Pantene Altın Kelebek 2018 Yılı Kazananları

Burak 11 Ara 2018 Haberler  0

45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri Kimler Kazandı? Kim Hangi Ödülü Aldı?

Hürriyet Gazetesi ve Pantene işbirliği ile düzenlenen 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri töreni, 9 Aralık 2018 Pazar akşamı Zorlu PSM’de yapıldı. Törenin yapılacağı alana gelen ünlü isimler şıklıkları ile göz doldurdu.

Televizyon ve müzik dünyasında 45 dalda ödülün verildiği geceyi Cem Davran ve Çağla Şikel sundu. Eğlenceli ve duygusal anlar birlikte yaşandığı gece de Cem Yılmaz, esprileriyle izleyicileri en çok güldüren kişiydi. Törenin başında Çağla Şikel’in dans gösterisi izleyenleri büyüledi.

Törende aralarda Aleyna Tilki, MFÖ , Kenan Doğulu, Edis, Azerbaycan dan katılan Aygün Kazımova da sahne alarak şarkılarını seslendirdi. Sibel Can ve Eypio düet yaptı.

Bütün kazananlar 2 elemeli halk oyu ile yapıldı. Yüzde 70 halk oyu, yüzde 30 ise jüri oylaması sonucunda kazananlar belli oldu.

ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİNİ KİMLER KAZANDI?

Pantene Altın Kelebek Pantene Yıldızı Parlayanlar Ödülü

Afra Saraçoğlu, Aslı Bekiroğlu ve Merve Çağıran olurken ödüllerini Neslihan Atagül Doğulu verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Haber Programı – Ahmet Hakan

Tarafsız Bölge adlı haber programı ile Ahmet Hakan’a Ödülü Demirören Medya Grubu Başkanı ve Hürriyet Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal Verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Erkek Haber Sunucusu – Cem Öğretir

En iyi erkek haber sunucusu ödülü, Atv Haber’den Cem Öğretir’e verilirken, Öğretir’e ödülü yine Mehmet Soysal takdim etti.

Pantene Altın Kelebek En İyi Kadın Haber Sunucusu – Buket Aydın

En iyi kadın haber sunucusu Kanal D Haber’den Buket Aydın seçilirken Aydın’a ödülünü Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Dizi Ödülü – Çukur

Çukur’un Yamaç’ı Aras Bulut İynemli, geceye sevgilisi Bige Önal ile birlikte katıldı. Erler Film’in sahibi olan Türker İnanoğlu, 45 yıldır Altın Kelebek’e geldiğini ve birçok da ödül aldığını belirtti. İnanoğlu, En İyi Dizi ödülünü kazananın Çukur olduğunu açıkladı. Çukur dizisinin müziği eşliğinde oyuncular sahneye çıktı. İnanoğlu, ödülü dizinin yapımcılarına Kerem Çatay ve Pelin Diştaş ‘a teslim etti.

 

Pantene Altın Kelebek Onur Ödülleri – Türker İnanoğlu – Cüneyt Arkın Gökçen Kaynatan – Nilüfer – Sıla – Müslüm Gürses 

Türker İnanoğlu’na onur ödülünü Kanal D Genel Müdürü Murat Saygı verdi.

Cüneyt Arkın’a ödülünü Türker İnanoğlu verdi.

Gökçen Kaynatan ödülünü MFÖ verdi.

Ağır grip nedeni ile rahatsız olan ve törene katılamayan Nilüfer’in ödülünü Samsun Demir aldı. Ödülü MFÖ verdi.

Sıla ya ödülünü MFÖ verdi.

Müslüm Gürses ödülünü eşi Muhterem Nur aldı. Ödülü Mustafa Uslu verdi.

Pantene Altın Kelebek 25.Yıl Özel Ödülü – Kenan Doğulu

25.Yıl özel ödülüne layık görülen Kenan Doğulu’ya ise ödülünü Cem Yılmaz verdi. Kenan Ödülünü alırken babasının 25. yıl ödül törenine katıldığı çocukluk anısını anlattı. Cem Yılmaz Ödülü verip yerine geçerken Yalın’a gönderme yaparak ” Ya Yalın Gördün mü? ” dedi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu Ödülü – Çağlar Çorumlu

En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi Jet Sosyete’de Yaşar karakterine hayat veren Çağlar Çorumlu oldu. Ödülünü Gani Müjde verdi.

Bir hayli heyecanlı olan Çorumlu, kendisini seçenlere, ailesine, Jet Sosyete ailesine teşekkür etti. Çorumlu, “Bütün hepsi adına alıyorum. Eşim Gaye’ye,anneme, babama ve oğlum Ali Emre’ye ithaf ediyorum” dedi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu Ödülü – Pınar Altuğ

En İyi Komedi Dizisi kadın oyuncu ödülünün sahibi ise Çocuklar Duymasın dizisinin Meltem’i Pınar Altuğ oldu. Ödülü Gani Müjde verdi.

Şıklığıyla dikkat çeken Altuğ, “Bu benim Çocuklar Duymasın’dan dolayı 2. Altın Kelebek’im. Ne kadar şanslıyım ki, 17 senedir aynı projenin içindeyim. Aynı keyifle hem bizden size hem sizden bize alışverişte bulunuyoruz. Kocaman bir aile olan Çocuklar Duymasın ekibine teşekkür ediyorum. Hepimizin adına alıyorum. Ailem siz olmazsanız olmaz. Çok teşekkür ederim, kızımda bu dizi ile büyüyor” diye konuştu.

Pantene Altın Kelebek En İyi Komedi Dizisi Ödülü – Çocuklar Duymasın

Kanal D ekranında yenilenen haliyle ekranda olan Çocuklar Duymasın, Altın Kelebek’te en iyi komedi dizisi oldu.  Yapımcı Birol Güven’e ödülü Gani Müjde verdi. Birol Güven, 17 yıldır gündelik hayat hikayeleri anlattıklarını belirtti ve dizide bugüne kadar kaybedilen oyuncuları saygı ile andı.

Pantene Altın Kelebek En İyi Çocuk Oyuncu Ödülü – Ali Semi Sefil – Kübra Süzgün – Demir Birinci

Fox TV ekranında izleyicilerle buluşmakta olan Kadın dizisinin iki çocuk oyuncusu Kübra Süzgün ve Ali Semi Sefil ile Sen Anlat Karadeniz’in minik yıldızı Demir Birinci ödülün sahibi oldu. Çocuklara ödülü Özge Özpirinçci verdi. Erkek çocuklar konuşmazken, Kübra ise hıçkırıklara boğularak ağladı. Ve ağlayarak konuştu teşekkür etti.

Pantene Altın Kelebek En İyi Erkek Sunucu Ödülü – Acun Ilıcalı

Acun Ilıcalı, televizyonculuğa ilk başladığı yıllarda İlker Yasin ile birlikte çalıştığını ve kendisine büyük destek verdiğini o günlerde yaşadığı ve hiç unutamadığı bir kaç anısını anlattı. Patronunun makam odasında nasıl uyuya kaldığını, büyük bir toplantıda herkesin içinde tam  kovulmak üzere olduğu anda elektriklerin nasıl gittiğini anlattı.

tv8’in patronu olan Acun Ilıcalı aynı zamanda Survivor ve O Ses Türkiye yarışmalarında da sunuculuk yapmakta. Acun Ilıcalı ya ödülünü ilker Yasin verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Kadın Sunucu Ödülü – Müge Anlı

En İyi Kadın Sunucu ödülünü Atv de Tatlı Sert programı ile Müge Anlı aldı. Anlı’ya ödülünü İlker Yasin verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Jüri Ödülü – Cem Yılmaz

Cem Yılmaz’a ödülünü kanal D Genel Müdürü Murat Saygı Verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Ödülü – Edis

Edis’e ödülünü Demet Akalın verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Gündüz Kuşağı Ödülü – Fatih Ürek

Fatih Ürek’in ödülünü Hamdi Alkan verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Magazin Programı Ödülü – Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa

Ödüllerini Hamdi Alkan verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Yarışma Ödülü – Ali İhsan Varol

Ali İhsan Varol, ödülünü Güneri Civaoğlu’ndan aldı.  Töreninde yaptığı konuşmada “Anlatabilecek çok şeyim yok. Yöneticilerimizin makam odalarında uyuya kalmadık. Kovulmak üzereyken elektrikler de sönmedi. Direkt kovdular. İlginç şeyler yaşadık. Ve neticesinde buradayız, hepinize çok teşekkürler” dedi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Proje Ödülü – Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe’nin ödülünü Ebru Yaşar verdi. Ödülü alırken boyu mikrofona tam gelen Yıldız Tilbe biraz daha topuklu giyseydim dedi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Kadın Ödülü – Aleyna Tilki

Ödülünü Demet Akalın dan alan Aleyna, 14 yaşımda beni tanıdınız. Beni üzen, yoran bir hayatım oldu. mutluluğunda en dibini tattım dedi. Ve ben hiç çocuk olmadım, o yüzden de Aleyna Tilki olmayı o kadar çok sevdim ki, pembe giyinmek istediğimde, çocuk olmak istediğimde kendime o karakteri yarattım dedi ve bunları söylerken de ağlamaya başladı.

kendimden kaçtığımda sokağa çıktım, yaşıtlarım gibi saçmaladım, kariyerime her şeyimi borçluyum dedi ağlayarak. ödül alan bir küçük kızımız daha vardı o da hıçkırıklara boğularak ölünü almıştı.

Aleyna, dünyanın dört bir yanında hücrelerime kadar hissettiğim zulmü de, hissettiğim o gerçek mutluluğu da gösterme zamanım geldi dedi. içimde hep o pembe çocuk kalacak, artık ben Aleyna yım benim artık diyerek herkese teşekkür etti.

Pantene Altın Kelebek En İyi Klip Ödülü – Farkımız var Hadise

Hadise’nin ödülünü Gülben Ergen verdi. Hadise sene başında yasaklanan Sıfır Tolerans klibi üzerinden aldığı tepkilere dikkat çekti. Bence sevmek, öpmek, sarılmak dünyanın en özel ve en normal duyguları. Ve bu duyguların yasaklanması çok saçma. Benim yerimde bir erkek olsaydı bu tepkileri almazdı. Müzik ve sanat özgürlük demektir.

Hayatları kısıtlanmış bütün kadınlara bu gelsin ödül. Hiçbir zaman susmadım. Biz kadınlar hep aynı savaşı veriyoruz. Hayatları kısıtlanmış tüm kadınlara gelsin bu ödül’ şeklinde konuştu.

Pantene Altın Kelebek En İyi Azerbaycan Yılın Kadın Sanatçı Ödülü – Aygün Kazımova

Ödülü Önder Tiryaki verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi Ödülü – Erkenci Kuş

Faruk Turgut. Ödülü Ediz Hun verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi Erkek Oyuncu Ödülü – Can Yaman

Ödülü Ediz Hun verdi. Programa gözlükle katılma sebebi gözlerindeki rahatsızlık ve dizide de bir kaç bölümde gözlük ile rol alacak.

Pantene Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi Kadın Oyuncu Ödülü – Demet Özdemir

Ödülü Ediz Hun verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Dizi Çifti Ödülü – İrem Helvacıoğlu-Ulaş Tuna Astepe

Ödülü Perihan Savaş verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Erkek Oyuncu Ödülü – Aras Bulut İynemli

Ödülü Nebahat Çehre verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – Özge Özpirinçci

Ödülü Nebahat Çehre verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Fantazi Müziği Erkek Ödülü – Hakan Altun

Ödülünü Selami Şahin den alan Hakan Altun ödülün ismi ile rahatsızlık duyduğunu, kendisinin Fantazi Müzik değil de Arabeks müzik yaptığını, ödülünü de 45 yıldır hiç ödül almamış olan Müslüm Gürses’e ithaf ettiğini söyledi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Fantazi Müziği Kadın Ödülü – Sibel Can

Ödülünü Selami Şahin den aldı.

Pantene Altın Kelebek En İyi Senarist Ödülü – Ayşe Ferda Eryılmaz – Nehir Erdem Sen Anlat Karadeniz

Ödülü Abdullah Oğuz verdi. Küçük bir konuşma yapan ikili, bu ödülü şiddete direnen tüm kadınlar için aldıklarını, kocasıdır döver de sever de demeyen, ne yapmış da hak etmiş acaba o dayağı demeyen, kapat kapıyı kapar şahit yazarlar asla demeyen, şerefsizin biri bir kadının hayatını karartacak, insan olan insan da buna seyirci kalacak öyle mi? yok öyle bir dünya diyen şiddete sessiz kalmayan tüm yürekli insanlar için alıyoruz çok teşekkür ederiz dediler.

Pantene Altın Kelebek En İyi Dizi Müziği Ödülü – Toygar Işıklı – Çukur

 Ödülü Abdullah Oğuz verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Yönetmen Ödülü – Osman Sınav-Emre Kabakuşak-Yusuf Ömer Sınav Sen Anlat Karadeniz

Ödülü Abdullah Oğuz verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi İnternet Dizisi – Fi

Ödülü Faruk Bayhan verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Spor Programı – Yüzde Yüz Futbol – Rıdvan Dilmen – Murat Kosova

Ödülü Şansal Büyüka verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Halk Müziği Erkek – Mümin Sarıkaya

Ödülü Mahmut Tuncer verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Halk Müziği Kadın – Sevcan Orhan

Ödülü Mahmut Tuncer verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Müzik Grubu – Athena

Ödülü Nejat Yavaşoğulları verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Yılın Şarkısı – Gazapizm Heyecanı Yok

Ödülü Deniz Seki verdi

Pantene Altın Kelebek En İyi Çıkış Yapan – Ezhel

Ödülü İzzet Öz verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi DJ – Mahmut Orhan

Ödülü İzzet Öz verdi.

Pantene Altın Kelebek En İyi Youtuber – Orkun Işıtmak

Ödülünü Nesrin Cavadzade verdi ve bu ödül ile tören tamamlanmış oldu. Topluca bir resim ile bu geceyi ölümsüzleştirdiler.

 

“Aslı”

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

“Pantene Altın Kelebek 2018 Yılı Kazananları” üzerine 2 yorum

  1. K.A dedi ki:

    Günaydin Aslicim. Nerdesin, iyimisin canim?

  2. K.Azeri. dedi ki:

    Iyi ak$amlar Aslim. Te$ekkûr ediyorum bilgiler için. Aslicim,ben ödülleri tahmin etdiyim insanlarin bir çogu aldi. Dizi olarak “Sen Anlat Karadeniz”i istiyordum. her kesi tebrik ediyorum. Ba$arilar her kese. Sana da sonsuz ba$arilar canim benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir