Sen Anlat Karadeniz 33. Bölüm 05 Aralık 2018 Analizi 2. Kısım (Aslı)

Burak 06 Ara 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 33. Bölüm 05 Aralık 2018 Çarşamba Atv

Bana Sevdiğimi Verin

Sen Anlat Karadeniz’in 33. Bölümün ilk bir saatinde olanları bir önceki analizimde yazmıştım. Buradan okuyabilirsiniz

Sen Anlat Karadeniz 33. Bölüm 05 Aralık 2018 Analizi (Aslı)

 

Şimdi ise 33. Bölümün geri kalan 1 saat 20 dakikalık zamanda neler olduğunu sizlerle paylaşmaya.

Gelelim dizimize;

Tahir Nefes’i rüyasında görmüş, ateş yakmasını istemişti. Tahir kendine gelince, tekneden indi. Etrafında neler vardı nerdeydi anladı. Üşüyordu ısınması gerekti. İşin garip tarafı çok kolay bulabileceği yerde küçük odun parçaları vardı. Topladı onları kibriti de tekneden aldı ateş yaktı son kibrit ile yanan ateşte ısınırken Nefes tekne ile göründü. Tekneyi ilk kez kullanan Nefes Tahir’i bulmuştu. Sarıldılar ve oradan ayrıldılar.

Karadeniz Tahir’i Nefes’e geri vermişti. Sadece Nefes’e değil, annesine, abisine, kardeşlerine, Yiğit’e de vermişti.

Nazar, eşyalarını Vedat’ın evinden aldı. Sonra da Murat ile bir kafede buluşup konuştular. Nazar, boşanacağını söyledi. Murat sevindi. Parmağındaki yüzüğü çıkarıp masaya bıraktı Nazar, canımı acıtıyor, olmadık düşler kurduruyor, babama söz verdim diyerek bir daha  birlikte olamayacaklarını böylece söylemiş oldu.

Murat-Nazar’ı, Nazar-Murat’ı seviyor ama olmuyor. Murat’ın annesi Nazar’ı, Nazar’ın babası Murat’ı istemiyor. İki genç de arada kalıyor. Karadeniz bu iki seveni ne zaman birbirine verir bilinmez. Nazar babasına, Murat annesine sevdiğimi ver deseler de bu iş şua aralar biraz zor gibi görünüyor.

 Fikret, Vedat’ı evinden yolcu ediyor. Vedat içerde konuştuklarının etkisinde, babasının Fikret’e ihanet etmesini normal karşıladı yapar ama nasıl diye sorunca, Fikret de; ilk aşkımı, bana aşık olmayı öğreten kadını elimden aldı dedi. Bunu derken yüz ifadesi öyle güler yüzlü, sevecendi ki, gülümsedim bende Fikret ile. Vedat da bu kadın kim diye sordu ama cevap vermedi konuşuruz diyerek gönderdi Vedat’ı. Onu gönderdikten sonra, arkasından Gülendam senin anan dedi. Vay anam vay. Bu Fikret’in sevdiği bütün kızları da bir başkası almış. Vedat’ın annesi için Vedat’a çocukken annen kaçıp gitti derken babası, belki de Fikret’e gitti sığındı Gülendam.

Fikret geçmişe gitti. Gülendam’ın sahne aldığı mekana Turgut Vedat’ın babası araba ile geldi. Sahneyi izledi. Kızı beğendi masasına çağırdı. Fikret de kasa ile şişe şişe içecek götürdü oranın sahibine parasını da peşin aldı. Çıkarken de Gülendam ile karşılaştı. Her ikisi de o an birbirlerine vuruldu aşık oldular. Fikret’in ilk aşkı başladı. Ama orada çalışan biri masaya gitmesini söyledi. zorladı Gülendam’ı, Gülendam da gitmeyeceğini söyleyince, Fikret adama kafa atarak kızı oradan alıp kaçtı. Şimdi bu zamanda, babanı o zamandan nasıl bir insan olduğunu anlamalıydım dedi. Onunla çalıştığı için çok pişman Fikret.

Benim anlamadığım, Vedat’a yardım eden Fikret sanki daha sonra ki bir zaman da Vedat’ın başına bela olacakmış gibi deliller toplayıp neden saklıyor? Şimdi yardım ediyor, ilerde sanki tehdit edecekmiş gibi de hazırlık yapıyor. Peki ama neden? Mektup, silah, tüfek, bütün bunları toplamasının bir sebebi olmalı.

Ayaklı gazete telgraf Naciye hanım kuyumcuda altınlarını satarken Vedat geliyor. Vedat’a Osman babanın yeni eve taşındığını, Nefes ile Yiğit’in de onunla yaşayacağını söyledi altınları sattı gitti. Arkasından Vedat altınları geri verdi. kocası birine kefil olmuş alacaklılar kapıya dayanıyormuş. Vedat; Benimle çalışın, ahçım yeni ayrıldı dedi. Boşuna yanına almıyor Vedat gözü kulağı olacak en taze haberleri ondan alacak.

Tahir eve geçti Nefes, Osman babanın evine, Yiğit yemek yemedi. Tahir abisi olmadığı için üzgün. Tahir de annesi ile tartıştı. Saniye hanım anneni çiğneyerek ona gideceksen git dedi fenalaştı. Tansiyonu yükseldi. Asiye bir şey yapmadı sadece kolundan tansiyonu ölçtü o kadar. Mustafa da kardeşini çekti bir köşeye konuştu. Az sabır, annemin suyuna giderek ortalık durulana kadar sabredin dedi.

Tahir de dayanamadığını, Nefes’e aşık olduğunu, onu sevdiğini, ne kalabildiğini, nede gidebildiğini söyledi. Gitmek mi zor kalmak mı? hangisi daha zordu.

Sormamışsın hiç kimseden
Pek üzgünmüşsün giderken
Arayıp durmuşsun beni
Kimseye belli etmeden

Gitmek mi zor kalmak mı zor
O sabahı gel bana sor
O sabahı sen bana sor

Bilmiyorum sanma niçin
Kızmışsındır için için
Neler neler demişsindir
Sana gelmediğim için

Gitmek mi zor kalmak mı zor
O sabahı gel bana sor
O sabahı sen bana sor

Dilin ne isterse desin
En acı sözler söylesin
İstiyorum ki sen beni
Ağlıyorken görmeyesin

Gitmek mi zor kalmak mı zor
O sabahı gel bana sor
O sabahı sen bana sor

Zeki Müren

Fatih de iyi yanında Berrak var. Bu olay onların yakınlaşmasını hızlandırdı. Sabah taburcu olacak onu haber vermek için Mustafa abisini aradı. Biz geleceğiz diye. Mustafa da anladı eve bir gelin daha geliyordu. Saniye hanım Berrak’a karşı çıkar mı? çıkmaz mı Allah bilir. Bir tek Murat kalıyor geriye bakalım neler olacak?

Murat da içki içmiş sarhoş olup Nazar’ın evinin oraya giderek telefonla aradı ben geldim gel konuşalım diye. Nazar da gitmesini söyledi, olmadı yanına gitti, konuştu ben seni sevdim ilk günden beri ama olmadı. Babama karşı gelemem onu ezip geçip sana gelemem git dedi.

Tahir, Yiğit’i görmeye gitti ama uyuyordu. Uyurken sevdi. Sonra da Nefes ile konuştu. Nefes’in annesi doğumda ölmüş, resmi bile yokmuş, çocukken hep kendisini suçlamış, zaman öyle geçmiş. Saniye hanıma kızmıyor anlıyormuş. Her ikisinin de gücünün yetmediği bir şey anne.

Sabah Esma erkenden kalkıp kahvaltı hazırlamış işe gitmiş. Nefes’e not bırakmış. Nefes, Yiğit’i uyandırmaya gitti ama uyanmadı, ateşler içinde yanıyordu. Hemen Tahir’i aradı. Tahir arabasına atladığı gibi Yiğit’in yanına gitti.

İyi tamam da Nefes neden Yiğit’in üzerini çıkarmadı? Duşa sokmadı. Ateşi düşmesi için hiçbir şey yapmadı. Bu sahne çok inandırıcı değildi. Hem ateşi çıkan birisi böyle kalın kıyafetler içerisinde tutulmaz. 

Nefes aslında bu sahnede nasıl Soğuk kanlı davranamayıp yanlış müdahalelerde bulunan. Ateşi çıkan çocuğun üstünü daha da örtmek gibi yanlış sağlık bilgileri uygulayan anneler gibi davrandı. Bu da Yiğit’in ateşinin daha da yükselmesine sebep oldu, olur da. Ailenizden her hangi birisi ateşlenirse sakın Nefes gibi yapmayın.

İlk müdahale olarak çocuğun giysileri çıkartılmalı. Islak bezlerle kompres yaparak vücudu serinletilmeli ya da ılık bir banyo yaptırılmalı ve bulunduğu ortam serinletilmeli, 21-22 derecede tutulmalı.
Çocuğun üzerinde hafif ve gevşek giysiler olmalı. Islak bezlerle kompres yaparak vücut serinletilmeli. Ateş düşmez ya da bir sorun yaşanırsa doktora götürülmeli

Vedat, elinde çiçek ve yüzük ile Nazar’ın evine gitti. ben istemeden boşanma olmayacak dedi. Annesi de Mercan da kovsalar da gitmedi. Cemil’in yapamadığını siz mi yapacaksınız diyerek siz bana bir şey yapamazsınız diye meydan okudu Vedat. Bir yerde haklı, Kızını astı, diğer kızını dövdü Cemil bir şey yapamadı. Bayanlar ne yapacak?

Fatih hastaneden taburcu oluyor, onu çıkarmaya Mustafa abisi gitti. Berrak da yanındaydı zaten tüm gece o kaldı yanında bolca konuştular. Tahir de Yiğit’i hastanenin aciline getirdi nefes ile doktor baktı kanını aldı kanı temizdi nedensiz ateşmiş. Yiğit üzüldüğü için ateşi çıktı. Serumu bitince çıkacak ama kıyafeti ateşden dolayı yaş olduğundan eve gidip kıyafet alacaktı taksi ile eve geçen Nefes’i evde Vedat bekliyordu hoş geldin karıcım diye karşıladı.

Vedat eve nasıl girdi? Osman baba almaz ki Vedat’ı eve alır mı ki? Fikret’i de biri aradı haber verdi. büyük bir ihtimal Vedat’ın yerini söylemiştir. Başka ne olabilir ki?

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 33. Bölüm 05 Aralık 2018 Analizi 2. Kısım (Aslı)” üzerine 22 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. sag ol Gûnaycim,sen de iyisindir in$allah. Aslicim allah kolaylik versin.Iki ev arasinda kalmak zordur kendini çok yorma canim benim.

 2. Günay ❤ Aslı dedi ki:

  Hepinize selam. Arkadaşlar. Nasılsınız? İnşallah iyisiniz hepiniz. . . . ☺. . .Allah hepinizi korusun. Amin . Aslıcım bu gün altın kelebek var. Ben bakamıyorum. Vakit bulamıyorum. Inşallah analizini yazarsın. 9 aralıkın. ❤❤❤❤❤❤❤ yazarsan çok seviniriz.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım, çok şükür koşturmaca, iki ev arasında. Amin inşallah. sen nasılsın?
   Akşam izlemeye çalışacağım canım, bir aksilik olmaz ise yazmaya çalışırım. Görüşürüz.

   1. Günay ❤ Aslı dedi ki:

    İnşallah Aslıcım. Kendine iyi bak. Çok yorma kendini. Allah yardımcın olsun. Amin .. Amin…

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin Aslim. Yogunluk deyil de,kizlar bizi resmen unuttular.

  1. aslı dedi ki:

   Mutlu pazarlar canım, ne diyelim canları sağ olsun. Rada unutmaz, onun çocukları okula gidiyor, kendisi de onlarla yeniden okuyor gibi oluyor. Gözel desen siteye giremiyor, oğlu gelene kadar da girmeyecek gibi.

 4. aslı dedi ki:

  Rada, nerelerdesin? çok mu yoğunsun? özledik seni. Gözel de yok. Hala giremiyor mu acaba siteye?
  Herkese iyi geceler arkadaşlar.

 5. aslı dedi ki:

  herkese iyi akşamlar arkadaşlar.
  Xanım, babanın iyileşmesine sevindim. Allah kabul etsin kurbanınızı. Sen, sana laf atan o kişiye aldırma alttan al. O sana kötü söz söyledikçe sen ona iyi söyle, iyi davran. Boş ver aldırma işine sıkıca sarıl, seni yıldırmasına izin verme.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Te$ekkûr ediyorum Gûnaycim,benden de sana selamlar, Xanim kizim, çok $ûkûr baban iyi,kurbaninizi Allah kabul etsin.Sen hiç aldirma canim,zaman gelecek yaptiklarina pi$man olacak.

 7. xanim dedi ki:

  gunaycim canim benim tesekkur ederim birtanem ALLAH her kesin kabul etsin tum dualariniz ibadetleriniz kabul olsun canim evet gereksiz insanlardan uzak durmaya calisiyorum bundan dahada iyi olucam sag olasin arkadasim benim sen cocuklar nasilsiniz opuyorum sizi :))

 8. Günay dedi ki:

  Şükürler olsun. Hanımcım çok sevindim yerinə. Min şükür. Allah Kabul etsin. Amin. İyi yapıyorsun. O laf atmağa devam etsin. Amma sen yılma. Daha ve daha da güclü olmalısın. Bu həyatda güclü olmak zorundasın. Canım kardeşim. Kendine iyi bak.

 9. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar canim arkadaslarim benim ben geldim aslim canim arkadasim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol gunaycim k azeri ablam benim nasilsiniz ben aynin is yerinde kiz vardi soylemistim o bana laf atdi cok da uzulmedim simdi cok iyim hatda babam iyilesti kurbanlik demistik koyun aldik kestik akrabalara payladik sizler nasilsiniz gununuz nasil gecti hepinizi cokkkk seviyom asli sende hos geldin :))

 10. Günay ❤❤❤❤❤ güzel arkadaşlarıma dedi ki:

  İyi GÜNLER arkadaşlar. Nasılsınız? İnşallah iyisiniz hepiniz. Azeri ablam, Aslım, Xanımcım, Hanım ablam hepinize çoklu selam söylüyorum. Canlarım benim. Allah kolaylık versin. İnşallah. Xanımcım yene kim sıkdı canını. Güzel kalbli arkadaşımız? Ne oldu sana? ? İnşallah şimdi iyisin ❤

 11. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin arkada$lar.Asli ho$ geldiniz. Xanim kizim nasilsin,canin neden sikildi,ne oldu?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım

 12. asli uslu dedi ki:

  Selam arkadaslar.fatih ve berrak bir birine cok yakisiyor bence saniye hanim karsi cikacaktir yemin ederim vedat fikretin oglu cikarsa hic sasirmam bakalim neler olacak

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Selam Aslı, hoş geldin. Adaşız seninle 🙂
   Evet Fatih ile Berrak birbirine uyumlu iki çift. Evlenirler yakında Kalelilere bir gelin daha gelir. Saniye anne ona da karşı çıkacak değil herhalde?

   Aynen Vedat Fikret’in oğlu olursa ki şimdi öyle gibi görünüyor ben de hiç şaşırmayacağım. Bunca koruması kollaması bu yüzden. Ve en önemlisi Vedat sözünü dinliyor. Kan çekiyor derler ya ondan her halde bakalım izleyip göreceğiz neler olacak?

 13. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar canim arkadaslarim ben geldim nasilsiniz aslim nasilsin birtanem canim arkadasim benim yorumunu okudum birtanem evdekiler nasil islerin nasil gidiyor analiz gercekten muhtesem olmus eline yureyine saglik siir sarki muhtesem olmus olmus bayildim evet ben izlemedim vakit bulamadim hep analizlerinden okuyorum senin sayende izlemis gibi okudum ALLAH hep yardimcin olsun cok yorma kendini birtanem bende isde bir az canim SIKILDI ama simdi daha iyim hanim ablam nasilsin polat amcam nasil evdekiler nasil ve tesekkur ederim guzel dileklerin icin iyiki varsin k azeri ablam gunaycim nasilsiniz hepinizi cokkkk seviyom cumaniz mubarek olsun :))

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı hafta sonları xanım, hoş geldin. ben iyiyim de sana ne oldu? kim sıktı canını?

 14. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Hayirli cumalar arkada$lar.

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Aslicim. Te$ekkûrler canim. Haklisin, Fikret Vedatin aleyhine deliller topluyor,mutlaka bu i$de bir i$ var. Vedatin üstesinden Fikret gelir.Aslicim $iir-$arki için de ayrica te$ekkür.Zeki Mûren her kesin sevdiyi ûnlû bir sanatçi,ben de çok severim.Iyi geceler,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım,
   ben de sana teşekkür ederim bir tanem. Sağol. Fikret’in kafasında bir planı var ama çözemedim. Bunca delili boşa toplamıyor adam. Dışardan Vedat’ı ele verilmesini engellemiş oluyor. Ama kendisi istediği an bu delilleri, silahı, tüfeği, mektubu polise verse Vedat hapse girer. kemençede ki mektup da ayrı bir sır. Onun içinde yazanlar belki de bu deliller hepsi Kalelilerin işine yarayacak.

   Zeki Müren’i bende severim. sana da iyi geceler tatlı rüyalar canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.