Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 5. Bölüm 21 Şubat Çarşamba Atv Analizi (Aslı)

Burak 23 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 5. Bölüm Özeti

Sen Anlat Karadeniz 5. Bölüm 21 Şubat 2018 Çarşamba Atv

 

TAHİR PES ETMİYOR

Yiğit ay ışığında uluyan kurttu. Tahir abisinden ayrılacağı için çok üzgün. Annesi Nefes ile özgürlüğe doğru yol almak için hareket edecekler. Tahir, Nefes’e cep telefonu verdi. Asiye ve yangazlarla birlikte kendi numarası var, bir şey olursa ara dedi. Haftada bir mutlaka ara yoksa ben ararım diyerek helalleştiler. Nefes ve Yiğit’i Rusya’ya özgürlüğe götürecek deniz aracına bindiler. Yiğit, Nefes, Tahir ağlıyorlardı. Kimse bu ayrılığın olmasını istemiyordu ancak Vedat dan kurtulmanın başka yol yoktu.

Deniz aracını kullanan kişi ihanet etmiş ve Nefes’i oğlu Yiğitten ayırarak Nefes’i Vedat’a vermişti. Bunu da daha çok para veren adamları yüzünden yaptı. Para için Nefes’i bir kere daha nefessiz bıraktılar. Vedat da aynı kötü Vedattı. Nefes’in saçından tuttuğu gibi çekti. Çekmekle yetinmedi yumruk attı. Erkek olduğunu sanan ama insanlıktan uzak mahluk Vedat. Nefes ve Yiğit’in hayalleri, Vedat’ın onları yakalamasıyla bir kere daha suya düşmüştü.

Tahir’in abisi Mustafa Tahir’i bekliyor. Gelse de biran önce nikah kıyılsa borç ödense diye. Resmen kızın babası kızı Mercan’ı Tahir ile zorla evlendiriyor. Mustafa da kardeşi Tahir’i para için sevmediği kız ile evlendiriyor. Mercan Tahir’i severken, Tahir Mercan’ı sevmiyor.

Vedat, Nefes’i esir aldı. Oğlu Yiğit’i gönderdi. Nefes’i öldürecek, kefen olarak da parmağını kırdığı gün giydiği beyaz elbiseyi getirmiş. Tahir yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anladı Nefes’i aradı. Telefon sessizdeydi. Vedat anlamadan açtı telefonu yere bıraktı. Tahir konuşulanları, Nefes’in acı dolu çığlıklarını, ağlamasını hep duydu. Vedat Nefes’i seviyormuş, incitmemiş bunca zaman. Bu Vedat’ın sevgi anlayışı, sevme anlayışı tam bir manyakça. Psikopatça, delice, hemde zır cahilce. Anlatmaya kelime yetmiyor Vedat’ı yaptıklarını. İşkence yapıyor Nefes’e sonra da seviyorum diyor.

Sevme istemez. Sevme. Vedat sen sevme. Vakti zamanında seni sevmemişler. Sevilmemişsin. Sevgi nedir görmemişsin. Gördüklerin sana yanlış öğretilmiş, işkence etmek sevmek değildir. Can yakmak seni seviyorum demek değildir. Ama sen böyle seviyor, böyle anlıyorsun sevmeyi, sen sevmeyi yanlış anlamış, yanlış öğrenmişsin Vedat.

8 Yıldır Nefes’i deliler gibi aşık olarak sevdiğini söylüyor elinde silah Nefes’in başına dayanmış bir halde. 8 yıldır tapıyormuş, tapmak böyleyse, sevmek buysa, aşk acı vermek, acı çektirmek ise, ben almayayım. Bu aşk değil, bu sevmek değil, bu tapmak değil, bu göz göre göre sevdiğin insanı yaşarken öldürmek, diri diri toprağa gömmek. Beyaz elbiseyi kefen niyetine giydirdiği gibi kefenle dolaşmak bu hayat mı? bu yaşamak mı? bu yaşatmak mı? Hangi kitapta yazar böyle bir sevgi? Yazmaz yazamaz yok çünkü.

Tahir elinde telefon Nefes’in sesi kulaklarında, Vedat’ın yaptıkları söylediklerini hepsini duyuyor.. Bir hayat elinden kayıp giderken Tahir bir şey yapamıyor. Nefes akıllıca davranarak nerede olduğunu Gürcistan da, o yardım eden adamdan yardım aldığını hep söyledi bunları da duydu Tahir. O adamı bulup adrese gidecek ama telefonun şarjı bitiyor, Nefes’in ömrü bitiyor. Vedat öldürmekte kararlı bir silah sesi bir çığlık ve telefon kapandı. Tahir Nefes’in öldüğünü sandı. Ağladı arabadaydı.

Niko yu bulmak için çaba gösterirken, Abisi Mustafa da kaçırdığı Eyşan’ı sakladığı eve gitti. Elektrikler yoktu her yer karanlıktı ve Eyşan yere oturmuş ağlıyordu. Mustafa gelirken karanlıkta, Eyşan gelenin geçmişte kendisine saldıran adam olduğunu gördü.

Bu yaşananlar boşuna değilmiş, Eyşan ve Vedat’ın geçmişte yaşadıkları, onlara yaşatılanların bedelini Nefes çok ağır bir şekilde ödüyor. Vedat’ın, Eyşan’ın psikolojik destek alması şart. Nefes ile oğlu da tabi.

Tahir Nikonun evini arkadaşının kız arkadaşı aracılığı ile buldu ama evde Niko yoktu. Tahir kendini suçladı. Nefes bana güvenmişti, ben onu koruyamadım diyerek ağlarken yaşadıklarını arkadaşına anlattı.

 

 

 

Tahir, Batum’da Nefes’ten gelecek “sağ salim vardık” haberini beklerken, Vedat, Nefes’ten oğlunu da ayırır, Yiğit’i annesinin kollarından koparıp İstanbul’a gönderir. Nefes şimdi yabancı bir memlekette yapayalnız Vedat’ın zalim ellerindedir.

Tahir ise yüzlerce kilometre öteden çok acı bir şekilde Nefes’in her çığlığına tanık olur. Nefes’in Yiğit’i kendisine emanet ettiğini duyar ve Vedat’ın silahından çıkan merminin sesiyle büyük bir karanlığın içine gömülür. Artık hayatının tek bir amacı vardır. Ölü ya da diri, Nefes’i Vedat’ın ellerinden almak ve Yiğit’i kurtarmak.

Karadeniz’de ise, Mustafa kardeşinin hayatı karşılığında kaçırdığı Eyşan’la uğraşırken, Asiye hiç istemediği eltisi Mercan’a bohça götürmek zorunda kalır.

Tahir sonunda Nefes’in tutulduğu yeri bulur. Nefes yaşıyordur. Bir gece öncesinde duyduğu o silah sesi Vedat’ın havaya ateş etmesi sonucu duyulan sesmiş. Vedat ne olursa olsun Nefes’i öldüremiyormuş. Nefes’in kendisini çok sevmesini istemiş. Tek istediği Nefes’in onu sevmesiymiş olmamış.

Vedat, ömrü hayatı boyunca hiç sevilmemiş, sevgiye aç bir insan. Sevilmek istiyor ama şiddet uygulayarak, baskı ile zorla sevmek olmaz Vedat bunu anlamıyor. Tahir Nefes’i buldu içeri girdi. Vedat’ı bir güzel dövdü paketledi ve Nefes’i de alarak oradan uzaklaştı. Nefes kendini Vedat dan kendini öldürmekle tehdit ederek korudu. Silahı boğazına dayadı Nefes ve saatlerce öyle kaldı. Bu şekilde Vedat ondan uzak kalmış oldu.

Yiğit’in yerini  söylemedi.

Tahir de Yiğit’in nerede olduğunu öğrenmek için Vedat’ı birkaç yerinden vurdu ve resmini çekti. Eyşan’a göstermek için bu sayede Yiğit’in nerde olduğunu öğrenecekti Tahir. Tahir’in bilmediği Eyşan’ın abisinin elinde olması bunu da Nefes den öğrendi.

Nazar, ortalığı fena karıştıracak, Anlamadan dinlemeden Mustafa beyin kayınpederinin yayla evine kadın atmış diye gördüğünü kardeşine söyledi. Yetmedi Asiye ye mesaj yazdı. Bir yuvanın dağılmasına sebep olacak bu Nazar. Asiye tabancasını kaptığı gibi Mustafa’sının peşine düştü. Araba kullanmayı bilmediğinden amca kızına giden Asiye ondan yardım istedi. Gecenin bir yarısı eve giden iki bayan evde kimseyi bulamadı.

Çünkü, Yiğit gelmişti. Nefes ile Eyşan karşılaşmasınlar diye o evden ayrıldılar. Sabah olduğunda Tahir ile Nefes de geldiler buluşacakları yere ve orada Nefes abisinden bahsetti. Yiğit’i beklerken bir ceset geldi. Tahir’e yardım eden genç öldürülmüş. Yiğit de Eyşan tarafından Vedat’a teslim edilmişti.

Vedat aradı Yiğit’in yanında olduğunu söyledi hatta telefonda annesi ile konuşturdu inansın diye. Bunun böyle olmasına sebep Mustafa bey, Vedat’ın bir cinayetini hem yazılı, hemde sözlü olarak aldıktan sonra Yiğit’i ona vermiş. Zorla aldılar diyecek, inandırıcı olsun diye de kendi sol koluna kurşun sıktı Mustafa.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.