Sen Anlat Karadeniz 34. Bölüm 12 Aralık 2018 Analizi (Aslı)

Burak 14 Ara 2018 Analiz SAK  0

Asiye’nin planı ile başlar dizi. Gecenin bir yarısı herkes uykudayken, Asiye Nazar’ı arar ve operasyon başlasın, hayırlı başarılar der. James Bond misali kız kardeşler harekete geçer. Görevimiz Vedat’ı etkisiz hale getirmek der gibi hareket ederler. Nazar babasının odasından, ondan gizlice arabanın anahtarını alır ve evden ablası Mercan ve tekerlekli sandalye ile çıkar.

Ne olmuştu da Asiye plan yaparak bütün kızları ayağa kaldırmıştı? Vedat’ı uyutacak ilacı hastaneden, Sanki Mercan’ı hastaneye getirmiş gibi yaparak iğne ilaç alan Nazar, gecenin bir yarısı babası uyurken gizlice arabanın anahtarını alarak ablası ile hastaneye giderek, Vedat’ı uyutacak ilaçları alarak Vedat’ın evine gider. Nazar eve girer ve dolaptaki süt şişesinin içine ilacı şırınga ile bırakır.

Berrak da Vedat’ı evden uzaklaştırmak için kızlardan önce harekete geçer. Vedat’ı arar dışarda bir yerde arabanın içinde ağlayarak Berrak Vedat’a bir şeyler anlatır. Sonra Vedat Berrak’ı eve bırakır. Kendisi de evine gider. Eve varınca da ilk işi dolaptan bir bardak süt içmek olur. İlaçlı sütü içen Vedat odasına gidince koltukta derin bir uykuya dalar. Berrak ve Asiye de Vedat’ın evine gider ve Nazarların arabasında bir süre beklerler. İlaç etkisini göstermeye başlayacak kadar bir süre geçince, Nazar ile Berrak eve girer.

Bütün planı Asiye yapar. Kızlar uygular. Mustafa’nın silahını da ondan habersiz alır. Vedat’ı zorda olsa kucaklayarak iki bayan götürmeye çalışırken, evde bulunan Vedat’ın adamı içeri girer. Tam yakalandık diye düşünen Nazar’a o adam yardım eder. Vedat’ı kendisi taşır pikabın arkasına koyar. Vedat’ın adamı olmasına rağmen bunu yapar çünkü, o adamı Vedat, hiç suçu yokken dövmüştür. Can acısı bulunan adam Vedat’ın da canı yansın ister bu yüzden kızlara yardım eder.

Vedat artık bir pikabın arkasında uyuyor etkisiz bir halde hazır paket olmuş durumda ne olmuştu da kızlar Vedat’ı böyle paketleme kararı almışlardı. Gelin hep birlikte hatırlayalım dizi şimdi başlıyor.

Vedat, Osman babanın evinde, Nefes eve gelince hoş geldin karıcım diye karşıladı onu, tabi Nefes memnun olmadı. Gitmesini istedi ama gitmedi Vedat. Nefes’in üstüne üstüne gitti. Yaşananları anlatıp, şuan bir sığıntı gibi Osman hocanın evinde kaldığını söyleyerek psikolojik baskı uygulayarak Nefes’i içinde bulunduğu durumdan daha kötü bir ruh haline sokmayı başardı Vedat.

Vedat, Nefes’e göre söylediklerinde haklıydı. Cebinde beş kuruş paran yok, bir meziyetin yok, ne yapacaksın? Beni sevseydin, hizmetçilerin etrafında pervane olduğu evin hanımı olacaktın, oğlumuz özel okullarda okuyacaktı ama sen beni sevmedin dedi.

Vedat, küçük bir erkek çocuğu iken sevgisiz büyümüş, en çok da anne sevgisine, ilgisine muhtaç iken. Erkek çocukları anneye, kız çocukları babaya düşkündür. Buda şunu gösteriyor ki, çocuk yetiştirirken sevgiyi çocuklardan esirgememek, çocukları sevgisiz, ilgisiz bırakmamak gerek. Tabi her şeyi dozunda yapmak gerek. Ne sevgisiz bırakıp kötü biri olmasını sağlayacaksınız, nede aşırı sevgiye boğarak çocuğu şımartacaksınız.

Vedat, Masal bitti.. artık uyan, artık geldik yolun sonuna, burası son durak, yaşayan hiç kimsenin memnun olmadığı, hiç birimizin değiştiremeyeceği, hayatın katı gerçekliğine, hoş geldin günaydın karıcım dedi ve taksinin parasını ben öderim diyerek gitti.

Vedat, bu söylediklerinde haklıydı. Bir bayan okumamış kolunda bir altın bileziği yok ise, bir işi, bir mesleği, geliri, parası yok ise, ayakları üzerinde tek başına duramıyor ise, yaşamak için birilerine muhtaç ise, nereye giderse gitsin sığıntı gibi olur. Acı ama gerçek bu. Bu gerçeği Nefes’in yüzüne vurdu Vedat. Eğer ki onu sevseydi bunu yüzüne asla vurmayacaktı. Benim param senin paran diyecek her şeyi önüne serecekti ama olmadı. Zorla sevmesini istedi, şiddet uyguladı böyle sevgi olmazdı. Vedat sevgi neydi? Sevilmek neydi? Bilmediği için şiddet uygulamayı sevgi göstermek olarak algılıyor, şiddet uygularsa zorla da olsa Nefes’in kendisini seveceğini sanıyordu ama yanılıyordu.

Vedat; Nefes’i sözleri ile derinden vurdu. Parasızlığını, kimsesizliğini, annesiz, babasız, parasız, işsiz, güçsüz, oluşundan bahsederek tek başına kendisinden başkasının yanında ancak bir sığıntı olacağını söyleyerek psikolojik baskı uygulayarak ruhunu yaraladı. Nefes de bu sözlerden etkilendi. Bir tokat gibi yüzüne vurulan bu gerçekler ağır geldi. 

 Fatih hastaneden çıktı eve geldi. Berrak da onunla geldi. Gitmek istedi ama Mustafa abisi göndermedi. Fatih de Berrak’ı sevdiği için onun bir sözünü iki etmedi. Yatacaksın dinleneceksin dediğinde Berrak, Fatih tamam dedi. Mustafa abisinin de dikkatini çekti. Bu da hanım köylü diyerek eşinin sözünden dışarı çıkmayacak dedi. Tabi herkes bu ikiliyi severken Saniye anne sevmiyor da, istemiyor da, ben ölünce bu eve kimi isterseniz alın dedi Asiye ye.

Merak ediyorum bu Saniye hanım gelin diye oğlanlarına kimi almak isterdi acaba? Bir de gizliden gizliye oğlu Fatih ile Berrak’ın konuşmalarını dinledi. Fatih espiriler yaparak Berrak’ı güldürdü.

Yiğit’i hastaneden çıkardılar. Tahir, eve götürmek istedi ama Nefes gitmek istemedi. Tartıştılar. Nefes araçtan indi anlatsam da anlayamazsın dedi. Nefes bunu söyleyince aklıma Orhan Veli’nin şiiri geldi aklıma

ANLATAMIYORUM 

Ağlasam sesimi duyar mısınız, 

Mısralarımda;

Dokunabilir misiniz,

Gözyaşlarıma, ellerinizle? 

Bilmezdim şarkıların bu kadar güzel,

Kelimelerinse kifayetsiz olduğunu

Bu derde düşmeden önce. 

Bir yer var, biliyorum;

Her şeyi söylemek mümkün;

Epeyce yaklaşmışım, duyuyorum;

Anlatamıyorum. 

Orhan Veli Kanık

Nazar, Esma’nın yanına giderek boşanma işlemlerini başlattı. Vedat da Fikret ile buluştu. Nefes’in yaşadıklarını, Osman babanın yanında kaldığını, vazgeçemediğini anlattı. Mekan Fikret’in ama Vedat acele edip bir büyüğü varken söz hakkını kendinde görüp garsonlara seslendi ama Vedat’a dönüp de bakan olmadı. Ta ki, Fikret bakın bakalım buraya deyinceye kadar. Fikret, Vedat’a sabrı, beklemeyi, sabretmeyi, öğretiyor. Kolay değil ama bir nakışı cama ateş de işler gibi sabırla Vedat’ı işliyor Fikret. Bir babanın gösterdiği sabır kadar sabırla yaklaşıyor Vedat’a Fikret.

Vedat’ın çocukluğunda, gençliğinde, Fikret yanında olsaydı bugün bu halde olmazdı Vedat. Gerçek babası Fikretmiş gibi davranıyor Vedat’a ki ben Fikret’in Vedat’ın gerçek babası olduğunu düşünüyorum. Daha önce de söylemiştim.

Fikret ile Vedat afiyet ile yemeklerini yerken, iştahı bir kurt gibi açık olan Vedat’a kurt ile kuzunun hikayesini anlatır. Kurt bir süredeki kuzuyu gözüne kestirir, gider bir pençe atar ve inine gider, kuzuda can acısı ile Kurtun peşinden gider. Kurt da kuzuyu afiyet ile yer. Aşk da böyledir işte, seni yaralayanın peşinde koşar durursun, hiç unutamazsın der Fikret. Ve burada kuzu sensin, Nefes’in peşinde sen koşuyorsun, söyle bakalım, yaran nerededir, pençeyi nereye attı?

Vedat, çatalındaki ete baktı çocukluğun da babasının ona söylediklerini hatırladı. Babası da böyle et yemeği yiyordu. Vedat daha küçük bir çocuktu annem nerde diye sordu? Babası da defolup gitti dönmeyecek, çünkü seni sevmiyor, sevseydi terk eder miydi? dedi. Vedat hayalinde Nefes’e neden beni sevmedin diye soruyor. Aslında bu soruyu Vedat, Nefes’e sormuyor. Nefes’e sorarak annesine, geçmişine, çocukluğuna, yaşayamadığı anne sevgisine, annesine soruyor.

Cevabını çok merak ettiği ama hiçbir zaman öğrenemediği bir soruydu Vedat’ı annesi neden sevmemişti, neden terk etmişti? Vedat ne suç işlemişti ki annesi Vedat’ı böyle terk edip giderek cezalandırmıştı? Nefes’i annesinin yerine koymuş ve geçmişin acısını, yaşayamadıklarının intikamını almaya çalıştı. Annesinden göremediği sevgiyi, ilgiyi Nefes de görmek isteyen Vedat, ondan da ilgi sevgi görememiş bu hale gelmişti. Annesinin de bir suçu yoktu ama bunu Vedat bilmiyordu. Baba diye bildiği adam annesini kötülemiş Vedat da annesinden nefret etmiş öyle büyümüş bir çocuktu.

Vedat, Fikret’e babasının ihanetini sordu, mezardaki Sakine o kadın mıydı dedi. Fikret de, o Gülendam dan sonraydı. Gülendam da kurttum, Sakine de kuzu. Gülendama pençe attım kaçtım, Sakine geldi onun intikamını aldı, geldi pençe attı. Kuzu olmayı yediremediğim için kendime gittim vurdum onu dedi.

Sonra Gülendam la yaşadıklarını hatırladı. Fikret, Gülendam’ı bir kahveye götürmüş oralet ısmarlamış, cebinden de yüklüce para verdi. Yarın otobüsle evine dönersin deyince, Gülendam kabul etmezler dedi. Telefon aç ben geliyorum de bak nasıl sevinecekler dedi ve Gülendam annesini aradı. Annesi benim senin gibi evladım yok babandan senin yüzünden dayak yiyorum ne yüzle aradın deyip telefonu kapattı.

Bir anne kızını kabul etmiyor, istemiyordu. Gidecek yeri yoktu Gülendam’ın Fikret sahip çıktı o telefondan sonra Gülendam’a

Tahir, Nefes ve Yiğit’i Osman babanın evine bıraktı. Yiğit bir daha okula gitmek istemediğini söylüyor. Yiğit’in psikolojisi de alt üst oldu. Nefes Yiğit için çorba yapmak istedi ama olmadı yapamadı. Aklı hep başka yerdeydi. Ocak açık kaldı, muslukta su öylece aktı, tencereye haddinden fazla yağ ve salça koydu fark etti ve yağ, salçayı geri aldı.

Sonra da oturdu ağladı. Yiğit geldi sarıldı annesine. Vedat istediğini elde etmiş oldu. Nefes’in bütün kafası karıştı.

Fikret bey, Osman babayı ziyaret etti. Muhammet İkbal’in kitabını okuyordu kitap üzerine biraz konuştular. Fikret beyde Necip Fazıl’ın bir şiirini okudu; Ne yalanlarda var, ne hakikatta, Gözümü yumdukça gördüğüm nakış. Boşuna gezmişim, yok tabiatta, İçimdeki kadar iniş ve çıkış. Tahir geldi ve dertli olduğu her halinden belliydi. Fikret bey olgun, anlayışlı Osman baba ile dertleşsinler diye oradan ayrıldı.

 

to be continued Devam edecek 🙂

 

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDELİM 🙂

Osman baba ile yalnız kalan Tahir, Osman babasının nasihatlerini can kulağı ile dinler. Osman baba Tahir’e; ”Kırılmış bir gurur, açık bir yara gibidir… Ne değerse değsin acıtır, incitir… Sen ne söylersen söyle acıtacaksın, ne edersen et inciteceksin, insan sevdiğine darılır da dedi. doğru da söyledi. İnsanın nazı ancak sevdiklerine geçer.

Ne yapacağını bilemeyen Tahir’e Osman baba gölgeni eksik etme, ne sevgine aç bırak onu, nede ilgin ile boğ, ilkinde yüreği üşür, diğerinde boğulur ölür öldürme dedi. Osman baba Saniye anne ile konuşmayı çok düşünmüş ama yanlış anlaşılmaktan korktuğu için konuşmaktan vazgeçmiş. Bekle görelim mevlam neyler, neylerse güzel eyler dedi.

Asiye, Esma, Berrak, Nazar, Nefes’i ziyarete gittiler. Asiye çorba pişirmiş Yiğit’e yedirdi kendi elleri ile sonra da uyudu Yiğit. Bayanlar da güne geldik, kocaları çekiştireceğiz diye düşünürken herkesin suratı beş karış, moraller bozuktu Nefes tarafında.

Asiye ne yaparız ne ederiz derken Nefes neden morali bozuk her şeyi anlattı. Asiye nin de birden aklına Esma’nın gelirken  aldıkları ürünleri evde yaparak satmak, bu sayede para kazanmak geldi.

Nefes lezzetler, hanımlar müjde, kekim kabarmadı derdine son, sarmam diri kaldı, tatlının şerbeti kaçtı derdi bitti. Yetişecek mi? beğenecekler mi? rejim deyim deyip burun kıvıracaklar mı?  hayır. Nefes lezzetler siz misafirlerinizi ağırlayın, mutfakta biz varız, biz yaparız, siz misafirlerinizi ağırlayın, gerisini bize bırakın.

El ilanına bunları yazdıracak fikir Asiye den, yazması etmesi, dağıtması kızlardan. Murat ve Yiğit de el ilanından dağıttı.

Telgraf Naciye de Vedat’ın evinde çalışmaya başladı ama yemekleri iyi yapamıyor hep çöpe gidiyor. Buna rağmen haber getirecek diye yanında tutuyor Vedat. Bir de kadın demez mi, kocam burada çalıştığımı öğrenmesin aramızda kalsın diye. Sen elalemin nesi var nesi yok yay etrafa kendine gelince kimse bilmesin oh ne güzel ki. o insanların da mahremi o zaman sende onların hayatlarında olanları insanlara yetiştirme telgraf Naciye.

Nefes, ilk siparişini aldı, dağıtılan el ilanları işe yaradı. Akşama da Osman baba geldi mükellef sofrayı görünce sevindi ama ona bir lokma dahi vermediler. Göz hakkı diye bir şey var insan birazcık olsun tadına baksın diye verir el insaf. Ispanak yemeği yediler.

Asiye kocasından bana uzun zamandır hediye almadın diyerek tartı istedi. Mustafa da şaşırdı. Anası aşağıdan hadi sofra hazır diye bağırırken, Asiye de burdan tartı isteyince ne yapacağını bilemedi. Kilosuna taktığını düşündü ilk önce Balım da hamileyken kilo aldın verdin deyip anısını anlatınca işler karıştı. Asiye de kilosu için istemediğini, ticarete atıldıklarını söyledi. Mustafa iyice şaşırdı. İşin aslını öğrenmeye çalıştı. Murat ile de konuştu Mustafa.

Osman baba Fatih’i ziyarete gideyim deyince, Esma yaptığımız pasta börekten bir tabak hazırlayayım da götür dedi. Hani onlar satılmıştı? Osman babaya vermediniz.

Fikret de Mustafa yı telefonla arayıp sordu. Tahir’in bir sıkıntısı mı var diye? Fikret kesin Vedat’ın gerçek babası olduğu anlaşıldı. Şöyle ki, Fikret telefonla konuştuktan sonra, dışarı çıktı geçmişi hatırladı. Gülendam ile evlenmişler, resim çekindikleri gün Gülendam hamileydi eve gidecekti. Akşama da sinemaya gitmek için sözleştiler. Gülendam bir konu hakkında konuşacaktı ama akşamı bekliyordu.

Hamileydi ve Vedat’ı büyüten adamın adamları Gülendamı zorla kaçırdılar. Fikret’i de vurdular. O günden sonra ne oldu ise? bir daha görüşememişler belli ki.

Ali geldi Esmayı dondurma yemeğe götürdü. Yaz olsa anlarım da kışın ne dondurması? Salep içmeye götürse ha neyse de? Nefes evde tek kaldı ders çalışırken Tahir geldi. Bütün yollar sana çıkıyor diyerek konuşmaya başladılar. Yiğit’i uykusunda sevdi, sonra da Nefes iş hayatına atıldığını anlattı. Tahir de Nefes’e destek oldu.

Şu telgraf Naciye’nin iyi bir derse ihtiyacı var. Gitti hemen nefes’in işini Vedat’a yetiştirdi. Vedat bu durmadı Nefes’in yanına gitti. masanın üzerinde teslim edilmeyi bekleyen ne var ne yok yerle yeksan etti. Artık teslim edilecek bir ürün kalmamıştı. Asiye ve ekibi de geldiler. Nazar’ın annesi sabah erkenden kalkmış kıymalı börek yapmış nefes için bir tek sağlam o vardı.

Nefes bir köşede oturmuş ağlarken, kapının açık olduğunu fark eden kızlar içeri girdiler. Manzarayı ve ağlayan Nefes’i gördüler. Vedat iyi bir dersi hak ediyordu. Bu yaptıkları yeterdi artık. Nazar bu yaptıklarını burnundan fitil fitil getirelim dedi. işte böyle başladı Asiye nin planı Vedat’ın paketlenme hikayesi.     

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 34. Bölüm 12 Aralık 2018 Analizi (Aslı)” üzerine 34 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  sen anlat karadeniz 35
  nuenececneczeeczeocbzenecneze
  ocnuenuecnuecnenecnecnecnue
  hueecneneueocnuenuecuenuecn
  guenduecnencenecnuecnecueoeucnue
  eucnuencuecneocnuececnecneneece
  oneeuecnuecnencneucuecnuencueocnuenceue
  cenecnencuenuecnue

 2. Anonim dedi ki:

  rojda Mehmet 34
  sucnuecnecnuecnuecnecnecneecnenuen
  nuencecnecuecnuecnuecnuecue
  uneucuecnuecnuencue
  guenuecnuenceneocnueuecnuennue
  huenuecnuecnueocnuenuenneucne
  eunuecnuecnueocuecnenuecnuenuecnuenuen
  cuenencnueocnuenuencue

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Aslicim elbette kendine zaman ayirman lazim. In$allah belgeni de alirsin, hadi hayirlisi olsun canim benim.

 4. xanim dedi ki:

  ben bir azdan uyucam hepinizi cokkkk seviyorum ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :))

 5. xanim dedi ki:

  k azeri ablam tesekkur ederim gunaycim tatlim nasilsin hayirli aksamlar sanada :)))

 6. K.A dedi ki:

  Size de hayirli ak$amlar kizlar.

 7. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Hepinize. Aslıclm kurs baş vuru yapdırmısın. İnşallah iyi olur. Uğurlar canlm arkadaşıma. İnşallah gönlünce olur.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım sağ olasın hayırlı olur inşallah.

 8. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar k azeri ablam gunun nasil gecti :)))

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar arkada$lar. Hanim abla iyi yolculuklar size,kendinize dikkat edin. Aslicim iyi fikirdi,sen onsuzda kendini hep geli$tiriyorsun,bu daha da iyi olur in$allah. Oturdugunuz yerde her hangi bir kurs varmi? Yakinda olursa daha iyi olur. In$allah olur canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, elimden geleni yaparak bilmediklerimi öğrenmeye çalışıyorum. Evimizin yakının da bir tesis var ama benim istediğim bölüm yok. Bakalım. Gitmeyi düşündüğüm kurs da bir aylık süresi olan kısa süreli bir kurs. Öncekiler 3-4 ay sürmüştü. Bir belgem daha var almadığım duruma bakayım da bugün veya yarın gidip o belgemi de alayım, öğretmenlerimle konuşup yeni kurs için konuşayım istiyorum. Evden çıkabilirsem inşallah. İki ev arasında gidip gelmekten kendime zaman ayıramaz oldum. Kurs bahanesi ile en azından dışarı çıkarım. iyi ki varsın canım benim.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 10. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin nasilsin canim ablam benim senin polat amcamin ellerinden opuyorum ALLAH yardimciniz olsun sizi cokkkkk seviyorum ve size hayirli yolculuklar dilerim ailenizlen bol bereketli neseli pazarlar dilerim kendinize cok iyi bakin ALLAHA emanet olun

 11. xanim dedi ki:

  aslim hos geldin canim benim hep iyi mutlu ol ve cok tesekkur ederim her sey icin ALLAH yardimcin olsun sana tum islerinde hayatinda hakkinda hayirlisi olsun meleyim mucizem benim iyiki varsin guzel kalblim dualarimiz hep seninle sana kolay gelsin seni cokkkkk seviyorum kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol :))

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım sağ olasın sana da kolay gelsin. Teşekkür ederim amin. Bende seni seviyorum.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 12. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.iyisinizdir inşallah.acelem var. bir azdan gitmeliyik.toparlanmam lazım.Aslıcım Abdülkadir beyi ben de şahsen tanımıyorum.amcanla F-da dost oluplar.kitaplarından yollayacak amcana.düşündüm belki…sonra etraflı yazarım.şimdilik hoşca kalın.sağlıkla kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın ablacım, Allah yardımcın olsun ablacım, kolay gelsin sana. Polad amcamın ne güzel arkadaşları var. Sevindim kitaplarından yollayacak olmasına. Tamam ablacım sen gelince etraflıca yazarsın. ellerinden öpüyorum ve seni seviyorum iyi ki varsın ablacım.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 13. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hep iyi mutlu ol ve tesekkur ederim birtanem hep birlikte iNSALLAH seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol :))

 14. K.A dedi ki:

  Gûnaydin. Xanimcim sana da mutlu,ne$eli pazarlar canim benim.

 15. xanim dedi ki:

  gunaydin canlarim benim nasilsiniz ailenizlen bol bereketli neseli pazarlar dilerim :))

 16. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar canlarim benim nasilsiniz aslim nasilsin ve analizin devamini okudum cok guzel olmus ALLAH yardimcin olsun hanim ablam canim benim polat amcamdan ALLAH razi olsun bizdende cok selamimizi iletirsin zamannan dahada iyi olucak INSALLAH icini hep ferah tut k azeri ablam nasilsin gunaycim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol canim ve anliyoruz seni bende iyim cocuklari op benim icin hepinizi cokkkk seviyorum ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   Mutlu pazarlar xanım, Amin canım, daha önce bana cevap yazmışsın okudum ama cevap yazacak zamanım olmadı. Arkadaşın ile aranda bir mesafe koyarak onun seni üzmesine izin vermeden yoluna devam etmen güzel.

 17. K.Azeri dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.Hanim abla,Polat amcama da bizim selamimizi söyleyin.Allah razi olsun.In$allah iyi olacak, elbette biz çavuk iyile$mesini istiyoruz,ama zamana ehtiyac var.Zamanla iyi olacak. Allah yardimcisi olsun. Gûnaycim,iyi ol canim. Çocuklari da öp.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba mutlu pazarlar canım.

 18. Günay dedi ki:

  Selam. Güzeller güzeli arkadaşlarım. Şükür iyiyim. Sizler nasılsınız? İnşallah iyisiniz. Hanım ablam güzel ablam. Benim iki çocuğum var. Biri kız, biri oğlan. O, başqa Günay. Canım ablam. Sizde Azerisiniz ??? Çok şad oldum. Sizinle tanış olmama. Azeri ablam. Canım ablam. Şükür çok iyiyim. İşlerimi bitirdim. Oğlanı uyutucam. Aslım; xanımcım sizlsr nasılsınlz?Ben çok şeyi yazmaq isterdim. Amma yazamıyorum. Sizlerle o kada paylaçacağım şeyler var ki, amma yazamıyorum. Bizden başqa çok insanlar okuyur. O üzden paylaşamlyorum..sizleri yakından tanımaq isterdim. Belki Azer ablam, Xanımcımla aynı şehirde kalıyoruz. Onuda yazamıyorum. Sizleri öpüyorum…

  1. aslı dedi ki:

   Selam Günaycım mutlu pazarlar canım. İyi olmana sevindim canım. Çocuklarını Allah bağışlasın canım. Bende iyi sayılırım koşturmaca ile geçiyor günüm. bir kursa kayıt yaptırıp kendime zaman ayırmak istiyorum. Kendimi biraz daha geliştirmek istiyorum. Bende seni öpüyorum canım dikkat et kendine.

 19. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba güzel kızlar – Aslı, K.Azeri, Xanım, Günay nasılsınız. Biz de iyi diyelim iyi olalım.Amcanız sizden çok razılık ediyor ve çok selam söylüyor.saglıgına gelince insult üç-beş aya sagalan hastalık degil biliyorsunuz.Allah yardım etsin.
  Her defa sormayı unutuyorum.Günay kızım önceler de bir Günayımız vardı.Rehim ve Celil adında iki ogul annesiydi.sen hemin Günaymısın?
  Aslıcım analiz için sag ol.zahmetin çok.hakkını ödeyemeyiz.Bir şey sorucam.Sen Abdulkadir Güler adında şair tanıyormusun?hanki şehirdedir? hoşca kalın.amcanın yemek zamanıdır.görüşürüzş

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, Polad amcamın ellerinden öpüyorum. Allah senin de, polad amcamın da yardımcısı olsun. Babam hep şey der, iğne ile girdimi çuvaldızla çıkmaz. İnsan bir kere hastalandımı sağlığına kavuşması zaman alıyor. Allah hep iyi insanlarla, iyi doktorlarla, işini severek yapan, bu işe gerçekten gönül vermiş, doktorlarla, karşılaştırsın Amin.

   Ablacım adını sen koy dizisi bitti bizde şimdi bu dizide bir aradayız.

   Ablacım Abdülkadir beyi şahsen tanımıyorum ama ismini duydum. Kendisi Mardinli. Orada doğmuş, öğretmen, sonrada okulda müdürlük yapmış birisi. Çok sayıda şiiri var ödül almış birisi. Şuan nerede yaşıyor tam bilmiyorum. Ya memleketindedir, yada tayin olduğu bir şehirde hayatına devam ediyordur. En son Aydın Söke ilçesinde görev yaparken kendi isteği ile emekliye ayrılmış. Büyük bir ihtimal ile Aydın şehrinin Söke ilçesindedir. emin değilim. Neden sormuştun ablacım? Tanıyormusun kendisini?

 20. K.A dedi ki:

  Gûnaydin. Merhaba Hanim abla. Nasilsiniz, Polat amca nasil? I$leri iyimi?

 21. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Aslim. Bu Vedat çok kansiz ya,kendinden ba$ka hiç kimseni dû$únmúyor, kizlarin zahmeti bo$a gitti, artik iyi bir dersi hak etdi bu. Kizlara afferim. Ke$ke Naciyeni de ona katsaydilar.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, haklısın. Vedat iyi bir dersi hak ediyor. Fikret’in gerçek babası olduğunu öğrendiğinde vereceği tepkiyi, soracağı soruları merak ediyorum. Vedat büyük bir değişime girecek gibi bakalım neler olacak.
   Ayrıca Naciye ye ayrı bir ders vermek lazım, kadın kendine gelince sır gibi saklansın istiyor, başkalarının hayatına karışıyor olacak iş değil. kendine yapılmasını istemediğin bir davranışı Naciye sen neden başkalarına yapıyorsun demek geliyor içimden ve dedim bile 🙂

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Aslicim te$ekkûr ediyorum analiz çok gúzel,her zamanki gibi. Evet sevgisizlik,bu hissin olmamasi kötü $eyler yapa biliyor. $iir için de te$ekkür canim. Insan hakikatan da bazen anlatmak istediklerini ne yazik ki,anlatamiyor.Iyi geceler canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, bende sana teşekkür ederim. Allah kimseyi sevgisiz bırakmasın amin iyi geceler canım.

 23. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline saglik bayildim siirde guzel olmus analizin devamini sabirsizliknan bekliyorum canim kendine cok iyi bak kocaman sarilip optum ALLAHA emanet ol seni cokkkk seviyorum :))

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler, analiz tamamlandı tek bu sayfada tamamı iyi okumalar canım. Sağol bir tanem, bende seni seviyorum iyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.