Ömre Bedel Dizisi 1. Bölüm Özeti 20 Aralık Fragmanı

Burak 17 Ara 2018 Ömre Bedel  0

Kanal 7 Ekranlarında yeni bir Kore dizisi başlıyor. 20 Aralık Perşembe günü ekranlara gelmeye başlayacak olan dizisi her hafta içi saat 15:00 da izleyicisi ile buluşacak. Dizinin bölümleri yaklaşık bir saat uzunluğunda olacak ve 20 bölüm sürecek. Dizi bir haftalığına tahta çıkan Kraliçe Dangyeong’un öyküsünü anlatıyor. Dizinin özetleri düzenli olarak sitemizden yayınlanacak. İşte ilk bölüm özeti. 

Kanal 7 Ömre Bedel Dizisi 1. Bölüm Özeti

Bölüm Lady Shin’in, Kral Lee Yeok’a doğru yürümesiyle başlıyor. Birbirlerine sarıldıkları esnada Lady Shin elindeki bıçağı krala saplamaya çalışır. Fakat kral onun elini yakalar. Chae-Kyung ttrek bir sesle seni öldürmek zorundaydım der. Daha sonra değişir ve Shin idam edilirken görünür. Daha sonra bir flash back gerçekleşir ve dizi 7 yıl önceye döner. Le Yung kendisine karşı gelen herkesi ortadan kaldırmıştır ve saltanatını güvence altına almıştır. Fakat ülkede büyük bir kuraklık baş göstermeye başlar. 

Halk bu durumdan Kral Le Yung2u sorumlu tutmaktadır. Kral giyinip dışarı çıkar.Bu esnada üvey kardeşi Lee Yeok (Büyük Prens Jinseong) bir ağacın üzerinde bir yerleri seyretmektedir. Hizmetliler aşağıda beklerken Lee Yook gelen birilerini görür ve ağaçtan inerek yanlarına gider. Yağmur ayini için bir sepet getirilmiştir ve Lee Yeok da sepetin etrafında ayine katılır. Bu sırada kral devlet görevlilerini sıcakta bekleterek halkın yaşadıklarını anlamalarını sağlamaya çalışmaktadır. 

Devlet adamlarının bulduğu çözümler kralı tatmin etmemektedir. Daha üst düzeydeki bürokratlara danışarak çözüm üretmelerini ister. Onlarsa kuraklık zamanı kraliyet ailesinden birinin evlenmesi iyi olacaktır derler ve Lee Yook’un evlendirilmesini önerirler. Yeonsangun bu fikirden memnun olmaz. Fakat evlenme çağına geldiği için bakan Shin’i çağırarak kızı Chae-Kyung’u ister. Chae-Kyung dadısı ile birlikte herkesten gizli bir şekilde bir köyde yaşamaktadır. 

Kral Le Yook kardeşnin ayin yaptığı semenderin yanına gelir. O esnada babasının Lee Yeok’u çok sevdiği bir anı hatırlar. Kral küçük yaşlardayken dahi onu kıskanmaktadır. Le Yeok da arkadaşları ile çarşıya inmiştir. Bakan Shin’in kızı ise babasını görmek üzere evden kaçmıştır. Le Yeok arkadaşlarının elindeki bir kitabı almak için mücadele ederken kitap yere düşer. Bakanın kızı Chae Kyung kitabı almak için eğilir. Bu esnada Le Yeok ile kafa kafaya çarpışırlar. Kız özür dilemesini ister fakat Le Yeok özür dilemesi gereken sensin diyerek kitabı elinden çekip alır. 

Le Yeok ve arkadaşları bir dere kenarına gelirler. Bir grup kız orada yıkanmaktadır. Kızları dikizlemeye başlarlar. Aynı zamanda da kızları ellerindeki kitaplara çizmeye başlarlar. Chae Kyung kızların dikizlendiğini görünce bağırarak onlara haber verir. Le Yeok ve arkadaşları Chae Kyung’u kovalamaya başlarlar. Le-Yeok onu yakalar fakat birlikte bir uçurumdan yuvarlanırlar. Chae Kyung kalkarak kaçmaya devam eder ve gözden kaybolur. Bu esnada saraydaki Kral Le Yung ölen imparatorun vasiyetini hatırlar. İmparator, Lee Yeok yetişkin olduğunda Le Yung’un krallığı ona devretmesini istemiştir. Kral Le Yung o günden beri bu anı düşünmektedir. 

Kral ve kardeşinin annesi

Chae Kyung paralarını çaldırmıştır. Bundan Le Yeok’u sorumlu tutmaktadır. Onu bulmak için her yeri aramaktadır. Le Yeok ise saraya doğru gitmektedir. Saray girişinde abisi ile karşılaşır. Kral arkadaşlarının kim olduğunu sorar ve sarayda mı çalışıyorlar der. Onlar başvuru yapacaklarını söyleyince kral benim için canınızı verir misiniz diye sorar. Aldığı cevaplardan memnun olmayınca da hepsini idama mahkum eder. Le Yeok ve arkadaşları şok olurlar. Kral kurtulmak için bir şansınız var der ve saraya kadar yarışacağız kazanamzsanız hem siz hemde Le Yeok öldürülecek der. 

Kral ve kardeşi atlarına binip yarışmaya başlarlar. Kral öndeyken Le Yeok kestirmeleri kullanarak öne geçer. Fakat Chae Kyung yine ortaya çıakr ve ıslık çalarak atı durdururç Le Yeok yere düşer. Yeniden atına binmek üzereyken kralın atı Cha Kyungun üzerine doğru gitmektedir. Le Yeok onu kurtarmayı başarır fakat kral öne geçmiştir. Yarışı kazanan kral kılıcını çekip Le Yeok’u öldürmek üzereyken aneeleri olayı görür ve bağırır. Le Yung kılıcını indirir. Annesi Le Yeok’un yaralarına pansuman yaparken ne olursa olsun asla krala güvenmemesini söyler. 

Kral sinirli bir şekilde odaya girer ve katibin kızı ile evlenerek onların köyünde sessizce yaşayıp ölmesini söyler. Gece olduğunda kral atına biner ve saraydan çıkar. Le Yeok ise üvey abisi ile arasını düzeltmek için yanına gider. Kraliçe onu karşılayarak kral dinleniyor der. Le Yeok da ben onun için kopuz ( ud benzeri bir enstürman ) çalacağını söyler ve kopuzunu çalmaya başlar. Kral atıyla dışarı çıkar. Chae Kyung kralı kardeşi ile karıştırır ve onun peşine düşer. Fakat kral uzaklaşmıştır. Cha Kyung kralı takip eder ve sonunda atını bulur ve kralın gölde yıkandığını görür. Oraya doğru koşar ve ikisi karşı akrşıya gelirler….

Ömre Bedel Dİzisi

Ömre Bedel dizisinin birinci bölüm özetini sizlerle paylaştım. Umarım beğenirsiniz. Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen untumayın. 

“Göker”

Ömre Bedel 2. Bölüm Özeti 21 Aralık Cuma Tüyoları # Dost Oluyorlar
Ömre Bedel (Queen for Seven Days) Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Güncel)

“Ömre Bedel Dizisi 1. Bölüm Özeti 20 Aralık Fragmanı” üzerine 3 yorum

 1. ߷ℋ_Okyanus߷࿊♫♬ dedi ki:

  Bir yerden bi kaç bölümünü izlemiştim. Dillerini anlamasam da izlemeye devam etmiştim. Güzel bir dizi çıkmasını bekliyorum.

  Göker abi eline emeğine kalbine sağlık olsun, teşekkür ederim özet için.:-)

 2. Melisa dedi ki:

  güzel bi diziye benziyo başlasa da izlesek

  1. ߷ℋ_Okyanus߷࿊♫♬ dedi ki:

   😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.