Şaşkın Bakkal 216 Oyuncuları Kadrosu (Tam Liste)

Acun Ilıcalı’nın kanalı olan TV8, yavaş yavaş dizi serüvenine adım atıyor. Doğduğun Ev Kaderindir dizisiyle beraber uzun zamandır yer vermediği dizi potansiyelini oluşturmaya başlıyor. TV8 gündüz dizisi olarak anılan Şaşkın bakkal 25 Ocak ‘tan itibaren yayınlanmaya başlandı. Erken saatlerde yayınlanan Şaşkın Bakkal dizisinin asıl amacı magazin ve kadın programlarından bıkan kitleyi yakalamak oldu. Reyting kaygısı olmadan yapılan dizinin senaristliğini Önder Açıkbaş yapıyor.

Oyuncu kadrosu olarak baktığımızda fena sayılmayan Şaşkın Bakkal dizisi yayınlanan ilk bölümüyle reytinglerde top10’da kendine yer bulamadı. Sabah saat 10.00’da yayınlanan dizinin zaten reytinglerle ilgi bir iddiası yoktu. Eğlenceli olduğu kadar dram dolu olan Şaşkın Bakkal dizisinde Önder Açıkbaş Remzi karakteriyle başrol oynuyor.

Şaşkın Bakkal 216 Dizisi Konusu

Bağdat caddesi Şaşkınbakkal’da yaşayan bir ailenin hayatını eğlenceli bir biçimde konu alıyor. Remzi otomobil yedek fuarı düzenlenen Japonya’ya gitmek üzere yola çıkar. Japonya’ya gidince fikri değişen Remzi, oto yedek parça işini bir kenara bırakarak kendini felsefi alanda geliştirerek yaşam koçu olur. Bu olaylardan sonra ailesinin yanına geri döner. Anne ve babası oğullarını gördüğü için mutlu olurlar. En az ailesi kadar mahalle sakinleri de Remzi’yi ok özlemiştir. Remzi’nin bu dönüşü ile birlikte dizi başlayacak.

Şaşkın Bakkal 216 Dizisi Oyuncuları


Önder Açıkbaş (Remzi)

Almanya’da işçi bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Önder Açıkbaş 42 yaşındadır. Türkan Şoray ve Şener Şen’in yer aldığı İkinci Bahar(1998) adlı filmle ekranlar karşısına geçen Önder Açıkbaş oyunculuk kariyerine de burada başlamıştır. Son olarak Sil Baştan adlı dizide rol almıştır. Başrol oyunculuğunun layık görüldüğü Şaşkınbakkal 216 dizisinde oyuncuya başarılar diliyoruz.


Zihni Göktay (Recep)

Tiyatronun babalarından olan Zihni Göktay 1946 İstanbul doğumludur. Tosun Paşa(1976) filmiyle ünlenmeyi başaran usta oyuncu birçok dizi ve filmde yer almış ve birçok ödüle layık görülmüştür. 75 yaşında olan Göktay, Hababam Sınıfı serisinde aldığı rol ile kendini sevdirmiştir. Şaşkınbakkal 216 oyuncularının en yaşlısı olan Zihni Bey’e yeni dizisinde başarılar diliyoruz.


Ceylan Yılmaz (Didem)

Şaşkınbakkal dizisinde Fırat’a olan büyük aşkıyla ön plana çıkan Didem karakterini canlandıran Ceylan Yılmaz 1988 yılında Adana’da dünyaya gelmiştir. Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Oyunculuk Bölümünü başarıyla tamamlayan genç oyuncu so olarak Hıçkırık dizisinde rol almıştır.


Ayça Bilindik

1990 yılında dünyaya gelen güzel oyuncu Mimarlık bölümü mezunudur. Oyunculuk eğitimini Şahika Tekand’dan özel olarak almıştır. Kanıt(2011) dizisiyle sektöre merhaba diyen Ayça Bilindik kısa sürede birçok projede yer almayı başarmıştır. Bir çok reklam filminde de tercih edilen oyuncu; Kocaman Ailem , Gül, Jet Sosyete, Şehrin Melekleri ,  Fi,  Kocamın Ailesi gibi dizilerde rol aldı.

Şaşkınbakkal 216 Diğer Oyuncuları: İsa Telci, Levent Akkök (Fırat), Zuhal Yalçın (Firdevs), Mustafa Çelik, Buse Narcı, Gülten Çelik, Yaşar Mahmutoğlu.

dizibilgi google play