Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 30. Bölüm 14 Kasım Özet Analizi (Aslı)

Burak 23 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 30. Bölüm 14 Kasım 2018 Çarşamba Atv

HER ŞEY ”NEFES” İÇİN!

Vedat, Nefes’i kendisini öldürmeye teşebbüs ettiği için avukatına şikayet etmesini söylemiş Nefes de polisler tarafından evinden alınarak nezarete konmuş, somut delilleri ise, şimdilik sunmayan Vedat, Nefes den bir isteği vardı bunu yerine getirirse içeri girmekten kurtulacak, yerine getirmez ise 8 yılla yargılanacaktı. Vedat’ın avukatı Nefes’i ziyaret ederek olacakları, başına gelecekleri, Yiğitsiz geçecek yıllardan bahsetti. Nefes bunları yaşarken, Tahir Vedat’ın evine gitti. Ali Kalelilerin yakını olduğu için ona haber verilmemişti evdekiler Esma yı arayınca haberi oldu Ali’nin birlikte Nefes’in yanına gittiler.

Esma, susma hakkımı kullanıyorum de gerisini bana bırak konuşma dedi. Nefes’in ifadesi en büyük merci alacakmış, Ali bu işten uzaklaştırılmış. Tahir Vedat’ın evine gitti. Nefes için şikayetini geri almasını söyledi. Vedat da oturup konuşmak istedi. Vedat’ın isteği Tahir’in Nefes den boşanması. Önüne Boşanma belgesini koydu imzalamasını istedi Vedat.

Vedat’ın avukatı, Nefes’i ikna etmek için Yiğit’in velayetinin onda kalacağını, istediği şehirde oğlu ile özgürce yaşayacağını, istediği kadar para vereceğini, bütün imkanları sunacağını ama bunun içinde Tahir den boşanmasını istediğini söyledi. Nefes ağlıyordu. Hapisten kurtulup özgürlüğüne karşılık Tahir den ayrılacaktı Nefes, Vedat öyle istiyordu. Bunu kabul etmesi dahilinde şikayetini geri alacak, delilleri de yok edecekti Vedat. Planı Vedat’a göre kusursuzdu.

Vedat, Tahir ile konuşurken, Nefes göz altında nezarette, geriye bir tek Mustafa Kaleli kalmıştı onu da gemisine Cemil ile Vedat adamlarına kaçak silah koydurmuş, polise ihbar etmişler, polisler gemide arama yapıyorlar. Dört koldan Vedat Kalelileri köşeye sıkıştırmayı başardı. Polis arama yaptı bir şey bulamadı. Bulamazdı da. Gemide zulalanmış mal yoktu. Polis de ya siz işe uyandınız? Yada biri sizinle uğraşıyor dedi.

Polis söylediklerinde haklıydı. Birileri Vedat ve Cemil ikisi iki koldan Kaleliler ile uğraşıyor. Bir konuda daha haklıydı polis, işe uyanmışlardı. Uyandıran da Mercan dı. Babasının telefonda konuşmasını duymuş gemiye kaçak silahları yerleştirecekleri öğrenir öğrenmez annesinin telefonundan Nazar’ı gecenin bir yarısı arayıp haber vermiş, Nazar da Murat’ı arayarak gemiyi silahlardan temizlemesini dikkatli olmasını söylemiş, Murat da Fatih ile gecenin bir yarısı gemiye giderek zulalanmış silah kasalarını gemiden uzaklaştırmayı başarmışlar böylelikle de polis arama yaptığında gemide bir şey bulamamıştı. Hep kötüler kazanacak değildi ya bu kez iyi olan tuzağa düşmemişti. Mercan’ın sayesinde.

Mustafa, bunu yapanın Cemil olduğunu, Cemil’in de Vedat’ın maşası olduğunu biliyordu. Cemil’in dükkanına giderek polisi neden meşgul ettin diyerek Vedat ile elinizden geleni ardınıza koymayın dediğinde, Cemil de senin iki kardeşinde benim kızlarımın canını yaktı bende senin canını yakacağım dedi. Bilse ki kızlarının ikisinin de canını yakan Vedat ne yapar acaba? Artık Cemil’in de gerçekleri öğrenme vakti geldi de geçiyor. En son babalar duyar sözü tamda burada geçerliliğini koruyor. Anneleri her şeyden haberdar ama kocasının canını, kızlarının canını korumak için susuyor, Vedat iyi tehdit ediyor çünkü. Tahir Nefes’i görmeye gitti ifade verme odasında başbaşa konuşmalarını sağladı Ali. Tahir Vedat’ın teklifinden bahsetti. Nefes de aynı teklifi bana da yaptı. Yiğit senden babalığın nasıl olması gerektiğini öğrendi, onu babasız mı bırakacaksın? yapma Vedat’ın istediğini ona verme dedi. Kaleli ailesi Nefes’i görmeye gelmiş biz her zaman senin yanındayız dediler. Nefes de benim kocaman bir ailem var dedi Tahir’e artık bu aile ye kimse bir şey yapamaz.

Vedat, Cemil’i görmeye gitti. Mustafa dan ses çıkmadı deyince, malı polisler bulamamış dedi Cemil. Polislerden önce haberleri olup temizlemişler gemiyi deyince, üstüne bir de Vedat dan borç para isteyince, Vedat yüzüne söylemeden giderken kızlarından sıkıldım dedi. Aileyi uyandıranların kızları olduğunu anladı.

Nazarların evine gitti Vedat. Nazar ve Mercan yürüyüş yaparken, Vedat Nazar’a eve gelmesini söyledi Annesi de çarşıdan geliyordu. Vedat’ın el kaldırdığını gördü. Mercan da Vedat’ın Nazar’a vurmasına engel oldu. Annesi de git burdan diyerek kürek ile kovdu. Vedat Nazar’ı eve götürseydi yine dövecekti ama annesi engel oldu kızına sahip çıktı Vedat’a vermedi iyi yaptı ama Vedat durmaz. Nefes’e sahip çıkan annesi yoktu ama Nazar’ın annesi var o cehennem eve gitmesine engel oldu.

Vedat, bütün bayanlara şiddet uygulayarak geçmişin intikamını, annesinin onu terk edip gitmesinin acısını bu şekilde çıkarıyor. Annesizlik, anne sevgisini yaşamayan bilmeyen Vedat yeryüzündeki bütün bayanlara öfkeli.

Nefes’i araba ile götürürlerken tüm aile de araçları ile arkalarından geliyordu. Nefes bütün aileyi arkasında görünce mutlu oldu. Nefes şimdiye kadar hiç arkasında birilerini görmemişti. Şimdi arkasında ona inanan, seven, güvenen sevdikleri var.

Fikret de Saniye hanımın evine gitti. Kapıyı o açtı. Geçmiş olsun dedi. Çocuklar da numaram var bir şey olursa arasınlar elimden gelen bir şey varsa yardımcı olurum dedi. Ve söyle bir gün her şey gün yüzüne çıkar sabretsinler dedi gidiyordu ki, Saniye hanım niye geldin dedi. Fikret de sen biliyorsun bekliyorum dedi. Bu ikisi büyük bir sır saklıyorlar. Bakalım altından ne çıkacak? Nefes tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Vedat’ın avukatı da Vedat’ı bilgilendirdi. Telefon konuşmasını yaparken Fikret de avukatın yanındaydı. Vedat’ın Fikret’in işime karışıyor bu da hoşuma gitmiyor demesini duydu. Bu Fikret, nasıl biri? İyi mi? kötü mü? Kurt mu? Çakal mı? yoksa masum bir kuzu mu? Yoksa geçmişte işlediği cinayetten pişman olmuş affedilmeyi bekleyen bir katil mi?

Fikret, bir adamını aradı. Hapisten Vedat’ın adamı olan bütün suçları üzerine alan adamı dışarı çıkaracak. Tahir içeri girip o damın ifadesini alarak Vedat’ı içeri attırmayı planlıyordu. Şimdi o planı Fikret gerçekleştirecek gibi. Peki ama neden?

Saray gibi kocaman ev, eşyalar son moda, her yer tertemiz, pırıl pırıl, avizesinden, mobilyasına son sistem, emrinde adamlar, yediği önünde yemediği arkasında mükellef bir sofra ama o koca evde kimse yok bir tek Vedat dışında. Ne konuşacağı bir arkadaşı, ne dertleşeceği bir dostu, nede ona afiyet olsun kocacım, babacım, diyecek ailesi kimsesi yok Vedat’ın. Olsaydı Eğer Vedat’ında yüzü güler o ev çok güzel bir ev olurdu. Saray gibi ev ama içinde mutluluk, huzur yok. Olsa ne iyi olurdu. Beşikte de tekti Vedat, hayat yolunda da, evinde de, mezarda da tek olacak Vedat. Yalnızlık zor. Kimsesizlik zor. Sevilmemek zor. Vedat çok zor. Zorların adamı Vedat tek başına ama o böyle olsun istemezdi. Geçmişin izleri annesinin vede babasının ağır suçlarının cezasını Vedat çekiyor, Vedat da başkalarına çektiriyor. Nefes ve ailesi çok mutlu, keyifli, huzurlu, yemek masasında yemek yiyorlar, türküler söylediler. 

Tahir, Yiğit’e saati öğretiyorken okuldaki kız arkadaşını sordu. Yiğit bir kızı seviyor, ilk aşkını yaşıyor belki de 🙂 selam söyle dedi Tahir, Yiğit de söylerim deyince, Nefes neden böyle şeyleri aklına sokuyorsun diyerek kızdı Tahir’e. Tahir de ben onun yaşındayken üç kız arkadaşım vardı ikisi ciddi değildi deyince Nefes Tahir’e küstü. Kıskandı Tahir’i daha çocukken sevdiğinden.

Sabah olup, kahvaltıya Kalelilerin evine Osman baba geldi. Kahvaltı da kötülüğe iyilik yapılmasından bahsederek, siz kötülüğü devam ettirmeyin diyerek bir hikaye anlattı. şeytan ile Melek bir dağın tepesinden bakıyormuş. Bir eşşek görmüşler şeytan eşşeğin ipini çözmüş, eşşek gitmiş bir komşunun bahçesindeki marulları yemiş, bahçe sahibi eşşeği vurmuş, eşşeğin sahibi gelmiş, eşşeği vuranı vurmuş, vurulanın çocukları gelmiş vuranı vurmuş, bu böyle devam etmiş ortalık kan gölüne dönmüş. Melek, Şeytana ne ettin dediğinde, şeytan ben bir şey etmedim sadece eşşeğin ipini çözdüm demiş. Ve Osman baba siz siz olun kötülüğü devam ettirmeyin dedi.

Nazar evine döndü. Vedat neden Kalelilere yardım ettiniz? Baban benden borç para istedi dedi. Cemil de evde kızına bunu neden yaptınız? Kalelileri kurtardınız beni batırdınız dedi. daha hala Vedat’ın yaptıklarını bilmiyor Cemil.

Tahir Vedat ile bir parkta buluştu. İstediği Vedat’ın avukatındaki silah ve merminin teslim edilmesiydi. Vedat bunu yapsın diye de bir oyun oynadı Tahir. Kargo Nazar’a gelmiş gibi eve girdi. İçinde silahlar var dedi Tahir. Vedat da bunu bir güzel yedi. Avukatını aradı silahı ve mermiyi Fatih’e vermesini söyledi. Fatih emaneti alınca abisini aradı. İşlem tamamdı Tahir silahları iyi sakla ne olur ne olmaz dedi gitti. Vedat da evine geçti. Odadaki koliyi açtı. İçinde Malatya kayısısı ve Tahirden bir not vardı. Mithat abiden istemişsin ben göndereyim diyordu not.

Vedat ile iyi dalgasını geçti Tahir. Yangazlardan Murat da arkadaşı ile silahları Cemil’e teslim ettiler. Zarar etmesin Vedat’a muhtaç olmasın diye.

Fikret, Rüstem’i hapisten çıkarmayı başarmış evine almış adam kendine gelince kendini tanıttı. Ben Fikret Deliçay,, burası benim evim, senden bir şey istiyorum diyerek adama kendini tanıttı. Soyadı deliçaymış. Bir delide bu Fikret hadi hayırlısı.

Tahir Ali’nin silahını teslim etti. Ali de silahını alırken Nefes’e bir daha silahımı çalma dedi.    

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 30. Bölüm 14 Kasım Özet Analizi (Aslı)” üzerine 4 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hayirli geceler arkadaslar nasilsiniz aslim canim arkadasim nasilsin gunun nasil geciyor analizlerini okudum muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin birtanem ALLAH yardimcin olsun hanim ablam hos geldin nasilsin evdekiler nasil merak etdim cok ozledim seni k azeri ablam nasilsin

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar Hanim abla. Amin ablacim,allah her kesin yardimcisi olsun.Sizin kiz, çocuklar nasil?In$allah her $ey iyi olacak ablam.Siz de allaha emanet olun,canim benim.

 3. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar her kese.nasılsınız arkadaşlar.Biz yavaş-yavaş geçinip gidiyoruz.Allah hepimizin
  yardımcısı olsun.
  Aslıcım analiz için teşekkür ederim. intensiv çalışıyorsun. azmine maşallah.sen zahmet çekip yazıyorsun,ben hazırına nazır okuyup izlemiş gibi oluyorum. eline sağlık.Rabbim seni her zaman,her yerde,her işte müveffek etsin inşallah.Allaha emanet olun.

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli ak$amlar.Aslim çok te$ekkûr ediyorum.Vedati iyi deyerlendirmi$sin aslinda, zorlarin adami.Evet zorlarin adami olmak çok zor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.