Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 28. Bölüm 31 Ekim Analizi (Aslı)

Burak 22 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 28. Bölüm 31 Ekim 2018 Çarşamba Atv

ARADA KALAN AŞK!

Vedat Yiğit’in velayetini kendi üzerine almış polislerle gelerek de Yiğit’i alarak gitti. Nefes yıkıldı. Tahir onu ayakta tutabilmek için elinden geleni yaptı. Vedat Yiğit’in üzerinde öyle bir baskı oluşturmuş ki, saçını düzeltmek isteyen Vedat’ın kendisini döveceğini sandı Yiğit. Saçını düzeltecektim deyince de saçını iyice bozdu Yiğit. İnatlaşıyor Vedat ile.

Nazar ise, evde ablası ile kahvaltı yapıyordu.. Mercan konuşup Nazar dediğinde Nazar hem çok sevindi hem de çok şaşırdı. Vedat’ın geldiğini duyunca da iyileştiği anlaşılmasın diye Mercan’ın boyunluğunu taktı. Vedat Yiğit’i zorla eve soktu. Tahir geldi Yiğit ona koştu kurtar beni Tahir abi diye bağırdı ama elinden bir şey gelmedi Tahir’in Murat da geldi abisini sakinleştirip götürdü.

Yiğit odasında Vedat konuşmaya çalışıyor dinlemiyor Yiğit. Dinle beni dediğinde kulaklarını kapadı Yiğit. Keşke dedi kaldı Yiğit.. Sonunda da seni sevmiyorum dedi önce kısık sonrada yüksek sesle. Vedat; sevsen de, sevmesen de ben senin babanım babanı üzüyorsun dedi. Yiğit de küs o zaman benimle konuşma, bende seninle konuşmayacağım diyerek babasını ne kadar sevmediğini hem dili ile hem de beden dili ile göstermiş oldu Yiğit.

Vedat’ın üzerindeki suçlamalar kalktığı için basit yargılama usulü ile Yiğit’in velayetini Vedat’a geri vermişler. Vedat her şeyden sıyırdığı gibi bundan da sıyırdı. Tahir eve vardığında kapıda annesi bekliyordu. Artık yeter diyerek isyan etti. Murat da nasibini aldı annesinden ilerde gelin diye Nazar’ı eve getirmesini istemiyor. Bunu söyledi açıkça. Vedat Yiğit ile güzel bir yemek yemek istedi ama daha oğlunun ne sevdiğini bilmiyor. Yiğit de dedi bilmiyorsun diye. Vedat da seni benden kaçırdılar zamanım olmadı dedi.

Vedat, Yiğit 7 yaşında ve neredeyse 6 yıldır senin yanında. Nefes’e şiddet uygulamaktan, üstlerine kapı pencere kapatmaktan, onlarla adam gibi zaman geçirmedin. İsteseydin bu 6 yılda Yiğit’in her şeyi ile yakından ilgilenebilirdin yapmadın. Boşa geçen 6 yıl ve bu 6 yılda sen kendi ellerinle oğlunu kaybettin. Şimdi ne Tahir’i suçla nede bir başkasını. Sen otur kendini suçla. Al bir ayna geç karşısına sor kendine ben bu 6 yılda neler yaptım diye ne cevap verecek aynada ki sen?

Yiğit sonunda söyleyebildi. Keşke Tahir abim benim babam olsaydı. Vedat bunu duydu hem çok üzüldü, hem de çok kızdı. odadan çıktı duvarı yumrukladı. Öfkesi geçmedi. Aşağıya indi. Mercan’a hoş geldin diyerek Nazar’ı Yiğit ile ilgilensin diye yukarı gönderdi. Mercan’ın koluna da kürdan batırdı iyileşiyor mu diye kontrol etti. Mercan acıyı hissetmesine rağmen tepkisiz kalabildi. Nazar, Yiğit’in odasına gitti. Korkma diyerek telefonumu getireceğim anneni arayalım dedi. Öncesinde Yiğit kaçalım dedi. O evde kaçmaktan başka bir şey öğrenmemiş Yiğit. Nazar da vakti gelince o bizden kaçacak sen korkma dedi.

Nazar kendi telefonundan Murat’ı aradı. Görüntülü konuşma yapmak için ve Yiğit annesi ve Tahir abisi ile görüntülü konuştu. Çabuk gelin beni buradan alın burada kalmak istemiyorum dedi kapattılar Vedat’a yakalanmak istemiyor Nazar.

Vedat, mutfakta omlet yaparken tezgah üstünde olan fizik tedavi kitabını görür ve Mercan’ın iyileştiğini anlar. Test etmek içinde birden elindeki bıçağı fırlatır gibi yapar ve Mercan korkudan ellerini kaldırıp kendini korumaya alır. Böylelikle sakladıkları sır ortaya çıkar. Nazar da gelir yanlarına Vedat tehdit eder her ikisini de. İyileşince aklınız sıra karakola gidecektiniz beni Vedat astı diyecektiniz, ben hapse girecektim sizde rahata erecektiniz. Bu olmayacak, iyiler ancak dizilerde kazanır. Gerçek hayatta iyiler kazanmaz dedi. Sevdiklerinin hayatları ile tehdit etti. Yine esir oldular Vedat’a.

Ama Vedat bir konu da haklı iyiler ne zaman kazanacak?

Asiye, Nefes ile konuştu onu azda olsa rahatlatmayı başardı. Kendi doğumundan bahsetti. Nefes’in de şuan yeniden Yiğit’i dünyaya getirdiğini bu sancıların geçeceğini söyledi. balım geldi tokasını sordu. İşte o zaman Asiye şunu söyledi. Evlat işte, karnındayken kanını yer, dışarı çıkar canını yer, ölür gidersin malını yer derler. Bu sözü her kim söylemişse doğru söylemiş ama evlat candır. Her ana kendi yavrusuna yanar.

Vedat yumurta yaptı Yiğit gelmeden de Mercan’ı tehdit etti. Beni polise ihbar eder ifade verirsen beni bir gün içerde tutarlar geri çıkarım. Babana, Murat’a, Nazar’a yapmadığımı bırakmam dedi. Yiğit ile Nazar geldi Vedat’ın bilmediği Yiğit’in yumurta sevmediğiydi. Yiğit de söyledi Tahir abim bile bilir ben yumurta sevmem diyerek tabaktaki yumurtayı yere döktü. Vedat da peçete ile yerden yumurtayı aldı tabağa koydu bu yumurta yenecek yoksa burnundan sokarım dedi. Hey hikmetinden sual olunmaz Allah’ım.. Yiğit yumurtayı ömrü billah bir daha sevmez belki de sevmeme sebebi Vedat dır.

Saniye anne ile Asiye konuştular. Her ikisi de anneydi evlatlarına bir şey olacak korkusu yüreklerini dağlıyordu. En çok da Saniye anne Nefes geldiğinden beri evimizde huzur kalmadı o da ana anlıyorum onun için dua  ediyorum Allah ona yardım etsin diye ama benim 4 evladım var canların yansın istemiyorum deyince, Asiye de doğurduğuna analık etmek kolay onu serçe de yapar mühim olan doğurmadığına analık etmek. Nefes’i kızın gibi bilseydin bugün bunları söylemezdin dedi.

Tahir ve Nefes önce her zaman ki konuştukları yere gittiler. Tahir Nefes’in eski Nefes olmasını sağladı toparladı ve Ali ile buluşmaya gittiler. Tahir’in planı hapse girmek ve orada Vedat’ın adamını konuşturmak. Ali bunu duyunca çüş dedi. İlahi Ali seviyorum ben Ali yi. Espiriyi de patlattı. Senin eben doğum sırasında tepe üstü düşürdü de sen bıngıldaktan darbeli misin? dedi. Beni de çok güldürdü Ali sen çok yaşa emi 🙂 Tahir içeri girecek Rüstem’in ifadesini alacak ve Vedat’ı hapse attıracakmış. Tahir bunu çocuk oyuncağı sanıyor da iş öyle değil. İçerde bir sürü mahkum, gardiyan, müdür varken Tahir’in dediği hayal olmaz. Ali de söyledi bu iş olmaz diye. Tahir ve Nefes dağ evine gittiler kafa dinlemek için.

Vedat da Cemil’in yanına giderek sanki kendisi bir şeyler yapmış gibi Mercan ayağını oynattı iyileşiyor dedi. Güya kendisini iyi gösterecek. Mercan’ı evden kovdu onu söylemedi. 

Nazar ablasını eve gönderdikten sonra Yiğit ile Nefes’i aradı. Görüntülü konuştular. Nazar, Nefes’e Tahir ile kendisine inanmadığı için bunu acı bir şekilde öğrendiğini, annesinin de öğrendiğini söyledi. Canı yanmadan inanmamıştı Nefes’in onca ikazına Nazar. Yiğit de benim babam Tahir abim olsaydı ne güzel olurdu bunu babama söyledim çok kızdı dediğinde, Sen Tahir abini baban olarak görüyorsan öyledir dedi. Yiğit için en iyi baba modeli Tahir. Yiğit de bunun farkında onu babası olarak kabul ediyor. Önce rüyalarında söyledi şimdi ise gerçekte.

Vedat, Nefes’in kaldığı dağ evine geldi. Yiğit ile yarın akşam buralardan gideceğiz sende gel. Yiğit mi? Tahir mi? diyerek tercih yapmasını söyledi. Nefes şehir dışına çıkaramayacağını düşündüğü için götür benimde oğlumu senden almam kolay olsun dediğinde, Vedat götüreceğini söyledi. her şeyin bir yolunu bulan Vedat bunun da yolunu bulmuştu.

Kalelilerin evinde huzurla ağız tadı ile bir akşam yemeği yemek nasip olmadı. Kimsede iştah kalmadı. Tahir, Yiğit, Nefes yok diye herkes üzgün. Fatih ile Murat ikiz kardeşler dışarda konuştular. Murat, dedelerimizden biri ah mı aldı nedir? Tahir abim, ben bir sevdanın etrafında bir çıkmazda dolanıp duruyoruz senin kafan rahat deyince, Fatih de aşık olmuş birine Berrak olabilir başka kime sevdalanacak ki bu Fatih?

Nazar akşam yemeğinde Vedat’a seni sevmeyen birinin olması nasıl bir duygu? Diye sordu. Aslında bu soru Vedat’ın neden bugün bu şekilde şiddet uyguladığının cevabının sorusuydu. Vedat bugün bu halde ise, bu sorunun cevabında saklıydı. Vedat cevap vermedi Nazar’a ama o gittikten sonra tek kaldığında masada geçmişe çocukluğuna gitti Vedat. Babası yemek yiyordu Vedat da annem nerde diye sordu. Babası da defolup gitti. Seni sevmiyor sevseydi gitmezdi. Hangi anne çocuğunu bırakıp giderdi ki dedi.

Vedat’ın annesi terk edip gitmiş öyle söylüyor ama belki de gitmek zorunda kaldı. Şiddet gördüğü için. Biz bize kaldık, sen, ben ve Eyşan dedi. önceden Eyşana saldıran bu babaydı ve babasını boğazlıyan da Vedat olduğuna göre annesi şiddetten kaçmış olabilir. Giderken oğlunu da götürmek istemiş ama alamamış olabilir tıpkı Nefes’in şimdi Yiğit’i alamadığı gibi. Yani demem o ki, Vedat çocukken iyi biriydi ama sonradan böyle bir caniye dönüştü. Bunun suçlusu da babası, bırakıp giden annesi. Peki Vedat bundan sonra iyi biri olabilir mi? iyi bir tedavi görür geçmişin kötü izlerinden beyninde, yüreğinde oluşan o derin izlerden iyi bir psikolog ile görüşüp tedavi olursa neden olmasın.

Babası ağlama sakın ağlamak zayıflıktır, ağlarsan tepene binerler dedi. Asla öyle değil. Ağlamak yüreğin yıkanmasıdır. Gözyaşı yürekten gelir, yüreği yıkar, oradaki kiri pası temizler, güçlü insanların en güzel yürek temizleme aracıdır ağlamak. Ağladığını görmeyeceğim duydun mu demiş babası Vedat’a şimdi de duydum diyerek ağlıyor Vedat. Vedat annesi ile büyüseydi bugün böyle şiddet eğilimli biri olmazdı. Fonda da Kibariye’nin annem şarkısı çalıyor. Bu şarkı belki de her şeyi anlatıyordu.

Vedat’ın Nefes’e sorduğu, Yiğit ilerde büyüdüğünde neden beni bıraktın anne? neden gittin anne? sorusu Yiğit’in soracağı soru değil, aslında bu soru Vedat’ın iç dünyasında bir gün annesini gördüğünde sormak istediği cevabını annesinden duymak istediği soru.

Osman babanın olanları öğrenmesi ile Kalelilere gelmesi hep birlikte ma aile Tahir ve Nefes’i  almaya gitmeleri düğün gibi olsun diye de kornalara basarak gitmeleri bir ailenin iyi günde de, kötü günde de birlikte olmalarına en güzel örnekti. Bunu başaranda Osman baba oldu. insan baş edemeyeceği sorunla karşılaşınca kaçmak ister, bize gelmedin biz sana geldik dedi Osman baba.

Vedat da oğlu Yiğit ile konuşmak istedi konuşmadı Yiğit, hep Nazar’ın kulağına söyledi Vedat da sinir oldu. Kahvaltı masasını yere indirdi. Yiğit’i masanın üzerin çıkartıp buna son ver dediğinde Yiğit korkudan altını ıslattı. Böyle baba olunmaz Vedat. Sen baban gibi davranıyorsun. Babandan memnun değildin neden onun gibi davranıyorsun? Baban sana nasıl davransın isterdin işte öyle davran Yiğit’e.

Nefes, Tahir’e olanları anlattı. Sakladığı için kızdı ama yine de affetti Nefes’i Tahir ve plan yaptılar. Sen onunla gidiyormuş gibi yapacaksın şehir dışına çıkınca da biz Ali ile çocuk kaçırmaktan Yiğit’i ondan alacağız dedi. Nefes Vedat’ı aradı kabul etti. O zaman çocukluğunda babasının annesinin gittiğini seni sevseydi gitmezdi sözünü hatırladı üzüldü Vedat. Annesi onu sevmediği için gitti sanıyor ama ben öyle düşünmüyorum başka bir sebepten gitmiştir annesi.

Murat, Fatih ve Berrak dışarda çay içiyorlar. Murat Fatih’in Berrak tan hoşlandığını anlayıp ana dedi. Ana ya Murat ana. Siz seversiniz de Fatih sevemez mi? bir de bundan Berrak’ın haberi olsaydı iyi olurdu.

Yiğit evde tek başına kaldı. Vedat, Nazar’ı gönderdi ailesinin yanında kalacak gece. Ve şiddetli yağmur yağmaya başladı. Elektrikler gitti. Yiğit korktu adamlar mum getirdi ve nasıl olduysa bir mum düştü perdeyi tutuşturdu yangın çıktı kapı kilitli olduğundan Yiğit odada kaldı. Nefes Tahir ile eve geldiler. Nefes yangını gördü Yiğit diye bağırarak eve girmeye çalıştı.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 28. Bölüm 31 Ekim Analizi (Aslı)” üzerine 7 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi geceler Xanim kizim. Geçmi$ olsun,Allah yardimcin olsun canim benim.Ben de iyiyim,te$ekkûr ediyorum. Allah rahatlik versin.

 2. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar arkadaslarim nasilsiniz aslim canimin ici analizleri ni okudum cok cok guzel muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin diger sayfada yorumunu okudum iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol birtanem kardesin nasil evdekiler nasil bende iyi diyilim qrip oldum basim agriyor islerde cok sukur iyi gidiyor tesekkur ederim evet sen bize dost oldun bizim icin cok deyerli kiymetlisin k azeri ablam nasilsin yorumunu okudum tesekkur ederim gunaycim nasilsin canim benimde islerimden dolayi gelemiyorum cocuklar nasil ayanim canim nasilsin hepinizi cok ozledim

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Ayancim ho$ geldin.Nasilsin? Aslim çok sag ol,ellerine saglik.Çok güzel,her zamanki gibi.Her kesin sonu iyi olur da Vedatin i$i zor,yazik oldu. Babasinin yaptigi kötülüyún faturasi Vedata kesildi.Vedatin cani yandi, o da Nefesi yandirdi ,tek nefesi yok yakla$tigi her kesi. Bu nasil adalet?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, evet Vedat’ın çocukluğu zor geçmiş. bu da gösteriyor ki çocuk büyütürken çok dikkatli olunmalı. Anne sevgisinden mahrum büyüyen, baba şiddeti gören sevgi göremeyen bir çocuğun Vedat’ın büyüdüğünde bu şekilde olması çok acı verici. Vedat geçmişin acısını bugününden çıkardı, geleceğini karartıyor. Böyle olmasını o da istemezdi.

 4. Ayan dedi ki:

  İyi günler arkadaşlar.
  Nasılsınız?
  Ben geldim ve bir daha gitmemeğe çalışacağım.
  Aslım Ellerine sağlık. Daha okumadım ama eminim çook güzel yazmışsındır

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Ayancım hoş geldin, iyiyiz çok şükür sen nasılsın? bu diziyi izliyor musun?

   1. Ayan dedi ki:

    İyi olmana sevindim Canım ASLIM.
    Hoş buldum. Daha izlemedim tam olarak. Ama senin analizleri okuyup konuya hakim olduktan sonra kısa parçalarını filan izledim işte. Ama canım sen çook güzel yazıyotsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.