ramo dizisi

Ramo Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Güncel Liste)

Burak 29 Kas 2019 Oyuncu Kadrosu  0

Ramo Dizisinin Yönetmeni Değişti. 

Murat Yıldırım’ın başrolünü oynadığı “Ramo” dizisinde geçen günlerde büyük bir kriz yaşanmış ve yönetmen Mustafa Şevki Doğan ile yollar ayrılmıştı. Usta yönetmen Mustafa Şevki Doğan’ın yaptığı 9 günlük çekim iptal edilerek yeniden sil baştan çekimler yapılarak yeni yönetmen Yağız Alp Akaydın’la yola devam kararı alındı.

Yapımcılığını  BKM Tarafından yapılan dizi Show tv de yayınlanmaya başladı.
Senaryosunu Yılmaz Şahin kaleme alıyor. 
Yönetmenliğini  Mustafa Şevki Doğan yapacak, Kendisi ile yollar ayrıldı. Yeni Yönetmen; Yağız Alp Akaydın oldu. 
Oyuncu kadrosu tam anlamıyla oturan dizide reyting oranları istenen düzeyde oldu. İlk bölümüyle seyirciyi ekranlar başına bağlamayı başarabilen Ramo dizisi Çukur gibi uzun soluklu bir yapım olarak karşımıza çıkacak.

Dizi Adana  da çekimlerine devam edilecek. Show TV’nin iddialı dizisinin müziklerini ise Aytekin Ataş yapıyor.

ramo dizisi

Ramo Dizisi Konusu

Ramo dizisinde iki aile arasında süren büyük mücadelenin ortasında yeşerecek büyük bir aşk anlatılmakta. Ramo dizisinde Adanalı Ramazan ile avukat Sibel’in imkansız aşkı farklı bir dil ile anlatılacak.

RAMO NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Ramo dizisi ne zaman başlayacak? Başlayacak olan yeni dizi çok yakında Show TV’de ekranlara gelmeye başlayacak olan dizinin çekimlerinden ilk kareler yayınlanarak bizleri heyecanlandırmıştı 2020’nin ilk haftasında yayınlanmaya başlandı.

Başarılı oyuncu Murat Yıldırım’ın ‘Ramo’ karakterini canlandırdığı dizinin oyuncu kadrosu oldukça güçlü. Yıldırım’ın yanı sıra kadrosunda Esra Bilgiç, İlker Aksum, Yiğit Özşener, Görkem Sevindik, İdil Fırat, Cemre Baysel, İlhan Şen, Sacide Taşaner ve Macit Koper gibi usta ve genç oyuncuların birlikte yer aldığı dizinin çekimlerine 2019 yılının son çeyreğinde Adana’da başlandı.

Ramo Dizisi Oyuncuları (Güncel Liste)

Görkem Sevindik (Boz)

1986 yılında Adana’da doğan Görkem Sevindik, Müjdat Gezen Sanat Merkezinde oyunculuk eğitimi almıştır. Kurtlar Vadisi Pusu’da Çakır’ın oğlu olarak yıllarca görev almış başarılı bir performans göstermiştir. Ramo’nun can dostu olarak oynayacağı bu yeni dizisinde Boz karakterini canlandıracak.

Cemre Baysel (Fatoş)

Henüz taze kan olarak gördüğümüz Cemre Baysel 199 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Henüz 21 yaşında olan oyuncu eşil Deniz(2014) adlı diziyle bu sektöre atılmıştır. Payitaht Abdülhamit dizisinde canlandırdığı Firuze rolüyle övgüler alan tecrübeli oyuncu Ramo’nun kız kardeşi olarak diziye dahil olmuştur. Fatoş karakteriyle bir çok aksiyona sebebiyet verecek.

Murat Yıldırım (Ramo)

13 Nisan 1979 Konya doğumlu olan Murat Yıldırım 20 yıldır dizi ve sinema sektöründe sunucu ve oyuncu olarak yer almaktadır. Burçin Terzioğlu ile 2008-2014 yılları arasında 6 yıl evli kalan Murat Yıldırım 2016 yılında Faslı güzel İmane Elbani ile evlidir. Aslen Mardinli olan Murat Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunudur. Murat Yıldırım amatör tiyatrocu olarak başladığı oyunculuk kariyerine 2003 yapımı Ölümsüz Aşk dizisi ile ilk profesyonel oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

2006 yılında yer aldığı Fırtına dizi ile ünlenen Murat Yıldırım Tuba Büyüküstün ile Asi dizisinde baş rolü paylaştı ve büyük bir üne kavuştu. 2016 da Gecenin Kraliçesi dizisinde yer alan Murat Yıldırım 2017 den beri Kim Milyoner Olmak İster de sunucu olarak yer almaktadır. Son dönemde ise sinema filmlerinde yer almaktadır Kocan Kadar Konuş Sonsuz Aşk Can Ayla ve İlk Öpücük filmleri yer aldığı sinema projeleridir. Uzun süredir dizilerde rol almayan Murat Yıldırım Ramo dizisinde baş rol olacak ve dizinin adını da alan Ramazan (Ramo) karakterini canlandıracak. 

ramo dizisi oyuncu kadrosu, ramo dizisi avukat sibel

Esra Bilgiç (Avukat Sibel)

1992’de Ankara’da dünyaya gelmiştir. Hacettepe Üniversiteside Arkeoloji eğitimi almıştır; ancak arkeolog değil oyuncu olmak isteyince özel oyunculuk dersleri almıştır. İlk olarak Diriliş Ertuğrul dizisi deneme çekimlerinde katılan Esra Bilgiç duru güzelliği ile dizi de kadın başrol olan Halime hatun karakterini kapmış ve tek dizi ile dünya starı olmayı başaran nadir oyunculardan oluştur. 1.77 cm boyunda ve 50 kg olan Esra Bilgiç, 2016 da futbolcu Gökhan Töre ile evlenmiş ve Diriliş Ertuğrul dizisinde ayrılmıştır. Son olarak Bir Umut Yeter dizisi kadrosunda kadın başrol olarak yer alan Esra Bilgiç dizinin erken final yapması ile hayal kırıklığı yaşamıştır. Ramo dizisinde Sibel karakterini canlandırmaktadır.

ramo dizisi oyuncu kadrosu

Burcu Cavrar (Cavidan)

İstanbul’da dünyaya gelen Burcu Cavrar 1989 yılında dünyaya gözlerini açmıştır. Haliç Üniversitesi Konservatuvar-Tiyatro Bölümü mezunu olan genç oyuncu ilk defa Kapalı Çarşı adlı dizide rol almıştır. Ramo dizisinden gelen teklifi düşünmeden kabul eden Burcu Cavrar, Cavidan karakterine hayat vermektedir. Ramazan’a aşık olan Cavidan onu elde etmek için her yolu deneyecektir.

ramo dizisi

Sacide Taşaner (Sabahat)

1960 Isparta doğumlu olan Sacide Taşener, Antalya Büyük Şehir Belediyesi Tiyatro oyuncusudur. Diriliş Ertuğrul dizisinde Gündoğdu Bey karakteri ile yer alan Kaan Taşener’in annesidir. Sacide Taşaner bir çok tiyatro oyununda sinema filminde yer alsa da asıl tanınması Kırgın Çiçekler dizisinde hayat verdiği Neriman karakteri ile olmuştur. Aslında dikkatli izleyiciler Sacide Taşaner’i Fatma Gül’ün Suçu ne dizisinde hayat verdiği Halide karakteri ile de tanırlar. Sacide Taşener son olarak Koca Koca Yalanlar dizisinde Hatice ve Zengin ve Yoksul dizisinde Nefise karakterlerine hayat vermiştir. Ramo dizisinde Ramazan’ın annesi olan Sabahat, gözü pek korkusuz ve çocukları için vefakar bir anne rolündedir. 

 

ramo dizisi oyuncu kadrosu

İlhan Şen (Neco)

19 Aralık 1987 yılında Bulgaristan’da doğmuştur. İlhan Şen ailesi ile birlikte 2 yaşında iken İstanbul’a yerleşmiştir. İlköğretim ve Ortaokulu İstanbul’da tamamlamış ardından üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde tamamlamıştır.

2008 yılında katıldığı Türkiye’nin en iyi model yarışmasında finalist oldu ancak En İyi Mayo Modeli seçildi. 2009 yılında ise Türkiye’nin En İyi Modeli seçildi. Daha sonra Bulgaristan’da düzenlenen Dünyanın En İyi Modeli yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve Avrupa’nın En İyi Modeli seçildi. Bir süre modellik yaptıktan sonra oyunculuk eğitimi aldı. Oyunculuk kariyerine Şahin Tepesi adlı dizi ile adım atmıştır. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Erman Façalı), Şahin Tepesi (Mete) , Mehmed: Bir Cihan Fatihi dizilerinde rol almıştır. Ramo dizisinde ise Neco karakterini canlandırmaktadır.

ramo dizisi oyuncuları

Yıldırım Gücük

3 Mart 1973 yılında Mersin’de doğmuştur. Eğitimini Selçuk üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümü’nde tamamlamıştır. Aslı ile Kerem dizisi ile kariyerine ilk adımını atmıştır.
Arka Sokaklar, Tozlu Yollar, Kurtlar Vadisi Pusu, Eşref Saati, Kırık Kanatlar dizilerinde ve 72. Koğuş, Kırlangıç Fırtınası, Kurtlar Vadisi Irak sinema filmlerinde rol almıştır.

RAMO OYUNCU KADROSU

İdil Fırat

5 Kasım 1972 Ankara doğumlu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tiyatro bölümünden 1995 yılında mezun oldu. İzmir Devlet Tiyatrosu, İzmir Çocuk Tiyatrosu, Ankara Sanat Tiyatrosu ve Dormen Tiyatrosunda çalıştı. İdil Fırat’ın Ramo’nun halası olarak canlandırdığı Fidan karakteri dengeleri sağlamakta büyük rol oynamaktadır. Yeğeni olan Ramo’ya bağlılığı ve sadakati tartışılamayacak büyüklüktedir.

RAMO DİZİSİ

Rüzgar Aksoy

 5 Ocak 1981 İstanbul doğumlu. Eğitimini Haliç Üniversitesi Konservatuvar Bölümü’nde tamamlamıştır. 2010 yılında yayınlanan Adanalı dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Rüzgar Aksoy, Kara Sevda, Türkan, Karakol, Annem Uyurken, Ah Neriman ve Yunus Emre Aşkın Yolculuğu dizilerinde rol almıştır. Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Ercüment karakterine hayat vermektedir.  Adını Sen Koy dizisinde Ömer’in en yakın arkadaşı Demir yani Umut Aksoy’un kardeşi olarak rol almıştır. Dizide Halef karakterini canlandırmaktadır. Halef karakteri Neslihan’ın sevgilisidir. 

RAMO

Nilüfer Açıkalın

1967 yılında İstanbul’da Makedonya göçmeni bir anne-babanın ilk kızı olarak doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümünde ön lisans yaptı. 1987 yılında başladığı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde oyunculuk eğitimi alarak mezun oldu. 1988 yılında oynadığı ilk filmi Süreyya Duru’nun ‘Ada’ filminde Türkan Şoray’ın kızı rolünü oynadı. Ardından 1988 yılında  ‘Zengin Mutfağı’ adlı sinema filminde Şener Şen ile oynadı. 1988 yılında “Kim Bunlar?” adındaki televizyon dizisinde oynamaya başladı. 2014 yılında “Paşa Gönlüm” dizisinde oynamıştır. 2014 yılında TRT tarafından çekilen “Büyük Sürgün Kafkasya” dizisinde rol almıştır.

İlkay Kayku

14.11.1972 Kastamonu’da doğan İlkay Kayku Atalay, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. 2002 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu’nun sınavını kazandı ve oyuncu olarak görev aldı. 2008 yılında ise Bahçeşehir Üniversitesi “İleri Oyunculuk Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi. Birçok tiyatro oyununda ve farklı televizyon projelerinde yer aldı. Ramo dizisinde Neslihan karakterini canlandırmaktadır. Neslihan Neco ve Sibel’in annesidir. 

Macit Koper

1944 yılında İstanbul’da doğmuştur. Daha lise yıllarındayken tiyatro ile ilgilenmeye başlayarak Beşiktaş Halk evinde devam etmiştir. Dostlar Tiyatrosu’nda oyuncu, yönetmen, yazar olarak çalışmış olan Macit Koper, 1981-1982 sezonunda Yaşar Kemal’in Ağrı Dağı Efsanesi romanını tiyatroya uyarladı ve sahneledi. 1983 yılında “Seni Seviyorum” adlı film ile senaristliğe başlayan Macit Koper, 1978 yılında da sinema oyunculuğuna başladı. 1989 yılında mahkeme kararı ile Şehir Tiyatroları’ndaki görevine döndü. 1986 yılında yönetmenliğini Ömer Kavur’un yaptığı “Anayurt Oteli” filminde başrollerinde Macit Koper, Şahika Tekand, Orhan Çağman ve Serra Yılmaz rol aldı. Macit Koper, Zebercet rolündeki başarısı ile büyük beğeni topladı. Dizide Ramo ‘nun akıl aldığı isim olan Durdu Baba karakterini canlandırmaktadır.

Yiğit Özşener

6 Nisan 1972 İzmir doğumludur ve 47 yaşındadır. Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümü mezunu olan Yiğit Özşener son olarak Cesur ve Güzel dizisi kadrosunda yer almış ve hayat verdiği Rıza karakteri ile dikkat çekmiştir. 2018 de ise Bozkır isimli internet dizisinde Seyfi Tahiroğlu olarak yer almıştır. 2001 yılından beri tiyatro ile ilgilenmektedir. Özellikle Ezel dizisinde ki Cengiz karakteri ile dikkat çekmiştir. Ramo dizisinde Yavuz karakterini canlandırmaktadır.

İlker Aksum

23 Mayıs 1971 tarihinde Isparta’da doğmuştur. 1989 yılında girdiği Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarını 1993 yılı sonunda bitirmiştir.

1994 yılının yazında Antalya Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya başlamıştır. Okul arkadaşı Devin Özgür Çınar’ın teklifiyle “Sır Dosyası” dizisinde bir bölüm oynamıştır. Bu sayede Taylan Biraderler ile tanıştı. Ve kısa süre içinde kendisini başrolünü en meşhur Şempanze’mizin oynadığı “Çarli” dizisinin Afakan Dayı’sı olarak bulmuştur.

İlker Aksum, 2006’da ilk sinema filmi olan, Durul ve Yağmur Taylan kardeşlerin yönettiği Küçük Kıyamet’le 28. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü’nün sahibi olmuştur. Televizyonda “Birimiz İkimiz İçin” adlı yarışma programını sunmuştur. Çok sayıda tiyatro oyunu ve televizyon dizisinde rol alan Aksum, “Bizim Büyük Çaresizliğimiz” adlı filmde ilk defa bir sinema filminde başrolde yer almıştır. 1998 yılında çekilen ilk olarak “Çarli”adlı dizide bir maymunla çevirdiği dizideki Afakan rolü ile tanınmıştır. Özellikle Yabancı Damat dizisinde oynadığı Ruşen rolüyle tanınmıştır. 7. koğuş filmi ile de adından çok söz ettirmiştir. Dizide Ramo’nun abisi olan Hasan karakterini canlandırmaktadır.

Ramo Dizisi Diğer Oyuncular: Leyla Kader İlhan (Neriman Kurt), Efsane Odağ (Afet), Deniz Gürzümar (Bücür), Yıldırım Gücük,

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Ramo Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Güncel Liste)” üzerine 3 yorum

 1. Tolgacan dedi ki:

  Cavidanın diziden ölerek ayrılmasına çok üzüldüm cavidan dizide çok sağlam karakterdi bence

 2. MUHSİN ERDEN dedi ki:

  Esra bilgiç bu ne hal yahu şu artistler parayı kim verirse onun kölesi oluyor yazık çok yazık

 3. ersin ali atlı dedi ki:

  Ramo dizisinin oyuncularını merak ettim ve Google’a yazdım bu konuda bilgi veren en az 10 siteye baktığımda dizinin 2 tanıtımında rol aldığını gördüğüm ve dizi oyuncuları arasında isminin hiç geçmediğini farkettiğim Kerem Atabeyoğlunu gördüm, bu dizide rol alan birçok oyuncu daha dünyada yokken veya kısa pantalonla sokakta kostururken çok iyi bir oyuncu olduğunu bildiğim Kerem Atabeyoğlunun isminin anılmaması dizi adına bence büyük bir rezalettir ve eksikliktir. Ben ilk defa Sultan makamı dizisinde tanıdım Kerem atabeyoğlunu, muhteşem diziydi ne yazıkki salak dizi yapımcıları uydurma bir reytin kaygısıyla 26. bölümde bitiridiler, geri zekalılar, ama sunu söyleyebilirim o gün Sultan Makamı dizisinde rol alan oyuncuların hepsi bu gün Türk sinemasının en tanınmış ve en iyi oyuncularından oluşmaktadır.Buda o diziyi bitirenlere kapak olsun.

  Daha az göster

  Yanıtla•

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.