Sefirin Kızı Nare Neslihan Atagül Kimdir?

Burak 31 Tem 2019 Oyuncu Kadrosu  0

Emre Kabakuşağın yöneteceği Sefirin Kızı dizisinde Engin Akyürek’in partneri Neslihan Atagül oldu.

Yapımcılığını NGM &Q3 Medya’nın üstlendiği dizinin senaristliğini ise Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem yapmakta.

Neslihan Atagül Kimdir?

20 Ağustos 1992’de İstanbul’da doğdu. Annesi Beyaz Rus(bate), babası Çerkes kökenlidir. Yeditepe Üniversitesi tiyatro bölümünde okuyan Neslihan Atagül, 2005 yılında Erberk Ajansa kayıt yaptırdıktan 2 ay sonra bir reklam filminde oynamıştır. 2006 yılında Yaprak Dökümü dizisiyle oyunculuk kariyerine ilk adımını atmıştır.

2006 yılında ilk uzun metrajlı filmi olan  ‘İlk Aşk’ da oynadı. Bu filmdeki rolü ile Altın Koza Film Festivalinde Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülünü aldı.

2011 yılında “Hayat Devam Ediyor” dizisi ile oyunculuğa devam etti. 2012 yılında Yeşim Ustaoğlu’nun yazıp yönettiği, “Araf”filmiyle, 45. Sinema Yazarları Derneği Ödülleri Cahide Sonku En İyi Kadın Oyuncu Ödülü , 25. Tokyo Uluslararası Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu Ödülü , Altın Koza Film Festivali Türkân Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu Ödülü,  Moskova 2 Morrow Film Festivali Şimdinin ve Geleceğin En İyi Oyuncusu Ödülünü aldı. 

Neslihan Atagül, 2013 yılında Peyami Safa’nın Aynı adlı romanından uyarlanan, başrollerini Kadir Doğulu, ile paylaştığı ” Fatih Harbiye ”  2014 yılında final yapmasının ardından Burak Özçivit ile başrolü paylaştığı “Kara Sevda” dizisi ile 2015-2017 yılları arasında Star Tv ekranlarında yer aldı.

25 Kasım 2015 tarihinde, 3 yıla yakındır beraber olduğu Kadir Doğulu ile nişanlandı ve daha sonra da 8 Temmuz 2016 da Kadir Doğulu ile evlendi. Eşi Vuslat dizisinde başrol oynamaktadır. kendisi de şimdilerde Sefirin Kızı dizisi ile seyirci karşına çıkacaktır.

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Sefirin Kızı Nare Neslihan Atagül Kimdir?” üzerine 1 yorum

  1. Anonim dedi ki:

    sefirin kyzy Nare saclari neden boyle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.