Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 31. Bölüm 21 Kasım Analizi (Aslı)

Burak 23 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 31. Bölüm 21 Kasım 2018 Çarşamba Atv

EN MUTLU GÜN!

Tahir Nefes ile yeniden evlenmek ister. Kız isteme yeniden olacak, nişan olayı atlanılsa bile düğün atlanılmayacaktı. Bunu Nefes ile paylaşan Tahir mutludur ve Nefes’e de şimdiye kadar yaşamadığı, yaşayamadığı mutlulukları yaşatmak, kötü anıların yerine güzel anılar bırakmak ister.

Saniye anne, geçmişte arkadaşı olan ve onun adresini vermesi ile ölümüne sebep olduğu Sakine’nin mezarını ziyarete gitmiş. Fikret de her şeyden haberdar. Peşine adam takmış. Saniye hanımı telefonla aradı ve şimdi neden o mezarlıkta olduğunu sordu ve evine dönmesini geçmiş günahlarına yenilerini eklememesini, kapısına gelen Nefes’e yüz çevirmemesini söyledi.

Vedat ise, evine gelen Tahir’in tehdit ettiği koliden Malatya kayısısına çok üzülmüş, adamını bir güzel dövdüğü esnada Rüstem aradı. Aramasını Fikret istedi. Hapisten kaçtığını, hapisteyken ona hiç yardım etmediğini, Necip cinayetini üstüne al dediniz aldım, Asiye’nin kaçırılmasını al dediniz aldım, ben içerdeyken bir selamınız bile gelmedi, bende siz gelmeyince size geldim diyerek telefonu kapattı Fikret’e verdi.

Vedat ile Tahir yolda karşılaştılar. Tahir itiraflarına başlamışken belki gerisi de gelir deyince, Vedat Rüstem’in Tahir’in elinde olduğunu düşündü. Tahir’in olanlardan haberi yoktu öylesine söylemişti ama çok önemli bir haberi Vedat Tahir’e söylemiş oldu.

Saniye anne eve döndü, Nefes çok heyecanlıydı, bu heyecanını Asiye ile paylaşıyorken, Asiye Saniye annesine akşama babamdan Nefes’i isteyecek Tahir deyince, Saniye hanım herkes için hayırlısı olsun diyerek içeri geçti. İşte o an her iki gelinde şaşkındı. Böyle bir tepki beklemiyorlardı. Asiye, Saniye hanımın Alzheimer olduğunu düşündü. Aklı gidip geliyor diye. Yok onun aklı hastalıktan gidip gelmiyor, geçmişi ile yüzleşti kendine gelemiyor. Hem o hastalık öyle hemen bir günde ortaya çıkmaz. 20 yılda yavaş yavaş sinsice gelir geldi mi de gitmez. Allah korusun. Akıl sağlığımızı amin.

Fikret bey, bir kemençe yapıyor, inceden inceye ama o kemençe sıradan kemençe değil. İçine bir kağıt koydu. Büyük bir sırrın, sorunun cevabı o kağıtta yazılanlarda saklı. Kime hediye edecek ise onun içini açıp bakmayı akıl edecek mi? onun içini açması için bir mesaj bırakacak mı Fikret? bunu zamanla göreceğiz. Hem kendisi de söyledi. Az kaldı yapımı bitince o kemençe konuşacak herkes susacak, onu dinleyecekmiş. Hadi bakalım sırlar çıksın artık ortaya kim ak koyun? Kim karakoyun görelim. Vedat’ın annesinin gittiği adam olabilir mi Fikret? Sırlar küpü, çok akıllı, çok zeki bu Fikret.

Vedat geldiğinde hemen onunla ilgilenmedi. Bekletti. Yanına oturduğunda çay dedi kahve dedi bekletti. Sonra kendisi dedi. Beklemeyi bilmiyorsun ben sana bir gösterdim anlamıyorsun dedi. Sabrı, sabretmeyi, beklemeyi öğretiyor Vedat’a Fikret. Bir baba gibi ilmek ilmek işliyor Vedat’ı bu yaşta. Vedat’ın babası bu Fikret desem yıllar sonra çıkıp geldi desem kendi dediğime ben bile gülüyorum şuan. Bu Fikret neden bu kadar yakından ilgileniyor Vedat ile hep dizginliyor, frenliyor, sabretmeyi, beklemeyi öğretiyor. Var elbet bir bildiği. Konuşmaya başladı Vedat, Rüstem kaçmış Tahir ile 2 saat arayla aynı şeyi söylediler dedi. Fikret de senden para isteyecektir, istemedi sözünü tutmadın deyip kapattı deyince Vedat, söz verdin sözünü tutmadın kan davası güdüyor adam işin zor. Düşmanında olsa söz verdin ise tutacaksın, bana da söz verdin tutmadın ben göz yumuyorum ama elin adamı göz yummuyormuş, sen sözünü tut, uslu dur, Kalelilere bulaşma bekle dedi. Vedat’ı gönderdi. Kemençeyi yapmaya devam etti.

Mustafa, Fatih, Murat’ı dövecekken Tahir geldi ve yangazları kurtardı. Süpermen Tahir, yangazların en sevdiği abisi. Tahir Nefes’i isteyeceğini Osman babaya söylemiş onun yanından geliyordu. Evde de düğün hazırlıkları başladı. Önce gelin hamamı yapılacak, Saniye anne yaprak sarmalarını ben yaparım dedi. herkes şaşkın hamama da gelecek, Nazar ile Mercan’ı da çağıracaklar.

Fatih Berrak’a sevdalı ama bir türlü açılamıyor. Murat da sanki Berrak mış gibi davrandı Fatih ilkinde başarılı olamadı. Osman baba 2 üniversite öğrencisi kıza evini açmış onlara evini verince Osman baba evsiz kaldı ev bakacak Tahirler.

Kız isteme gecesine tüm hazırlıklar yapılırken, kızda oğlanda çok heyecanlılar. Saniye annede yaprak sarmasını sardı ve misafirlerin yanına geçti. Hamarat kadın maşallah tek başına bir tencere yaprağı sardı. Kahveler pişti Tahir’e tuzlu kahvede hiç belli etmedi Tahir tuzlu kahve içtiğini heyecandan anlamadı mı acaba? Yangazlara da kahve yok, fincan yok herhalde yetişmedi yoksa çocuk değil her ikisi de koca adam kahve içerler elbet. Neyse, Mustafa dünya dedi, çok güzel dedi, lafı eveledi geveledi bir türlü kızı babasından isteyemedi. Gemiden girdi, kamerasından çıktı evdekilerde dokuz doğurdu. En sonunda Allah’ın emri Peygamberimizin kavli ile kızınızı oğlumuza istiyoruz dedi yine hayat dedi etraftan tepki geldi sustu Mustafa.

Söz Osman baba da o da bir fincan kahvesinden bir yudum aldı bir kızı bin kişi ister bir kişi alır dedi bir yudum daha kahve içti. İç iç bitmiyor bu kahvede ne bereketli kahveymiş. Tuzlu kahveyi kim içti? Osman baba ben bir düşüneyim deyince biz gidelim o zaman diyerek ayağa kalktı Mustafa, Tahir ile Nefes tende ömürlerinden ömür gitti. Şaka yapmışlardı Osman baba ve Mustafa. Eller öpüldü kız isteme olayı da böyle bitmiş oldu.

Vedat evinde, içki içiyor hayalinde Nefes’i görüyor ve ona beni sev diye yalvarıyor. Salondaki bütün eşyalar yok olmuş, Nefes gelinlikle bir küçük taburenin üzerinde konuşmadan öylece dururken, Vedat ona yalvarıyor. Günlerce gecelerce, haftalarca yaptığı işkencenin farkında her seferinde kendisine yapma demesine rağmen yapmış ve pişman olduğu içinde mahzene inip kendi vücuduna da çizikler atmış zarar vermiş. Hem Nefes’in canını yakmış, hemde kendi canını. Vedat’ın tek istediği sevilmek.

Vedat yalvarıyor sev beni diye

Sevmek, sevilmek güzeldir. Hayattır candır.

Çiçeğin suya, güneşe, havaya ihtiyacı olduğu gibi

İnsanda sevmeye sevilmeye ihtiyaç duyar.

Sevgi iyileştirir tüm yaraları, sevgi yağmur sonrası bir gök kuşağı

Sevgisiz olmaz hiçbir şey. İnsanda sevmeden sevilmeden yaşayamaz

Çiçeğin susuz, güneşsiz, havasız, topraksız yaşayamayacağı gibi

Vedat da sevilmeden severek ancak can yakarak yaşadı

Yaşamak denmezdi buna herkes ondan korktu kaçtı

Onun tek istediği sevilmekti, ne anne sevgisi, ne baba sevgisi

Ne eş, nede çocuk sevgisi hiçbir sevgiyi görmedi Vedat.

Bir tek Ceylan sevdi onu oda konuşamıyordu söyleyemiyordu sevdiğini

Fatih, Murat ile konuştu. Berrak’a sevdalı Fatih açılamadığı için içi yanıyor. Ya reddedilirsem diye korkuyor. Hayalini kurması bile güzeldi dedi. umudunu kaybetmiş Fatih. Sabah olup erkekler işe giderken Fatih Berrak’ın yüzüne bakamadı. Vedat’ın evinde ise Nazar ile kahvaltı masasında konuşan Vedat çok büyük bir yanlışa daha imza attı. Nazar ablamı terapiste götüreceğim deyince, Vedat, terapist yani psikolog ve ben psikologlara hiç güvenmem, doktor önlüğü giymiş rahipler, günah çıkartırlar, gidersin seni dinlerler dinlerler sonrada bir ilaç yazıp gönderirler dedi.

Vedat efendi orda dur bakalım. Bir, psikologlar rahip değildirler. İki, onlar yardıma ihtiyacı olanlara yol gösterir çıkmaza girdikleri durumdan çıkmaları için yardımcı olurlar. Üç, psikologlar ilaç yazmazlar onların ilaç yazma yetkisi yoktur. Psikiyatristler ilaç yazar çünkü onlar doktordur. Psikologlar tıp eğitimi almazlar ama psikiyatristler tıp eğitimi alırlar. Psikiyatrist, psikiyatri alanında uzmanlaşmış tıp doktorudur. ruh sağlığı- sinir hastalıkları konusunda farmakolojik eğitim alırlar. Yani bir psikiyatriste gittiğinizde size ilaç yazar ve ilaç yazma yetkisi vardır. Psikolog ise, 4 yıllık psikoloji lisans programını tamamlamış kişidir.

Bayanlar hamama gittiler önce iki bayanla yer kavgası ettiler, sonrada eğlendiler. Fikret efendi kemençeyi bitirmiş Mustafa Kaleliye dükkanına giderek hediye etti ben kendi ellerimle yaptım diyerek. Mustafa da duvara astı. Kim göre, kim bile onun içinde not olduğunu da açıp okuya bakalım ne zaman o kemençe deki not ortaya çıkacak?

Düğün günü geldi çattı. Tahir gelinlik içerisinde Nefes’i gördü dili tutuldu. Herkes çok güzel olmuştu. Düğüne Fikret de davetli o da gelecek. Mercan ile Nazar da terapiye gidiyoruz diyerek hamama gitmişlerdi. Ayaklı gazeteye yakalanmışlar. Komşusu söylemiş, o da barıştılar sanıp eve gelince gerçekler ortaya çıktı. Hay o senin dilini eşşek arısı soksun emi sus be kadın sus bir çuval inciri berbat ettin.

Cemil bunu duyar duymaz kızların odasına gitti. Nazar’a tokat attı. Yazıklar olsun diyerek Nazar’ı kocasının evine savdı. Asıl sana yazıklar olsun Cemil efendi. Kızına kıyıp tokat attığın için.

Düğün salonuna geçtiler, misafirler gelmeye başladı karşıladılar. Yiğit annesini masallardaki gibi çok güzel olduğunu söyledi.  Fikret bey Osman hocanın masasına oturdu. Fikret beyin sol elindeki yüzük dikkatini çekti. Hayat Vav dan elife gider dedi Fikret bey ve manasını anlattı. ana rahminde vav iken dünyaya gelen insan öldüğünde elif olarak toprağa gömülüyordu. Çok doğru. Osman hocada namaz da da elif gibi durursun kıyam edersin, kıyam isyandır da daha namazın başında neye isyan edersin diye sordu Osman hoca, Fikret de, tüm ilahlara isyan eder, yönünü rabbine döndüğünde arkasında bıraktığı ilahlaradır isyanı dedi.

Vedat, Nazar eve gelince morali bozuk olarak gördü ve ne olduğunu sordu, Nazar da babasından yediği dayağın etkisi ile Vedat’ın yüzüne tükürdü Vedat da Nazar’ı odaya kapattı dövdü. Nazar bir şekilde kendini odaya kilitlediğinde Berrak’ı aradı. Murat da Berrak ile konuşmaya gelmişti konuşmalarını duydu Nazar’ı kurtarmaya gitti. Fatih ile Berrak da onun arkasından gittiler. Mercan da annesine kendisini Vedat’ın astığını söyledi, darısı Cemil’in öğrenmesine.

Düğün devam ediyordu. Nefes Esma ve Berrak ile horon oynadılar. Sonra da takı merasimi başladı. Murat Nazar’ı kurtarmak için geldiği Vedat’ın evinde adamları ile karşılaştı. Fatih ile Berrak ta yetiştiler Murat’a ve elindeki silahı Fatih aldı. Vedat’ın adamlarından biride Fatih’i vurdu. Yaralanan Fatih Berrak’ın kollarına bayıldı.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 31. Bölüm 21 Kasım Analizi (Aslı)” üzerine 19 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba.Hoş gününüze gelim.iyisinizdir inşallah.Aslıcım nihayet.hoş haber geldi.gözümüz aydın olsun.çoook sevindim. kitabın adı nedir? kaç sayfa? görüşten bizi de haberdar et.Sana sağlıklı, hayırlı ve uğurlu bir hayat diliyorum.görüşürüz.

 2. K.A dedi ki:

  Te$ekkûr ediyorum canim. Allah sana da hayirlisiyla nasib etsin in$allah. Görü$me yaptinmi? Ba$arilar dilyorum.In$allah her $ey iyi olacak canim benim. Anaannen nasil,doktora neden getdin?

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar arkada$lar. Nasilsiniz?Hanim abla,ho$ geldiniz.Ne var ne yok?Bizim kizlar kayiplara kari$di ablacim.Bizim de akraba düyünû vardi,2gündû o yüzden yokdum. Aslim sen nasilsin,evde durumlar nasil?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, çok şükür sen nasılsın? düğününüz varmış, Allah hayırlı etsin, mutlu mesut olsunlar inşallah. Bende sabah anneannem deydim, öğleden sonra doktora gittim, sonrada kitap basımı için görüşme yaptım, bina içinde bir kaç tadilat var bir kaç kişi ile görüşme yaptım yarın onlar gelecek yüzyüze konuşacağız, yoğun bir gündü benim için.

 4. aslı dedi ki:

  Merhaba Hanım ablacım, nasılsın? Polad amcam, çocukların, torunlar hep iyilerdir inşallah. Yarın çarşamba sen anlat karadeniz günü. Bakalım neler olacak yeni bölümde?

 5. Hanim abla dedi ki:

  Arkadaşlar bir merhaba demeye fırsat bulun.

 6. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Benim gonulu guzel arkadaslarim nasilsiniz? Herkese hayirli pazarlar. Kiz Aslim yetistirmis analizleri helal sana. Bu bolum cok guldugum ve sonda uzuldugum bolumdu. En cok fatihin vurulmasina uzuldum. Nazara da uzulmedim desem yalan olar. Ilk defasinda vedattan yedigi dayagi hak etmisti. Bu kez hepsi o cenesini tutamayan telegraf naciye yuzunden oldu. Hem babasindan hem vedattan dayak yedi. Kiz dunyanin en iyi psikologlarini toplasalar vedati iyilestirmeye gucleri yetmez. Eskiden vedattan nefret ediyordum simdi aciyorum kendisine. Bu arada ASK neden boyle durgun kimse yok? Sayfa yok yazan yok. Kendimi yabanci bir yere dusmus gibi hissettim. Ben olmayali cok sey degismis

  1. aslı dedi ki:

   Geç de olsa günaydın erkencisin maşallah sana, sağ olasın iyiyiz çok şükür, sen nasılsın? çocukların nasıl? sana da mutlu pazarlar canım. Evet canım çok şükür yetiştim yeni bölüme.
   Ağaç yaşken eğilir diyorsun yani, Vedat adam olmaz mı bu saatten sonra? Psikologları hafife alıyor Vedat, ama bir gitse ve hayatına da Nefes’i sevdiği gibi biri girse, o kızda Vedat’ı sevse, Vedat eski Vedat olmaz. Değişir. yaraları kapanır, izi kalır ama.

   Adını Sen Koy kanal değiştirince hepten reyting kaybetti. bu akıcılık ilk iki sezonda olsaydı. Zehra’nın ailesine odaklansalardı çok daha iyi olurdu, ellerinde bölüm olmasına rağmen yayınlamadı kanal. Final bölümü çekilip dizi sonlandırılacak ama ellerinde 8 bölüm var ve bu bölümler ne zaman yayınlanır şuan belli değil.

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Aslim ben de tüm kalbimle tebrik ediyorum ögretmenleri.Anne babalarimiz bizi gökden yere endirmi$lerse ögretmenler bizi yerden göye kaldirdilar. Iyi geceler her kese.

  1. aslı dedi ki:

   Mutlu pazarlar canım, nede güzel yazmışsın sağ ol.

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.teşekkür edirem merak ettiyiniz için.çocuklar pazartesi okula gidicekler inşallah.Kız da babası da yavaş-yavaş sağalırlar.Aslıcım sizde bu gün ogretmenler günüymüş,kutlu olsun canım.Görüşürüz.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, Daha da iyi olacaklar inşallah. Evet ablacım 24 kasım Öğretmenler günü. Ben yoğunluktan takvime bakmadığım için unuttum. Başta Atatürk olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. iyi akşamlar görüşürüz ablacım.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Hanim abla.Ho$ geldiniz.Nasilsiniz,Polat amca kiziniz,çocuklar nasil? Haklisiniz ablacim,ama o yumruk boyda et parçasi nelere dözür,nelere.

 10. Hanim abla dedi ki:

  Nerhaba.Aslıcım analizleri yazırken resim çekiyorsun sanki.biz de her şeyi görüyoruz sanki. çok sağ ol.sevgi tüm canlılar için önemli.sevgisiz yürek yumrük boyda et parçasıdır. Dizinin 21 kasım bölümünün analizini yazdın.Demek ki işler yoluna düşdü artık çok şükür.hoşca kal,sevgiyle kal.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, nasılsın? polad amcam nasıl? çocukların, torunlar hep iyilerdir inşallah.
   Evet ablacım analizi yazarken bu sayfalarda gördüğünüz bütün resimleri ben ekliyorum. yazı kadar görsellikte önemli analizde anlatılanın kafanızda tam olarak oturması, anlaşılması, görmeniz için.
   Doğru diyorsun ablacım, her insanın kalbi kendi elinin yumrusu kadar bir büyüklükte. Kalbinin bedeninde ne kadar bir büyüklükte olduğunu görmek istersen bir elini yumru yap bak işte o senin kalbinin bedendeki büyüklüğü bir et parçası doğru.
   Ama kalbin içinde bir yürek var ki işte ona ummanlar, deryalar, bütün dünya sığmakta.

   Çok şükür ablacım dizinin şimdiye kadar yayınlanmış bütün bölümlerini yazdım. sende sevgi ile kal canım ablam benim sağ olasın görüşürüz.

 11. K.A dedi ki:

  Evet Aslim haklisin.Vedat sevgisiz böyúdû,hem de $iddet gördû,cani yandi,kendi de can yakarak ya$amakta, buna da ya$amak denilirse. Aslici bilirsin diyilmi,sen özel bir e$,çok gûzel bir anne olacaksin in$allah.Allah nasib etsin,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Vedat’ın canı yandığı için can yaktı. Canı yanmasa can yakmayacaktı. Buna yaşamak denmez vedat bunun farkında ama elinden bir şey gelmiyor. Ne kadar frenlese de kendini canı yandıkça can yakıyor. Canı yanmasa can yakmayacak Vedat.
   Canım benim sağ olasın. Hayırlısı nasip kısmet 🙂

 12. K.Azeri. dedi ki:

  Günaydin.Aslicim te$ekkûr ediyorum.Ellerine,gönlûne saglik.Vedata yazik ya,her tarafli manyak,piskolokla, psikiatristi ayira bilmeyecek kadar,adam hiç kimseye gûvenmiyor,kendi hakikatlarindan ba$ka.Bu da onu gösteriyor ki,çocuklarin egitiminde dikkatli olmak, özgûven,sevgi çok önemli.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım,
   sağ olasın okuduğun için. Evet çok haklısın çocukların ilk 6 yaşına kadar olan süreçte geçen zamanda çocuklara çok iyi bir eğitim verilmesi gerekli, bu eğitimin yanında sevgi, güven, öz güven de verilmeli bunlar çok önemli. Vedat anne sevgisi görmeden baba baskısı ile ağlamadan ağlamayı güçsüzlük olarak bilen, babası tarafından Eyşan’a yaşattıklarını gören yüreğinde sevgi yerine kin, öfke, nefret besleyerek büyümüş bir çocuk ve sevilmek istediği içinde zorla sevmesini istediği Nefes’e istemeden olsa işkence eden ve bundan çok pişman olup kendi bedenine de zarar verip sadece Nefes acı çekmesin kendisi de o acıyı hissetsin isteyen, bedenine kendine de zarar veren, sevgiye, sevilmeye aç ömründe Ceylan dışında kimsenin sevmediği bir insan.
   Vedat, babası tarafından annesi olmadan bile sevgi ile büyütülmüş olsaydı, babası annesini Vedat’a kötülemeseydi Vedat geçmişin acı izlerini taşımayacak bugün böyle biri olmayacaktı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.