Savaşçı Funda Üsteğmen ( Müjde Uzman ) Kimdir?

Burak 02 Ara 2018 Oyuncu Kadrosu  0

Savaşçı Funda Üsteğmen Müjde Uzman Kimdir? Yaşı Boyu Kilosu

 

Dünyanın en zor şartlarında görev yapan, akla gelebilecek tüm güçlüklere katlanan, adanmış kahramanlar olan “Bordo Berelilerin” hikayesini ele alan Savaşçı’da yeni gelişmeler var. Yeni sezonuna sürpriz isimleri katmaya devam ediyor.

 

Başrollerini Berk Oktay, Murat Serezli, Sarp Levendoğlu, Burç Kümbetlioğlu, Uğur Biçer, Bahadır Vatanoğlu, Gaye Turgut Evin, Ali Tarık Fındık ve Doğan Bayraktar’ın paylaştığı, yapımcılığını Limon Film/Hayri Aslan’ın, yönetmenliğini Doğan Ümit Karaca’nın, senaryosunu ise Süleyman Çobanoğlu’nun üstlendiği “Savaşçı” dizisinin güçlü kadrosuna 56. bölümden itibaren sevilen oyuncu Müjde Uzman katılıyor.

Uzman, Türk Hava Kuvvetleri mensubu bir jet pilotu olarak, “Üsteğmen Funda Turaç” karakteriyle diziye katılmaya, aksiyon ve gerilimi yüksek sahnelerle kendini göstermeye hazırlanıyor. Üsteğmen Funda Turaç; Asker ve jet pilotu olmak için her türlü zorluğa göğüs germiş, ailesini karşısına almış, idealist, cesur, asla geri adım atmayan, güçlü bir karakter olarak izleyici karşısına çıkacak. Güzel oyuncu, uzun zamandır kendisini bu kadar heyecanlandıran bir karakter ve senaryo olmadığını, “Savaşçı” projesine dahil olmaktan dolayı da çok mutlu olduğunu belirtti.

Savaşçı Pilot Funda Kimdir?

Funda Turaç başarılı bir F16 pilotudur. Türk Hava Kuvvetlerinin göz bebeğidir. Bir çok yurt dışı hava operasyonlarında terör örgütlerinin korkulu rüyası olmuştur. Üsteğmen Funda Turaç bir görevden sonra Kaan Bozok ile karşılaşacak ve ona aşık olacaktır. Funda ve Kaan aşkı Savaşçı dizisinin 3. sezonuna damga vuracak. Müjde Uzman’ın hayat verdiği Pilot Üsteğmen Funda Turaç karakteri ile Berk Oktay’ın hayat verdiği Yüzbaşı Kaan Bozok karakterleri arasında büyük bir aşk başlayacak.

Müjde Uzman Kimdir?

Müjde Uzman 26 Eylül 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Boyu: 1.72. Pazarlama müdürlüğü ve müzik yazarlığı yapan Müjde Uzman, aynı zamanda modellik ve oyunculukta yapıyor.

Kariyerine ilk kez 2008 yılında rol aldığı Paramparça Aşklar adlı dizisinde Nil rolü ile başlayan oyuncu günümüze kadar bir çok dizi ve proje de yer aldı.

2010 yılında Kapalı Çarşı ve Aşk Bir Hayal dizilerinde konuk oyuncu olarak yer aldıktan sonra 2014 yılında “Küçük Aptalın Büyük Dünyası” kitabından esinlenerek senaryosu yazılan, başrollerinde Murat Boz ile Büşra Pekin‘in oynadığı “Hadi İnşallah” adlı filmde Şinasi Yurtsever, Cezmi Baskın, İdil Dizdar, Aydan Taş, Hülya Gülşen Irmak ile birlikte rol alan Müjde Uzman, 2015 yılında başrollerinde Oktay Kaynarca, Kenan Çoban, Deniz Çakır, Ozan Akbaba, Yüksel Arıcı, Tarık Ünlüoğlu’nun yer aldığı “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” adlı dizide “Nazlı” karakterini canlandırdı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Muhteşem Yüzyıl ve Kiralık Aşk gibi iddialı dizilerin oyuncu kadrosuna adını yazdırdı. Uzman halen oyunculuk yapmaya devam ediyor.

2 sene önce troid kanseri tedavisi gören Müjde Uzman, o günlerde neler yaşadığını ve hayata nasıl tutunduğunu şu sözlerle anlattı.

“İnsan, başına ne geleceğini bilemiyor da, seçemiyor da. Gelen iyi bir şeyse, ya farketmiyor, ya da fark edip mutlu oluyor, ardından devam ediyor yoluna. Gelen kötü bir şeyse, ya yırtıyor, sonra zannediyor ki dersler alacak, değişimler yaşayacak, hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Ya da yırtmazsa, gerisi çile veya boşluk, hiçlik zaten.. Ben “yırtanlar”danım. Şanslılardan. Hiçliğin ne kadar yakınına bilmiyorum ama, kıyısına gelip, virajı alabilip, direksiyonu toparlayanlardan. Hep söylüyorum: Yırtanlar için konuşmak kolay. Basit değil asla; ama kolay. ‘Artık’, en azından. Gelen kötü şeyle hem empati yapabilip, hep dibini görmeyip, aynı anda hem şanslı hem suçlu hissetmek değil kolay olan tabi.

İnstagram Sayfamız Açıldı. Takip Etmek İçin Tıklayın

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.