Osmanlı Yükseliyor Mara (Tuba Büyüküstün) Kimdir ?

Burak 08 Şub 2019 Osmanlı yükseliyor  0

5 Temmuz 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun olmuştur.  2003 yılında Kanal D ekranlarında yer alan Sultan Makamı isimli dizinin son bölümlerinde yer alarak kariyerine başlamıştır. Ardından yönetmen koltuğunda Çağan Irmak’ın yer aldığı Çemberimde Gül Oya dizisinde Zarife karakterini canlandırdı ve dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2005 yılında Aydın Bulut’un yönetmenliğini yaptığı Ihlamurlar Altında isimli dizide başrolde yer aldı. Daha sonra yine Kanal D ekranlarında yer alan Asi isimli dizide başrolü oynadı. 2013 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan 20 Dakika isimli dizide başrolü İlker Aksum ile paylaştı.

Babam ve Oğlum Sınav gibi sinema filmeri ile beyaz perdede boy gösteren güzel oyuncu Yüreğine Sor isimli sinema filminde ise başrolde yer aldı. 2016 yılında yayınlanan Cesur ve Güzel isimli dizide Kıvanç Tatlıtuğ ile yer almış ve bu projeden sonra çocukları ile ilgilenmek için kariyerine ara vermiştir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir