Oscar’a Parazit Filmi Damga Vurdu! Parazit Konusu ve Oyuncuları

Burak 10 Şub 2020 Haberler  0

2020 yılı Oscar Ödül töreni dün akşam harika bir etkinlikle düzenlendi. Bu yıl oscar kazananları belli oldu ama bir film Oscar’a adeta damgasını vurdu. 2020 oscar törenlerine dün akşam Kore yapımı Parazit filmi damga vurdu. Film pek çok dalda ödül almayı başardı ve gecenin en çok konuşulan filmi oldu.Evet Oscar ödül törenlerine damga vuran Kore yapımı Parazit filminden bahsediyoruz. Bir anda sosyal medyanın da gündemine oturan parazit filmini Koreli yönetmen Bong Joon Ho yönetti. İşte Parazit filminin konusu ve detaylar…

2020 Oscar Ödülleri gecesinde Kore yapımı Parazit filmi adeta tarih yazdı. Birçok dalda ödüle layık görülen film en iyi film, en iyi uluslararası film, en iyi orijinal senaryo ödülleri alırken ilginç konusuyla da sosyal medyanın gündemine oturmayı başardı. Parazit filmi, bir ailenin önüne çıkan fırsatları Her anlamda yanlış değerlendirmesini konu alırken başından sonuna kadar izleyicileri şaşkınlık içerisinde bırakıyor. Peki Parazit filminin konusu nedir oyuncuları kimlerdir? İşte Parazit filminin konusu ve oyuncu kadrosu ile ilgili detaylı bilgiler…

Parazit Filminin Konusu Nedir?

Oscar ödüllerini silip süpürmesi ile birlikte adından söz ettirmeyi başaran Parazit filmi günün en çok konuşulanları arasında yer almayı başardı. Küçük bir yarı bodrum katında yaşayan Kim Ki-taek, karısı Chung-sook, oğlu Ki-woo ve kızı Ki-jeon oldukça yoksul bir aile ve genellikle ayın sonunu getirmeye çalışıyor. Bu sırada ailenin oğlunun arkadaşı olan Min-hyuk, aileye zenginlik getirmesi için bir bilginin taşına hediye ediyor. Ancak bu aile önüne çıkan birçok fırsatı doğru değerlendiremiyor ve zenginlik onlar için yine hayaller de kalmaya başlıyor.

Daha sonra bir yalan söyleyerek bir malikanede işe başlayan kim ailesi, ev sahiplerinin kamp gezisine çıkması ile birlikte malikaneyi işgal ediyor ve lüks içinde yaşamaya eğlenmeye başlıyor. Fakat o gece ev sahiplerinden biri eve geri dönüyor ve aslında kimlerin bir aile olduğu ortaya çıkıyor. Daha sonra da aileyi sahtekarlıklarını ortaya çıkarmakla tehdit ediyor sonunda da büyük bir kavga çıkıyor.

Bu sırada ev sahipleri ani bir telefon açıyor ve yağmur nedeniyle gezintilerinin mahvolduğunu kısa süre içerisinde eve geri döneceklerini söylüyor. Ev sahipleri eve geldiğinde ise yine kim ailesi çok sayıda yalan söyleyerek malikaneden yaptıkları şeyler fark edilmeden kaçmayı başarıyor. Fakat bodrum katında bulunan evlerine geri döndüklerinde ise yağan yağmur nedeniyle evlerini su bastı bastığını görüyorlar ve geceyi yağmurdan etkilenen binlerce kişi ile birlikte yerel bir spor salonunda geçirmek zorunda kalıyorlar.

Kim ailesinin malikaneden kaçtığı ise ertesi gün düzenlenen doğum günü partisi sırasında ortaya çıkıyor. Ki-jeong’un bıçaklanması ile birlikte aile için daha da zor günler başlarken haftalar sonra Ki-jeong komadan uyanır ve ailenin bu yalanlarla dolu hikayesi devam eder.

Parazit Filmi Dizi Olarak Geliyor

2020 Oscar ödül töreninde çok sayıda ödüle aday gösterilen ve bol bol ödül alan Parazit filmi bu etkinliğini dizi olarak ekranlara taşıyacak. Koreli yapımı olan etkileyici filmin dizi formatında hazırlandıktan sonra dizinin Netflix’te yayınlanacağı düşünülüyor. Oyuncu kadrosu belli oldukça yazımız güncellenecektir.

Kaynak: Parazit Filmi

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.