Sen Anlat Karadeniz 17. Bölüm 16 Mayıs Analiz (Aslı)

Burak 07 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 17. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 17. Bölüm 16 Mayıs 2018 Çarşamba Atv

 TAHİR’İN DELİ FIRTINASINI SADECE NEFES’İN ŞEFKATİ VE İNADI DİNDİRECEKTİR.

 Ormanlık alan içinde bir küçük kulübe ve oradan çıkan Cemil. İçerde ise, yaralı Tahir. Cemil Tahir’i vurmuş. Peki ne oldu da Cemil Tahir’i vurup o kulübeye hapsetti. 3 gün öncesinde yaşananlar bu olayın gerçekleşmesine sebep oldu. Ne olmuştu 3 gün öncesinde?

Vedat, Mercan’ı evinden baban kalp krizi geçirdi diyerek adamı Necip ile alarak yolda bayıltıp Tahir’in evinde asmış ve bunu sanki Mercan yapmış gibi Mercan’ın telefonundan önce Tahir’e sonra da babası Cemil’e mesaj yollamıştı. Cemil Tahir’e öfkeliydi. Tahir ile Nefes’in sevda türküsü, Mercan için yakılan ağıtlarla kesildi. Vedat’ın şeytani planının kurbanı olan Mercan, masumiyetinin bedelini hastanede hayata tutunmaya çalışarak ödemektedir. Cemil ise her şeyden habersiz, teselliyi kızının canına kasteden Vedat’ın dostluğunda, intikamıysa kızını kurtaran Tahir‘e nefretinde bulur.

Yiğit, babası Vedat ile kalmak istemediği ve duruşma olduğu için hakimin kendisini babasına mı yoksa annesine mi verdiğini sorar. Vedat da duruşmanın ertelendiğini bir süre daha kendisi ile kalacağını, ne olursa olsun Yiğit’in kendisinin oğlu olduğunu söylediğinde, Yiğit itiraz eder. Ben Annem ile Tahir abimin oğluyum bunu kafana sok der ve gider. Vedat da bende babama böyle yaptığımda beni dövmekte haklıymış der.

Eyşan da Vedat’a kızar. Senin babanın yaptığı hiçbir şeyde haklılık payı yoktu o haklı değildi. Onun yüzünden bugün biz böyle insanlar olduk der ve odasına çıkar.. Geçmişi hatırlar. Eyşan kendisini öldürmek istemiş asmıştır. Vedat da onu kurtarmıştır. Daha çocuk denecek yaşta ölmeyi istemiş Eyşan.

Peki o zaman yaşadığın ağır bir travmaydı ölmeyi istedin, denedin ama Vedat sayesinde kurtuldun Eyşan. Sonrasında neden tedavi görmedin? Vedat ile sen bugün böyle insanlar olmamak için neden yardım almadınız? Yardım istediniz de size yardım eden mi olmadı? Her ne olduysa ters giden olmaması gerekenler olmuş. Bugün çok kötü insanlar olmuşsunuz. Eyşan sen bile bir pişmanlık içerisindesin, neden şimdi yardım almıyor, ruhunda açılan geçmişe ait derin yaraları tedavi ettirmiyorsunuz? Vedat da sende bir yardım almalısınız. Yiğit de mi ilerde sizin gibi olsun bunu mu istiyorsunuz?

Vedat’ın adamı Necip, Mercan’ın telefonunu Tahirlerin evinde Mercan’ın asıldığı yere saksının içine suya bırakır. Gidecekken Nefes gelir. Yangazlardan Fatih gelir Necip’i görmezler. Ama Necip onların konuşmasını dinler. Mercan ölmemiştir, hastaneye götürülmüştür bunu öğrenir. Telefonla Vedat’ı arar ve öğrendiklerini ona da söyler. Vedat yine sinirlenir bağırır çağırır. Eyşan’a söyler. Eyşan rahatlar bu Vedat’ın gözünden kaçmaz. Eyşan Mercan’ın ölmesini hele ki asılarak ölmesini istemez. O duyguyu kendisi bir kere yaşamıştır. Hastaneye giderler. Cemil, Tahir’i dövmekte, Tahir ise karşılık vermemektedir. Sebep, Mercan’ın kalbi durduğunda beynine bir süre kan gitmediği için hasar oluşmuş, doktor her şeye hazırlıklı olun dediği için Tahir’i dövüyor Cemil. Sonra da Vedat’ın omzunda ağladı.

Asıl kızını durduk yere kızı istemediği halde asan Vedat, bunu bilmediği içinde düşmanın omzunda ağlayan Cemil, kızını kurtardı diye onun ölümüne sebep olduğunu düşündüğü Tahir. Vedat ölüm oyununu çok ince düşünerek planlayıp oynadığından kendisi hiç fire vermiyor, yakalanmıyor. Elbet bir gün Vedat da hata yapar. Ne demişler çekirge bir sıçrar, iki sıçrar, üçüncüsünde yakalanır. Elbet bir gün Vedat da yakayı ele verecek cezasını çekecek.

Eyşan’ın rahatlaması, Mercan’ın ölmemesi Eyşan’ı sevindirdi diye Vedat, Eyşan’a ilk cinayetini işleyeceksin Mercan’ı öldürmeden gelme dedi. Bana olan borcunu ödeme vakti geldi kuzen diyerek suça ortak olmazsak içim rahat etmeyecek dedi. Eyşan’ı zorla hastaneye gönderdi.

Kalelilerin evinde ise, Mercan’ın intihar etmesinden dolayı Nefes’i suçluyor Saniye anne. Nefes’e yine ağır sözler söylerken Tahir geldi ve Nefes’i alarak yukarı çıktı. Aşağıdaysa anne ve oğul Mustafa atıştılar. Sonunda da Mustafa bugün bizim birlik olma zamanımız, madem Kalelileriz, kale gibi duracağız, yanacağız ama tütmeyeceğiz dedi.

Nefes, Mercan ile pazarda konuştuklarını düşündü. Mercan kendisini öldürmeyeceğini, Allah dan korktuğunu söylemişti. Bunları söyleyen biri intihar edemezdi. Yiğit ile konuşarak mahkeme günü Mercan’ı asmaya geldiğini, Yiğit ile telefonda konuşarak, Vedat’ın Yiğit ile birlikte olmadığı kanaatine vardı. Vedat yalan söylemişti Nefes bu yalanı ortaya çıkardı. Fatih ve Asiye ye de bunları anlattı Mercan’ın asıldığı yerde.

Tahir de devrem dediği polis arkadaşı ile Berrak’ın annesi ile kardeşine ulaşmak için ne yapacakları hakkında konuşuyorlar köprüde. Tahir’in aklına Berrak tan bilgi almak geldi Yiğit’i aradı ondaki telefon ile iletişime geçti Tahir. Nefes de eve gelen telgraf direği ile saz arkadaşının gelin görmeye gelmesinden laf sokmalarından rahatsız oldu. en çok da Saniye anne ve onları kapı dışarı ettiler. Sonra da Nefes evden çıkıp psikoloğa gitti Mercan hakkında konuşmaya.

Kaleli kum da tayfa kum çıkarmaya denize açılacaktı Mustafa izin vermedi. O zaman adam indi ve Mustafa’nın yanına geldi. Eşlerin bir mesajlaşma grubu varmış orda dedikodu almış başını gitmiş. Mercan Nefes ne dedi de kendini astı diyorlarmış. Mustafa da kızdı o grupta dedikodu yapanları okumak sana yaramadı dedi. şu direğe kendini asdırttma Cemal dedi.

Tahir eve geldi ama Nefes çoktan evden gitmişti. Herkes onu odasında biliyordu ama Nefes doktora gideceğini Asiye ye söylemiş odama gidiyorum diyerek evden çıkmıştı. Yangaz Fatih de bayanlar gelince odasına gitmiş Nefes den haberi olmamıştı. Tahir Fatih’e çok kızdı. Sonra da Nefes’i bulmaya gitti.

Nefes psikolog ile konuşarak durumu anlattı. o da Nefes’e hak verdi ve polise gitmesini söyledi. Mithat’ı aradı ona da olanları anlattı telefonda Nefes. Mithat hak vermiş. Tahir geldi ve çıkışta Nefes’i arabaya kucaklayarak bindirdi. Her zaman gittikleri mekana gittiler. Orada Nefes, Vedat hakkında ki şüphelerini anlattı. sonra da kendini suçladı. Tahir de buna kızdı yeter o adamın yaptıklarından kendini suçlama dedi ve sonra da birbirlerine güzel şeyler söyleyip sarıldılar.

Komiser Mithat Jandarma ile Tahirlerin evine geldi. Telefon aradı ve saksıda suyun içinde buldular. İşe yaramaz olmuş. Sonra da hastaneye geçti Mithat. Orada mr sonuçları çıkınca Mercan’ın yanında Eyşan ve Vedat kaldı. Vedat anı fırsat bilip Eyşan’ın Mercan’ı öldürmesini  istedi. İğne verdi seruma katacaktı. Eyşan Vedat kadar kötü biri değildi. Adam öldüremezdi Eyşan bunu yapmak istemiyordu. Zorla odaya girdi. Seruma baktı ve Mithat son anda geldi Eyşan da Vedat işkencesinden kurtuldu. Mercan’ın odasının önüne de iki polis beklemeye başladı. Vedat bu sefer başarılı olamadı. Komiser de giderken Nefes’in selamı var, Mercan iyileşince Vedat hesap vermeye hazır olsun dedi diyerek gitti.

Ramazan ilk sahura kalkılacak gece, ilk teravih, tüm insanlar, bayanlar erkekler camiye gelmişler. Davut dayının canı yanıyor, Mustafa onu iş yerinden çıkarıyor, borcunu ödemek için ama Davut dayı babalarının oraya yerleştirdiği biri, zamanında söz vermiş ne olursa çıkarılmayacaksın diye, şimdi borç yüzünden çıkarılmak çok canını yaktığı için ilk teravih namazının kılınacağı akşam Tahir’in canını onca insanın içinde yaktı sözleri ile. Telgraf Naciye de laf söyledi. Osman hoca da bu ağız dalaşını gördü ve ey cemaat daha şeytanlarınız bağlanmadı mı? nede güzel karşılıyorsunuz Ramazanı hadi camiye dedi.

Osman hoca çok güzel konuştu, namaz kılmak yat kalk değil, oruç tutmak aç kalmak değil dedi. kapı önünde konuşmaları hatırlatarak Peygamber efendimiz de dul çocuklu Hatice annemiz ile evlenerek onu mutlu etti. Siz kim oluyorsunuz da peygamber efendimizin aldığı kabul ettiğini siz kim oluyorda hor görüyorsunuz? Hadi etraftan utanmıyorsunuz, peygamber efendimizden Hatice annemizden de mi utanmıyorsunuz dedi. kimse sesini çıkaramadı.

Tahir, Berrak ile konuştuğunda aklındaki planını söylemişti. Berrak tuvalete gitme bahanesi ile aşağıya indi babası ile konuşmalarını Vedat duyacak şekilde yaptı. Tahir annem ile kardeşimin yerini buldu dedi. Bunu duyan Vedat tuzağa düştü ve sakladığı kadını telefonla aradı Tahir de bu esnada devrem dediği adam ve Mithat ile telefonu dinleyip konuştuğu kişinin adresini öğrendi. Müdüre yakalandılar. Tahir ben burayı lavabo zannettim diyerek kaçmayı başardı arabası ile adrese tek başına gitti.

Cemil de Tahir’in peşinden gitti arabası ile çünkü, kızı Mercan komaya girdi. Cemil Tahir’i öldürecek. Vedat’ında istediği buydu.

Tahir mekana gitti, yolda Nefes aradı nerdesin diye, işim var eve gelince konuşalım dedi Tahir. Cemil de oraya geldi Tahir kadın ve çocuğu bulamadan Cemil Tahir’i vurdu. Sürükleyerek kulübeye taşıdı. Vedat’ın kızı Ceylan bebeğini ararken kulübeye girdi. Tahir’i gördü bebeğini aldı ve konuşamadığı ve duyamadığı için işaret ile kalbini gösterdi. Tokalaştılar sonra da gitti Ceylan Vedat da Tahir’in arabasını gördü Ceylan’ı gördü sarıldılar.

Cemil de Tahirlerin evine giderek Tahir’i vurduğunu söyledi. Herkes çok üzüldü ağladı Cemil öldürdüm onu, kızım gibi can çekişti dedi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 17. Bölüm 16 Mayıs Analiz (Aslı)” üzerine 2 yorum

  1. K.A dedi ki:

    Gûnaydin.Te$ekkúr ediyorum Aslicim.Vedat yaptiklarinin cezasini bir gûn bulacak mutlaka.Hak naziler, üzûlmez.

  2. xanim dedi ki:

    hayirli aksamlar aslim analiz muhtesem olmus bayildim birtanem ALLAH razi olsun bu gun gormedim seni bu gun baya yogunsun guzelce dinlen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.