Sen Anlat Karadeniz 16. Bölüm 09 Mayıs Analiz (Aslı)

Burak 05 Kas 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 16. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 16. Bölüm 09 Mayıs 2018 Çarşamba Atv

 

MUTLULUK KISA MI SÜRECEK?

Yiğit’i, Vedat’ın elinden kurtarabilmek için hayatlarını birleştiren Nefes ve Tahir’in asıl savaşları şimdi başlamaktadır. Duruşmaları devam etmekte bu kez duruşmaya evlenmiş olarak katılmışlar. Nefes Zorlu değil, Nefes Kaleli olarak değişiklik yapılmasını Nefes’in avukatı özellikle istedi. Vedat ise, duruşmaya henüz gelmemişti. Kesin bir işler çeviriyor bu Vedat. Tahir’in de dikkatini çekti. Usulca Nefes’e sordu ama Nefes de bilmiyordu.

Nefes’in avukatı, Yiğit Sayar’ın velayetini daimi olarak annesine verilmesini istedi. Hakim Vedat’ın yokluğunu fark edip sordu avukatına, o da gelecek dedi ama itiraz da etti. Bu yapılan evliliğin dava süreci devam ederken yapılmasının doğru olmadığını, sahte olduğunu ileri sürdü. Karşı taraf da ailelerin rızası ile evde yapılmış bir nikahtır resimler de vardır diyerek çekilen resimleri gösterdiler. Vedat da geldi oğlum benden ayrılmak istemedi yalanını söyleyerek girdi salona ve oturdu yerine. Bu adamın yalanları ne zaman ortaya çıkıp ceza alacak bu Vedat çok merak ediyorum.

Bu evlilik konusunda ilk dinlenen şahit Osman Hopalı oldu. Bu esnada da Vedat, Tahir’e mesaj yazıp gönderdi Mercan’ın asılmış resmi ile. Tahir duruşmada neye uğradığını şaşırıp salondan hiç kimseye bir şey söylemeden çıktı. Mesaj da şunlar yazıyordu. “ Ben  bu eve gelinlik ile giremedim, kefenle çıkmak nasipmiş. “

Vedat yine yapacağını yapmış ortalığı birbirine katmıştı. Nefes ile Tahir evlenince dengesini iyice kaybeden Mercan, Vedat’ın şeytani planının kurbanı mı olacak?

Bu duruşma gününe gelene kadar arada geçen üç günde neler olduğunu görmek için dizi 3 gün öncesine gitti.

Kalelilerin evinde sabah kahvaltısı hazırlığı vardı. Asiye’nin keyfi yerinde türkü söylüyor Yangazlarda ona eşlik ediyorlardı. Kaynana ise morali bozuk, bir köşede oturmuş dertli dertli düşünürken, Asiye ve Mustafa Oy Asiye ve Oy Mustafa diye eğlenirken masaya oturdular. Tahir’in odasına gidip birden içeri daldı Asiye, Tahir ile Nefes aynı odada kalmışlardı bunu beklemiyordu Asiye. Kahvaltıya bekliyorlar deyip hemen çıktı odadan. Tahir ile Nefes de yastık savaşı yaptılar. Nefes ve Tahir birbirini giderek sevmeye başladılar. Nefes Yiğit’e bakmaya gitti.   

Nefes ile Tahir’in evlenmeleri yüzünden çıldıran Vedat, nezarette ve onu ziyarete Eyşan geldi. Vedat Tahir’i öldürmeye ant içti. Tahir’in bu gece Nefes’e dokunması, Nefes’in Tahir’e severek dokunacak olması Vedat’ı çıldırttı. Duvarları yumrukladı. Bu sayılmaz dedi ben Tahir’i öldürünce, Nefes dul kalacak, ona da dünyayı dar edeceğim, hangi gün yakalandım ki şimdi yakalanayım dedi Vedat. Eyşan Vedat’ı sakinleştirmek durdurmak için Mustafa’nın elindeki delili vermesi demek senin hapse girmen demek diyerek sakinleştirdi.  Kendi eliyle canına kıyamadığı Tahir’in ölmesi için bir maşa kullanmayı planladı Vedat.

Bütün gece düşünüp plan yapmış, bir katil yaratmış kafasında, o katil Tahir’i öldürünce kimse şaşırmayacakmış. O katil Cemil Dağdeviren miş. Planını gerçekleştirmek için masum bir canı, Mercan’ı kurban etmeye karar verir Vedat.

Ailesi Mercan’a Tahir’in Nefes ile evlendiğini söylemekte çekinirken, babası bir çırpıda söyledi bitti. Kendisine bir şey yapar diye korkarken annesi ve Nazar, babası bir şey olmadı söyledim işte der. Mercan odasına gider ve çeyizlerine bakar, hayalinde Tahir ile evlidir. Pijama giymiş olarak düşünür, yatağın örtüsü, belki ilerde bir kızımız bile olurdu ama sen erkek çocuk seviyorsun diye kendi kendine söylenirken, annesi odaya girdi ve kızdı Mercan’a. Evde kalacaksın kaldır şu çeyizleri iyice delirdin dedi.

Bu kadar baskı bir kız çocuğuna, genç kıza yapılmaz. Evde kalma korkusu yüzünden ömrünün sonuna kadar mutsuz olacağı bir yuvası mı olsun? Zorla hiç sevmediği biri ile evlenip her gün yemek yerine dayak mı yesin eşinden, kölemi satıyorsunuz? Kız çocuğu, kız evlat neden bu kadar değersiz? Evde kalmasın da, adı çıkmasında, evlensin olay bu mudur? Mutlu olmadıktan sonra elalem için evlenilmiş o evlilikten hayır gelir mi? gelmez. Bu zihniyette olduktan sonra daha çok kız çocuğunun canı yanar. Boşansa boşandı dul kaldı diye adı çıkacak korkusu yaşayacak bu seferde.

Hem evlenince, bir çatı altında eşler beraber yaşıyor. İyi günü de, kötü günü de, dışardaki insanlar iyi gününde yanındalarsa, kötü günde kimse yanlarında olmaz. Olmuyor da, o zaman elalem için yaşamaktan vazgeçsin herkes.. Her koyun kendi bacağından asılır. Hiçbir koyunu keserken, bir başka koyunu getirip de o koyunu başka koyun için bacağından sallandırmıyorlar. Her koyun kendi bacağından asılıyor.

Saniye anne kahvaltıya katılan Nefes, Tahir ve Yiğit’e hiç iyi davranmadı. Dul bir kadın ile evlendin bari yatağına almasaydın deyince, Tahir dellendi. Masadan kalkan Nefes’in kolundan tuttu ve bir daha Nefes’e söz söylerse sorunu kökünden çözeceğini söyledi. Nefes, benim nikahlı karım ona saygı göstereceksin. Yoksa karımı alır giderim cenazeme de gelmezsin dedi.

Tahir, evden dışarı çıktı devrem dediği bir polis arkadaşı ile buluştu. Nefes’in öldü sandığı kızını araştırıp bulmuş bakalım kızı nerde Nefes’in? Mithat komiser de Berrak’ı sorguya alır ama Berrak sadece bir hiç der. Bu hiç demek kırık kalplerin söyleyeceği cümle iken, polislik mesleğinde korkutulan, tehdit edilen insanların söyleyeceği kelimedir. Berrak, Mithat komiser ne kadar çabaladıysa da konuşmadı. Fillerin savaşı bitse de biz çimenlerde ezilmesek bekliyorum dedi.

Dışarda ise, Eyşan ile avukatı bir üst makama müracaat etmişler. Müdür geldi Mithat’a delilin yoksa Vedat’ı, Berrak’ı, serbest bırak dedi. Eyşan da dalga geçerek Mithat’ın yanından ayrıldı.

Berrak, Vedat serbest kaldı. Vedat Berrak’ı alarak eve geçti. Eyşan ve babası da vardı. Berrak annesinin ve kardeşinin nerde olduğunu sorunca, Vedat deliye döndü. Berrak’ı kalbinden kılıçla öldürecekti ki, babası yapmayın beyim ne isterseniz yapacağım dedi öyle durdu Vedat. Ben bu Vedat’ı gördükten sonra erkeklerden korkmaya başladım. Psikopat, manyak, ruh hastası Vedat. Ne yaparsa yapsın ceza almıyor.

Nefes’in öldü sanılan kızının nasıl bulunduğunu Tahir’e anlatan devresi, Vedat’ın Ceylan Saylan adında kızı yok. Ama Necip’in Ceylan adında bir kızı olmuş. Anne adı yanında çalışan hizmetlilerden Şengül Bağcı adında biri. Vedat, Nefes’e kızın öldü diyor. Necip ve Şengül de  Ceylan adındaki çocuğu üstlerine alıyorlar. Necip çocuğu uçakla Amerika ya götürüyor. Vedat da Amerika ya gidiyor. Ceylan’ı Berrak’ın yanına bırakmış. Berrak Nefes’in kızını kendi kardeşi biliyor. Bunu daha öncesinde tahmin etmiştim. Ama bu kadar ince detaylı bir planı düşünmemiştim.

Günlerdir nerede sakladığını bilmedikleri Berrak’ın annesi Nurten Yılmaz, kardeşi Ceylan ve Ceylan’ın annesi Şengül de, Berrak Trabzona geldikten bir gün sonra uçakla Trabzona gelmişler.  Bu Vedat’ın kafası zehir gibi çalışıyor. Kötüye çalışana kadar iyiye çalışsaya yok. Şeytana pabucu ters giydirir bu Vedat.

Tahir’e sevdalı Mercan bütün çeyizlerini sokak ortasında yaktı. Mercan’ında psikolojisi bozulmuş durumda. Annesi geldi hortumla ateşi söndürdü. El emeği, göz nuru o kadar çeyiz gitti. Yapmak için aylar, yıllarca emek verilirken, ateşe atmak bir dakika sürdü. Ayaklı gazetede gördü herkese bunu yayacak. Annesinin korktuğu kızının adının çıkıp evde kalması. Hay ben sizin evlilik merakınıza. İnsanı evlilikten soğutuyorlar. Kızını içeri götürüp dövdü annesi. Sonra da babasına haber verdi.

Cemil’i de Mustafa Kaleli ziyaret etti. Müşterilerini çaldığı için kızdı. Cemil de bel altından vurdu. Mustafa da dayanamadı çekti silahı tehdit etti. Tahir eve gittiğinde, Nefes, Yiğit, balım ve Asiye bahçede oyun oynuyorlardı. Tahir de onları uzaktan izledi.  Nefes’in yeni kimliğini çıkarmış Tahir, Nefes Kaleli olarak onu verdi.

Akşam olunca da Yiğit, Vedat’ın yanına gideceği için gitmeden önce baban sana kızarsa polis amcaları, sonra da bizi arıyorsun dedi annesi. Tahir de telefon verdi bu artık senin herkes uyuduktan sonra özlersen ararsın konuşuruz aya bakarak dedi. Telefonu nasıl kullanacağını, kimlerin numarası olduğunu söyledi. Mesaj yazmayı bile gösterdi.

Vedat oğlunu almaya geldi olmadık laflar etti.. Tahir’i dellendirdi. Ceylan ile de Tahir’i köşeye sıkıştırdı hiçbir şey yapamadı Tahir. Nefes’i aldığı gibi odaya çıktı. Beni dizine yatır dindir fırtınamı dedi Tahir. Nefes de bir türkü söyledi. Tahir sakinleşti.

Gece bitip sabah olunca, Pazar varmış bugün Saniye anne ile Asiye pazara alışverişe gidecekler. Asiye Nefes’e sende gel dedi. Nefes de tamam dedi ama Saniye anne köşeye çekip sen gelmeyeceksin başımıza açtığın dertler yetmedi şimdi birde pazarda mı dolaşacaksın milletin ağzına laf vereceksin dedi. Nefes de Asiye ye gelmediğini söyledi. onlar pazara gitti. Nefes de Tahir’in yanına giderek beni pazara götür anana 5 metre bez alacağım dedi. Tahir de olanları anlatmasını istedi. Nefes de anlatırsam kaynanasını oğluna kötüleyen gelin olur muyum diyerek olanları anlattı. Tahir de pazara gidiyoruz diyerek elinden tuttuğu gibi Nefes ile pazara gitti.

Pazarda elele dolaşırken herkes bir şeyler söyledi. Ayaklı gazetede Saniye anneye gidip küçük gelini de getirmişsin deyince, gelin benim getiririm size ancak fışkı yemek düşer hayde diye gönderdi. Evde bağırsa çağırsa istemiyorum dese de el içinde kimseciklere fırsat vermiyor Saniye anne.

Tahir ile Nefes elma aldılar. Pazara Mercan kardeşi ve annesi de geldi. Mercan üzülse de Tahir’e eve akşam iş dönüşü ekmekte alırsın sen diye kendi hayalini söyledi. Tahir Nefes’in elini hiç bırakmadı. Onlar önden giderken,  Saniye anneyi Mercan’ın annesi durdu. Dul kadını gelin aldınız yetmedi rezilliğinizi herkes görsün mü istediniz deyince, Saniye annede, gelin benim, uşak benim, rezillik benim size ancak fışkı yemek düşer dedi ve ayrıldı oradan.

Arabaya bindiklerinde Asiye annem sizin arkanızdan sizi korudu dedi. Nefes de birden araçtan indi. Mercan’ı buldu köşeye çekti konuştu. Tahir ile senin hayalinde kurduklarını yaşamıyoruz dedi. oğlumu almak için uğraşıyoruz dedi. Mercan da kestiği bileğini kolunu gösterdi. Canım çok yanıyor, çeyizlerimi yaktım, doktor içine atma dediği için anlatıyorum dedi. Nefes de birlikte doktora gidelim mi dedi. Mercan da olur ama Tahir götürmesin ikimizi birden götürmesi garip olur dedi.

Akşam olunca, Tahir ile abisi dışarda dertleşirken Yiğit aradı Berrak’ın orada olduğunu, dövüldüğünü, kilitli tutulduğunu söyledi. Tahir de devrem dediği arkadaşını aradı Vedat’ın evine gittiler. Adam sarhoş numarası yaparak Zehra diyerek bağırıp adamların dikkatini dağıttı. Tahir de eve girdi. Yiğit’e baktı sonra da Berrak’ı buldu ama Berrak kardeşine ve annesine bir şey yapar korkusu ile gitmedi Tahir ile Tahir de Yiğit de telefon olduğunu bir şey öğrendiğinde haber vermesini söyledi.

Tahir eve geçince Nefes açtı kapıyı sonrada odaya geçtiler. Nefes Tahir’e Vedat’ın parmaklarını sen mi kırdın diye sordu. Tahir de evet dedi. Nefes de elinde iki yüzük ile bu yüzükleri isteyerek takacağını söyledi ve yüzükleri taktılar.

Gece bitip sabah olunca da mahkeme gününe gelinmiş oldu. 3 gün bitti. Tahir, Nefes ve ailesi avukat ile mahkemede hazırken, Vedat ortalarda yoktu. Vedat Mercan’ı kaçırmakla meşgul. Annesi evden gidince, Necip eve geçti ve Mercan’a baban kalp krizi geçirdi seni ona götürmeye geldim telefonunu alda gidelim dedi. Arabaya binince Vedat’ı gördü Mercan. Annesini arayacaktı Vedat izin vermedi. Necip dışardan bir bezle bayılttı Mercan’ı.

Tahir’in evine evin arka bahçesindeki kulübeye götürdü. Boynuna ilmeği geçirdi ve resim çekti sanki mercan çekmiş gibi o telefon Mercan’ın onu da Vedat aldı. Necip istemeye istemeye bu işi yaptı. Sandalyeye çıkardı Vedat ayağın altındaki sandalyeyi itti. Mercan şehadet getirdi ölümle kalım arasında ince çizgide ipte sallanıyor Mercan.

Ayağını duvardaki zincire değdirmeyi başardı bu sayede zaman kazandı Mercan. Annesi babasına haber verdi kardeşi herkes onu aradı ama bulamadı. Duruşma devam ederken Vedat geldi. Osman baba konuşurken, Vedat Tahir’e Mercan’ın telefonundan mesaj gönderdi. Tahir mesajı alır almaz salondan çıktı. Nefes de ailesi de arkasından koştu eve gittiler. Vedat Cemil’e de kızının telefonundan mesaj gönderince o aile de Tahir lere gitti. Mercan’ı asılı buldular. Tahir koşarak ipten aldı abisi, kardeşleri yardım etti. Yere yatırdılar. Nazar kalp masajı yaptı.  

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 16. Bölüm 09 Mayıs Analiz (Aslı)” üzerine 5 yorum

 1. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Haklisin Aslicim sana katiliyorum,bizde de var öyleleri. Bo$anan ailelerin çogu zaten bu yûzden deyilmi

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin.Aslim te$ekkür ediyorum.Benim de anlamadigim,kizlar evde kalar deye istemediyi adamla evlendirmek ne demek.Bir ömûr mutsuz olmasi iyimi? Bunu anlayan çok az,heyifler olsun.

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar canım, senin gibi bende anlamıyorum insanların bu evlilik konusunda ki evde kalma korkusuna. öyle ki bazı şehirlerde 18 yaşında kızları evlendiriyorlar, daha küçük yaşta evlendirilenler bile var, yaşı geçerse evde kalmış oluyor. bir ömür mutsuz olmaktansa, evde kalmak daha iyi.

 3. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim nasilsin analiz cok cok guzek olmus bayildim eline yureyine saglik cok duyqulandim evet haklisin mercan olmuycek vedat manyaki vicdansiz ya bi turlu cezasini almiyor cemil tahiri silahnan vurucak o gun nefesin kizinida bulucak duyqusual anlar yasaniyor olmuycek seni cokkkk seviyorum islerinde kolay gelsin ALLAH yardimcin olsun ailenen mutlu saglikli haftalar dilerim

  1. aslı dedi ki:

   iyi akşamlar vedat’ın ceza alması lazım onca yaptıkları yanına kar kalmamalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.