Sen Anlat Karadeniz 20. Bölüm 06 Haziran Analiz (Aslı)

Burak 13 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 20. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 20. Bölüm 06 Haziran 2018 Çarşamba Atv

VEDAT’IN DA NEFES’İ İHBAR ETMESİ AN MESELESİDİR.

Tahir, Vedat’ın Yiğit’i alması ile gemileri yakar ve abisinden gizlice aldığı itiraf videosunu Komiser Mithat’a verir. Böylece geri dönüşü olmayan bir yola girilmiştir. Canını hiçe sayarak itirafı veren Tahir’in bu davranışını öğrendikten sonra karşılık olarak, Vedat’ında Nefes’i ihbar etmesi an meselesidir.

Komiser Mithat, bu senin canının sigortasıydı güvenliğindi abin ne diyecek deyince, Tahir de benim canımın sigortası Rabbim der ve onun yazdığı ecel gelmeden kimse benim canımı alamaz diyerek kopyanın bulunduğu flash belleği komiser Mithat’a verir.

*******

ALLAH HER ŞEYİ HAKKIYLA BİLENDİR VE O OL DEMEDEN OLMAZ..
O ÖL DEMEDEN ÖLMEZSİN!

Kun Fe Yekün..

Kün dedi Ol dedi oldu her şey

Sormadı kimseye rızasını gönderirken yeryüzüne

Sormayacak kimseye rızasını bu yeryüzünden alırken

Doğmakla gelinen dünyadan Ölmekle ayrılacak insan

 

Dünyaya gelmek öyle sıradan bir iş değildi ki,

Herkesin bir görevi vardı

Nasıl gelindiyse öylede gidilecekti ama sen isteyince değil

Vakit tamam olunca

Her şeyin bir vakti saati vardı. Doğmanın da ölmenin de

Ne bir dakika önce, ne bir dakika sonra

Tam bitti her şey dediğin anda Allah yetişir kulunun imdadına

Allah bitti demeden hiçbir şey bitmez.

Allah bitti demeden hayatta bitmez.

Aslı

************  

Evdekiler Tahir’in nerede olduğunu bilmiyorlardı. Nefes de birden gelip börek yapmak isteyince ev halkı biran Nefes’in aklını kaçırdığını düşündü. Sebebi, oğlunun dün Vedat’a verilmiş olması. Nefes de itiraz etti Saniye annesine ben kafayı yemedim sıyırmadım benin sıyırmak gibi bir lüksüm yok, oğlum için güçlü olmak zorundayım dün yapılan hata düzeltilecek, umutsa umut, inatsa inat, oğlumu geri alacağım ben dedi. Saniye annede gamsız deyince, Asiye araya girip, bir ana evladına ağlamazsa gamsızdır, ağlarsa çaresizdir, göz yaşını silip kalkarsa çok tehlikelidir dedi ve temyiz hakkında görüşmeye gelecek olan Esma ablası için peynirli börek yapmaya Asiye ile mutfağa geçtiler.

Tahir, bir gecede kimseye haber vermeden hayatının dönüm noktası olacak bir karar alıp uygulamaya koymuştur. Arkadaşı Ali den de Nefes’i yanına getirmesi konusunda yardım almış, polis olan Ali’nin gözü önünde sahte pasaport ayarlamış ve Rusya ya gitmek için tüm hazırlıkları yapmıştır. Sabah olunca da Ali Nefes’i Tahir’in yanına getirir. Nefes’in olanlardan haberi yoktu. Ta ki Tahir olanları anlatıp, Vedat Yiğit’i tehdit ediyordur sen Gürcistan’a girerken attığın sahte imza yüzünden hapse gireceksin Yiğit bunun için seni korumak için kendini feda etti dedi.

Ben Ceylan ile Berrak’ı almak için Vedat’ı kayıt ile tehdit ettim, bu sabah da kayıtı polise verdim dedi ve Yiğit’i alıp geleceğim bir yere gitme diyerek gitti Tahir. Nefes de Ali ile kaldı.

Yiğit ise, üzgün odasından çıkmıyor, yemek yemiyor. Vedat yemek yemesini söyleyince de ben orucum dedi. Vedat da çocuklar oruç tutmaz ki dediğinde, Yiğit de babalar çocukları annelerinden ayırmaz ki, ben seni de, Ceylan’ı da, istemiyorum. Annemi bile isteyemiyorum diyerek ağladı. Ceylan onu yalnız bırakmadı ona sarıldı. Yiğit’inde psikolojisini hep den bozdu bu Vedat. Kendisinin ne kadar kötü birisi olduğunun farkında, yada değil. Ama Yiğit de iler de Vedat gibi olursa Vedat’ın bunda çok payı olmuş olacak. Tıpkı kendisinin böyle olmasında babasının payı olduğu gibi. O sebeple bu durumdan biran önce kurtulması için Yiğit’in destek alması lazım.

Nefes kaçtı ve bir traktörün arkasında geldi. Tahir de Yiğit’i almaya gelmişti ama abisi Mustafa izin vermedi. Öğrenmiş ve hemen gidip Mithat’ın elindeki bütün delileri yok etti Mustafa. Nefes’in yokluğunu fark eden Ali, hemen Tahir’i aradı Nefes de tamda o esnada eve geldi Mustafa ya haber veren Nefes miş. Beni bir daha bir yere kapatma kaçarım hep kaçtım, şükret ki bu kez evime kaçtım dedi. Tahir, Nefes ve evdekiler baya bir tartıştılar. Tahir’e Gürcistan’a kaçarken akıl veren Nefes’in Vedat’ın imzasını taklit etsin diye akıl veren Mustafaymış.  Tahir’e gitme konusunda herkes karşı gelince Tahir de savcıya giderek Cemil beni vurmadı beni vuranın kim olduğunu bilmiyorum diyerek hapisten Cemil’in çıkmasını sağladı.

Mustafa’nın bir planı daha vardı. Necip ile konuştu Vedat’ın kadına karşı şiddetini ispatlarsan ve bu sayede Vedat hapse girerse Tahir delirmez ama yok ispatlayamazsan bizde Vedat hapse girsin diye görüntüyü veririz sende yardım ve yataklıktan içeri girersin diyerek Necip’i tehdit etti. Bu planı da yangazlardan Fatih yapmış. Bu sayede Yiğit’in velayeti Nefes de kalacakmış.

Vedat hastanede Nazar ile konuşup biran önce evlenelim dedi. Mercan ile tek kalınca da Mercan’ı tehdit etti elini parmaklarını kırmakla neler yaptığını ve yapabileceğini bilen biri için beni şikayet etmeyeceksin yoksa senin parmaklarını kırarım Nefesinkileri kırdığım gibi dedi.

Tahir, moskova ya kaçmak için bir adamlarla konuştu yüz bin istedi adamlar. Saniye anne de Nefes’e neden gitmediğini sordu. İşine gelmeyen ne? Nefes de, oğlum annesi ne zaman yakalanacak korkusu yaşamasın, kaçarak yaşamak istemiyorum. Benim abim öldü ben burada üç tane abi buldum. Bir tane abla buldum. Ben öksüzüm Tahir öksüz kalmasın istiyorum kaleli konağı bize kale oldu bu kale yıkılmasın istiyorum dedi. sonra da birlikte yemek yediler.

Vedat da Nazar ile evde yemek yedi. Nazar lavaboya giderken Berrak ile karşılaştı. Berrak Nazar’ı uyaracakken Vedat’a yakalandı konuşamadı. Vedat Nazar’ı çocukların yanına götürdü Yiğit tanıyordu Nazar’ı beni gördüğüne sevinmedin mi deyince, yiğit de benim sevinecek halim mi var dedi.

Ve Vedat Nazar’ı evine bıraktıktan sonra, Berrak’ı çok kötü dövdü. Babası da kızını döven Vedat’ın resimlerini çekti. Vedat da bir kız çocuğu babası. Ona kıyamazken neden bir başkasının kızına Vedat kıyabiliyor? İlerde kendisi gibi bir erkek de kendi kızına aynı şiddeti uygulasa Vedat’ın bu hoşuna gidecek mi? yoksa o adamı da mı dövüp öldürecek ve bu zincir hiç kırılmadan böyle kısa döngü devam edecek.

Berrak’a yumrukla vurdu, kemer ile vurdu. Kemikleri sağlam kalmış mıdır? Kelimelerin kıfayetsiz kaldığı ve Allah dan böyle bir erkek ile bir ömür asla ve asla karşılaşmamayı isteyerek ve var olan böyle zihniyetteki erkekleri de Allah ıslah etsin diyerek Allah’a sığınıyorum üzgünüm.

Tahir, şikayetini geri aldı ve Cemil hapisten çıktı. Kapıda bekledi konuştu, Mercan’ı asan Vedat dı. Sen kızını asan adama kızını verdin, seni içerden çıkardım ailenin başında dur, kızını Vedat ile evlendirip de kızının başını yakma ben insanlığımı yapayımda sen istediğini yap dedi. Cemil hala inanmıyor Tahir’e kızı Nazar gibi inatçı çıktı bu da. Kızının canı yanıp gözleri ile görünce inanacak iş işten geçmiş olacak.

Murat Nazar’ı uyarmak için gelinlikçiye gitti. Nazar’ın üzerinde gelinlik aklında Murat vardı. Nazar da Murat’ı seviyor ama bir inat uğruna Vedat ile evleniyor. Kendisini ateşe atıyor. Herkes uyardı yanacaksın dedi ama Nazar ateş beni yakmaz dedi. yakınca görecek ateş yakar mıymış, yakmaz mıymış?

Necip, kızını döven Vedat’ın görüntüsünü Mustafa ya verecekti. Buluşma yerine gitti ama oraya Mustafa dan önce Vedat geldi ve Necip’i sırtından vurdu. Karısını da öldürmüş ama Berrak’ın henüz haberi yokmuş. Kızını da öldüreceğim, Cehennem de görüşürüz diyerek kalbine sıktı Necip öldü.

Vedat sen adam olmazsın. Adam öldürenler cehenneme gider doğru sen cehennemi hak ettin.

Nazar evlenecek hastaneden Mercan’ı da çıkarmışlar tekerlekli sandalyede geldi Vedat’ın evine, Cemil de geldi kimsenin haberi yoktu çıktığından Nazar sen çıktığına göre benim evlenmeme gerek kalmadı deyince, Cemil de evleneceksin, ben elaleme kızı evleneceği gün nikahı bıraktı dedirtmem dedi. Elalem için yaşayan biri daha. O elalem yüzünden kaç can daha yanacak? O elalem dediğiniz insanlar sizin aşınızı, ekmeğinizi mi veriyor? Elalem ne der? Korkusu yüzünden kızını yakacak Cemil haberi yok. Lafımın üstüne laf mı söyleyeceksin diyerek kızını zorla Vedat ile evlendirdi Cemil.

Nazar gelinliğini giymiş hazır, aslında ona gelinlik demek yanlış olur. Yanında eş olarak duracak olan Vedat olunca o beyaz gelinlik ancak kefen olur. Nazar kefen giymiş çok da yakışmış ölüme gidiyor Nazar. Üzgünüm gözü kör, kulağı sağır olduğu ve gerçekleri göremeyip gençliğini, hayatının baharını kışa çevirdiği için.

Murat itirafı savcıya verdi ve polisler Vedat’ı almaya gitti. Murat daha önce gidip uyarsa da Nazar’ı Nazar dinlemedi ve imzayı attı. Vedat imzayı atar atmaz evden çocukları da alarak kaçtı. Polis geldi kapıyı Cemil açtı. Vedat’ı cinayetten tutuklamaya geldik dedi polis.

Murat Vedat’ı takibe aldı ve Tahir’i arayıp olanları anlattı. Tahir de yola çıktı. Nefes’i ihbar etmesine karşılık eşyalarını alıp verdiği adrese gitmesini söyledi. yolda murat’ın arabasının tekerine sıkan Vedat tekne ayarlamış ona binip kaçacakken, Tahir son anda yetişti ve kavga ettiler. Ancak Yiğit’i alabildi Tahir. Ceylan Vedat da kaldı onlar tekne ile gittiler.

Kaleliler de Nefes’i polis gelip götürmesin diye evden giderken polis geldi. Mustafa’nın arabasının bağajında Vedat’ın öldürdüğü Necip vardı. Murat’ı alıp götürdüler. Vedat kötü bir tuzak kurmuştu Mustafa ya.

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 20. Bölüm 06 Haziran Analiz (Aslı)” üzerine 1 yorum

  1. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar Aslim.Te$ekkûr canim.Ellerine saglik.Vedat Yigitin psikolojisini resmen bozdu,çocuk ne hale gelecek yazik ya.Bu nasil insan? Nefes daha neler görecek Allah bilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.