Sen Anlat Karadeniz 21. Bölüm 13 Haziran 1. Sezon Son Bölüm Analizi (Aslı)

Burak 15 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 21. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 21. Bölüm 13 Haziran 2018 Çarşamba Atv

 

KARADENİZ’E VEDA ETME ZAMANI

Vedat, Nazar ile evlendiği gün Murat da Nazar’ın Vedat ile evlenmesinin önüne geçebilmek için itiraf videosunu savcıya teslim eder. Ama ne yaparsa yapsın Murat Nazar’ın o imzayı atmasına engel olamaz. Nazar ve Vedat evlenmişlerdir. Polislerde konağa baskına gelir Vedat’ı cinayetten aramaktadırlar. Vedat son anda aldığı haber ile çocukları alır ve kaçar. Murat görür ve peşlerine düşer. Tahir’e haber verir. Tahir takibe başlar. Vedat, Ceylan ve Yiğit tekneye bindiğinde hemen Tahir de tekneye atlar bir kavga olur. Tekne hareket edince Tahir ancak Yiğit’i alabilir.

Vedat hemen avukatını arar ve gerekli işlemlerin başlatılmasını Nefes’in ihbar etmesini, içeri alınmasını, ben yanıyorsam hepsi yanacak der. Avukat gerekli işlemleri başlatır. Vedat Eyşan’ı arar ama açmaz. Ceylan duymasa da babasının beden hareketlerinden korkmuştur. Vedat da farkındadır. Korkma, biraz sinirlendim diyerek şimdi yepyeni bir insan olacağım izlemek ister misin? diyerek traş olur ve Ceylan da babasını izler. Sakalsız Vedat’ı gören Ceylan yabancı gibi olduğunu söyler. Vedat da sarılır kızına yakında yabancı olmadığımızı anlayacaksın der ve buralardan gidelim mi deyince, Ceylan Yiğit’inde onlarla gelmesini ister. Vedat da daha sonra onu da alacağız der ve Ceylan buna mutlu olur.

Ceylan abisinin Yiğit olduğunu bilmeden, Yiğit de Ceylan’ın öz kardeşi olduğunu bilmeden severler birbirlerini. Anne Nefes de iyidir ama baba Vedat şiddet eğilimi olan biri iken Yiğit her şeyi görüp duyarken, Ceylan Vedat’ın bu kötü yanını duymadığı için bilmemekte koşulsuz sevmektedir. Vedat da Ceylan’ı bu koşulsuz sevmesinden dolayı daha çok sevmektedir.

Tahir, Yiğit’i bir kere daha kurtarıp annesine getirmiş anne oğul hasret giderirken Yiğit, biz Rusya ya gideceğiz Tahir abim öyle söyledi der. Nefes’in polisler tarafından arandığını bildiği için Tahir, güvenli bir eve Ali ile gitmeleri sağlamıştır. Ali ve Tahir’in bilmediği Mustafa Kaleli’nin aracının arkasında Necip’in cesedinin bulunması yüzünden nezarette olduğudur. Nefes bunu Tahir den saklar. Çünkü, Asiye öyle olmasını ister. Tahir sana mı abisine mi üzülsün. Yemin ver haberi olmayacak diyerek Nefes’in Tahir’e bir şey söylemesine engel olur.

Vedat da deniz uçağı ile yakalanmadan Ceylan ile yurt dışına kaçar. Tahir ve Nefes bunu Ali den öğrenir ve Tahir de Nefes’in polislere yakalanmasını istemediği için gitmek ister ama Nefes bayram günü gitmeyi kabul etmez. Deli Tahir ruhundan, canından bağlı olduğu memleketine, Nefes ve Yiğit ile kalabilmek için hasret kalmaya razıdır.

Mustafa Kaleli, ifade verir. En başından olanları anlatır. Silahın nasıl Vedat’ın adamlarının eline geçtiğini, silahın kayıp olduğunu bildirdiğini, her şeyi anlatır. Polis memuru da en başta bize gelseydiniz bugün bunları yaşamazdınız. Sen nezarettesin, gelin kızınız aranıyor der. Mustafa’yı nezarete koyarlar. Asiye de kocasını nezarette ziyaret eder konuşurlar. Mustafa, Tahir’i bekler ama Tahir’in olanlardan haberi yoktur. Bir de Asiye gideceğini öğrenince Mustafa yıkılır. Kardeşi ile olan konuşmasını hatırlar. Söz vermiştir Tahir ailesine bakacağına dair ama şimdi her şeyden habersiz gitmektedir.

Tahir, Nefes ve Yiğit birlikte zaman geçirirken Yiğit bizde normal bir aile olamaz mıyız der. Nefes de gitmek istemez ama Tahir bir türlü ikna olmaz. Vedat ise, deniz uçağı ile gitmekten son anda vazgeçer. Yiğit ve Nefes’i almadan gitmek istemez. Bir adam onun için bir araç, bir telefon ve kredi kartı ayarlar ama kartlar onay vermez alışveriş yapamaz. Polisi gördüğü yerde kaçar. Ormanın içinde tüm gece yürür. Ceylan acıkır ama yiyecek yoktur. Vedat belki de ilk kez varlık içinde yokluk yaşamaktadır. Ali akıllıca davranmış ve Vedat’ın banka hesaplarını dondurmuş. İyide yaptı Ali.

Nefes, en sonunda dayanamayıp Tahir’e Mustafa abisinin hapiste olduğunu olayları anlatır. Tahir de çok sinirlenir ve abisinin yanına gider. Ali Nefes ile kalır. Mustafa’nın, Vedat’ın oyunuyla hapse düştüğünü öğrendiğinde her şey arapsaçına döner. Bir yanda dağılma tehlikesiyle karşı karşıya olan, başsız kalmış Kaleliler diğer yandaysa Nefes ve Yiğit vardır. Tahir için tercih yapmak ölümden beterdir. Abisinin suçsuzluğunu kanıtlamak için Mithat ile hareket eder. Abisini de ziyaret eder. Arkasında kapı gibi kardeşinin varlığını bilmek Mustafa ya iyi gelir.

Gece bitip sabah olunca, Vedat ve kızı ormandan çıkar bir evin bahçesinde domates görür ve yerler bu sayede karınları doyar. Tahir ise, Vedat’ın Necip’i nasıl öldürdüğünü araştırır. Düğünden önce tek taş almaya giden Vedat kuyumcudan yüzük beğenir büyütmek için 2 saat gerekir, araç ve adamı kuyumcunun önünde bekler. Kendisi de araca geçer ama beyaz renkte başka bir araç gelerek siyah aracın yanında durur. Vedat iki araç kapı arasından kimseye görünmeden geçiş yapar ve beyaz araç ile Necip’in peşine düşer. Kuyumcu da sanki Vedat’ı iki saat araçta bekledi diye düşünür.

Vedat tam iki saatin sonunda yeniden kuyumcunun önüne beyaz araçla gelir ama bu kez Necip’i öldürmüş olarak aynı yöntemle beyaz araçtan siyah araca geçer. Yüzük hazır olunca da kuyumcu yüzüğü Vedat’a teslim eder. Görünür de Vedat iki saat bekledi gibi görünse de aslında Vedat iki saat içinde gidip Necip’i öldürüp geri gelmiştir.

Vedat, büyük bir gerçeği Ceylan’a söyler. Nefes’in annesi olduğunu, Yiğit’in abisi olduğunu söylediğinde Ceylan sevinip mutlu olur. Vedat da, ben de sana benim senin baban olduğumu söylesem böyle mutlu olur musun? Der. Ceylan öncekilerde düşünmez ama bunda düşünür ve evet diye cevap verir. Vedat da çok mutlu olur. Yalnız kalmaktan korkan Vedat beni hiç yalnız bırakmayacaksınız değil mi diyerek, hadi anneni ve abini alalım dördümüz bir aile olalım der.

Vedat çocukluğunda görmediği, yaşamadığı aile hayatını yaşamak istiyor. Ceylan duymadığı için Vedat’ın kötü yanlarını bilmiyor karşılıksız seviyor. Nefes ve Yiğit ise Ceylan’ın hiç görmediği bir yanını gördükleri için ondan korkuyor ve de sevmiyorlar. Vedat dan kaçıyorlar.

Deli Tahir dellendi yine ve ne var ne yok yakacak ama abisini yakmayacak Tahir. Zulada sakladığı kimsenin bilmediği el bombalarını aldı ve Vedat’ın evine giderek adamlarını el bombasını teker teker patlatarak konuşturmayı başardı. Ama Necip’i öldüren kişi çoktan kayıplara karışmış. Tahir onu bulamadı abisi de tutuklu olarak kaldı. Tahir abisini kurtarmakta kararlı. Nefes’in de hapse girmesini istemiyor.

Nefes ile konuştu, siz Rusya ya gidin ben burada kalayım dedi Nefes ağladı ayrılmak istemiyordu. Beraber yanacaktık, şimdi yanarak ayrılacağız derken Yiğit de geldi ben bu kez aya bakmam diyerek o da Tahir abisinden ayrılmak istemediğini dile getirdi.

Eyşan Sayar, gecenin bir karanlığında kıyıya vurmuş cesedi. Karanlıktan korkardı. Vedat için yapmayacağı şey yoktu ama yaşadıkları ona çok ağırdı. Dayanıyordu ama bir noktadan sonra geçmişin izleri bugününü mahvetti ve ölüme götürdü Eyşan’ı.

Vedat kızı ile Nazar’ların evine geldi evde onu kimse istemedi. Gerçek yüzünü yeni görmüştü Cemil ve Nazar. Boşanacağını söylüyordu. Ceylan’ı görünce Cemil, onun kızı olduğunu anladı Rusya ya kaçacaklarını söyledi. Ne evdekiler, ne de Vedat bilmiyordu Rusya ve Ceylan konusunu duyunca çok şaşırdılar.  Cemil, Vedat’ı evden kovdu. Vedat bugünü asla unutmayacak çok kötü intikamı ilerde alacaktır. Bunca zaman izlediğim Vedat bunu yapar. Öyle kolay kolay Nazar’ı bir celse de boşamaz.

Nefes, gitmeden önce Tahir ile bir gece geçirip onun eşi olmak ister. Tahir de Nefes’in alnından öperek sen zaten benim eşimsin diyerek ona zamanla bütün yaralarını sileceğini söyler. Nefes de ya beni unutursan, gelmezsen deyince, Tahir de ölürsen diyorsun der.

**********

Gidersen unutursan beni, hatırlamazsan adımı?

Geleceğim dediğin zamanda gelemezsen yanıma

O zaman sensizliğe nasıl alışırım ben?

Yaralarımı yeni yeni seninle sararken,

Sensizliğin yarasını nasıl taşıyayım ben?   

Aslı

********

Ramazan bayramı ve Tahir ile Yiğit camide bayram namazı kıldılar. Yiğit’in ilk bayram namazıydı Tahir abisi nasıl kılacağını söyledi. birlikte Namazı kıldılar. Yiğit annesinin yanına gitti. Tahir de yangazlarla eve oradan da Mustafa abisine sonra da hep beraber Nefes’in kaldığı yere giderek orada bayramlaşırlar. Saniye anne Yiğit’e mendil ile para verir Yiğit çok mutlu olur. Nefes Mercan’a Murat ile bir mektup gönderir hep güçlü olmasını ilerde bir gün yeniden karşılaştıklarında onu dimdik güçlü bir şekilde ayakta görmek istediğini söylediği bir mektup vermiştir. Murat nazar ile de karşılaşır ama konuşmazlar. Nazar Murat’ı seviyor, Murat da Nazar’ı.

Ve veda zamanı Nefes herkesle vedalaşır sonra da Tahir ve Ali ile Kalelilerin gemilerinden birine binerler ama orada davetsiz bir misafir vardır. Vedat Ceylan ile alt kattadır. Ali bir ses duyup aşağıya inince, Vedat onu bayıltır benzin dökerek yukarı çıkar. Ceylan da yapar bunu ve Nefes’e koşarak ona sarılır. Tahir anlar Vedat olduğunu ama bir şey yapamaz. Vedat Nefes’e Ceylan’ın kızı olduğunu söyler. Nefes duyduklarına inanamaz Tahir’in bildiğini anlasın diye de Vedat onay ister Tahir den. Nefes kızı olduğuna ikna olur bir kere daha sarılır kızına Yiğit de cennete giden kız kardeşim mi diye sorar. Sonra da Vedat çocukların içeri geçmesini ister.

Vedat, Nefes’e Tahir’in önce ellerini, sonra da ayaklarını bağlattırır. Beline de ağırlık bağlar Nefes. Arkasından itmesini söyler Vedat. Özür diler ağlayarak Nefes Tahir den ve o son gerçekleşir Tahir Karadenize eli kolu, ayakları bağlı, belinde ağırlıkla atlar.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 21. Bölüm 13 Haziran 1. Sezon Son Bölüm Analizi (Aslı)” üzerine 6 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslim karde$inin iyi olmasina çok sevindim, $ûkùrler olsun.Gözün aydin.Yûzûn hep gûlsûn in$allah,canim benim.Iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım arkadaşım benim, çok teşekkür ederim. çok şükür. Sağ olasın. amin inşallah canım.
   sağlıkla, mutlulukla seninde hep yüzün gülsün inşallah. iyi geceler tatlı rüyalar canım.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar canim.Nasilsin, karde$in nasil?Aslicim haklisin dayanma noktasi iflas edecek.Nefese dayanma gûcû veren anne olmasi, ama dayanmaz hale geldi artik.Onun dayaq noktasi hem de Tahirdi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, iyi olmaya çalışıyorum. Kardeşim çok şükür iyi. o eski kötü günler geride kaldı çok şükür. Ben diziye geriden geliyorum ama olacakları üç aşağı beş yukarı tahmin edebiliyorum. az kaldı yetişeceğim inşallah.

 3. aslı dedi ki:

  iyi akşamlar canım arkadaşım.
  Ben teşekkür ederim hiç yalnız bırakmadığın için sağ olasın. bende duygusal bir insanım, Allah’ın izni ile yazıyorum çok şükür. Doğru kolay olmuyor hem izlerken sizler gibi bende duygulanıyor ağlıyorum. Kolay bir dizi değil.

  Güzel duan için çok teşekkür ederim amin canım benim amin. Bana göre Nefes de bir süre sonra ruhundaki o derin yarası bedenini güçten düşürecektir. Dayanmak için çok çabalıyor Nefes. Ama herkesin bir dayanma noktası vardır bir noktadan sonra iflas eder beden. Nefes yine iyi dayanıyor yaşadıklarına Yiğit için onun için dik ve güçlü sağlam Nefes. Anneliğin ona vermiş olduğu güç ondaki.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Aslim te$ekkür ediyorum.Sen bunlari nasil yaza bilirsin,bu kadar duygusal,hem de dayanilmaz bir i$.Bir izlerken,bir yazarken çok zor.Hem buna manevi gûc gerek.Allahim sana zor gûnler ya$atmasin canim benim.Yûreyin,ellerin var olsun.Nefes artik ne kadar dayana bilir bu aciasizliga?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.