Rumi Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karaterleri (Tam Liste)

Burak 27 Eki 2018 Rumi  0

Rumi Dizisi Oyuncu Kadrosu Konusu ve Karaterleri

Necati Şaşmaz’ın sahibi olduğu Pana Film yeni bir biyografi dizisinin hazırlığına başladı. Mevlana ile Şems’in hikayesinin anlatılacağı dizinin adı Rumi olarak belirlendi.” Mevlana Celaleddin Rumi”  ile “Şems-i Tebrizi” ‘nin hikayesinin anlatılacağı dizide Şems karakterini necati Şaşmaz canlandıracak. Dizinin uluslararası bir proje olacağını belirten Necati Şaşmaz bu dizinin senaryosunuda kendisinin kaleme alacağını belirtti.

Rumi Dizisi Konusu

Büyük bir ihtimalle FOX Tv ekranlarında yayınlanacak olan dizi Mevlana Celaleddin Rumi’nin hayatını anlatacak Mevlana’nın 12 yaşında Moğol istilasından Anadoluya kaçması ile başlayacak olan dizi tarihin en önemli şahsiyetlerinden olan Şems ile karşılaşması ve sonrasında geçen 5 yıla kadar sürecek. Proje en pahalı yerli dizi projlerinden biri olacak ve 20 Milyon Tl nin üzerinde bir bütçe harcanacak.

Rumi Dizisi Oyuncuları

Necati Şaşmaz (Şems-i Tebrizi)

Rumi Necati Şaşmaz

15 Aralık 1971 yılında dünyaya gelmiştir. İlk olarak Kurtlar Vadisi dizisinde yer almış ve ilk projesiyle ülke çapında en çok tanınan oyunculardan biri olmuştur. Asıl mesleği turizim olan oyuncu yüksek öğrenimini Kanada’da tamamlamıştır. 6 Yıl ABD’de yaşayan oyuncu 2001 yılında ailesini ziyarete gelmiş Amerika’ya dönüşünde ise 11 Eylül saldırıları nedeniyle bindiği uçak Amerka yolundan geri dönmüştür. Daha sonra ailesinin ısrarları üzerine Amrika dönüşünü ertelemiştir. Daha sonra abisi vasıtasıyla tanıştığı Osman Sınav ile bir projenin senaristi olmak üzere görüşmeye gitti. Bu görüşmede Osman Sınav kendisine yeni bir dizi projesi için başrol teklifinde bulundu. Bir kaç hafta düşünmek istediğini söyleyen Şaşmaz daha sonra teklifi kabul etti ve Polat Alemdar oalarak hafızalara kazındı.

Daha sonra Kurtlar Vadisi Pusu dizi ile kariyerine yine aynı dizinin yeni versiyonunda devam etti. Kurtlar Vadisi’nin sinema projeleri olan Kurtlar Vadisi Irak, Kurtlar Vadisi Vatan gibi dizinin sinema projelerinde de yer alarak beyaz perde de boy gösterdi. Henüz Kurtlar Vadisi ve Polat Alemdar karakteri dışında bir projede oyuncu olarak yer alamayan Şaşmaz eğer Şems rolünü canlandırırsa ilk farklı projesine imza atmış olacak.

Hiç Benzer Yazı Bulunamadı Malesef :(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.