Ramo Dizisi Nerede Çekiliyor?

Ramo dizisi Çukur ve Adana Sıfırbir dizilerinin karışımı olacak. Adana’nın gayrimeşru ile anılan arka sokaklarında çekilecek. Adana özellikle de son zamanlarda dizi yapımcılarının ilgi odağı haline gelmeyi başardı. Özellikle de Sıfır Bir dizisinden sonra televizyon ekranların gelen Bir Zamanlar Çukurova dizisi büyük bir ilgi gördü. Adana’nın merkez bölgesinde çekilecek. Setin ise Hürriyet, Kiremithane, Barbaros, Karşıyaka ve Bey mahallelerinde kurulması bekleniyor.

Ramo dizisinin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı. Fragmanı yazımızın sonunda izleyebilirsiniz. Ramo dizisinin oyuncuları hakkında bilgiyi de sitemizden takip edebilir, Ramo dizisi oyuncu kadrosu ve karakterleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Adana Taşkapı Nerede?

Ramo dizisinin ilk tanıtım fragmanında, Burası Adana’nın kalbi Taşkapı. Öyle elini kolunu sallayarak giremezsin adamı oyarlar. Adana’nın en belalı çetesi bu mahallede başlarında da Ramo diye bir delikanlı var. Asıl işleri mazot kaçakçılığı ama ne ararsan onlarda. Adana da Taşkapı diye bir mahalle aslında yok.

Adana’nın merkez bölgesinde çekilecek olan dizinin seti Hürriyet, Kiremithane, Barbaros, Karşıyaka ve Bey mahallelerinde kurulması bekleniyor. Bu mahallelerden birinin adını da büyük bir ihtimalle Hürriyet mahallesinin adını Taşkapı olarak değiştirmiş olabilirler. 

Adana

Adana hakkında biraz bilgi vermek gerekirse, Adana Akdeniz Bölgesinde bulunur.  1.737.000 nüfusu ile Ülkemizin en kalabalık 5. büyük ilidir. Ülkenin önde gelen ticaret Kültür Merkezlerinden biridir. Ortadoğu ile ülkemiz arasında önemli bir ulaşım noktasıdır. ülkemizin Tarım kenti olarak da bilinmektedir. Adana denilince akla ilk yemek gelmektedir. bunun dışında tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri buraya gelenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Yemek denilince ilk akla gelen şehirlerden biri de Adana’dır. kebabı ile sadece ülkemizde değil dünyada ün salmıştır. Yazları da çok sıcaktır. Adana’nın Taş köprüsü vardır.

Adana Taşköprü

Seyhan Nehri üzerinde yer alan Taş Köprü Adana ilinin Seyhan ilçesini ve Yüreğir ilçesini birbirine bağlayan tarihi bir köprüdür. Taş Köprü 117-138 yılları arasında Roma İmparatoru Hadrian tarafından inşa edilmiştir. Köprünün kitabesinde yer alan bilgilere göre Taş Köprü’nün mimarı; Mimar Aujaentius’tur. Daha sonraki dönemlerde Roma İmparatoru Justiyen tarafından onarılmıştır. Bu nedenle tarihte Justinianus Köprüsü olarak bilinir.

Taş Köprü 319 metre uzunluğunda ve 13 metre yüksekliğindedir. 21 kemerinden 14’ü ayaktadır. Ortadaki büyük kemerde iki aslan kabartması görülmektedir. Dünyanın halen kullanılan en eski köprülerden biri olarak bilinmektedir.

dizibilgi google play