Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 3. Bölüm 07 Şubat Atv Analizi (Aslı)

Burak 22 Eki 2018 Analiz SAK  0

Sen Anlat Karadeniz de İlk Günden Bugüne 1. Sezonda Neler Oldu? 3. Bölüm Özeti

 

Sen Anlat Karadeniz 3. Bölüm 07 Şubat 2018 Çarşamba Atv

 

TAHİR’İN GAZABI KARADENİZ’İ YAKACAK

Vedat’ın adamları Osman hocayı takibe alarak Nefes’e ulaşmayı planlıyorlar. Mustafa da eşi ile Osman babanın evine geldi. Dayak yemiş yatakta yatan Osman babadan Tahir’in yerini öğrenen Mustafa yola koyuldu. Tahir’e gittiğini düşündükleri için Vedat’ın adamları da Mustafa’nın peşine düştü. Vedat da geldi. Mustafa yı vurdu eve girdiler. Ancak geldikleri evde Tahir de Nefes de yoktu.

Osman baba, peşlerinde adamların olduğunu tahmin etmiş ve Mustafa ya başka bir yayla da olduklarını söyleyerek yön şaşırtmış kendisi de kızı da onlar evden gittikten sonra doğru adrese giderek Tahir’i uyarmışlardı.  Nefes ve Yiğit’i bulamadığı için deliye dönen Vedat, vurduğu Mustafa dan kardeşinin nerede olduğunu sordu. Yangazlar da geldi. O iki genç delikanlıyı Vedat’ın adamları tutarken Vedat fena halde dövdü.

Bu Vedat geçmişinde hiç mi sevgi, şefkat görmemiş ki bu kadar kin nefret, öfke dolu? Sevdiğini söylediği kadını, Nefes’i bile sevmesi başlı başına bir işkence. Bu sevmek değil ki. Vedat’ın sevmek ve sevgi anlayışı çok farklı.

Vedat delisi, Nefes’i bulamadığı için Yangazlardan Tahir abilerini getirmelerini, Mustafa abilerini o zaman alacaklarını söyler ve ekler, bakalım hangi abinizden vazgeçeceksiniz? Mustafa mı? Tahir mi? insan hiç canından bir parçadan vazgeçer mi? Sağ gözün mü? Sol gözün mü? Hangisi der gibi hangi abin diyor Vedat.

Vedat geldiği yayla evinden bir kurban alarak ayrılır. Bu kurban Mustafa’dır ve Vedat, Kaleli Ailesi’nin ocağına çok büyük bir ateş düşürür. Ya Tahir ölecektir, ya Mustafa. Seçim Kalelilerindir.

Tahir, Vedat’ı vurmaya gidecekken, Nefes Tahir’in arkasından güğüm ile vurarak bayıltır, buda yetmezmiş gibi iki tane uyku ilacı içirir. Tahir sabaha kadar mışıl mışıl uyur. Saniye annede olanlardan habersiz oğlu Tahir’i Mercan ile evlendirmek için hazırlık yapar. Sarrafa giderek söz yüzüğü bakar ve iki tane alır. Nasıl alıyorsun Saniye anne? Parmak ölçüsü olmadan rast gele yüzük mü alınır? Kuyumcuda bulmuş yağlı müşteriyi set takmayacak mısın gelin kıza? Diyerek daha çok para kazanmanın peşinde. Hele bir de ayaklı gazete denilecek türden biri geldi ki, iyiden iyiye işler kuyumcunun istediği yönde gidiyor. Yangazlardan biri de Mercan’ın kardeşi hemşire kıza yanık.

Yiğit, Osman baba ile tesbih yaptı. Tesbih yapma işi bitince nasıl çekileceğini gösterdi Osman baba. Besmele çekeceksin, La ilahe illallah diye çekeceksin dedi. Yiğit de dili dönmeye dönmeye söyledi ve ne zaman çekeceğim diye sordu. Osman baba da başın sıkışınca, ne zaman istersen çekebilirsin. Yiğit de Allah annemi korusun diye çekebilir miyim? dedi. Osman baba da çekersin dedi.

La ilahe illallah kelime-i tevhidinin manası; “Allah’tan başka ibadet edilmeyi hak eden hiçbir ilah yoktur” demektir. 

Nefes, kendisini vermelerini, Mustafa abisini kurtarmalarını söylese de kimse Nefes’i dinlemez. Vedat psikopatın önde gidenidir. 8 yıl işkence yapan bir adama bir bayan teslim edilir mi? edilmez. Tahir de teslim etmedi Nefes’i ve hastaneye götürdü eline baksınlar diye. Yangazlardan da yardım aldı. Biliyordu ki Vedat’ın adamları hastane önünde bekleyeceklerdi. Tahmininde yanılmadı Tahir, Vedat’ın adamları Yangazlar ve köy ahalisinin erkekleri tarafından etkisiz hale getirildi.

Doktor, Nefes’in elini gördü, alçıya alacağını söyledi birde ilaç yazacakmış. O esnada Tahir doktorun yanına gidince, Nefes’in sırtında kemer ile dövüldüğü zamanlardan kalma izleri gördü. Bu Vedat’ı yada annesini çocukken babası bu şekilde dövmüş olmalı bu kadar şiddeti bu adam nerden? Kimden görüp öğrenmiş olsun ve uyguluyor olsun ki?

Tahir, bir şekilde abisinin yerini öğrenir. Tayfasını toplar, yanına Yangazları da alarak abisini kurtarmaya gider. Gider gitmesine de bu kez Tahir tuzağa düşer. Üç kardeş evin içerisindeyken Vedat ve adamları, birde Mustafa dışardadırlar ve evi yaylım ateşine tutarlar.

Tahir ve yanındakilerin silahlarındaki mermiler bitti. Vedat’ın adamları onları yakaladı ve diz çöktürüp Tahir’in başına silahı dayadı Vedat. Gecenin soğuk karanlığında, onca erkeğin arasında bir bayan Eyşan. Mustafa ile bir anlaşma yaparak Tahir’in ve yanındakilerin hayatını kurtardı. Güya Mustafa Eyşan’ı kaçırmış, Tahir ve yanındakiler eve sağ salim varmadan da bırakmayacakmış. Planı Eyşan yaptı. Vedat deliydi bu haberden sonra iyice dellendi.

Mustafa’nın eşi onu kapılarda ilk göz ağrım, son kalp atışım diyerek beklerken, Eyşan ile Mustafa geldi. Araba da konuştu bu ikili. Eyşan Tahir’in serbest bırakıldığını telefonla öğrendi. Mustafa şaşırdı. Eyşan Vedat için çok değerli. O da bir bayan hal bu ki, Vedat Eyşan için can da bağışlar, cana da kıyarmış. Sadece kuzeni değil demek ki. Eyşan için bir yaşlı adamın boğazını gençken kesmiş Vedat. Mustafa senin için kimin canına kıydı deyince geçmişe gittiğinde hatırladı Eyşan o anı.

Ve Mustafa’nın eline bir resim verdi Eyşan, bu Nefes’in sevgililerinden biriydi. Vedat boşuna bu hale gelmedi dedi. Oysa bu koskocaman bir yalandı. O resimdeki adam Nefes’in Vedat tarafından tek kurşunla öldürülen abisiydi. Oyun içinde oyun oynayan bu insanlar Tahir’i de abisi gibi öldüreceklerdi.

Gerçeği bilmeyen Mustafa Eyşan’a inandı. Fotoğrafı Tahir’e gösterdi. Bu fotoğrafı gören Tahir Nefes’in bir erkeğe sarıldığını görünce yıkıldı. Bu doğru mu diye sordu. Nefes cevap vermeden Eyşan konuştu. Tahir için de mi böyle ağlayacaksın abisini Vedat öldürmeyeceğim diye söz vererek öldürmüştü gözleri önünde, biliyordu ki Tahir’i de yaşatmayacaktı Vedat. Doğru dedi ağlayarak gerisi yoktu. Mercan ile evlenmeyi de inadına kabul etti. Nefes vicdanıyla büyük bir savaştadır. Kendisine çektirilen acılara yıllarca katlanmıştır ama kendisi yüzünden başkalarının acı çekmesini istemez.

Bu hesaplaşmanın sonunda, Nefes özgürlüğünden vazgeçer. Ancak mahpusluğunun sınırlarını bu sefer kendisi çizecektir. Tahir, Nefes’i hastaneye götürdüğünde doktordan darp raporu alarak Vedat tan şikayetçi olmuş ve Vedat polisler tarafından elleri kelepçelenerek içeri alınmıştı. Nefes, Eyşan’ın yalanına tahammül edemeyerek, Tahir’e de gerçekleri söylemeden Vedatı görmeye gider ve Vedat karşısında Nefes’i görünce çok mutlu olur.

Nefes mutlu değildir. Gençliği, ömrünün baharı, bir psikopat yüzünden yok olup gitmiştir. Tahir’in sonunun da abisi gibi olmasını istemez bunun içinde Vedat’ın ölmesi gerekmektedir. Getirdiği silahı çeker Vedat’ı vurmak ister Nefes.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Sen Anlat Karadeniz 1. Sezon 3. Bölüm 07 Şubat Atv Analizi (Aslı)” üzerine 6 yorum

 1. aslı dedi ki:

  herkese günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar. hayırlı bir hafta olur inşallah herkese kolay gelsin.
  Radacım o ayağını yıkadığı sahne bu bölümde değil, önceki bölümdeydi. hızlı gittiğim için atlamışım o sahneyi. Vedat tam bir psikopat. onu o hale getiren sebep olmalı. babasını Eyşan için öldürecek kadar.

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam biz iyiz sen nasilsin cok merak etdim ozledim seni seni cokkkk seviyorum ailenen hayirli neseli haftalar gunler dilerim

 3. xanim dedi ki:

  gunaydin radam nasilsin cocuklar nasil ve cok guzel dizi 1 sezon evet cok duyqusual guzeldi vedat manyak gitmek bilmiyor arkadasim seni cokkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu haftalar gunler dilerim

 4. K.A dedi ki:

  Günaydin kizlar.nasilsiniz?

 5. Rada dedi ki:

  Gunaydin SAK sevenler. Aslim zaten dizinin hastasiyim sen simdi analiz hastasi ediceksin bedni. Bu bolumdeydi galiba tahir nefesin ayaklarini yikamisti aglaya aglaya. Gecen sezon nefeskesiciydi. Manyak vedat kendi babasinin bogazini kesmis. Ruh hastasi vedat. Bi kurtulmadik ondan

 6. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim nasilsin ve analiz cok cok guzel muhtesem olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu haftalar gunler dilerim :):)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir