Payitaht Abdülhamid Ahmed Rıza Bey (Yener Sezgin) Kimdir ?

Burak 31 Oca 2019 Oyuncu Kadrosu  0

Payitaht Abdülhamid dizisinde heyecan devam ederken dizinin oyuncu kadrosu da genişlemeye devam ediyor. Son olarak diziye 74. Bölümden itibaren diziye Ahmed Rıza Bey karakterini canlandırmak üzere oyuncu Yener Sezgin dahil oldu.

Ahmed Rıza Bey kimdir ? Gerçek Tarihte var mı ?

Ahmed Rıza Osmanlı döneminde İttihat ve Terakki Cemiyeti’nin kurucularından ve Jön Türkler hareketinin önde gelen isimlerinden biridir. Çeşitli gazete ve dergilerde Osmanlı Yönetimi ve II. Abdülhamit’i eleştiren yazılar yayımlamıştır. İstanbul’da kurulan İttihad-ı Osmaniye Cemiyeti Üyeleri ile yazışmıştır. Yüzüncü Yıl Sergisi’ne katılmasının ardından ülkeye dönmemiş ve Jön Türkler hareketinin başına geçmiştir.

23 Eylül 1897 yılında Meşrevet’i yeniden merkez yayın organı olarak yayınlamaya başlamıştır. Abdülhamid’in tahttan indirilmesi ve Kanuni Esasi’nin uygulanması gibi konularla ilgilenmiştir. 1930 yılında İstanbul’da hayatını kaybetmiştir.

Payitaht Abdülhamid Yener Sezgin Kimdir ?

1971 yılında Almanya’da dünyaya gelmiştir. Genellikle yardımcı oyuncu olarak dizilerde yer almaktadır. Aşk-ı Memnu, Kurtlar Vadisi , Nizama Adanmış Ruhlar, Küçük Kıyamet, Sakarya Fırat gibi dizilerde yer almıştır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.