Ömre Bedel 2. Bölüm Özeti 21 Aralık Cuma Tüyoları # Dost Oluyorlar

Burak 18 Ara 2018 Ömre Bedel  0

Ömre Bedel dizisinin ikinci bölüm özeti ile sizlerleyiz. Bölüm Lee Yung’un nehirde yıkanmasıyla başlıyor. Aynı zamanda kardeşinin kendisine en çok sana güveniyorum dediğini hatırlamaktadır. Bu esnada Chae Kyung onu görür ve mektubunu çalan kişi olduğunu sanarak yanına gider. Le Yung onun üzerine bir bez fırlatarak suya batırır. Chae Kyung sudan çıktığında Lee Yung ile yüzyüze gelir. Acaba hayal mi görüyorum diyerek tekrar suya batıp çıkar. Le Yung onu sudan çıkartır. 

Chae Kyung ile kral bir süre sohbet ederler. Daha sonra Chae Kyung kimsesi olmadığını söyleyerek benim abim olurmusun der. İleride bir han vardır. Chae Kyung orada kalmak için yaşının küçük olduğunu fakat abisi olarak gelirse orada kalmasına izin verileceğini anlatır. Le Yung ısrarlara dayanamaz ve kabul eder. Birlikte hana gidip yemek yerler. Fakat yemekten sonra ikiside fenalaşır. Han sahiperi onların yemeklerine birşeyler katmıştır ve onlar bayılınca eşyalarını kontrol etmeye başlarlar. Daha bağlayıp bir odaya kapatırlar. Kapatıldıkları odada ölü bir kadın vardır. Chae Kyung bir testiyi kırarak bir parçası ile ellerindeki ipi keser. Daha sonra Le Yung’un iplerini çözer ve uyandırmaya çalışır fakat başaramaz. Bir el arabasına koyup onuda çekerek handan uzaklaşır. 

Le Yung yolda kendisine gelir. Fakat belli etmeden arabada yola devam eder. Şehir merkezine yaklaşınca arabadan sessizce iner. Kapıya geldiklerinde bağırarak kral adına kapıyı açın der. İçeri girdiklerinde bitkin olan  Chae Kyung bayılır. Kral başında bir süre bekledikten sonra oradan ayrılır. Chae Kyung uyandığında üzerinde temiz bir elbise ile elinde bir not vardır. Kağıtta bir daha karşılaşırsak bir dileğini yerine getireceğim yazmaktadır. Kral saraya gider ve şehir merkezinin hemen yanında insanlar soyularak öldürülüyor sizin haberiniz yok diyerek görevlileri fırçalar. Bu sırada handaki soyguncu katiller önüne getirilir. Kral ikisini de kılıçtan geçirir. 

Odasına girdiği sırada kardeşi elindeki kopuzu ile birlikte uykuya dalmıştır. Le Yeok onu gördüğünde hemen kalkar fakat abisi oralı olmaz. Le Yeok üzülür. Chae Kyung dışarıda dadısını görünce çok şaşırır ve sevinçten bağırır. Dadısı hemen ağzını kapatarak susturur ve İmparatoriçe Dowager’in içeride olduğunu söyler. Le Yeok ve İmparatoriçe kız istemek için oradadır. Cha Kyung kağıt perdeye parmağı ile delik açar ve içeri bakmaya başlar. Bu sırada anne ve babası onun hakkında çirkin ve görgüsüz gibi kelimeler söylemektedirler. Çünkü kızlarını almalarını istememektedirler. Bu sırada Le Yeok onu farkeder. Chae Kyung içeri girmek zorunda kalır. 

Le Yeok onun evleneceği kız olduğunu öğrenince daha da öfkelenir. Cha Kyung ise kendisini ispatlamak için evlenmeyi kabul ettiğini söyler. İkisi tartışmaya başlarlar. Chae Kyung hemen çarpıştıkları sırada çalınan eşyasını ister. Le Yeok onları almadığını söylerken hırsızları hatırlar. Ertesi gün şehire gel sana hırsızları göstereceğim der. Şehir girişinde buluşurlar. Bu sırada orada prinç çalınmıştır ve büyük bir arbede vardır. Bir çocuk hırsızlıkla suçlanmaktadır. Chae Kyung çocuğa acır ve Le Yeok’u onu kurtarması için ikna eder. Le Yeok bağırarak princi kendisinin çaldığını söyler ve ben kralın kardeşiyim der. Köylüler geri adım atarlar. Chae Kyung büyük bir iş yaptığını birinin hayatını kurtardığını söyleyerek Le Yeok’u över. Bu sırada hırsızlığı yapan kişi elinde Chae Kyung’un eşyaları ile gelir. 


Chae Kyung daha sonra ısrar ederek üçünün arkadaşlık yemini etmelerini sağlar. Bu sırada saraydaki abisi Le Yeok’un yetişkin olduğunda krallığın başına geçmesini söylediği sözleri hatırlamaktadır. Kral Le Yung sürekli kabus görmekte ve babasının sözlerini duymaktadır. Vasiyeti bulup bir an önce yok etmek ister. Yarıdmcısı vasiyet yazıldığı sırada bir katibin yanında olduğunu ve onun bir köyde yaşadığını söyler. Peşine bir adam verdğini ve oraya giden hanedan üyesi de olsa hemen öldürüleceğini emretmiştir. Le Yung yağmur duasının ardından adamla görüşeceğim der. Prens Le Yeok ve Chae Kyung köydeki bir eve gelirler. Prens tuvalete girdiğinde Chae Kyung dışarıda beklemektedir. Bu sırada etraflarının kılıçlı adamlar tarafından sarıldığından habersizdirler. 


En iyi özetleri en iyi resimlerle sizlere aktarmaya devam ediyoruz. Yorumlarınızı belirtmeyi lütfen unutmayın.

Ömre Bedel Dizisi 1. Bölüm Özeti 20 Aralık Fragmanı
Ömre Bedel (Queen for Seven Days) Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri (Güncel)

“Ömre Bedel 2. Bölüm Özeti 21 Aralık Cuma Tüyoları # Dost Oluyorlar” üzerine 1 yorum

  1. ߷ℋayat Okyanus߷࿊♫♬ dedi ki:

    Eline emeğine sağlık Göker abi teşekkür ederim. Özetler için. Başarılarının devamını diliyorum.:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir