Payitaht Abdülhamid Ahmet Celaleddin Paşa (Cem Uçan) Kimdir ?

Burak 04 Şub 2019 Haberler  0

Ekranların en çok izlenen dizilerinden biri olan Payitaht Abdülhamid dizisinde heyecan tüm hızıyla sürerken dizinin oyuncu kadrosuna da birbirinden kaliteli isimler dahil olmaya devam ediyor. Diziye son olarak Ahmet Celaleddin Paşa karakterini canlandırmak üzere Cem Uçan dahil oldu. Peki Celaleddin Paşa kimdir Nasıl Bir karakter ?

Ahmet Celaleddin Paşa Kimdir ? Gerçek Tarihte Var mı ?

Ahmed Celaleddin Paşa gerçek bir karakterdir. Siyesetçi ve İstihbaratçıdır. Sultan 2. Abdülhamid’in yakınındaki isimlerden birdiri ve onun tarafından serhafiye (istihbarat şefi) olarak görevlendirilmiştir. Jön Türkler’i yakından takip ederek faaliyetlerini önlemek için çalışmıştır. Bazı Jön TÜrk gazetelerini kapttırmış ve Jön Tükler’in bir kaçının İstanbul’a dönmesini sağlamıştır. Fakat Sultan’ın verdiği vaadleri yerine getirmemesini sebep göstererek muhalefete katılmıştır. Paris’e yerleşmiş ve Jön Türklere maddi manevi desteklerde bulunmuştur.
1.70 m uzunluğundaki oyuncunun güncel kilosu 70 kg dır.

Ahmet Celalettin Paşa Cem Uçan Kimdir ?

1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aldığı oyunculuk eğitimi sonrası 2012 yılında Acayip Hikayeler dizisi ile kariyerine başlamıştır. Kurt Kanunu, Küçük Kıyamet, Hıyanet Sarmalı,
Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam ,Sungurlar, Kurtlar Vadisi Pusu ve Filinta gibi dizilerde yer almıştır. Son olarak Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosunda yer almıştır ve Aliyar karakterine hayat vermiştir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir