Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 23. Bölüm 26 Eylül Analizi (Aslı)

Burak 18 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz 23. Bölüm 26 Eylül 2018 Çarşamba Atv

SÜNNET TÖRENİ HEYECANI!

Herkes Vedat’ın denizde Tahir tarafından Vedat’ın öldürüldüğünü düşünerek rahat bir nefes almış. Hayatlarına kaldıkları yerden güzel bir şekilde devam ederken hiç beklemedikleri bir anda Vedat’ın hamile olan Asiye yi kaçırması ile Tahir ve Nefes’in vede Kalelilerin hayatına Vedat bir karabasan gibi çökmüştü. Asiye yi kaçıran ve bir sandığın içine hamile kadını baygın bir halde kilitleyen bir dağ evinde saklayan Vedat, kendi varlığından herkesi haberdar etmek istiyordu. Mustafa yı ve de Tahir’i aradı. Onları Asiye’nin olduğu eve yönlendirdi. Nefes’siz olmazdı onu da aradı kendi evine çağırdı Vedat ve gizlediği kamera ile de Mustafa, Tahir’i Asiye yi bulmak için çabalarken ekranda izledi. Nefes’e de izletti.

Telefonla önce Asiye’nin ağzı bağlı görüntüsünü gönderen Vedat, daha sonra da hoparlörü açarak konuşulanları Nefes’e de dinletti. Vedat’ın Mustafa dan istediği karısı ve doğmamış çocuğuna karşılık kardeşi Tahir’i öldürmesiydi. Asiye bir adamın yanındaymış ve ondan 5 dakika içinde haber almaz ise Asiye yi öldürecekmiş. Nefes de benim yanımda diyerek görüntülü konuşma yaptı Vedat.

Vedat, ilk kardeş katili sen olmayacaksın diyerek Habil ile Kabil kardeşlerin yaşadığı ilk cinayetten bahsetti. Vedat efendi. Orada iki kardeş iki farklı batında bir erkek ve bir kız çocuğu olarak dünyaya gelmişlerdi. Allah o zaman ayrı batınlarda doğan kardeşlerin evlenmelerinde bir sakınca görmüyor ama aynı batında doğan kardeşlerin evlenmelerine de müsaade etmiyordu. Kabil ile dünyaya gelen kız kardeşi çok güzel bir kızdı. Adı da İklima idi. Habil ile dünyaya gelen kız ise, İklima kadar güzel değildi. Adı da Luza idi.

Kabil, Habil’i kıskandı güzel bir kızla evlenmesini istemedi. Allah’a bir kurban sunulması da o zaman gündemdeydi. Habil en güzel ikramları sunarken, Kabil elindekilerin en çürük olanları sundu ve Allah da kendisine sunulan ikramlardan Habil’inkini kabul etti. Kabil’in kabul olmayınca o an şeytana nefsine uyan Kabil de seni öldüreceğim dedi. Kabil’in nefsi şeytana esir oldu ve Kabil içinden gelen sesle öldür kardeşini, öldür kardeşini bu ses kulağında yankılanırken ormana götürdüğü kardeşini biran da öldürdü.  Öldürünce de ne yapacağını bilemedi. Bir karga ölmüş bir kargayı toprağa gömüyordu bunu Allah ne yapacağını bilmeyen katil kardeş Kabil’e gösterdi.

Kuşu taklit eden Kabil, öldürdüğü kardeşini toprağa gömdü. İlk cinayet böyle işlendi. Bu dünya denilen yeryüzünde ilk insan katili Kabil oldu ve ilk toprağa gömülen de Habil oldu ve nasıl gömülmesi gerektiğini bir kuştan öğrenen Kabil kardeşini öldürdükten sonra kulaklarında hep katil, katil sesinin yankılanmasını duydu.

Vedat efendi olay bundan ibaretken, Tahir ile abisi Mustafa arasında bir kıskançlık yok iken senin bu şekilde yönlendirmen yanlış. Mustafa ve Tahir kardeşler ama birbirlerini kıskanmıyorlar, kıskanmadıkları gibi de birbirlerini öldürmeyi düşünmüyorlar. Onları birbirlerini öldürme konusunda zorlayan sensin. Senin zorlamanla Mustafa kardeş katili olacak. Mustafa kardeşini vurmak istemiyordu ama Tahir Nefes’in Vedat’ın yanında olduğu görünce, Ben zaten ölmüşüm vur beni öldür abi diyerek abisini zorladı ve Mustafa zorda olsa kardeşi Tahir’i vurdu. Bütün bunlar üç gün önce yaşanan olaylarla başlayıp bu noktaya gelinen olaylardı. Neler olmuştu üç gün öncesinde?

ÜÇ GÜN ÖNCE;

Vedat, Asiye yi iki adamı ile kaçırmaya niyetlendi ama Tahir, Nefes ve Yiğit gelince kaçıramadı. Bu esnada da Mustafa yı oyalamak için iş yapacağım diyerek tanışmaya, kahve içmeye gelen Fikret, Mustafa’nın eşini aramasına bir süre engel oldu. Çünkü, Mustafa beş dakika da bir Asiye’yi arar konuşurdu. Fikret giderken duvarda duran Mustafa’nın babası ile amcasının resmini sordu. Fikret geçmişte onları tanıyor olabilir.

Yiğit sünnet olacak onun için hazırlık yapacaklar ama önce Nefes Tahir ile konuştu. İçindeki korkularından bahsetti. Vedat’ın sanki ölmediğini hissediyor gibiydi. Tahir de o öldü için rahat olsun, ben senin bir yaranı bin defa sararım diyerek rahatlamasını sağladı. Vedat, Asiye yi kaçıramayan adamları pataklarken, Fikret geldi ve adamları gönderdi. Vedat’ı Eyşandan sonra dizginleyip frenleyen kişi Fikret. Eyşan gitti, Fikret geldi.

Mercan’ın annesi artık kızının bu haline dayanamaz. Gelinlikle evden uğurlamak, torun sahibi olmak isterken şimdi kendi kızının ağzına yemek, altından da lazımlıkla ihtiyacını gidermekte ve bunun tek suçlusunun da Tahir Kaleli olduğunu düşünmekte. Nazar’ı da bir Kaleli ye daha kurban vermek istemeyen anne, biran önce Vedat’ın gelmesini Nazar’ı alıp gitmesini istemekte. Gözleri kör, kulakları sağır olmuş bu anne ve babaya kim ne derse desin anlamıyorlar. Mercan’ı o hale getiren Vedat, Nazar’ı da ondan beter edecek yine Vedat. Anlamıyor aile. 

Aile gibi, tüm mahalle halkı da Tahir ile Nefes’e cephe almış durumda. Tahir, nefes ile elele dışarda dolaşırken, mahalleli de Mercan o halde yatarken siz elele yakışıyor mu size dediler. Tahir de Nefes’in elini tutarak ben bu eli tuttum bir ömür boyu da bırakmayacağım diyerek kısa bir konuşma yaptı sonra da yoluna devam etti.

Avukatın yanına gittiler. Ali de oradaydı eli ayağına dolaştı Tahir’i görünce, Ceylan Nefes ile Vedat’ın çocuğu değilmiş. Vedat bunu Fikret ile konuşurken söyledi. Avukat da araştırıyor. Nefes o benim çocuğum değil diyerek araştırma yapılmasını istemiş. Vedat’ın çocuğu ölmüş. 1 yaşlarında aynı Vedat’ın kızı gibi kulağı duymayan annesi ölmüş, babasının istemediği bir çocuğu Necip evlat edinmiş, Amerika ya gitmişler. Sonrası malüm.

Cemil, Vedat’ı aradı Vedat da kimselere görünmeden Cemillere gitti. Nefes de yürüyerek Mercan ile konuşmaya geldi. Annesi izin vermedi. Sonra da onu suçladı gel gör diyerek aldı içeri. Vedat da Cemil ile camdan izledi olanları. Her şeyi Tahir den biliyorlar. Oysa Mercan’ı o hale getiren Vedat. Nazar ise okumuş, çalışan hemşire ama babası tarafından işe gönderilmiyor. Esir evde. Vedat’ın alıp götüreceği günü bekliyor. Cemil iki kızını da Vedat’a kurban etti haberi yok.

Saniye anne mezar ziyaretinden yorgun argın geliyor. Kocası ile kardeşini ziyaret etmişti. Deli Tahir’in adı da ondan geliyor. Deli Tahir, Mustafa daha 5 yaşındayken biri tarafından öldürülmüş, öldürülme sebebi de bir kız mevzusu. Şimdi anlaşıldı. Fikret bey ile Deli Tahir aynı kızı sevdiler. Fikret deli Tahir’i de kızı da vurdu.. Benim tahminim o yönde bakalım ilerleyen zamanda ne öğreneceğim. Yıllar sonra çıktı geldi Kaleliler’in iş yerine. Boşuna gelmedi o Fikret bir planı var bakalım ne planı varmış anlarız zamanla.

**********************

Dünyanın iki hali, biri diri biri ölü

Diriler ölü gibi, ölüler diri gibi

Kimse kimsenin ne yaşadığını bilmez

Giden de geri gelmez. 

“Aslı”

******************************

 

Fikret, bir fide dikiyor, dikerken de Vedat ile konuşuyor. Vedat’a Kaleliler ile iş yap diyen kendisiymiş. Vedat nedenini sormamış. Fikret, sevda da-intikam da fazla dile alınmaz alınırsa değeri kalmaz, ben seni anlıyorum ama sen beni anlamıyorsun dedi. Ben anladım yanlış anlamadıysam bu Fikret yılların geçmişin intikamını almaya gelmiş.

Yiğit, Tahir abisinden balık tutmayı öğrendi. tuttuğu balığı da geri denize bıraktı. Kardeşler arasında bir tartışma oldu konu da sevda. Murat Nazar’ı sevdiğini söyledi. Mustafa da kızdı. laf döndü dolaştı Tahir’e geldi. Araları açıldı. Mustafa da Osman hocadan yardım aldı akşam yemeğinde üç kardeşi barıştırdı.

Cemil, Nazar’ın telefonunu aldı. Murat’a mesaj attı sonrada bir güzel dövdü. Berrak Murat’a kıyafet getirdi geceyi bir teknede geçirdiler evdekilere o halde görünmek istemedi Murat. Yiğit sünnet olacak ama bilmiyor ne olacağını. Kıyafet almaya gittiler. Sonra da düğün hazırlıkları başladı bahçeye kuruldu taht. Yemekler yapıldı. Araba turu, sonra da bahçede sünnet, kuran okundu derken Tahir ile Mustafa horon oynadılar. Mustafa kirveydi. Akşam olunca da herkes evine gitti. Avukat Esma yada gönlünü kaptırmış Ali. Yakışıyorlar da. Vedat nasıl olduysa öğrenmiş sünnet düğününü o da gitti.

Evdeki erkekleri gemilerde yangın çıktı diye adamına aratıp evden uzaklaştırdı. Sabah gelip adres soran adamlar eve girerek Asiye yi kaçırdılar. Vedat Asiye yi evinde misafir ederken Asiye Vedat’a çok diklendi. Az daha çocuğunu öldürecekti Vedat. Ve Vedat’ın Asiye yi kaçırması Fikret’in hiç hoşuna gitmedi. Vedat da ona dokunmayacağını planının farklı olduğunu söyledi ve Osman babanın da anahtarını unutması, almak için geri dönmesi ile planı başlamış oldu.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 2. Sezon 23. Bölüm 26 Eylül Analizi (Aslı)” üzerine 8 yorum

 1. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar k azeri ablam canim benim sen dahada iyi olucaksin ALLAH yardimcin olsun birtanem bende tesekkur ederim bende haklisin bende oyrenmeye calisiyorum orada cesneler baska onlarida tam bilsem dahada guzel olucak iyiki varsin birtanem

 2. Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ediyorum canim,iyi olmaga çali$iyorum.Elbette hali dokuma göz nuru,el emeyi ister.Hem de ince i$di,mûkemmel öyren canim benim.

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin nasilsin hanim ablami bende merak etdim nasillar aceba benim islerimde cok sukur iyi gidiyor zor is olsada yinede oyreniyorum is cok ablacim senin saglik durum nasil ablacim seni cokkkk seviyorum ailenen bol bereketli huzurlu pazarlar dilerim

 4. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gúnler Hanim abla. Nasilsiniz? Kiziniz,çocuklar nasil? Xanimcim senin i$lerin nasil?

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Hayirli gûnler arkada$lar. Aslicim nasilsin,evde durum nasil? Ellerine saglik canim. Nefes bir rahat nefes alamadi bu hayatta,yazik ya.Vedat desen en bûyûk yazik, normal insan deyil,resmen manyak.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım arkadaşım. evde durumlar iyi çok şükür, bende ortalığın salgınına yakalandım 1 haftadır iyileşmeye çalışıyorum. Anerneme gittim geldim. Ağrı kesici aldım o da uyku verdi bugünü uyuyarak geçirdim. yeni uyandım. Sen nasılsın? ailen nasıl?
   Haklısın canım, Nefes rahat bir nefes alamıyor Vedat yüzünden. Ona iyi gelen Tahir. İlk tanıştığı adam Vedat yerine Tahir olsaymış. Olmamış.

 6. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim ben 2 sezona cok bakmadim senin sayende buyuk keyfle okudum ALLAH razi olsun senden analiz tek kelime ile muhtesem olmus bayildim meleyim mucizem benim siir cok guzel olmus eline saglik analizlerinin devamini sabirsizliknan bekliyorum seni cokkkk seviyorum hayatim sana her sey icin cok cok tesekkur ederim sana kocaman sarilip opuyorum ailenen bol keyfli huzurlu pazarlar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar xanım,
   Amin inşallah cümlemizden. Teşekkür ederim canım. Bende sana sarılıyor vede öpüyorum o güzel yanaklarından kolay gelsin sana iyi geceler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.