu getir anneni arayalım dedi. Oysa Vedat çoktan Berrak’ın annesini öldürmüştü. Yaşamıyordu annesi, babasını öldürürken söylemişti öldürdüğünü ama bunu Berrak bilmiyor. Bilmediği içinde, hep bir umut taşıyor yüreğinde bir gün annesine kavuşma hayali kuran Berrak, Vedat’a çok direndi. Tuzağına düşmeyeceğim beni kandıramayacaksın dese de olmadı. Berrak tuzağa düştü ve eve giderek telefonu aldı. 

 Saniye anne sonunda evlatlarını kapı dışarı etti. Sebep, Tahir’in annesinin Nefes için söylediklerine karşılık olarak söyledikleri ve en sonunda mecbur değiliz demesi. Saniye anne de 9 ay karnımda taşıdığım evlatlarımdan duyduklarıma bak hele mecbur değilsiniz madem kalkın gidin diyerek kapıyı gösterdi. Evden kovulan üç oğlandan yangazlar kumluğa gitti. Tahir de Nefes’in yanına.

Bu hayatta bu hep böyle mi? erkek evlat anasına bir süre sonra bakmaz mı oluyor?

Nazar bir şey yapamadıkları için mutsuz. Mercan da öyle ve herkes uyurken Mercan babasının arabasını alır. Bir de halat alır. Vedat’ı asmak için Vedat’ın yanına gider. Boğazından ilmeği geçirir ve hoşça kal Vedat, ölümün senin aşkından daha büyük bir aşka hizmet edecek der. Bu sözleri Vedat Mercan’a söylemişti onu asarken, şimdi de Mercan Vedat’a söyledi. Vedat da memnun olmadı daha orjinal bir şeyler bulsaydın dedi.

Mercan diğer kızlardan habersizce kendisi Vedat’ı asmak istedi. Ancak bilmediği bir şey vardı. Vedat Berrak’ı kandırmayı başarmış ellerindeki ipi açtıran Vedat Berrak’ı bayıltarak tekerlekli sandalyeye oturtup, ellerini, ağzını bağlamış ve Mercan’ın kendi boğazına geçirdiği halatı Berrak’ın boğazına geçirmişti. Bunu bilmeyen Mercan, Vedat’ın ipini çektiğini düşünerek, bilmeden Berrak’ın boğazındaki ipi çekiyordu. Vedat ise, keyfi yerinde o evden uzaklaşıp gitti. Berrak ölecek mi? Mercan arkadaş katili mi olacak?

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 35. Bölüm 19 Aralık 2018 Analizi (Aslı)” üzerine 22 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Aslicim. Ben sizi çok özledim.Sagligina dikkat et,uykuna daha çok önem ver canim benim. Hanim abla da gelemedi,iyiler in$allah. Gûnaycim kayinvaliden de çok sag olsun.Allah hepinizin yardimcisi olsun.Iyi geceler canim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler canım, bende seni özledim. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum ama bazen olmuyor. Yoğunluktan yemek yemeği atlıyorum. Hanım ablamız diğer evine geçmiştir ondan gelememiştir. o da iki ev arasında koşturuyor. Allah yardımcısı olsun. aynı anda iki ev idare etmek çok zor. Amin inşallah iyi geceler tatlı rüyalar canım.

 2. Günay dedi ki:

  Çok teşekkür ederim. Sağ olun. Şimdi çok iyiyim. Ayağa kalkmama kayın validem çok yardımcı oldu. Allah tüm aneleri korusun. Amin.Aslım hoş geldin canım arkadaşım. Çok yoruluyursun. Allah yardımcın olsun. Yemeyine dikkat et. Vaktinde yemeyini ye. Azeri ablam, Xanım çok şükür sizde iyisiniz. Her zaman iyi olun. Allah yardımcımız olsun. Şimdi de çocukları uyutuyurum. İyi geceler. Allah kolaylık versin. Amin. Amin. Amin….!

  1. aslı dedi ki:

   Her zaman iyi olursun inşallah. Amin inşallah. İyi geceler canım. Çocuklarını öp benim için. Amin canım amin.

 3. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim hos geldin sefalar getirdin cok yogunsun kiyamam ben sana tum islerinde ALLAH yardimcin olsun cok yorma kendini kendine dikkat et seni burda gordum mutlu oldum bende iyim cok sukur canim benim gunaycim aleykum selam cok gecmis olsun sana dikkat et kendine iyi olmana cok sevindim biz de iyiz

  1. aslı dedi ki:

   Hoş buldum canım. Amin Allah’ın yardımını hiç bir şeye benzemez. Rahmetini üzerimizden kesmesin inşallah. Bende seni gördüm mutlu oldum. Sende dikkat et kendine. Gözel’e de selam söyle. özledik onuda. Tabi Rada yı da Rada da gelmez oldu. Aytaç, Aysel eski bütün arkadaşlara selam söyle iyi geceler canım.

 4. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar Günaycim. Geçmi$ olsun canim,kendine dikkat et.

 5. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Sizlere sağlığ hastalanmışdım. Şimdi şükür iyiyim. Sizler nasılsınız? İnşallah iyisiniz. Hepinize selam söylüyorum. Canım arkadaşlarım❤❤ canım dostlarım.☺

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Günaycım, Geçmiş olsun canım. dikkat et kendine.

 6. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar k azeri ablam nasilsin seni merak etmistim cok da ozledim evet haklisin bende merak ediyorum INSALLAH iyidiler seni cokkkk seviyorum

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar. Xanim kizim sana da iyi haftalar. Evet kizlar yok,hafta sonu ya temizlik yapmak,i$leri yoluna koymak lazim.O yûzden ola bilir. Ben de çok merak ediyorum aslinda,arkada$lar neredeler,iyiler in$aallah.

 8. xanim dedi ki:

  merhaba canim arkadaslarim nasilsiniz yoksunuz merak etdim aslim nasilsin nerdesin merak etdim hepinizi cokkkk seviyom ailenizlen bol huzurlu pazarlar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   Sana da mutlu pazarlar canım. Anneannemdeydim işlerim vardı. fırsat bulup bilgisayarı açınca da siteye giremedim internet sorunu yaşadım ondan yoktum canım.

 9. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hep iyi mutlu ol bende iyim cok sukur islerimde cok sukur iyi gidiyor tesekkur ederim kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Xanimcim. çok sag ol canim,sen nasilsin,i$lerin nasil?

 11. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslar nasilsiniz aslim canim arkadasim benim nasilsin islerin nasil gidiyor ve analiz cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin fragmani gordum cok tesekkur ederim vedatada cok sinirliyim ve yazdiklarinda cok haklisin ALLAH yardimcin olsun birtanem hanim ablam nasilsin polat amcam nasil ve aslim icin cok guzel yazmissin cok haklisin k azeri ablam nasilsin gunaycim ben iyim sen nasilsin hepinizi cokkkk seviyorum

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım. Çok yoğun gidiyor. son bir kaç gün oldukça yoğundum yemek yemeğe bile zamanım olmadı. O kadar uykum vardı ki anlatamam.
   Vedat ne yaptı etti gene kurtuldu.
   Bizde seni seviyoruz. Sen nasılsın?

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Ho$ geldiniz Hanim abla. Nasilsiniz? Evet ablacim haklisiniz. Çok deyerli sözler, Aslicima da yürekten,sonsuz te$ekkûrler. Deyerlere, davrani$lara dikkat etmek ne yazik ki,artik çok az kaldi.

 13. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Aslıcım analiz için teşekkürler.tadı tuzu yerinde.çok sağ ol.
  Merhamet etmeyene merhamet edilmez.Sana katıiıyorum.Yüzlerle insanın kanını akıtan bir terröriste merhamet edesen ki çocuğu vardır belki, doğru olmaz.İyi ile kötüye fark koymasak iyiye kötülük yapmış oluruz,degilmi?
  Canım kızım Gandinin sözlerine bayıldım.altın kıymetinde sözlerdir.yazıp duvardan asmak lazımdır bence.Nereden buluyorsun böyle şeyleri? Allah korusun güzel kızım.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba iyi akşamlar ablacım. Teşekkür ederim sağ olasın. Çok doğru diyorsun ablacım. Aynen öyle, İyi ile kötünün arasında fark olmalı ki iyilik ortaya çıksın.
   Mahatma Gandhi, geçmişte çok kitap okurdum okuduğum kitaplardan birinde yazıyordu. Aklımda kalmış. Şimdilerde yoğunluktan kitap okumaya zaman ayıramaz oldum. Amin inşallah ablacım.

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Aslim. Te$ekkûr ediyorum,her zamanki gibi çok gúzel. Kizlarin kalbinde kötûlûk yok. Zaten o yûzden bir $ey yapa bilmiyorlar, akillarina bir $ey gelmiyor. Evet Aslicim erkek çocuklar bir az farkli,anneye bakmiyor demeyelim de,ama kiz evladi gibi diyiller. Biliyormusun benim babam,kizi olmayanin agzinin tadi yok diyor. Allah tüm evlatlari korusun.Haklisin canim benim,kalbinde merhameti olmayan insan her kötûlúyû yapar.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, Bende sana teşekkür ederim canım. Haklısın. Kızların kalbinde kötülük olmadığı için kötü düşünemiyor ve yapamıyorlar ama canları yandığı kadar da can yakmak istiyorlar. Baban nede güzel söylemiş. Erkek evlat başka, kız gibi olmuyor doğru. Bunu böyle düşünen sadece ben değilmişim. Bu farklılık neden anlayabilmiş değilim. cevabını bir türlü bulamadığım bir soru bu.
   Amin canım benim amin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.