Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 6. Bölüm 28 Şubat Çarşamba Atv Özet Analizi (Aslı)

Burak 24 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 6. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 6. Bölüm 28 Şubat 2018 Çarşamba Atv

 

KARADENİZ’DE SULAR DİNMİYOR!

Mustafa, Eyşan’ı kaçırmıştı. Yiğit de artık Mustafa beydeydi ama yolunda gitmeyen bir şeyler vardı. Mustafa Vedat dan daha önce alamadığı cinayet itirafını, Vedat’a Yiğit’i teslim ederek aldı ama vicdan azabından kıvranmaktaydı. Tahir’in canı emniyettedir ama Vedat’ın Nefes karşı eli güçlenmiştir.

Yiğit’i kendi elleri ile teslim etmiş olması büyük sorun yaratacağı için sanki yolu kesilmiş de elinden zorla alınmış gibi olsun diye, Mustafa durduk yere kendi koluna kendi sıktı. Kendini yaraladı. Bunu da Vedat yapmış gibi Tahir’e telefonda anlattı.

Öncesinde yaşananlar vardı. Eyşan telefonla Vedat’ın olduğu yere ilk yardım uçağı kaldırdı. Oradan bu şehre gelen Vedat’ın durumu iyi olmadığı için bir doktor ayarlandı ameliyat oldu Vedat. Kendine geldi iyileşiyor. Kötüye bir şey olmaz diye boşuna dememişler.

Yiğit’i yanına istedi. Gitmek istemedi ama sonra yatağın kenarına oturdu yiğit. Tahir abim annemi güldürüyor. Sen hiç gülerken görmedin benim annem gülünce çok güzel oluyor dedi Yiğit.

Nefes ileTahir’in geldiği haberini alınca Yiğit’i Eyşan ile odadan uzaklaştırdı. Vedat herşeyi düşünmüştü. Yiğit’i getiren adamı Bülent’i hiç acımadan öldürttü. Üstüne birde cinayeti itiraf etmesi için adam ayarladı. Kendi aralarında çıkan bir mesele yüzünden kavga edip kaza sonucu adam öldü demesi için. Bütün bunlar yetmezmiş gibi Vedat Nefes’e evlenme teklifi yaptı. Evlen benimle diye.

Bunca zaman nikahları olmadan Vedat’ın zoru ile yaşamak zorunda kalmış Nefes. 

Mustafa eve yangazlardan biri ile geldi. Eşi de onu silahla karşıladı az daha vuracaktı ki, yaralı olduğunu gördü. İçeri geçtiler. Olanları anlattı Yangaz,Tahir abisinin hayatını garantiye almak için Eyşan’ı kaçırdıklarını anlattı. Asiye de duyduklarına inanamadı. Nazar geldi yarasına baktı. Yiğit halasının yanında bir adam ile beraber. Yiğit adama senin çocun var mı diye sordu. O da var dedi ama nerde olduğunu söylemedi. Ben babamı sevmiyorum, tüm babaları sevmiyorum beni annem den ayırdı dedi yiğit.

 

Nefes de avukatın yanında oğlu için ama olmuyor neye elin atsa, elinde kalıyor. Vedat’ı daha önce ne güzel içeri almışlardı. Şimdi şikayet edemiyor Nefes. Avukat kızda Yiğit gibi çocukluğunda annesinin şiddete maruz kaldığını görmüş. Unutamıyor. İki yaralı insan birbirine sarılarak ağladılar.

Vedat, bir anneyi evladıyla tehdit ederse, kazanacağından emindir. O güvenle, Nefes’e şartını koşar. “Yiğit’i görmek istiyorsan, evlen benimle!” Kabul etmez bunu Nefes. Dışarda Tahir ile deniz kenarına gider ve orada, Yiğit ile birlikte acıların üstesinden gelmek için acıları kendi dünyalarına sokmadıkları mutlu br dünya kurduklarını söyler.

Nefes söyler söylemesine de oğlunun yüreği yangın yeri.

Yiğit çocukken ki, hala çocuk, annesi ile 4 yaşında oynadıkları bir oyun ile 155 polis imdat öğrenmiş. Olurda bir gün dara düşüp başı sıkışırsa, ilk bulduğu telefonla 155 i aramasını öğretmiş. Yiğit’in yanında duran adam son anda Yiğit’i yakaladı.  İçeri geçtiler. Nerden öğrendin deyince, yiğit anlattı annesinin ilk ona bu sayıları öğrettiğini, adamın da çocuğu var. Belki de öldü ama ağlıyor. Onun da hayat hikayesi acıklı

 

Nefes, oğluna hasretken, bulunduğu evde onu yanlış anlayıp üstüne gidenler olunca dayanamaz dışarı çıkar Nefes. Oğlunu aramaya o da katılmak ister. Tahir izin vermez. Arabada oturan Nefes’i kucakladığı  gibi aşağıya indirir. Osman hoca görür onları.

Annesinden ilk öğrendiği rakamlar 155 olan Yiğit ise, tutulduğu evden kaçabilmek için türlü planlar yapar. Yiğit’i bir yandan ararken bir yandan onun yokluğuna birlikte katlanan Tahir ve Nefes ise, aralarındaki anlaşmazlıkları rafa kaldırırlar ve birbirlerine sımsıkı tutunurlar. Ancak, birlikte acıya dayanma hali yanlış anlaşılır ve Dağdevirenler cephesinde kıyamet kopar.

Her yerde Yiğit aranırken polis arkadaşından güzel bir haber alır Tahir. Yiğit polisi aramış ama yanındaki adam konuşmasına izin vermemiş. Tahir çok mutlu Yiğit polis abilerini aradığı için yerlerini bulabilecekler. Nefes de bu güzel haberi alınca yerinde duramadı zıpladı. Yaşadıkları ağırdı yangında kor olmuş kül olmuştu ama oğlu için hayattaydı Nefes.

Yapacak iş olmayınca o da evi temizlemekle zaman geçirirken suni teneffüs kağıdı çıktı ortaya. Asiye gerçek olur deyince olmaz dedi Nefes.

Nazar’ın hemşire arkadaşı Vedat’ın pansumanını yaparmış ama oğlu hastalanınca Nazar dan istedi gitmesini, Nazar da bu şekilde Vedat denen şeytanın evine girmesine neden oldu. Nazar bu durur mu? Durmaz. Tahir mi yaptı? Karını da al git dedi. işi bitince de Vedat peşine adam taktı.

Nefes ile Asiye ibadethaneyi temizlemeye gittiler. Osman babanın yeğeniymiş üvey babasından çok dayak yemiş. Eşi saklamasaymış yardım ederdik dedi Asiye. Osman baba cahiliye döneminde diri diri kız çocuklarını gömen babalardan bahsetti. Peygamber efendimiz de kız çocuklarını baş tacı ederdi dedi ve ekledi. Senin baban hayatta olsaydı bu yaşadıklarına izin vermezdi deyince, Nefes benim babam beni diri diri toprağa gömdü dedi.

Nefes bugün bu haldeyse tek suçlusu Vedat değil, Nefes’in babası da suçlu kızını para için bu psikopata verdiği için. Yiğit yanında kaldığı adamın elindeki tesbihi gördü. Ne diyerek çekiyorsun diye sorunca, öyle çekiyorum bir şey demiyorum dedi. Yiğit aldı eline ve öğrendiği Lailahe illallah çekti. Adamın da hoşuna gitti.

 

Tahir ile söz yüzükleri takılan kızın babası söz yüzüğünü çıkarıp bohçaları da geri gönderdi Nazar ile ve Tahir artık kimse ile sözlü değil. Tahir sonunda Yiğit’in yerini öğrendi ve almaya gitti ama Yiğit çoktan evden çıkıp dışarda dolaşıp gecenin karanlığında aya bakarak uludu. Safiye de cep telefonunu evde unutan kocasının, kendisinden sakladığı videoyu buldu. Yiğit’i kendi elleri ile Vedat’a verdiğini anladı.

 

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 6. Bölüm 28 Şubat Çarşamba Atv Özet Analizi (Aslı)” üzerine 4 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslim canim kiymetlim benim analiz tek kelime ile muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin islerinde cok oluyor ben sana kiyamam ya keski yakin olsaydim sana yardim ederdim islerinde kolay gelsin rabbim yardimcin olsun cok yorma kendini saglikina dikkat et dualarimiz her zaman seninlen ALLAHA EMANET OL

 2. K.Aze dedi ki:

  Canim,kendini çok yorma, uyku rejimine dikkat et.Ben de öptûm seni,canim benim.

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Gûnaydin Aslicim.Nasilsin? I$ler yolundami?Ellerine saglik canim,bu hayat hikayelerini kimse senin gibi anlatamaz.Arkada$lar her kes kayb oldu.Ben sizi çok özledim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba geçde olsa günaydın canım. çok şükür, yoğun yorgun, uykuluyum ama kahve ile ayaktayım çok şükür 🙂
   Sen nasılsın? işler iyi sayılır. ufak tefek aksaklıklar var onları halletmeye çalışıyorum. Sağol bir tanem, teşekkür ederim elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Arkadaşlar adını sen koy sayfasında buradan haberleri yok yada diziyi izlemiyorlar.. onlarda seni soruyorlardı.Hanım ablamız geldi. ben yoğun oluşum sebebi ile bu aralar çok sık katılamıyorum aranıza. görüşürüz canım elimden geldiğince gelmeye ve cevap yazmaya çalışacağım öptüm seni. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir