Rise of Empires: Ottoman Oyuncuları Kadrosu (Netflix)

Burak 24 Oca 2020 Oyuncu Kadrosu  0

Son zamanlarda Türkler için içerikler üretmeye başlayan Netflix platformu yepyeni bir dizi ile karşımıza çıkıyor. Hakan: Muhafız, Atiye gibi dizilerdeki izleyici oranların azımsanamayacak kadar fazla olduğunu gören netflix kolları yeni bir yapım için sıvadı ve kaliteli bir yapımla daha karşımıza çıkıyor. Rise of Empires: Ottoman konusu ve oyuncuları merak ediliyordu. An itibariyle kadrosu netleşen dizide en büyük görev Fatih Sultan Mehmet’i canlandıran Cem Yiğit Üzümoğlu’na düşüyor. Bu kutlu görevi düşünmeden kabul eden yakışıklı oyuncu en güzel performansı sergileyeceği konusunda şüphemiz yok.

Ünlü tarih yazarlarımız Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan ‘a danışılarak senaryosu yazılan dizinin iskeleti sağlam oturtma çabası gözlerden kaçmadı. Dizinin Yapımcılığını ise STX Entertainment şirketi üstleniyor. Netflix’in yeni belgesel tarzdaki dizisi 24 Ocak’tan itibaren yayınlanmaya başlıyor.

Rise of Empires: Ottoman Konusu (Netflix)

Netflix’de yayın hayatına 2020’de merhaba diyen Rise of Empires: Ottoman dizisi Tarihe damga vuran Fatih Sultan Mehmet ‘in İstanbul’u fethini konu alıyor. 15. yüzyılda yaşamış olan Fatih Sultan Mehmet akıllara kazınan padişahların başında gelmektedir. Bıraktığı eserler ve bıraktığı en büyük şaheser olan İstanbul ile dünyaya damgayı vurmuş, türk’ün gücünü arşa kanıtlamıştır. Konusu Sultan 2. Mehmed’in tahta çıkmasıyla start verilen dizi İstanbul fethi sonrasında Osmanlı İmparatorluğunun yükselişiyle devam edecek.

Rise of Empires: Ottoman Oyuncuları (Tam Liste)

Oyuncu kadrosu olarak baktığımızda masraftan kaçınmayan yönetmenin tek amacı seyirciye seyir keyfini yaşatabilmek olduğunu görüyoruz. Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu gibi usta oyuncuların başrol üstlendiği dizinin oyuncularına göz atalım;


Cem Yiğit Üzümoğlu (Fatih Sultan Mehmet)

Netflix’de yayınlanmaya başlayan dizide en büyük görev Cem Yiğit Üzümoğlu’na düşüyor. 1994 yılında İstanbul’da hayata merhaba diyen yetenekli oyuncu Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı oyunculuk bölümünü başarıyla tamamladı. İlk olarak Kanal D’nin  Adı Efsane dizisinde canlandırdığı Hakan karakteriyle tanınan başarılı oyuncu daha öncesinde bir çok tiyatro oyununda da görev aldı. Cem Yiğit Üzümoğlu boyu 1.79cm , kilosu 72 , burcu Akrep ‘dir. Cem Yiğit Üzümoğlu‘na Netflix serüveninde başarılar diliyoruz.


Tuba Büyüküstün (Mara Hatun)

Hepimizin yakından tanıdığı Tuba Büyüküstün 1982’de İstanbul’da doğmuştur. Ailesi Erzurumlu olan oyuncu ilk olarak 2003 yılında Sultan Makamı adlı dizide rol almıştır. Gösterdiği performans dolasıyla bir çok dizi ve filmde rol alan usta oyuncu global bir kimlik yakalamayı başarmıştır. Rise of Empires: Ottoman dizisinin başrol oyuncularından biri olan Tuba Büyüküstün’ün dizi de canlandıracağı Mara Hatun karakteri akıllara kazınacak nitelikte görünüyor.  Oyuncuya başarılar diliyoruz.


Damla Sönmez (Ana)

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Damla Sönmez 33 yaşındadır. 2004 yılında yayınlanan Camdan Oabuçlar adlı dizide ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır. Bir çok ödüle layık görülen oyuncunun gösterdiği performannns takdiri hak etmektedir. Show TV’de yayınlanan Çukur dizisinde Efsun karakterini canlandıran usta oyuncu yeni belgesel konulu Rise of Empires: Ottoman dizisinde ‘Ana’ karakterini canlandıracak. Başarılar diliyoruz.


Osman Sonant (Loukas Notaras)

1979 yılı İstanbul doğumlu olan Osman Sonant, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları bölümüne başlamasıyla beraber oyunculuk hayatına merhaba dedi. 2009 yılında yayınlanan Pandoranın Kutusu adlı filmde canlandırdığı Mehmet rolüyle 16. Altın Koza Film Festivali En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüş ve kendini kanıtlamıştı. Son olarak Ufak Tefek Cinayetler adlı dizide rol almıştır.


Selim Bayraktar

17 haziran 1975 yılında Irak’ın Kerkük kentinde dünyaya gelen oyuncu bir petrol şirketinde çalışmak için Irak’a giden Köyceğiz’li bir baba ile Kerkük’lü Türkmen annenin oğludur. Irak ordusuna katılmamak için ailesiyle beraber Türkiye’ye kaçıp burada kendini geliştirmeye başlayan Selim Bayraktar bir çok başarılı yapımın altına imzasını atmıştır, Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol almıştır. Selim Bayraktar’ın oynadığı diziler Görünen Adam, Ufak Tefek Cinayetler, Çoban Yıldızı, Ağlama Anne ‘dir. Son olarak Netflix ‘de yayınlanan Rise Of Empires: Ottoman dizisinde aldığı rolü layıkıyla yerine getireceğine emin bir şekilde başarılar diliyoruz.

Kadroda Yer Alan Diğer Oyuncular: Birkan Sokullu, Ushan Çakır, Tolga Tekin (Kadro sürekli güncellenecektir.)

 

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.