Ömre Bedel (Queen for Seven Days) Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Güncel)

Burak 05 Kas 2018 Ömre Bedel  0

Ömre Bedel Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Kanal 7 Hint dizilerinde yaşadığı başarının ardından Kore dizilerinde de benzer bir başarı yakalamak istiyor. Kore’den uyarlanan Türk dizilerinin başarısının ardından Kanal 7 Kore dizilerini orjinal olarak Türk televizyonlarına taşımaya başlamıştı. Son gelen haberlere göre üç yeni Kore dizisi için anlaşmalar tamamlandı. Türkçe adı Ömre Bedel olacak olan dizi de onlardan biri. Dizinin orjinal adı ise Queen for Seven Days. Bölüm başı bir saat sürecek olan dizi toplamda 20 bölüm yayınlanacak.

Tarihi drama tarzında olacak dizinin yönetmeni Lee jung-Sub. 2017 yılında ülkesi Güney Kore de yayınlanan dizinin senaryosunu Choi Jin-Young kaleme alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Park Ming Young, Yeon Woo Jin, Lee Dong-Gun, Do Ji-Won gibi önemli isimler yer alıyor.

Ömre Bedel Dizisi Konusu Nedir ?

Ömere Bedel dizisi yalnızca yedi gün kraliçe tahtında oturabilen Kraliçe Dangyeong ve Kral Joongjong arasında yaşanan büyük aşkı konu alıyor.

Ömre Bedel Dizisi Oyuncuları

Park Min Young (Kraliçe Dangyeong Kimdir)

Ömre Bedel dizisinde Kraliçe Dangyeong karakterine Park Min Young hayat veriyor. Güzel oyuncu 4 Mart 1986 yılında GÜney Kore başkenti Seul’de doğmuştur. Oyunculuğun yanı sıra modellik de yapmıştır. 1.64 boyundaki oyuncunun güncel kilosu 46 kg dır. Dongguk Üniversitesi’nde Oyunculuk Bölümünü tamamlayan Young City Hunter, What’s Wrong, Secretary, Sungkyunkwan Scandal gibi önemli yapımlarda rol almıştır.

Dizide Dangyeong bir devlet adamının kızıdır ve  sevgilisi ile evlilik hayalleri kurmaktadır. Fakat siyasi meslelerden ötürü Kral Joongjong ile zoraki bir evlilik yapmak zorunda kalır ve musuz bir kraliçe olarak zor günler yaşamaya başlar.

Yeon Woo-Jin (Prens Lee Yeok Kimdir)

Ömre Bedel dizisinde Prens Lee Yeok karakterine hayat verecek olan Yeon Woo-Jin 5 Temmuz 1984 senesinde dünyaya gelmiştir. Oyuncu modellikde yapmaktadır ve 1.85 boyundadır. Sejong Üniversitesi – İnşaat ve Çevre Mühendisliği Bölümün’de tamamlamıştır. Çok sayıda dizi ve filmde yer almıştır. 2012 yılında en iyi erkek oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Dizide Prens Lee Yeok kraliyet ailesine mensuptur fakat kendisinden kimsenin bir beklentisi yoktur. Fakat kral koltuğuna oturmayı başarır ve Kral Jongjoong ismini alarak Dangyeong ile evlenir.

Lee Dong-Gun (Prens Lee Yoong Kimdir)

Lee Dong-Gun 26 Temmuz 1980 yılında G.Kore’de doğmuştur. Oyunculuğun yanında müzik kariyeride bulunmaktadır ve solistlik yapmaktadır. Hangyang Üniversitesi- Tiyatro ve Sinema Bölümü’nü tamamlamıştır. 1.85 boyundaki oyuncunun güncel kilosu 70 kg dır. Kendisi gibi oyuncu olan Jo Yoon-Hi ile 2007 yılında dünya evine girmiştir. Time to Fly ve Much More isimli iki adet müzik albümü bulunmaktadır.

Prens Lee Yoong dizide Prens Lee Yeok’un abisidir. Aynı zamanda Prens Lee Yoong Hanedanlığın 10. kralıdır. Shin Chae-Kyung’a aşık olamsına rağmen Shin Chae-Kyung onu sevmemekte ve yerine kardeşi prens Lee Yeok’u sevmektedir. Tahta oturmasının ardından gaddar bir kral olarak nam salmaya başlar.

 Chansung (Seo-Neo Kimdir)

Ömre Bedel dizisinde Seo-Neo karakterini canladıracak olan Chansung 11 Şubat 1990 yılında dünyaya gelmiştir. 1.84 boyundaki oyuncu 75kg ağırlığa sahiptir. Howon Üniversitesi’nde Basın ve Eğlence Bölümü’nün yanı sıra Sejong Üniversitesinde Oyunculuk Bölümü’nü tamamlamıştır. Müzisyenlik kariyeri de bulunan oyuncu aynı zamanda dövüş sanatları ile de uzun yıllar ilgilenmiştir. Çok sayıda dizi ve filmde yer almıştır. Dizide Prens Lee Yeok’un hayatını kurtarmış ve onun en yakınındaki isimlerden biri olmuştur.

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.