Sen Anlat Karadeniz 18. Bölüm 23 Mayıs Analiz (Aslı)

Burak 08 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 18. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 18. Bölüm 23 Mayıs 2018 Çarşamba Atv

NEFES İSE ŞİMDİ TAHİR’DEN DAHA DELİDİR.

Tahir’in göğsüne Cemil’in kör mermisi saplanmış kalmıştır. Cemil de Kalelilere Tahir’i vurduğunu kızı gibi can çekiştiğini söylemiş Mustafa da başına silahı dayayarak Tahir’in yerini öğrenmek istese de Cemil Tahir’in yerini söylememiş. Ölüsüne bile gün yüzü göstermeyeceğini söyleyerek kardeşlerinin canını çok yakmıştır.

Saniye anne de oğlunun ölüm haberine çok üzüldü. Nefes’e kızarak, sen geberseydin, oğlumu yakacaksın demedim mi? kara toprağa yakışmaz benim oğlum diyerek ağladı. Nefes’e sarılarak sırtına vurarak beddua etti.

Nefes ömrü boyunca gün yüzü görmedi. Gülmedi hep ağladı. Ne babasından, ne Vedat dan daha ne kadar acı çekebilir ki Nefes? Daha ne kadar dayanabilir ki o yürek? O beden? Hep güçlü olmak, dik durmak, dayanmak zorunda Nefes. Oğlu Yiğit için ayakta sapasağlam dimdik durmak zorunda Nefes. Bu hayatta yüzünü güldüren bir tek oğlu Yiğit.

Ceylan, Nefes’in doğumda öldüğünü düşündüğü kızı. Kulakları duymuyor konuşamıyor. Doğarken olmuş olabilir. Yıllarca Vedat Nefes den saklamış bu küçük kızı. Vedat Ceylan’ı buldu ve işaret dili ile konuşarak Tahir’i sordu. Ceylanda yerini gösterdi götürdü yaralı olduğunu işaret ile anlattı. Vedat kızı dışarda bırakarak içeri girdi ama Tahir yoktu kan izleri vardı. Yaralı halde nereye gitti Tahir?

Vedat, Cemil’in yarım bıraktığı işi tamamlamak için Tahir’in peşindedir. Denizden gelen kaplan Tahir, Vedat’a karşı ilk kez bu kadar savunmasızdır. Deli Tahir’in akan her damla kanda takati azalırken, ona can olan tek şey, Nefes’e olan sevdasıdır. Nefes ise şimdi Tahir’den daha delidir. Tahir Kaleli’nin eşinden bekleneceği gibi; dağ gibi ayaktadır. İnandığı tek şeyi herkese haykırır: “Tahir bizi bırakmaz!”

Necip kurtarmış Tahir’i kulübeden. Vedat’ı takip ederek gelmiş oraya. Tahir çok kan kaybettiği ve peşlerinde de Vedat olduğu için Tahir kendi arabasını Necip’e verdi sen al git benim gittiğimi düşünsün dedi. Tahir derede soğuk suların içinde. Vedat ona çok yaklaşmışken Necip Tahir’in arabası ile dere yolundan geçti Vedat da Tahir gidiyor zannedip geri döndü kızını ve kadını alarak o da yola koyuldu.

Necip geri döndü Tahir soğuk sularda bir süre sürüklendi. Bayıldı. Necip onu buldu. Arabaya götürdü. Yolda Mithat komiser ile devresi o tarafa doğru geliyordu Tahir’in arabasını görünce durdurdular. Necip ben vurmadım hatırla Vedat seni öldürecek arkanı kolla demiştim dedi öylelikle Necip’i bıraktılar aracı alarak gittiler. Polislerin aracı orada kaldı.

Mustafa Kaleli, Tahir’in yerini öğrenemedi. Nefes kendini topladı ve Cemil’in yanına giderek Mustafa dan silahı aldı ve Cemil’in kafasına dayadı. Bir bayanın hele ki sevmediğin birinin elinden ölmek hoşuna gitmez söyle Tahir’in yerini dedi. Söyledi Cemil. Sonrada 2 araba Tahir’i almaya gittiler Cemil de var yanlarında. Yolda Mithat Yangazlardan birini aradı Tahir’i bulduklarını vurulduğunu, yaralı olduğunu, hastaneye gittiğini söyledi.

Telefon açmak yerine aracı sıkıştırarak durdurmak istedi gençler sonunda Mustafa durdu ve haberi verdiler. Tüm aile çok sevindi mutlu oldu. Tahir ölmedi yaşıyor. Nefes ile Saniye annede sarıldılar birbirlerine.

Hastaneye gittiler. Nazar gördü babasının vurduğunu Mithat dan öğrendi. Polise teslim ettiklerini de Murat söyledi. Tahir ameliyata alındı. Çok zor geçti. Nazar babasını görmeye gitti. Babası kızına güçlü olmasını, işlerin başına geçmesini istedi. Vedat’a git o sana yardım eder dedi. Cemil, Vedat’ın ne kadar kötü birisi olduğunu bilmiyor. Kendi eli ile kızı Nazar’ı Vedat’ın ateş çemberinin içine atıyor.

Vedat’ın Nefes’e ve Berrak’a yaptıklarını düşünürsek, zaman içerisinde onlara yaptıklarının aynısını Nazar’a da yapacaktır Vedat. Görünen köy kılavuz istemez. Nazar’ın çok canı yanacak çok ağlayacak şimdiden temel atıldı.

Vedat, Eyşan ile buluştu. Araba da Ceylan ve ona bakan kadın var. Eyşan Tahir hakkında bilgi verdi. Vedat da yaşayacak gördü Ceylan’ı Nefes’e söyleyecek deyince, şimdiye kadar Eyşan’ın da bilmediği bir gerçeği Eyşan öğrendi. Ceylan Vedat’ın kızıydı. Erken doğumda uzun süre oksijensiz kaldığı için beyne oksijen gitmemiş, duyma yeteneğini kaybetmiş testlerde duymadığı belli oldu.

Hepsi Vedat’ın suçu. Nefes’i öyle o odada hapsetmeseydi. Zamanında müdahale yapılsaydı o kız çocuğu şimdi duyuyor olacaktı. Vedat bir kız çocuğunun hayatını mahvetti. Babasının yaptıklarını duyamaması güzel olsa da, hayatın güzel seslerinden mahrum Ceylan.

Ben bunları düşünürken, Vedat da benimle aynı düşüncede Nefes’in kendisini suçlayacağı ve sevmeyeceği için Ceylan’ı Nefes den saklamış Vedat. Eyşandan yardım istiyor. Bugüne kadar böyle köşeye sıkıştığımı hissetmemiştim diyor. Nefes yok, Yiğit’in velayetini alacaklar, Ceylan’ı Tahir öğrendi. Nefes’e söylerse onu da kaybetme olasılığı var ve ne yapacağını bilmiyor üzülüyor Vedat.       

Ceylan duymuyor, duymadığı içinde babasının yaptıklarından söylediklerinden haberdar değil. Babasını seviyor Ceylan. Vedat da kızı Ceylan’ı seviyor. Arabadan indi koşarak babasının yanına geldi ve ona bebeğini verdi üzülmesin diye. Vedat beni seviyor musun diye sordu Ceylan da seviyorum diye işaret etti. Sarıldılar. Koşulsuz bir tek beni Ceylan seviyor onu kaybedemem dedi Vedat.

Aslında Vedat özünde iyi biri ama geçmişinde yaşadıkları, ona yaşatılanlar onu bugün bu hale getirmiş. Vakti zamanında iyi bir psikologdan yardım alsaydı Vedat, bilinç altında oluşan o derin yaralar iyileştirilseydi. Bilinç altı temizlenseydi. Geçmişe, yaşadıklarına takılıp kalmasaydı, Nefes’e, Berrak’a, Nazar’a bu kötülükleri yapmayacaktı.

Ceylan duymadığı için seviyor Vedat’ı ya duysaydı Yiğit gibi o da karşı çıkardı babasına. Ve en önemlisi Ceylan bir kız çocuğu. Vedat’ın zarar verdiği insanlarda birilerinin kız çocuğu Nefes’in de bir babası var ama ona baba demeye bin şahit ister. Nazar da bir kız çocuğu, Berrak da. Kendi kızı Ceylan’a birileri Vedat’ın diğer kız çocuklarına yaptıklarını yapsa hoşuna gider mi Vedat’ın? gitmez. Kendi kızına yapılmasını istemediğin bir davranışı neden sen başka birinin kızına yapıyorsun Vedat?  Ve Ceylan’a sarılışı, onun ellerini öpmesi bir baba gibi. Vedat tedavi görüp iyileşse iyi biri olur. Vedat sevgiye aç, sevilmeye aç. Çocukluğunda sevilmemiş, sevgi görmemiş Vedat. Ben onda bunu gördüm. Sevilmek ve sevmek istiyor ama yanlış bir şekilde zorla yapıyor. Sevgi zorla olmaz. Ama Vedat zorla yapıldığını görmüş. Çocukken gördüğünü yapıyor Vedat.

Tahir ameliyattayken, Osman baba iftarlık yemek getirdi. Ramazanın ilk gününde hastanede geçti. Nazar babasının durumunu annesine söyleyince kadın aşağıya ameliyathaneye indi ve demediğini bırakmadı saç saça baş başa girdiler kavga ettiler. Osman hoca araya girdi de ayırdı. Tahir ameliyattan çıktı ona da beddua etti. Odaya alındı Tahir. Annesi ile Nefes girdi ilk odaya dua etti annesi. Tahir kendine geldi. Nefes anne oğulu başbaşa bıraktı. Mercan’ı görmeye gitti. onunla konuştu Tahir iyi dedi sende iyileş dedi.

Yiğit annesini aradı görüntülü konuşmak istedi. Babası gelince yakalanmamak için kapattı. Vedat, Ceylan ile Yiğit’i tanıştırdı. Yiğit ilk başta konuşmak istemedi. Vedat da Ceylan’ın duymadığını, konuşamadığını, annesi doğumda yaramazlık yapmış erken doğmuş, kulakları gelişmemiş deyince, Yiğit yelkenleri suya indirdi Ceylan ile ilgilendi oyun oynadı.

Ceylan Yiğit’in yatağında uyudu. Vedat götürmek isteyince de Yiğit kalabilir dedi. Yiğit ve Ceylan kardeş olduklarını bilmeden birlikte uyudular. Vedat da hastaneye gitti. Tahir’i görmek için kapıda bekleyen Murat’ı görevli ile Nazar’ın yanına gönderdi. Kendi odaya girdi. Nefes ile Tahir birlikte uyuyorlardı. Vedat çıldırdı. Silahını çıkardı vurmak istedi ama yapmadı.

Tahir ile kapının önünde konuştular. Vedat Ceylan dan Nefes’e bahsetme yoksa evrakta sahtecilikten Nefes hapse girer. Hapse giren birine de kimse velayet vermez. Nefes den Yiğit’i alırsın yapma dedi Vedat. Tahir de düşündü. Yiğit duyuyor babasının kötü birisi olduğunu biliyordu. Ceylan duymuyor olanlardan habersizdi. O yüzden şimdilik kabul etti. Sabah olunca da hastaneden kaçar gibi gitti Tahir.

Ramazan olması sebebi ile Tahir için kurban kesildi. Akşam yemeğine misafirler çağırıldı. Yemek yendi hep beraber. Tahir devrem dediği kişi ile plan yaptı. Abisinin ofisini darmadağın etti. Kasetin kopyasını almak için. Vedat’ı onunla tehdit etmek için. Abisi kaseti bankaya koyunca oradan alıp bir kopyasını aldı Vedat’ı tehdit etti. Yiğit ile Ceylan ve berrak Tahir ile gitti. Tahir ne isterse Vedat yapmak zorunda kaldı. Tahir gidince Eyşan’ın boğazına yapıştı. Az daha boğuluyordu Eyşan. Planı o yapmıştı ama işe yaramadı.

Vedat çocukların odasına gitti oyuncaklara bakarak ağladı.  Tahir de Yiğit ile berrak ve Ceylan’ı Nefes’e götürdü. Nefes ilk kez Ceylan ile karşılaştı. Duymadığını öğrendi.  

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 18. Bölüm 23 Mayıs Analiz (Aslı)” üzerine 16 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Günaycım iyi akşamlar, sağolasın, senin annenin nesi var? geçmiş olsun Allah acil şifalar versin inşallah. Duaların için de sağolasın.
  Güzel dualarına amin diyorum canım. Rabbim sana da güç kuvvet versin hasta yakını olmak zor, bende seni anlıyorum canım.

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Gúnaycim elbette her karanlik gecenin bir i$ikli sabahi var. Güzel, mutlu günler mutlaka gelecek Allahin yardimiyla her $ey iyi olacak.Allah tûm hastalara $ifa versin.Amin.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah.

 3. Günay dedi ki:

  Her kötü günün arkasında iyi gün yaşıyorum. İyi GÜNLER de gelicek. Biz de mutlu olucağız.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlısı ile inşallah canım.

 4. K.A dedi ki:

  Kötü gûnler geçecek Aslim. In$allah Allahin izniyle her $ey iyi olacak canim benim. Iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah canım inşallah.

 5. xanim dedi ki:

  hayirli aksamlar aslim canim benim analiz muhtesem olmus cok duyqulandim bu bolumu izlemestim yazdiklarinda haklisin ALLAH razi olsun senden :))

  1. aslı dedi ki:

   iyi geceler canım, amin inşallah senden de razı olsun iyi geceler canım.

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ediyorum canim. Sen nasilsin,ananen,karde$in nasillar?Ilerleme varmi? Haklisin canim.Nefesi ayakta saklayan anne olmasi,artik ne kadar dayana bilirse.Yigit kaç farkli insan gördû,babasi gibisini görmedi.

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sağolasın, anarnem çok şükür iyi öncekine bakarak baya ilerleme var. yeni ilaçları iyi geldi çok şükür. Kardeşimde bir değişiklik yok aynı iyi olacak inşallah. Bana gelecek olursak, şuan çok kötü başım ağrıyor geçecek inşallah. Neyse benden bu gecelik bu kadar ben bir ilaç alıp ağrımın geçmesini bekleyeceğim. iyi geceler canım.

   1. Günay dedi ki:

    Aslıcım. Güzel kardeşim. İnşallah her şey İYİ olucaq. Allahdan umutunu kesme. Kardeşinde iyi olucaq. Aneanne de iyi olucaq. Canım bitanem. Güzel Kalbli Aslıcım. Ben sizin için her zaman duaçıyım. Allahım bütün hasta lara şifa versin. İnşallah. Allah yardımcımız olsun. Benim de annem hasta. O, her zaman ilac kullanıyor. Olacsız yaşayamaz. Ben seni çokkkkk amma çokkkkk iyi anloyurum. İnsanın yakınana bir şey olanda. Neler hiss erdiyini. Tanrı bilir. Allah bizleri korusun. Dert yaşatmasın. Iyi olucaq . Ben inanıyorum. Umutla yaşıyorum. Her zaman. Allah şifalar versin. Amin. Amin. Amin.

 7. fa dedi ki:

  selam

  1. aslı dedi ki:

   Selam iyi geceler

 8. K.A dedi ki:

  Gûnaydin Aslim. Bu Nefese benim yùreyim agridi,ne kadar ayakta dura bilir?Onu ayakta saklayan asil $ey anne olmasi.Vedata da insan üzülmeden yapamiyor, geçmi$i onu bu hale getirdi.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Nasılsın? Nefes’in yaşadıkları çok ağır. Yaşına, bedenine, ruhuna çok ağır. Bir noktadan sonra artık iflas eden beden kaldıramaz. Ruhu oğlu Yiğit için ayakta, Bedeni de güçlü görünmeye çalışıyor oyunlarla yüzü gülüyor, oysa içi kan ağlıyor yiğit de farkında. Anne olması evet onu güçlü kılıyor hayata tutunma sebebi Yiğit.

   Vedat için bende üzülüyorum. bir babanın, bir annenin, bir ailenin çocuk üzerinde etkisi çok net görünüyor vedat da. Ve Nefes de de babanın ve kocanın etkisi çok net görülüyor. Peki ama ya Yiğit?. Vedat’ı da gördü, annesini de, Tahir’i de Osman babayı da.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.