Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 32. Bölüm 28 Kasım Atv Analizi (Aslı)

Burak 30 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 32. Bölüm 28 Kasım 2018 Çarşamba Atv

TAHİR’İN İÇİ ACIYOR!

Vedat, Nazar’ı dövdükten sonra Nazar, Berrak’ı aradı kendisini Vedat’ın dövdüğünü söylerken Murat da Fatih ile Berrak’ın arasını yapmak istediği için Berrak ile konuşmaya gittiği sırada telefon konuşmasını duydu ve hemen Vedat’ın evine Nazar’ı kurtarmaya gitti. Fatih geldi yanlarına o da öğrendi önden giden Murat’ın arkasından Berrak ile Fatih birlikte gittiler ve orada Fatih, Murat’ın elinden silahı alınca Vedat’ın adamlarından biri de Fatih ateş edecek zannederek Fatih’i vurdu. Apar topar arabaya aldılar, hemen hastaneye götürmek için yola koyuldular.

Yol boyunca Fatih arkada Berrak’ın dizinde onunla hep konuşmak istediği çıkma teklifini yaptı. Hastane de biraz işim var, sonra birlikte çay içer miyiz? Dedi Fatih. Berrak da kabul etti. Trabzon’u da gezecekler birlikte, Nazar ile Murat da katılacak onlara söz verdiler birbirlerine ve Fatih’in uykusu geldi. Kan kaybından gücü tükenen Fatih bayıldı.

Olanlardan haberi olmayan ev halkı, düğünden çıktıktan sonra yeni gelin ve damadın başbaşa kalmaları için yaylaya çıktı. Nefes ve Tahir’i, Yiğit’i eve bırakan Ali Esma ile konaktan ayrıldı. Nefes daha üzerindeki gelinliği ile eve giremeden Nazardan gelen telefon ile Fatih’in vurulduğunu öğrendi.

Cemil’i de alacaklıları sıkıştırırken eşi Türkan hanımda telefon açarak yetti artık yetti Nazarımı dövdü ses etmedim yetti diyerek isyan etti. Tüm olanları kocasına anlattı. Mercanım kendini asmamış Vedat onu asmış dedi ve artık Cemil de biliyor kızını Vedat’ın astığını.

Türkan hanım kızı Nazar’ın yanına gitti ve onu bir kere daha dayak yemiş olarak gördü çok üzüldü anne-kız ağladılar. Hangi anne? Hangi baba? gözü gibi baktığı, büyüttüğü, sevdiği, koruduğu, gözünden sakındığı biricik evladını, büyütüp, okutup, sonrada evlendirip kocasından dayak yemesine göz yumar? Ses çıkarmaz? Hiçbir anne-baba buna izin vermez. Müsaade etmez, göz yummaz. Çeker alır onu o zalim kocanın elinden. Cemil de silahı ile geldi Vedat ile görülecek bir hesabı vardı ama Vedat evde olmadığı için hesap görülmedi. Cemil de kızını dayak yemiş olarak görünce çok üzüldü.

Vedat ise, Fikret abisinin evinde olup bitenlerden habersiz çay içiyor. Düğüne katılan Fikret geldi. Vedat, Nazar’ı dövdüğünü, elinin ayarı olmadığını söyleyince, Fikret de yüzüğünü diğer eline geçirdi ters çevirdi ve o şekilde tokat attı benimde elimin ayarı yok dedi. Sonra da silah verdi Vedat’ın eline tetiği çekip kendisini vurmasını istedi. Vedat vurmadı. Fikret de biliyordu vurmayacağını. Fikret’in amacı bu sayede Vedat’ın parmak izini o silaha almaktı bunu başardı.

Vedat oradan ayrılırken, adamlarından biri aradı olanları anlattı Vedat da bu sayede Fatih’in vurulduğunu, Nazar’ın anne ve babası ile gittiğini öğrenmiş oldu. Cemil eve geçince kızlarını karşısına aldı ve Mercan’a sordu “ Vedat seni astı mı?” zorda olsa evet dedi. Mercan ve Cemil hemen evden çıktı Vedat’ın yanına gidecekti ki, eşi durdurdu elini onun kanına bulaştırma dedi. Dinlemedi yola koyuldu Cemil.  

Fikret kendince çok güzel bir plan yapmış, bu planı da kusursuz tıkır tıkır işliyor. Vedat’ın Tahir’i vurmak isterken Nefes’i vurduğu, üzerinde Vedat’ın parmak izinin olduğu uzun namlulu susturucusu olan silah Fikret de, şimdi de bugün beni vur diyerek kendi silahını Vedat’ın eline vererek o silah üzerinde de parmak izi oluşmasını sağlayan Fikret, iki silahı yan yana koyarak sakladı ve hapisten çıkardığı adamdan da yazılı ifadesini aldı. Vedat’ın Necip Yılmaz’ı öldürdüğü suçu üstüne alması için para verdiğini, Asiye Kaleli yi kaçırmaya azmettirenin Vedat Sayar olduğunu yazdığı kağıdı Fikret aldı.

Tahir ile Murat Vedat’ın evine gittiler Ali geldi ve Vedat’ı kelepçeleyerek ifadesini almak için götürdü. Mustafa da Osman babaya yeni ev ayarlamaya Ali’nin arabası ile giderken yolda Ali yi aradı arabasını teslim etmek için işte o zaman Ali den öğrendi olanları hastaneye gitti. Mustafa Murat’a çok kızdı. tokat attı sonra da hastane kapısının önünde konuştular. Murat abisine, Tahir abim ile Nefes yengeme gösterdiğin desteği benden neden esirgedin? Tahir abim Nefes yengemi aldı geldi bizde arkasında durduk dedi. Saniye hanım Asiye ile evine döndüğünde oğlunun vurulduğunu öğrendi fenalaştı.

Vedat da karakoldan çıkıp Cemil’in yanına gitti. Cemil silah çekti ama vurmadı vursaydı kendisi hapse girecek eşi ve kızları ortada kalacaktı bunun olmasını istemediği için vurmadı Vedat’ı. Vedat da ayak üstü kırk yalan uydurdu Cemil’in kafası karıştı. Mercan’ı ben asmadım. Asan ben olsaydım iyileşmesi için neden uğraşacaktım? Doktor getirecek evime alacaktım diyerek ikna etti. Oysa hepsi yalandı. Mercan için kılını bile kıpırdatmadı Vedat. Kardeşi için fizyoterapisti eve getiren, Vedat yok diye Mercan’ı yanına alan Nazar dı. Vedat İstanbul da yurt dışına kaçma planları yaparken iyileşti Mercan.

Nazar’ı evet dövdüm. Çünkü, Murat ile Nazar gizli gizli buluşuyorlar. Biz seninle Kalelileri batırmak için harika plan yapmıştık, ne oldu kızların işi bozdu. Koskoca Cemil Dağdeviren kızlarının elinde oyuncak olmuş, kızların sana bir oyun yapmış plan kurmuşlar. Sen beni vuruyorsun, ben ölüyorum sen hapse giriyorsun, Nazar da Muradına kavuşuyor harika plan diyerek ikna etti. Oysa hepsi yalan hepsi Vedat’ın tuzağı. Nazar Murat’ı seviyor doğru ama babası hapse girmesin diye gerçekleri dayak olayını hep sakladı kızlar bunu Cemil bilmiyor bilmediği için de Vedat’a inandı Cemil.

Saniye anne evladını görmek için hastaneye gitmek isterken Nefes Berrak ile taksiyle geldi. Saniye anne Nefes’i görünce bu daha ne kadar devam edecek diye sordu? Ellerinden öperek evlatlarımı, yuvamı rahat bırak diye ağladı. Yalvardı diz çökerek. Ayaklarına kapandı Nefes’in. Nefes de olanları anlatıp Vedat’ın adamları vurdu deyince, Saniye anne, Vedat kim? Oğlunun öz be öz babası. Üzerindeki gelinliğe Fatih’imin kanı bulaştı sonra kim? Bütün bunlar sen gelince oldu. Daha ne bekliyorsun? Açıkça git dedi. Sonra onlar hastaneye gitti Nefes evde kaldı odasına çıktı.

Bir bayan evlendiği ilk düğün gününde mutlu olmak ister, gülmek, eğlenmek ister ama Nefes bu mutlu gününde bile ağlıyor. Neredeyse gülmek haram Nefes’e ömrü hep ağlamakla geçip gidiyor. Ne zaman gülecek, ne zaman mutlu olacak Nefes? Düğünde takılan bütün takıları çıkarıp masanın üzerine koydu ağlayarak. Sonra da üzerini değişti. Tahir’in giymesi için kıyafet koydu çantaya onu da Berrak ile hastaneye gönderdi. Oğlu ile tek kalan Nefes kimselere haber vermeden evden ayrıldı. Mavi tüylü geyik ile ay ışığında uluyan kurt yep yeni bir maceraya başlayacaklarmış.

Hastane de olan tüm aile Fatih den gelecek güzel bir haber için beklerken Saniye anne Tahir’e çok kızdı. Murat’a da Nazar’ı evimize getiremedin ama belasını evimize getirdin dedi. Tahir’e de Asiye annem evde sözler söyledi deyince aradı ama açmadı Nefes. Annesine ne söylediğini sordu. Annesi de evden gitmesini istediğini söyleyince Tahir gitmek istedi. İşte o zaman sen hep bize sırtını dön Nefes’e yüzü dön. Ona gidersen analık hakkımı helal etmem sana dedi. Tahir de hiç oralı olmadı Nefes’i bulup konuşmak için önce eve gitti evde kimse yoktu. Gelinlik yatağın üstünde, takılar masanın üzerinde duruyordu. Yiğit de yoktu. Nereye gittiklerini bilmeden onları aramaya çıktı Tahir.

Nefes idrislerin evine gitmişti. İdris Nefes den gizlice Tahir’i aradı. Tahir gelince ev sahibi onları başbaşa bıraktı Yiğit’i de alarak çıktılar.

Tahir Nefes’in yanına geldi. Nefes ilk başta kapıyı açmak istemedi sonra açtı ve bakma bana öyle, bakarsam inanırım, inanırsam ölürüm dedi. Nefes konuştu Tahir dinledi. Nefes onca yaşadığını unutsa bile yok sayılmayı hiç istemiyordu. Sevdiği gibi sevilmek istiyordu. Sevgisiz büyümüş, Vedat dan da işkence görmüştü. Kimin doğru? Kimin yanlış?, haklı- haksız olanın da bir anlamı kalmadığı bir zaman da olup bitene sadece seyirci kalıyorsun. Başına her gelen felakete hoş geldin diyorsun dedi. Nefes’in tek istediği sıcak bir aile idi.  Ama istenmediği yerde de kalamazdı Nefes, kalmadı da ve Tahir’e zorlama ikimizde çok yorulduk diyerek ayrıldılar. Nefes tarafından terk edilen Tahir kendini gecenin karanlığında Karadenize baktı.

Cemil, kızı Nazar’ın Vedat dan boşanmasını istedi. Nazar da buna çok sevindi. Kahvaltı masasında Vedat’ın anlattıklarını kızlarına anlattı. Konu hakkında konuşmak istemediğini söyledi. Helallik istedi. Ve Nazar dan Murat’ı unutmasını istedi. Osman babaya ev tutmuşlar. Nefes ile Yiğit ona geçtiler.

Vedat’ın adamı, Vedat dan para istemiş ve çarşı da buluşalım demiş, sonra da adamını polise ihbar etti. Yiğit, Saniye anne bizi evden kovdu, Tahir abim de ona baba dedim diye bana kızdı diyerek, masadan kalktı. Odasına geçince annesine, biz insanlara ne yaptık neden bizi kimse sevmiyor diye sordu.

Nefes, Esma ile konuştu. Vedat ona gittiğin her yere bela götürüyorsun  demiş. Gece onlar konuşurken, Tahir de tekne ile denize açıldı. Karadeniz fırtınaya yakalandı. İşte o fırtına da Tahir denizdeydi. Ne oldu? nasıl oldu? kurtuldu mu belli değil. Yiğit de kabus görüyor baba diyerek uykusundan uyandı. o gece denize açılan biri daha var o da Cemil. 10 kasa silahı kendi eli ile teslim edecekmiş onun için açıldı. Sabah olduğunda ise kıyıya bir erkek cesedi vurmuş. Ölen kim acaba?

İnstagtam Sayfamız Açıldı Takip Etmek İçin Tıklayın

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 32. Bölüm 28 Kasım Atv Analizi (Aslı)” üzerine 39 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Ececim biz de seni seviyoruz, biliyoruz derslerden dolayi gelemediyini.Bizim için de asil önemli olan senin derslerin.Allah zihin açikligi versin canim benim. Ba$arilar sana.

 2. ece... dedi ki:

  K azeri,hanim abla,asli,xanim hepinizi seviyorum Allah a emanet olun her zaman iyi insanlarla karsilasirsiniz umarim !!!!!!

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Ececim, sağ olasın. teşekkürler sana da kolay gelsin. Amin inşallah. benim için istediğini Rabbim sana da versin canım.

 3. ece... dedi ki:

  Nasilsiniz arkadslarim inallah iyisinizdir ben pek fazla giremiyorum dersaneden dolayi dersler cok isib icinden cikmam zaman alacak belli sizleri seviyorum yazmadigim icin sizleri unuttum sanmayin

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar her kese. Te$ekkûr ediyorum Gûnaycim. Sen de iyisindir in$allah.sen de hep iyi,mutlu ol canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım.

 5. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Aslıcım yeni kitabın çıkmış. Hayırlı,uğurlu olsun. Güzel arkadaşım. ❤❤ Çok güzel. Uğurların bol-bol olsun. Amin. Xanımcım HOŞ geldin. Güzel Kalbli kardeşim. Nasılsın? Iş yerinde üzmüşler seni. Canım benim fikir verme. Allah bilsin onlarla. Senin gibi güzel kalbli insanın kalbini nasıl kırarlar. Allah sana yardımcı olsun. Çox şükür hərşey yolunda. Şükürler olsun. Sana başarılar. Azeri ablam sizler NASILSINIZ? İnşallah iyisiniz. Her zaman iyi olun. Amin.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, sizler sayesinde bir kitap çıkaracağım hayırlısı ile 🙂

 6. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol birtanem ve tesekkur ederim yuzun hep gulsun kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ediyorum iyiyim. Allah sana da nasib etsin. Ûzúlme canim,her $ey yoluna dû$ecek,arkada$larin da seni tanidikca sevecekler,yeter ki sen ayakta dur,i$ini mûkemmel öyren canim benim.

 8. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam canim benim nasilsin saglik durumun nasil akrabanin duyunu olmus cifte bir omur boyu mutluluklar dilerim ablam bende iyim evet uzgundum bunun sebebi islerden dolayi hemde azcik zorlandim ve bi arkadas kalbimi kirmisti ya onun yuzunden o da bizimlen ayni yerde calisiyor ondan pek uyumadim uzuldum hatda isten bile cikmak istedim ama oradaki ablalar beni korudu simdi islerim cok iyi gidiyor oyreniyorum simdi daha iyim tesekkur ederim birazda qrip oldum oskuruyorum

  1. aslı dedi ki:

   Xanım, seni üzen o kişi yüzünden neden işten çıkıyorsun? aksine öyle insanlara inat gitmeyeceksin bir yere. Öyle bir kalp kıran insanlara meydanı verirsen, sen hiç bir yerde tutunamazsın. senin bu yönünü bilen insanlarda seni bu zayıf yönünden faydalanarak seni devre dışı bırakırlar. Biraz güçlü ol, aldırma bazı sözlere, kişilere, yoksa çok üzülür ağlarsın. Hayat ağlayacak kadar uzun değil. Bırak seni üzenler ağlasın.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Xanim kizim.Ho$ geldin.iyisindir in$allah. Yorgunlukdan dolayi gelemediyini biliyorum I$lerin nasil,neden ûzgúndùn?Geçmi$ olsun canim benim.

 10. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz ben geldim hepinizi cok ozledim kusuruma bakmayin gelmediyim icin ozur dilerim ben hepinizi unutmadim hep kalbimdesiniz aslim canim arkadasim benim nasilsin evdekiler nasil kitabin cikmis gorusmen nasil gecti ananen kardesin nasil neden doktora gitdin iNSALLAH iyisinizdir analizlerini okudum gercekten cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin erkanin programa katildigini ben duydum ama izleyemedim okudum eline saglik izlemis gibi oldum ALLAH razi olsun senden basarilarin daimi olsun hanim ablam nasilsin polat amcam nasil yeni eve tasindiniz hayirli ugurlu olsun gule gule oturun torunlarin cocuklar nasil iyilestilermi torunun gecde olsa dogum gunu kutlu olsun sevdiyleriynen nice mutlu yaslara k azeri ablam gunayim nasilsiniz ben gelemedim cok yorgun uzgundum simdi daha iyim bir azda hasta oldum vakit buldukca gelicem canlarim benim radam betulum nasilsiniz nerdesiniz hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen bol bereketli huzurlu pazarlar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar xanım, hoş geldin. Teşekkürler canım, sen nasılsın? Kitabım henüz çıkmadı. Sadece ön bir görüşme yaptık iyi geçti. doktora gittim biraz rahatsızdım ama şimdi iyiyim. evdekilerde iyi çok şükür senin ailende iyilerdir inşallah. sana da geçmiş olsun canım. neden üzgündün?

 11. Günay ❤❤❤❤❤ güzel arkadaşlarıma dedi ki:

  Evet Azeri ablam. Ekmeyi ile oynadılar. Bu da hiç iyi olmadı. İki sezon geçirmiş dizi. İkinci sezonuda geçire bilirdi. Olmadı gönul istedi ki, olsun. Koymadılar. Tv8-de iyi yapmadı. Sonunu getirmelidlər. Amma yapmadılar. Güzel bir finalı hak ediyordu. Koca bir sezon geçirmiş diziye bu yakşmadı. AdınI sen koy fanı olarak çok üzülüyorum. Ömerle Zehra yapdılar. Her şeyi. Kendilerini biraz sıksaydılar. Güzel bir final yapardılar. Olmadı. Olsun. Sağlığ olsun. Yaddaşımda kalıcak. Yeni gelen arkadaşlarıda çok sevmişdim. İnşallah yenidən başqa dizilerile aramızda olurlar. Amin..

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar Gûnaycim. Te$ekkûr ediyorum.Sen de hep iyi ol canim.Evet insanlarin ekmeyi ile oynamak olmaz.Allah sana da rahatlik versin canim.sen de iyi ki varsin.

 13. Günay dedi ki:

  İki sezon oynamışdız. Üçüncü sezonuda oynayaydız. Onlarda kinamıyirum. Amma böyle yapmasaydılar. Şimdi dizileri yok dizi bekliyorlar. İnşallah hayırlısı olur. Onlar içində. Çok üzülüyorum.. Olanlar yeni gelen arkadaşlara oldu. İnşallah yeni projeleri olur. Hepimiz için hayırlısı neyse o, olsun. Amin. Allah rahatlık versin. Benim güzel arkadaşlarıma. Aslım senin fikrinide bilmek isterdim. Öpüyurum sizləri. İyiki varsınız.

  1. aslı dedi ki:

   Benim fikrimi sormuşsun canım, benim şahsi fikrim Erkan da Hazal da bu dizi yi tamamı ile sonuna kadar götürüp öyle bitirip final yaparak yeni projeye başlasalardı çok daha iyi olurdu. Hazal diziden kendi isteği ile ayrılınca senaryo değişti, belki kendince haklı sebepleri vardı bilemeyiz.. Diziye onlardan sonra yeni oyuncular geldi. onlarla devam eden dizi reyting kurbanı oldu. Eski türk sinemasının duayenleri hep dikkat etmişlerdir, bir işi yarım bırakmazlar, seçicidirler, öyle daldan dala atlamazlar.

 14. Günay dedi ki:

  İyi akşamlar. Arkadaşlar. Azeri ablam nasılsın. Inşallah iyisin. Çoxlu selam söylüyorum sizlere. Aslıcım güzel arkadaşım. Keçən gün . Erkan mericin katıldığı proqramın analizini de okudum. Bakmış gibi oldum. Söylediklerinide okudum. Aslıcım söyləmiş ki . Orada çoxlu insanlar çalışoyur. Yazıq oldu insanlara. Ekmeyi ile oynadılar

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım,
   elimden geldiğince videoyu izleyemeyenler için yazmaya çalıştım. sende izlemiş gibi olmuşsun ne güzel. İnşallah yeniden dizi ekibi bir araya gelir ve bir projede onları yeniden ekranlarda görürüz.

 15. Günay ❤ Aslı dedi ki:

  İyi akşamlar. Arkadaşlar. Düz söylüyorsun Aslıcım. Arkadaşlar yoklar. Allah hepsi nin yolunu açlk etsin . İnşallah. Sana bir söz deyim. Çokdan yazmalı idim. Şimdi yazıyorum .. Erkan Meric proqrama katılmışdı. Mesut Yarın laf çok proqramına. Analizini okudum. Ben bakmamışdım. Yazdıqlarını okudum. Erkanln söylediklerinide okudum . Bakmış gibi oldum. Çok televizyon izleyemiyorum.iş güc , çocuklar derken akşam oluyur. Yorgunçulukdan uyuyurum. Vakit bulan gibi senin analizlerini okuyurum. Çok Hoşuma gidiyor. Sözüme geçeyim. Aslım anlayamıyorum. Söyləmiş Erkan orda ,kamera arkasinda çok insanlar var. Evlerinde üçer, beşer insanlar var. Onların ekmeyile oynadılar. O kadar insanlar işsiz kaldılar. Evlerine para götüre bilməyən bile var. Bilmiyoruz. Ben çok kötü oldum. Ne olucakdı ki, 1 sezonu
  Da bitirselerdiler. 2-ci sezonu geride bırakmışlar, şimdi ne oldu? ??? Bence bu sezonu da bitirseydiler çok amma çok iyi olurdu. Amma olmadı. Onlarıda kınamıyorum. Yenə böyle yapmasaydılar. Şimdi dedizileride yok dizi bekliyorlar. İnşallah onlar içində hayırlısı olur. Amin. Aslım bunları yazmak istedim. İçimden geldi. Çok üzülüyorum Adını sen koy fanı olarak. Olanlar yeni gelen oyuncu arkadaşlara oldu. İnşallah yeni projeleri olur. Hayırlı neyse o, olsun. Öpüyurum sizləri. Hoşçakalın. Hepinize iyi akşamlar. …..☺❤☺❤☺❤

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar Günaycım sağolasın.
   Evet Erkan o programda kamera arkasında çalışan çoğu kişinin işsiz kaldığını söyledi. Doğruda söyledi. Ve söylediklerinde de çok haklıydı. Dizi yeni sezonda başka oyuncularla devam ediyordu. Birazda seyircinin olumsuz tepkisi diziyi düşürdü ve elde var olan bölümler bile yayınlanmaz oldu. son 8 bölüm ne zaman yayınlanır belli değil.
   Hazal halka dizisinde oynayacak, Erkan bekleme de.
   Düşüncelerini yazdığın için teşekkür ederim canım. Bende seni öpüyorum iyi akşamlar canım
   ❤❤❤❤❤

 16. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar. Kimse yokmu?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım. Üç dört kişi kaldık, sen, ben, hanım ablamız bir de Günayımız kimse kalmadı.

 17. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin ablacim,$imdi gördûm.Gec olsada kabul edin.torunun dogum gûnû.Tebrik ediyorum, anne, babali,saglkli büyûsùn. Rabbim sizi de ba$larindan eksik etmesin in$allah. Ablacim size zor olacak 2 evin arasinda.Allah kolaylik versin. Haklisiniz, insan aslinda çok dözûmlû,hele anneler, kendilerinden ba$ka her kesi dü$ûnûrler.Allah her kesin yardimcisi olsun.

 18. Hanim abla dedi ki:

  Hayırlı akşamlar.Önceler yorumların saat kaçta yazıldığını biliyorduk.öyle iyiydi.Eveet anlaşılan bizim görüşmeyimiz için umut göyde Allaha yerde SAK dizisinedir.Buna şükür edek sana teşekkür ASLIcım, analiz için.iyi ki varsın kızım.her zaman var olasın.
  Aslıcım yazıyorsun hiç bir ana-baba dözemez evladının acısına,alıp götürür.Ben böyle birini bilirim.20 yıldır dözür.Kimseyi dinlemedi,geri dönmedi.Dedi oğlum var,kızım var.Kız istemeye gideceyem,kızımı istemeye gelecekler.Evden gitsem hakkımda öyle kötü şeyler söyler ki.Zalımdır,Allahtan korkusu yoktur.insanlar da kötü söze daha çok inanırlar.Hem de aileme zarar verir,babama kardeşlerime.çarem yok dözmem lazım.Allahın bir bildiyi vardır. Evlatlarım ev-eşik sahibi olsunlar o zaman bakarım.Allah yardımcısı olsun.Böyle işler.sağ olun.Allah amanında.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar ablacım,
   Adını Sen Koy günlük dizi idi ve bizde dizi sayesinde her gün görüşebiliyorduk. Sen Anlat Karadeniz Haftalık dizi ama saati ile günlük dizi gibi 3 saate yakın… günlük dizinin bir günde 45 dakika yayın yaptığını düşünsek, bir günde 4 bölümlük dizi izlemiş gibi oluyoruz bu dizi de.
   Teşekkür ederim ablacım sende iyi ki varsın. Dizi bitti ve herkes bir yerlere dağıldı. Bir elin parmaklarını geçmeyen sayıda kaldık.
   Bu dizi ile yeni arkadaşlar katılır mı aramıza bilmiyorum.
   Ablacım, bahsettiğiniz bir anne ve kendi evini bırakıp gitmemiş evlatları için. İnsanların çocuklarına kötü düşüncelere kapılmasını istememiş, fedakarlık yapıyor. Allah yardım etsin, kocasına da merhamet versin kolay değil.

   Cemil dizide kızı Nazar’ı çekip aldı olması gereken oydu.
   Allah o kişiye de yardım etsin, eşinin gönlüne merhamet versin inşallah. Mutlu bir aile olsunlar inşallah.

 19. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar nasılsınız.Bundan bile haftada bir kaç gün evde olacam.Amcanıza göre onun işine yakın bir yere yerleşmişik.4 gün orada 3 gün ede olacayık.Bu gün geldik eve. hem bu gün 6.torunumun doğum günü.Allah her kesin balasını korusun. indi işim var. bir azdan gelecem inşallah.görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba İyi akşamlar ablacım.
   öncelikle polad amcamın işe gidip gelmesine sevindim. Onun için iş yerine yakın ev tutmuşsunuz hayırlı olsun. iki ev arası zor olsa da hareket edebiliyor olduğunuz için, polad amcamın işe gidebilmesine sevindim..
   Maşallah torununuza Allah hayırlı uzun ömürler versin inşallah.

 20. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler Gûnaycim.Ho$ geldin,nasilsin?Allah her kese kolaylik versin canim benim. Xanim hali dokuyor,zamani olmuyor qaliba.Gözel siteye giremiyor,internet sorunu var.

 21. Günay dedi ki:

  İyi güneler. Hepinize. Aslıcım, Azeri ablam sizler nasılsınız? . İş- güc elinden siteye giremiyorum. Arkadaşlar. Analiz mühteşüm. Əlinı☺ yüreyine ☺ sağlığ. Xanımcım sen yoksun? İnşallah iyisin. Güzel arkadaşım. İşlər yoğun. Allah kolaylık versin.❤

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, çok şükür sende iyisindir inşallah. Teşekkür ederim sana da kolay gelsin.

 22. K.A dedi ki:

  Hayirli cumalar canim.Hadi hayirlisi.Aslicim her kesin sorununu çözüyorsun ya, in$allah hiç bir sorunun olmaz canim benim.Her i$in ba$ariyla geçsin Allahin yardimiyla.

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah canım benim sağ olasın Amin. İnşallah ne güze dua etmişsin çok teşekkür ederim bilmukabele canım.

 23. K.A dedi ki:

  Hayirli caumalar canim.Hadi hayirlisi.Aslicim her kesin sorununu çözüyorsun ya, in$allah hiç bir sorunun olmaz canim benim.Her i$in ba$ariyla geçsin Allahin yardimiyla.

 24. K.A dedi ki:

  Hayirli aumalar canim.Hadi hayirlisi.Aslicim her kesin sorununu çözüyorsun ya, in$allah hiç bir sorunun olmaz canim benim.Her i$in ba$ariyla geçsin Allahin yardimiyla.

 25. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Aslim.Nasilsin canim.Site ahalisi nereye kayb oldu?Böyle arkada$lik olurmu? Aslicim,te$ekkür ediyorum canim,ellerine saglik. Kitapla ilgili bulu$ma nasil geçti?I$ler iyimi?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı cumalar canım. çok şükür, biraz uykum var onun dışında iyiyim. Sen nasılsın? kitapla ilgili görüşme iyi geçti çok şükür. bakalım olacak inşallah da ne zaman olur şuan gün belli değil. işin içinden iş çıkmaz ise iyi olacak inşallah. 2 gün alt komşumun bir sorunu vardı tesisat ile ilgili hiç beklenmedik zamanda ortaya çıktı bu sorun onu çözmek için uğraştım. sorun çözüldü çok şükür. o işle uğraştığım için siteye giremedim canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.