Sen Anlat Karadeniz 15. Bölüm 02 Mayıs Özeti Analiz (Aslı)

Burak 31 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 15. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 15. Bölüm 02 Mayıs 2018 Çarşamba Atv

 

NEFES VE TAHİR EVLENEBİLECEKLER Mİ?

Yiğit, babasının evinde canı yemek yemek istemez ancak Tahir abisine verdiği söz ile yemek yer. Yiğit odasında yemek yerken babası Vedat da aşağıda oğlunun velayetini almak için çektirdiği resimleri avukata gösterir. Avukat da olur gayri ahlaki bir durum diyerek kabul eder. Onlar plan yapa dursunlar.

Tahir Nefes ile evlenmeyi aklına koymuştur. Akşam vakti eve Nefes’i götürür. Elini tutarak evleneceklerini herkese açıklar, rızalarını ister, biz evleniyoruz der Tahir. Annesi karşı çıkar ben bu karıyı gelin almam diyerek. Tahir de ben gelinimi seçtim diyerek ailesinin de, Nefes’in de karşısında dağ gibi durur.

Saniye anne rıza vermezken, Asiye ben verdim gitti oylama yapalım der, Yangazlar biz yenge demiştik zaten diyerek onay verirler. Mustafa abisi ise, başbaşa konuşmak ister, içeri geçerler. Uzunca konuşurlar, abi rıza göstermez, Karadenizlilerden önce ben seni öldürürüm der. Tahir de hodri meydan der kararından vazgeçmez.

Nefes için ise evlilik keskin bıçaktır. Abi kardeş konuşmasını duyar ağlar Nefes. Evlense yanacaklar, evlenmese yanacaklar. Büyük çelişkisinin içinde çırpınır Nefes. Yiğit ise, annesinden uzakta dışı saray, içi saray gibi olan ama mutluluk ve huzurun olmadığı evde odasında yatarken Vedat geldi yanına uykusunda sevecekti oğlunu ama Yiğit uyumadığı için izin vermedi sevmesine.

Okula gitmek için izin istedi. Okulu sevmediğini ama bu evi okuldan da daha çok sevmediğini kurtulacağını söyledi.

Vedat için kilit kelime kurtulmak, bu kelimeyi duyunca öfkeleniyor, Nefes’e de kurtulamazsın dermiş. Demek ki Vedat’a çocukluğunda bu kelime ile bir zarar verilmiş. Bu kelimeyi duyduğu an değişiyor Vedat. Okul falan yok sana diyerek gitti odadan.

Nefes, Osman hocanın evine gider, Tahir de peşinden. Cama taş atar, çıkmayınca Nefes, büyük taş atıp camı kırar. Osman hoca da elinde tüfek ile çıkar dışarı, Tahir şaşırır, Osman hoca da bıktım teheccüd vakti yeter der. Tahir de kızınıza talibim evlenmek istiyorum der. Osman hoca şaşırır, böyle ayak üstü kız mı istenir gecenin bir vakti deyip, Nefes’e sorar evlenmek istiyor musun? Nefes de istemiyorum der içeri geçer.

Osman hoca, Nefes’in camı kırık odada kalmasını istemez. Başka yere yastık, yorgan vererek uyumasını sağlar ve bazı insanlar, bazı insanlar için şifadır der. Nefes uykuya dalar, Osman hocada cam kırıklarını süpürür. Nefes rüyasında her zaman gördüğü o beyaz odada zincire bağlı yatakta hamile halini görür. Doğum yapar hep yarım kalan rüyası bu kez tamamlanır. Nefes, tek başına kolu bağlı bir şekilde çocuğunu dünyaya getirir. Bir kızı olur Nefes’in ve sesi çıkmaz. Serumu düşürür onun sesine bir bayan gelir bebeği alır Vedat’a haber verir. Bebek gider. Doğan kız çocuğu erken doğmuş ölmüş. Bu kızdan önce de Yiğit doğmuş. Büyümüş Vedat onu getirdi Nefes’e verdi. 8 yılda 2 çocuğu olmuş Nefes’in biri Yiğit yaşıyor, biri de kız ölmüş. Vedat gibi bir babanın kız çocuğu olmadığına sevinmek lazım aslında.

Sabah olduğunda Tahir Nefes ile evlenmek için gerekli işlemleri yapmak için Nefes’i almaya Osman hocanın evine geldi. Yüzük alacağız deyince, Nefes ben yüzük istemem Vedat bana yüzük takmak için çok işkenceler yaptı. O yüzük bana hep Vedat’ı hatırlatacak dedi.

Saniye anne Vedat’ın evinin adresini Cemil den alır ve Vedat’ın evine gider. Ayakta hemen Tahir ile Nefes evlenecek, karın ile oğlunu al git der. Vedat Saniye anneyi gönderir. Kendisi öfke patlaması yaşar ve evde ne var, ne yok her şeyi kırar döker. Nefes’in evleneceği haberini alıp öfkeden çıldıran Vedat, Yiğit’in evde olduğunu onun yanına gelince fark eder ve odana git yoksa sana da zarar vereceğim der. Yiğit’in ruhunda tamiri imkansız yaralar açtın ona çok büyük zararı sen verdin Vedat.

Asiye eltisi için kuyumcudan takı aldı. Kendine de aldı. 60 bin tl yi 45 bine indirdi. Sonra da parası kalmayınca kocasından istemeye gidecekti ki, Mustafa çoktan Cemil’e kızgındı patlayacak yer arıyordu. Tüm müşterilerini Cemil almış, kum elinde kaldı Mustafa Vedat dan nasıl çeki alacağını düşünürken Asiye paraları su gibi harcıyor.

Yangazlarda damardan girip Yengelerine yardım ettiler. Nazar ile evleneceğini söyleyen, sonra da şaka yaptım diyen yangaza kızan Mustafa, üstüne Asiye gelip de para isteyince kredi kartını farkında olmadan verdi. sonradan fark etti ama iş işten geçmişti. Yangazlar dayak yediler. Asiye de düğün alışverişine çıktı.

Vedat iadeyi ziyaret yaptı. Saniye anne ile tek konuştu. Mustafa ile konuşun Nefes’i bana getirsin yurt dışına çıkacağız, bunu yaparsa çekleri ona veririm. Yok yapmaz ise, müşterileri çekerim bana borcunu ödeyemez evinizi haczederek alırım karar senin dedi.

Nefes ile Tahir de gün aldılar evlenmek için. Saniye anne oğlu Mustafa’nın yanına gitti olanları anlattı. Mustafa da Tahir ile konuştu. plan yaptılar Yiğit’i almak için. Nefes Tahir’i dinledi eve geçti. Tahir Vedat’ı ve adamlarını kandırdı. Çatışma çıktı Yiğit’i Tahir aldı ve kazanan Tahir oldu ve Tahir Vedat’ın iki parmağını kırdı. Kısasa kısas uyguladı.

Eve geçtiler, Yiğit annesine kavuştu. Bütün ev halkı Nefes’e kucak açtı. Tahir Yiğit ile konuşarak ondan annesini istedi. İlk başta karşı çıktı Yiğit. Baba istemediğini, evlilik istemediğini söyledi. Tahir de abisi olarak kalacağını annesi kadar onu çok sevdiğini söyledi. Yiğit de tamam dedi.

Nikah memuru geldi. Yiğit de Tahir abisinin kucağında tören başladı ve evlendiler. Şahitlerde Asiye ile Mustafa Kaleli oldu. Asiye takı almıştı onları taktı. İmam nikahını da Osman hoca kıydı. Sonra da ayrı odalarda kalmak üzere odalarına geçtiler. Nefes bir süre sonra Tahir’in odasına geçti. Tahir’in dizinde uyumasına izin verdi. kendisi de uykuya yenik düştü ve yine aynı kabusu gördü.

Tahir uyandırdı Nefes’i. Nefes de gördüğünü anlattı ve bugüne kadar hiç söylemediği bir sırrını Tahir ile paylaştı Nefes. Nefes’in bir kızı olmuş erken doğduğu için ölmüş. Bunları anlattı ağlayarak.

Tahir de Vedat ile yaptığı konuşmayı hatırladı. Hani Vedat’ı kaçırmış ve gemide ayaklarından bağlayıp sallandırmış tam öldürecekken Tahir’e bir şeyler anlatmıştı Vedat. İşte o gece Vedat Tahir’e son anda Nefes’in 2. Çocuğundan bahsetmiş. Nefes’in Yiğit den sonra bir bebeği daha olmuş. Kız çocuğu erken doğmuş, onu öldü zannetmişler ama ölmemiş.. Yaşıyormuş ama bundan Nefes’in haberi yok.

Vedat, Nefes onu ne zaman severse o zaman hediye olarak kızını ona verecekmiş. Bu kadarı bana çok fazla. Bir baba evladını yıllarca annesinden ölü diye saklıyor yerini kimselere söylemiyor. Nerde? Nasıl? Kimbilir ne haldedir o kız çocuğu? Hele Vedat gibi biri için. Tahir bunu öğrenmiş, resimlerini göstermiş Vedat ve Tahir Nefes’in kızının resimlerini gördü ama biz görmedik. Bu gerçek mi? yalan mı? oyun mu bilmiyorum. Tahir Nefes’e bugün kızını elimden kaçırdığım için üzgünüm dedi. bu kız çocuğu sakın Berrak’ın küçük kız kardeşim dediği çocuk olmasın? Olur mu olur.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 15. Bölüm 02 Mayıs Özeti Analiz (Aslı)” üzerine 18 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslim canim arkadasim benim cok tesekkur ederim amin INSALLAH

 2. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim tesekkur ederim pazartesi tam belli diyil oyretmenim soyliycek bana bende seni cokkkk seviyorum ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :))

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Xanimcim senin adina çok sevindim. In$allah olur. Hayirli,ugurlu olsun.Biz de seni seviyoruz canim benim.

 4. xanim dedi ki:

  aslim cok tesekkur ederim sag olasin ben mutluyum bi sebebi var ben gun hali kursuna gitdim calisiyordum oyretmenim bana soylediki pazartesi belki ise gonderdi beni calisip aylik ekmek parami kazanicam bide halam gile gitdim halamin kizi bana video gosterdi cok guldum cok komikti ya ben siteye ara sira gelicem islerim cok olucak ben hepinizi cok ozluycem ya seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak ALLAH rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, senin adına sevindim. okuyamadın ama bu halı dokuma sayesinde kendi işini yapacaksın senin adına çok sevindim. hayırlı olur inşallah.

 5. K.A dedi ki:

  Iyi ak$amlar.Aslim haklisin canim.Ne kadar tedavi görsede psikoloji tam iyile$mez.Qilinc yarasi sagalar da söz yarasi sagalmaz gibi bir $ey.Aslicim karde$inin durumu nasil? hastanedemi? Ya evde?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım, Kardeşim şimdilik evde canım.

 6. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim cok tesekkur ederim iyiki varsin :))

 7. K.A dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Xanimcim. Hep mutlu ol canim benim. Ben de seni seviyorum.

 8. xanim dedi ki:

  k azeri ablam nasilsin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim

 9. xanim dedi ki:

  aslim canim benim sana kolay gelsin ALLAH yardimcin olsun keski sana yardim ede bilseydim bu gun cok mutluyum seni cokkk seviyorum deyerlim kiymetlim benim kendine cok iyi bak ALLAHA emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım, dua ederek en büyük yardımı yapıyorsunuz zaten çok teşekkür ederim.
   hayırdır mutluluğun sebebi nedir?

 10. K.A dedi ki:

  Aslicim ben de ara-sira bakiyorum,tam deyil.Vedat kizina i$kence yapmaz dogru, ama psikolojik baski,bu tam iyile$meyecek bir durum, yillar geçsede,tedavi olunsada $uuraltida birikmi$ izler getmez.Tahir onun parmgini kesseydi iyi olurdu, ne yapdigini hiss ederdi belki.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, doğru diyorsun psikolojik baskı, dayaktan çok daha ağır izler bırakıyor insan ruhunda. Fiziksel izler nasıl kalıyorsa bedende, bir yanık, bir kesik izi veya başak fiziksel izler, işte insan ruhunda, bilinç altında da ona benzer izler kalıyor. Tedavisi var elbet ama izi tamamı ile kaybetmek o var mı bilmiyorum? sadece o sorunla baş etmeyi, yenilmemeyi, bilmek bile iyi bir şey.
   Tahir parmağını kesmedi ama kırdı. Nefes’in yaşadığı acıyı yaşadı ama akıllanmadı Vedat.

 11. K.A dedi ki:

  Günaydin.Aslicim tam haklisin,Nefesin kizi Berrakin küçük karde$i olucak.yazik olmu$ çocuga.Vedat gibi baba,allah korusun,çocuga neler yapiyor kim bilir?

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım arkadaşım, sen izledin diziyi sanırım ben izlemedim. internetten izleyip yazıyorum. ve dizi her bölümü ayrı bir sürpriz ve her seferinde nefes’in yaşadıklarına şaşkınlıkla bakıyorum. Osman hoca konuşunca da istemeden de olsa ağlıyorum. Ve bu 15. bölümden sonra neler olacak bilmiyorum. dediğim gibi izlemedim öncesinde. Nefes’in kızı Berrak’ın yanında büyümüş ona kardeşim demiş. Necip Vedat’ın yanında boşuna durmuyor. Berrak’a ve annesine de geçmişte çok iyi bakmış ama annesinin parmağını kesmesi çok manyakçaydı Vedat’ın da bir parmağını kesseler nasıl olur acaba? Tahir parmağını kırdı Nefes’in çektiği acıyı azda olsa yaşadı ama anlamaz Vedat. Onu dize getirecek biri olmalı Eyşan dışında bir erkek ama şuan böyle biri yok. Osman hoca gibi Vedat’a biri lazım onun dilinden anlayan ve yol gösteren. bakalım izleyip göreceğim neler olacak?
   Vedat, Yiğit’e zarar vermedi görmedim ama psikolojiik baskısı, annesinin yaşadıklarını görmesi yeter Yiğitin psikolojisinin bozulmasına. Kızına neler yaptı bilmiyorum zarar vermez herhalde kızına bilmiyorum.

 12. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim benim nasilsin ve analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin birtanem huzur buldum resmen yazdiklarina katiliyorum haklisin

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın xanım, temizlik yapıyorum yarın akrabalar gelecek, son hazırlıkları yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir