Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 7. Bölüm 07 Mart Çarşamba Atv Özet Analizi (Aslı)

Burak 25 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 7. Bölüm Özeti

 

Sen Anlat Karadeniz 7. Bölüm 07 Mart 2018 Çarşamba Atv

 

 

ASİYE, MUSTAFA’YA HAYATI ZEHİR EDER.

Asiye, Mustafa’nın kardeşi için Yiğit’i Vedat’a vermesine çok kızar. Mustafa, Tahir babamın emaneti derken, Asiye de Yiğit Allah’ın emaneti sen Allah’ın emanetini babanın emanetine mi değişiyorsun diyerek Mustafa ya kızar. Ya bizim kızımızı bir zalimin eline verselerdi. Çocuğu için ağlayan ana ben olsaydım deyince Asiye, birde Yiğit’in kayıp haberi de gelince, Mustafa tüm tayfaya, herkese haber edin Kalelilere gelen misafir çocuğu kayıp diye böylece herkes her şeyi öğrenir.

Tahir ve Nefes, kalpleri Yiğit’te birleşmiş şekilde, tek vücut onun izini sürerler. Karadeniz de Yiğit için birleşir. Jandarmaya haber verilir, tüm köy ahalisi Yiğit’i arar. Nefes jandarmaya oğlunun kaybolduğunu söyler. Kaçırıldığını söyleyemez. Sahte evrak düzenleyip Yiğit’i ülke dışına çıkardığı için Vedat tehdit etmektedir. Sonunda Yiğit düştüğü çukurda sabah bulunur. Tüm geceyi orada geçirdiği için ateşi vardır. Annesi Vedat ile evlenmesin diye kaçtığını söyler. Yiğit babasını sevmiyor.

Ambulans geldi ateşi var, serum takıldı Yiğit’e, Yiğit annesine senin iksirlerinden bana da takıldı dedi. Nefes oğluna serumu iksir olarak tanıtmış. Vedat Nefes’i bir hafta aç bırakınca, kaçtıkları için yemek vermemiş, ölmesin diye de serum vermiş. Kolunu da yatağa zincirlemiş kaçmasın diye. Yiğit’e takılan serum evde bitecek, hastaneye gitmek istemediler. Vedat dan kaçıyorlar. Vedat da Eyşan ile hastane önünde gelmelerini bekliyorlar.

Dakikada 30 damla serumdan akacak ayarlamayı gösterdi ben biliyorum dedi Nefes. Tahir’in evine geçtiler. Annesi rahatsız durumdan olanlardan oğlunu çağırdı Mercan’ın babasının zorla yüzüğü kızının parmağından çıkarıp attığını söyledi. Tahir de Mercan ile konuşmaya evlerine gitti. Dışarı çıkıp konuştular. Mercan’a ne yüzük takılırken, nede yüzük çıkarılırken fikri sorulmamıştı. Şimdi Tahir Mercan’a fikrini soruyor. Yüzüğü çıkarmamı istiyor musun? İstemiyor musun?

Mercan da sen Nefes’i seviyor musun? Beni sevme ihtimalin var mı? diye soruya soru ile cevap verdi. Tahir de aynı soruyu sorunca, Mercan çıkarmanı istemiyorum dedi. Tahir yüzüğü Mercana verdi. Kendi yüzüğü de parmağında kaldı. Mercan bir süre düşüneceğini söyledi. Tahir de Sen istediğin de takacaksın ama sen istemediğin sürece de o yüzüğü kimse parmağından çıkaramayacak dedi.

Tahirlerin evine geçmiş olsuna gelen ahaliye kahve yapan Asiye, erkeklere Vedat’ın Nefes ile Yiğit’e yaptıklarını tek tek anlattı. Üstüne de Vedat ve adamları geldi. Karımı ve oğlumu istiyorum deyince, erkekler Vedat’ı linç etmek istedi. Tahir geldi. Eşşek sudan gelene kadar Vedat’ı dövdü.

Yiğit’in kayboluşu, Nefes’in geçmişte yaşadığı zulmün anılarını ateşler ve Nefes kabuslarla boğuşmaya başlar. Tahir onu Vedat’tan korur ama kabuslar karşısında çok çaresiz kalır. Bir yandan Nefes’e yardım edememenin çaresizliği, bir yandan artık kendinden bile saklayamadığı sevdası, bir yanda Mercan’a verdiği sözün ağırlığı, bir yanda ailesi.

Saniye anne Nefes’i evde istemez. Ya o gidecek, yada bu evi ateşe veririm der. Nefes otogara gitmek ister. Tahir engel olur. Asiye ile birlikte hazırlanırlar. Osman babanın evine giderler. Vedat, Eyşan ile Mercan’ın babasına gider. Ortaklık imzalarlar. Sonra da Tahir Kaleli ve ailesini bitirmek için onların girdiği ihaleyi ve sonraki girecekleri ihaleyi almamaları çökmeleri için öneri de bulunur Vedat.

Nefes, oğlunun duvara ayakları ile vurmasından çıkan sesten rahatsız olur. Geçmişi hatırlar. Doktora şikayet etmiş ama inandıramamıştır. Vedat işkence etmiş, türlü işkenceler ve şimdi onlar Nefes’in kabusu oluyor. Osman baba ile konuşurken kabuslardan nasıl kurtulacağını sordu Nefes. Güzel şeyler yaşadıkça, kötü anıların yerine güzel anılar gelecek dedi.

Tahir, Yiğit için oyuncaklar, çadır almış. Nefes, Tahir’in parmağında yüzük görmeyince sordu Tahir de olanları anlattı. Mercan ise, odasında Tahir ile kendisinin baş harflerini işlediği nakışı kesti. Tahir, Nefes içinde kıyafetler almış. Bir de telefon almış. Nefes’in telefonu olmadığı için kullanmayı bilmiyorum, bana öğretirmisin dedi. Tahir de gösterdi.

Gece kabuslar gören Nefes’in sesi Tahir’i karadenizin kıyısına götürür. Osman hoca ile abisi de onunla birlikte gider. Sabaha kadar onunla denizi seyrederler. Deli Tahir’i içine düştüğü büyük çıkmazdan Osman Hoca’nın bilgelik dolu rehberliği kurtarır.  Senin kanın deli akar, o kızı yakma. Koruyup kollayacaksın o mazlumu.

Nefes, arkadaş demektir. Arkadaş ol. O nefese, hem nefes ol. Derdine hemhal ol. Başkalarının ne söylediğini boş ver. Allah doğrusunu bilir. Kulları bilmese de olur dedi. Yiğit doktor kontrolüne gidecek ama önce gemiye gittiler. Sonra hastaneye ve orada Mercan ve ailesi vardı. Mercan bileklerini kesmiş. Kimse ile konuşmazken Nefes ile konuşmak istedi. Nefes de beni sevdiğini söyleyen adam bana işkence ederken, sen sevdiğini söylediğin adam için kendini öldürüyorsun.

Sevmek böyle bir şey değil ki dedi. sevmek can almaz derken Tahir geldi aldı çıkardı odadan etraftakiler linç edeceklerdi Nefes’i. Mercan’ın kardeşi birinin silahını aldı ve gitmekte olan Nefes ile Tahir’e ateş etti.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 7. Bölüm 07 Mart Çarşamba Atv Özet Analizi (Aslı)” üzerine 5 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslim canim benim sag olasin dizi cok duyqusal nefes cok zulm gordu vedat manyakindan ben izlerken agliyorum evet rollerini gercekten guzel oynuyorlar basarilari daimi olsun analizlerini okumak icin sabirsizlaniyorum basarilarin daimi olsun canim arkadasim cok yorma kendini saglikina cok dikkat et

 2. K.A dedi ki:

  Gûnaydin.Aslicim te$ekkûr ederim canim.Nefesin bu hayatin çikilmaz girdabina sûrúklenmesi beni çok üzdü. Allah her kesin sonunu hayir etsin.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım arkadaşım. Amin Allah herkese hayırlı yazılar yazsın amin. Nefes çok zor bir hayat yaşamış. ben bu diziyi yeni izlemeye başladım. Analizlerle gidiyorum bir sonraki bölümde neler oldu olacak izlediğimde öğreniyorum. şuan 27. bölüm yayınlandı ona yetişmeye çalışıyorum. İzlerken de zorlanıyorum bu kadar işkence gören bir bayan Nefes çok zor. bazı sahnelerinde ağladığım oluyor. Kendisi de zaten bu rolü oynamaya başlayacağı zaman rolü için deste almış. Psikolojik destek, böyle bir karakter ne yapar? nasıl tepki verir diye. ve başarılı da rolünün hakkını veriyor. 8. bölüm gece yazarken uyuya kalmışım yarım kaldı. kahvaltımı yapayım kedimi veterinere götüreyim sonrada inşallah 8. bölümü izleyip yazıp göndereyim ben çıkıyorum sonra görüşürüz canım benim.
   seni seviyorum iyi ki varsın öptüm seni.

 3. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim benim analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik ALLAH RAZI OLSUN

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım teşekkür ederim. amin inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.