Sen Anlat Karadeniz 19. Bölüm 30 Mayıs Analiz (Aslı)

Burak 11 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 19. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 19. Bölüm 30 Mayıs 2018 Çarşamba Atv

 

HERKESİN HAYATINI DEĞİŞTİRECEK BÜYÜK RESTLEŞME!

Tahir, Yiğit ve Ceylan’ı Vedat dan almış Nefes’e getirmişti. Nefes oğlu Yiğit’i görünce ona koşarak sarıldı. Alnından, burnundan, çenesinin altından öptü. Anneydi özlemişti yavrusunu. Onlara bakan bir küçük Ceylan da vardı. Belki o da böyle sevilmek istiyordu annesi tarafından. Kulakları duymuyor, konuşulanları anlamıyor ama gözünün önünde yaşanılanları görüyor anlıyordu.

Ceylan, Nefes’in yıllardır öldü diye bildiği her gece rüyasına giren kızı. İlk tanışma anında mutluydu Nefes, merhaba ben mavi tüylü geyik dedi gülümseyerek. Ama Ceylan cevap veremedi. Yiğit annesini uyardı Ceylan’ın duymadığını artık Nefes de biliyor.

İçeri geçtiler. Tahir çocukları 2 günlüğüne de olsa eve getirince ev şenlendi. Yiğit’e kavuşan Nefes oğlunu öpmelere doyamadı. Kendi kızı olduğunu bilmediği Ceylan ise anne ve oğula baktığında Nefes, Ceylan’ın elini öptü. Ceylan ile arasında çok güzel bir ilişki kurulmaya başlandı. Her ikisi de birbirini çok sevdi.

Vedat ise, kendi evinde oğlu ve kızı olmadan geçireceği iki günü yaşarken, avukatı geldi. Konuştular. Yeni duruşma Pazartesi günü olacakmış. İddialarını kanıtlayamadıkları için duruşmayı kaybetme olasılıkları çok yüksek. Nefes evlendi. Yiğit annem ve Tahir abim ile yaşamak istiyorum derse bir şey yapamayız deyince, bende mi evleneyim dedi.

Vedat, seni bu deli halinle eş diye kim kabul eder ki? deli tarafını görmeyen senin masum olduğuna inanan biri ancak seninle evlenmeyi kabul eder ama sen o kişi ile evlendikten sonra gerçek yüzünü saklayamaz ortaya koyarsın. Nefes’e, Berrak’a yaptıklarının aynısını ona da yaparsın. İşte o zaman Nefes’in söylediklerinde ne kadar haklı olduğunu anlar seninle evlenen şansız gelin. Peki kim evlenir seninle?

Evet güzel bir soru, Vedat ile kim evlenir? Vedat ile evlendiğinde bu evliliğin ona fayda sağlayacağını düşünen ama hiç işe yaramayacak, aksine çok canı yanacak bu kız kim? Olsa olsa Nazar olur. Neden Nazar? Murat’a olan öfkesinden, babasının işinin başına geçtiğinde erkeklerin bir bayanla iş yapmayız demesinden, Vedat’ın Nazar’a ikna edici yönde bir evlenme teklifi yapması ile Vedat ile Nazar evlenir. Bakalım neler olacak?

Vedat, Yiğit’i kaybedecek olmasından dolayı, elindeki silahı çevreye rast gele sıktı. Cam kırıldı. Korumalar neye uğradığını şaşırdı. Manyak Vedat, dellenmişti yine. Bir insanın hayatını daha çocukken mahveden Vedat’ın babası yapmış olduğu eseri ile gurur duyuyor mudur acaba? Vedat bu saatten sonra iyileşir mi? iyi birisi olur mu bilmem ama canı yandığı ve canı yandığı kadar can yaktığı ortada. Eyşan’ın boğazını sıkıp boğmak isteyecek kadar gözü dönen Vedat şimdi de Eyşan’a silah doğrulttu üstüme gelme diye. Eyşan da; hayatta her istediğini kazanamazsın, neleri kaybedeceğine baştan karar vermen gerekir, yoksa elinde hiçbir şeyin kalmaz dedi.

Vedat’a bir kötü haber de hastaneden geldi. Mercan komadan çıkmış. Şimdi ipin ucunda olan Vedat ve Vedat bunun farkında.

Tahir, çocuklara kuymak yapar ve Yiğit’e nasıl yemesi gerektiğini Ceylan’a göstermesini ister. Yiğit de gösterir. Ceylan ilk kez kuymak yiyecektir ama ilk kendisi yemez her zaman olduğu gibi Berrak ablasına verir o da yer. Ceylan bu kez de Tahir abisine vermek ister ama Tahir oruç olduğu için yemedi. Ceylan yedi. Yiğit ile iyi anlaştılar.

Tahir’e mesaj geldi Mercan uyandı diye. Nefes, Ali ve Tahir hastaneye gittiler. Nefes tek girmek istedi ve tek girdi. Mercan’a başardın dedi. Vedat geldi onu görünce kalp atışları hızlandı. Onu asanın Vedat mı? olduğunu sordu ve elini sıkmasını istedi. Mercan da elini sıktı. Nefes anlamıştı Mercan’ı Vedat asmıştı. Mercan iki kere elini de sıkmış doğrulamıştı. Dışarı çıkıp onu sen astın derken Nazar ve annesi geldi.

Nefes olanları anlatsa uyarsa da Nazar’ı inanmadı Nazar Nefes’e. illa kendi canı yanınca anlayacak anlaşılan Vedat’ın nasıl bir psikopat olduğunu.

Oy anam oy, Saniye anne ile Asiye geldiler evde Berrak ve küçük Ceylan’ı görünce, sende mi çocuklu karı getirdin diye Fatih’e kızdılar. Asiye de bu kız bana layık elti değil diyerek kızı istemediğini söyledi. Fatih de misafir onlar Tahir abim getirdi deyince sakinleşti ortalık.

Vedat, Mercan’ın iyileştiği haberini alınca hapse gireceğini bildiği için bir plan yaptı ve Nazar’a evlenme teklifi yaptı hastanede Mercan’ın yanında. Mercan da gördü. Nazar da kabul etti. Her ikisi içinde çıkarları için hareket ediyorlar. Eyşan bu evliliğe karşı çıksa da engel olamaz. Nefes ile konuşmaya gitti. Murat da Eyşan’ı gördü ve öğrendi. vedat ile Nazar evlenecekler. Nazar’ı o kadar uyardılar. Yapma diye ama o inanmadı kimseye. Vedat’ın dayağını yeğince anlar Nazar o zaman da iş işten geçmiş olacak.     

Nefes, Eyşan’a Vedat’ın tek kurbanı sensin dedi. Eyşan geçmişte yaşadıklarını hatırladı ağladı. Eyşan kendini asmak istemiş bunu yaptığında Vedat onu son anda kurtarmış, Vedat’ın babası da Eyşan’a saldırmıştı. Vedat’ın bugün bu halde olma sebebi gözler önüne serilmiş oldu.

Benim de bundan önceki yazdıklarımın hepsi doğrulanmış oldu. Vedat bugün bu halde ise babası yüzünden demiştim aynen ondan olmuş. Üzgünüm. Vedat iyi bir insan olabilir, iyi bir eş, iyi bir baba olabilirdi. Babasından gördükleri yaşadıkları olmasaydı. Hadi oldu iyi bir tedavi görseydi görmemiş. Olan 5 kızın hayatına mal oldu.  Eyşan, Nefes, Berrak, Mercan, Nazar. Başka sırada kim var?

Vedat ve Nazar, ceza evine giderek Cemil’i ziyaret ettiler. Olanları anlattılar. Ve evlenmelerinin uygun olacağını söylediler. Vedat da ben kızınızla evlenirsem yabancı olmam dedi yüzük getirmiş onu taktılar. Cemil kızı Mercan’ı Vedat’a kurab vermişti haberi yok, şimdi de diğer kızını Nazar’ı kurban verdi kemiklerini sağlam bulabilir mi Allah bilir. Cemil iki kızını da kaybetti. Bilmediği içinde Kalelilerin konağını alın o evde, Mercanın kendini astığı o evde siz oturun dedi.

Kaleliler de cümbür cemaat çaylığa gidince, tüm problemlerini unutur, güzel bir hafta sonu yaşarlar. Kaleliler için her şey iyiye gidiyor gibi görünmektedir. Ancak Murat, Nazar’ıı bayıltıp kaçırır. Nazar’a ne kadar Vedat’ın psikopat biri olduğunu anlatmaya çalışsa da anlamaz Nazar. Murat masaya vurur üzerindekiler düşer kırılır. Dışarı çıkınca da Nazar bir cam parçasını alır bağlı olduğu ipi keser ve Vedat’a konum atar. Adamları ile Nazar’ın olduğu yere gelir Vedat. Tahir ve Nefes de oradadır.

Nazar tek çıkar gelir. Murat kaçtı der. Nefes Nazar’ı bir kere daha uyarır ama Nazar dinlemez. Eh bundan sonrasında olanlarda kimsenin suçu yok. Murat, Nefes hep uyardılar ama Nazar dinlemedi. Kendi düşen ağlamaz derler. Nazar, Vedat’ın gerçek yüzünü, dayağını, görünce ağlamasın şimdiden geçmiş olsun Nazar’a.

Murat, Vedat tarafından yakalanmasın diye de Murat’ı arkadan vurup bayıltıp saklamış Nazar. Vedat Murat’ı bulamadı.

Yiğit için ayrı oda hazırlamış Tahir, Yiğit annesi ve Tahir abisi ile kalabilecek mi? yer uygun mu diye daha önce Osman hocanın evine bakmaya gelen iki kişi bu eve de geldi baktı beğendiler. Saniye anneye de sorular sordular. Saniye anne de Nefes gelinim, Yiğit de torunum dediğinde, Yiğit gidip Saniye anneye sarıldı bu manzara da güzeldi.

Sonra da Vedat geldi çocukları aldı gitti.

Sabah olup duruşma günü geldiğinde Osman hocada geldi. Nazar’a ne dediysek inandıramadık deyince, Osman hoca bir kitaplık yarenlik söz söyledi. “ Bir delil ile kırk alimi alt edersiniz ama kırk delil ile bir cahili alt edemezsiniz”  dedi. çok da doğru söyledi.

Dava başladı Vedat yine hainliğini yapmış, duruşmadan önce Yiğit’i hapishaneye getirmiş. Annen seni benden kaçırdığı için hapse girebilir ama sen benimle kalırsan avukatı ikna ederim annen hapse girmez dedi. Yiğit o psikolojik baskı ile kendisine sorulan annen ile mi yoksa baban ile mi kalmak istersin sorusuna babam ile der. Kimse olanları bilmediği için şaşırır. Çocuk aklı ile Yiğit annesini hapse girmekten kurtarmıştır.

Yiğit’in velayetini Vedat’ın alması Nefes’in sadece hafta sonları görecek olması, Yiğit’in ağlayarak Vedat ile gitmesi, Tahirr için bardağı taşıran son damla olmuştu. Sabrı taşan Tahir ne kadar delirebilir di? İşte kanıtı. Abisinden habersiz aldığı Vedat’ın itiraf videosunu komiser Mithat’a gösteren Tahir, Vedat’ın hapse girmesini istedi.

Vedat bu sefer de ne bulacak ve hapse girmekten kurtulacak göreceğiz.

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 19. Bölüm 30 Mayıs Analiz (Aslı)” üzerine 4 yorum

 1. K.Azeri. dedi ki:

  Gúnaydin kizlar.Nasilsiniz? Aslim çok sag ol canim.Evet Nazar cani yandiginda anlayacak,ama gecikmi$ olacak,Vedata bir saatda nasil inana bildi,pes dogrusu.Hele çocugu kullanmasi hiç dogru deyil,resmen Yigitin psikolojisini bozuyor ya bu kadar da olmaz.

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler canım, haklısın Nazar’ın canı yanmadan bazı gerçekleri anlaması imkansız, o zaman da iş işten geçmiş olacak. Yiğit ilerde sorun yaşamaması için pedagogla görüşmesi gerek yoksa büyüdüğünde ikinci bir vedat vakası kaçınılmaz olur.

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim nasilsin evdekiler nasil analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik ALLAH yardimcin olsun seni cokkkk seviyorum bol bereketli saglikli gunler dilerim :))

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.