Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 29. Bölüm 07 Kasım Özet Analizi (Aslı)

Burak 22 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 29. Bölüm 07 Kasım 2018 Çarşamba Atv

AİLE OLMANIN MUTLULUĞU!

Vedat, Yiğit’in velayetini aldım diyerek oğlunu kendi evine getirmişti. Nefes ile konuşarak hep birlikte Karadenizden  gideceklerdi. Vedat öyle sanıyordu. Nefes şehir dışına çıkınca  Ali ve Tahir ile Yiğit’i Vedat’ın elinden alacaklardı plan buydu. Nefes eve gelecek orada buluşacaklardı. Nefes geldi ama gök gürlüyor, şimşek çakıyor, yağmur yağıyordu. Evinde elektrikleri gitmişti. Adamlardan biri iki mum koydu odaya ve kapıyı kilitledi. Nasıl olduysa büyük mum düştü perdeyi tutuşturdu yangın çıktı. Yiğit odadan çıkamadı.

Nefes ve Tahir durumu fark edip eve girdiler. Tahir bir koltukla cam kapıyı kırdı hiç alarm ötmedi. Oysa evin alarm sistemi vardı. Ali şifresini tahmin edip kapıyı açmıştı. Şimdi onca gürültü patırtıya alarm ötmedi. İçeri giren Nefes ve Tahir Yiğit’i evden alıp çıktılar ama evde olan iki adamın ruhu duymadı. Alarm da sonradan öttü.

Vedat da vedalaşmak için Fikret abisinin evindeydi. Oradayken Vedat’ı aradılar. Evden alarm sinyali aldıklarını söylediklerinde, Vedat da şifreyi yanlış girmişlerdir deyip adamlarını aradı ama adamları çoktan uyumuşlardı. Tahir de Nefes ile Yiğit’i alıp gittiler. Ali ile Tahir kendi evlerinin bahçesinde konuştular. Yiğit’i Vedat dan kaçırıyor diye alacaklardı ama şimdi Yiğit’i kaçıran Nefes ile Tahir oldu işler değişti. Tahir de umurumda değil, Yiğit bugün bana baba dedi diyerek sabah ola hayrola dediler herkes evine gitti.

Tahir de Nefes ile Yiğit’in yanına çıktı ama hemen içeri girmedi. Konuşmalarını dinledi. Yiğit, Tahir abiye baba dedim kızdın mı? o kızar mı? yine diyebilir miyim diye annesine sordu. Nefes de baba diyebilirsin mutlu olur deyince, kızmaz değil mi? babalar kızar ya hani diye sordu. Vedat gerçek babasıydı hep kızıyordu ondan dolayı da Tahir’e abi yerine baba dediğinde onun da kızacağını düşündü Yiğit. Varın siz anlayın Yiğit’in yüreğinde, aklında oluşan baba profilini.

Yiğit uyumadan önce Tahir abisine sana baba dedim diye kızdın mı? diye sordu. Tahir de kızmadığını söyledi. peki yine söyleyebilir miyim dedi ve onayı da alınca iyi geceler baba diyerek anne ve babasının elini tutarak uykuya daldı Yiğit. Bir erkek çocuğu için rol model olan baba, Yiğit için en iyi baba Tahir. Onu korkutmadan sevgi ile büyümesine imkan sunacak. Yiğit de ondan sevdi zaten Tahir’i.

Vedat evine varınca kalabalığı gördü olanları anlamaya çalıştı oğlu yoktu hemen Nefes’i aradı. Oğlunun iyi olup olmadığını sormadı bile. Oğlunun orada olduğunu öğrendi tehditler savurmaya devam etti. Nefes de sen baba olamazsın onun babası yanında diyerek telefonu kapattı. Evde yangın çıkmış, eve polis, itfaiye gelmiş Vedat oğlum iyi mi diye sormadı bile. Vedat’ın babası da onu sormazdı çocukken, ne gördüyse onu yapıyor Vedat.

Yolda giderken Vedat’ın yolunu Fikret kesti. Gitmesine engel oldu. Bu Fikret Vedat’ın tam olarak nesi? Abisi desem yaşı çok büyük, amcası desem? Neden bu kadar frenliyor Vedat’ı bu Fikret? Nefes, Tahir’e sarılarak teşekkür etti. Yiğit’in benim unuttuğum en büyük yaramı sardın oğluma baba oldun dedi. Türkan, kızı Nazar’ın sırtındaki yara izlerine pansuman yaparken canından can gidiyor. Vedat’ın yaptıklarını kocasından saklamak için gözlerine bakmıyormuş, gözlerinden anlar diye ne yapacağını bilmediğinden ağlıyor. Nazar da bekleyeceksin, sabredeceksin dedi. Annesi odadan gittikten sonra da Mercan ile konuştular. Mercan Nefes’i merak edince Nazar Nefes’i aradı. Olanlardan Nazar’ında haberi oldu.

Nazar telefonu Mercan’a verdi. sesinden tanıdı ben sözümü tutuyorum sende sözünü tut dedi. hiç beklemiyorlardı bu gelişmeye Tahir de Nefes de çok şaşırdı mutlu oldular. Söz verip de sözünü tutabilmek ne güzel.

Vedat, sabah kahvaltısına Nazarların evine gider. Türkan hanım açar kapıyı ve hem bu dünya da, hemde ahirette iki elim yakanda der. Cemil’e söylemekle tehdit edince, Vedat da onu tehdit eder. İçeri geçer. Dünyadan bi haber Cemil çok güzel ağırlar Vedat’ı. Öğrendiğinde canına okurda o zamana neler neler olur Allah bilir.

Yangazlar gece eve gelmemişler, birde güzelce dayak yemişler elleri yüzleri yara bere içinde ama neden vede kimden dayak yediklerini bilmiyorlar. Mustafa abileri aradı nerdesiniz diye sordu sonrada dükkana geçin geliyorum dedi. dayak yemeye doymayan yangazlar şimdi bir de abi dayağı yeriz üstünün tatlısı olur diyerek dükkana geçtiler.

Vedat, Cemil ile kapalı kapılar ardında konuşarak Kalelilerin gemisine silah sokmayı bu sayede onları hapse atmayı düşünüyor. Birde Vedat Cemil’in yanında Nazar’a canım dediği için uyardı. Ben kayınbabamın yanında eşime ismi ile hitap etmedim, büyüklerimizin yanında evlatlarımızın başını okşamaya çekiniriz dedi. İşte en büyük psikolojik baskı bu işte. Neden çocuklarınızı baba ve annenizin yanında sevemiyorsunuz? Eşinize canım karıcım diyemiyorsunuz? Seven sevdiğini sevdiğine söylemedikten sonra ne anlamı kalıyor o sevginin? Bunun nesi ayıp? Nesi günah? Eşin senin helalin, çocuklarda senin canın ciğerin.

Dayak meselesini öğrenen Mustafa, Tahir, adamları dövmeye otel önüne gittiler. Bu gençleri otelin önünden geçerken dövmüşler. Bir kavgamız eksikti o da oldu tam oldu. 5 kişiye 5 kişi daldılar. Saniye anne pazara gitmiş alış veriş yapıyordu. Fikret bir not yazılı kağıdı adamı ile Saniye anneye verdi. Not da, “yazık ettin deli Tahir’e, Sakine ye, bana ve kendine” yazıyordu. Arabaya binmesini, sizi bekliyor dedi adam. Saniye anne nereye gittiğini bilmeden, kimi göreceğini bilmeden bindi arabaya götürdüler gidecekleri yere.

Nefes, Mercan’ı görmeye gitti. onu konuşurken, ayakta, eli bardak tutarken gördü mutlu oldu. Mercan bunu kendisine yapanın Vedat olduğunu Nefes’e söyledi. Türkan hanımda nefes den özür diledi. İnsan başına gelmeden anlamıyormuş. Oysa Nefes, Murat, Tahir kaç kere uyardı aileyi. Herkes biliyor olanları Cemil bilmiyor. Bilmediği içinde Vedat ile tuzak kuruyor Tahir’e. Vedat avukata, Nefes’in kendisini vurduğu silahı kurşunu teslim etti. İşaret verince adam öldürmeye teşebbüsden Nefes’i içeri atacaklar en az 8 yıl kalırmış.

Saniye anne araba ile Fikret’in yanına gitti. ilk başta geçmişte tanıştıklarını hatırlamadı. Sonra mezarı görünce anladı. Saniye anne geçmişte deli Tahir’e sevdalıymış, Hayati deli Tahir’in abisi babasından istemiş Saniyeyi, babası da vermiş, ses etmemiş karşı gelmemiş Saniye hanım. Sakine ile Deli Tahir de kaçmış, bana yar olmayan kimseye yar olmasın diyerek Sakine yi babasına gambazlayarak adresi vermiş. Fikret de ordaymış kendisini ihanete uğramış hissederek onların peşine gitmiş vurmuş onları. Suçlu olarak Saniye hanımı suçluyor adresi verdiği için. Eee senin aklın vicdanın yok muydu niye vurdun Fikret efendi? Vurmasaydın.

Saniye anneden, af dilemesini, helallik istemesini, bir fatiha okumasını istedi. Saniye hanımı kocasının ve kardeşinin mezarında dua ederken görmüş, bu günahını unutmuş dedim ve sana günahını hatırlatmaya geldim dedi. sonra da dua edip ayrıldılar. Adam getirdiği gibi götürdü Saniye anneyi.

Nefes, Nazar ile bir çay bahçesinde buluşup konuştular. Nefes dayak yediğini bildiğini söyleyince, Nazar özür diledi ve o gün dayak yerken neler hissettiğini anlattı. Nefes de her şeyin zamanla iyileşeceğini söyleyerek Nazar’a umudunu hiç kaybetmemesini söyledi. Vedat, herkesi sevdikleri ile korkuttuğu için bir şey yapamıyorlar. Susuyorlar. Onlar konuşurken yolda Saniye anne fenalaştı bayılacak gibi oldu. Nefes de gördü. Nazar ile hemen koşarak yardım ettiler. Saniye annede onlar için söylediklerini hatırladı. Onlar hakkında kötü düşünüyordu ama en zor zamanlarında hep o kötü düşüncelere sahip olduğu insanlar yardım ediyordu Saniye anneye.

Tahir çocukları okuldan aldı dışarda pizza yediler. Sonrada Nefes’i aradı hazırlan çarşıya çık elbise al, akşam yemeğe çıkalım deyince Asiye ile Nefes alış verişe çıktılar. Akşam olunca da Tahir, Nefes ve yiğit güzel bir restorana giderek yemek yediler. Onlar yemek yerken düşmanları iş başındaydı gemiye kaçak silahları yerleştirdiler. Tahir Nefes’e evlenme teklifi yaptı tektaş yüzük verdi.

Vedat, avukatını aradı sabah Nefes’i ihbar et dedi. Tahir ler eve Yiğit’i bırakıp yeniden dışarı çıktılar. Dağ evine gittiler. İlk danslarını ettiler. Birbirlerine güzel sözler söyleyerek geceyi sabaha kavuşturdular.

Sabah olduğunda polisler önce Kalelilerin gemisini aradılar. Sonra da Nefes’i evden almak istediler. Suçu Vedat Sayar’ı öldürmeye teşebbüs Vedat yapacağını yapmıştı yine aileyi iki koldan zora sokmayı başardı.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 29. Bölüm 07 Kasım Özet Analizi (Aslı)” üzerine 4 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  Vedat karakterindeki oyuncu eskiden iyi bir oyuncuydu. Dizide cok ajimasiz rolu oynuyor. Aslinda onada bir guler yuz lazym.Sevgi gormeyen adam nasyl cevresindekilere sevgi gostersin.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla.Ho$ geldiniz.Nasilsiniz,kiziniz, çocuklar nasil?Polat amca iyimi?Allah yardimciniz olsun canim ablam.Siz de allaha emanet olun.Iyi geceler.

 3. K.Azeri dedi ki:

  Te$ekkûr sana cani gönûlden Aslim.Yigit baba nasil olur Tahirin yaninda duydu.Vedat çocugu ne hale getirmi$, yaziklar olsun. Anne baba çocugu dúnyaya getirmek diyil,ona iyi örnek olarak sevgiyle bûyûtmektir.Ne yazik ki,Vedat bunlari hala anlamami$,çocugun ruhunda sagalmayacak yaralarin izlerini birakmaktadir.Iyi uykular canim.Allah rahatlik versin.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar,benim gönül dostlarım.nasılsınız.ben geldim.hepinizi hoş gördük.Aslıcım analiz için çox teşekkürler.Her zaman, her yerde böyükler hatalarının bedelini çocuklara ödetirler.üç gün burdayım.Saö olun,Allaha emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.