O SES KUR’AN YARIŞMASININ JURİLERİ KİMLERDİR

Burak 26 May 2017 Haberler  0

Ramazanın başlamasıyla beraber bir çok program seyirci ile buluşmaktadır. TRT ise bu yıl farklı bir bakış açısı getirerek “O SES KUR’AN”  yani KUR’AN’ı güzel okuma yarışması ile seyircilerin karşısına çıkmaktadır. O ses KUR’AN diyince birçoğumuz aklına O SES TÜRKİYE gelsede yarışma pekte bu formatta gitmeyecektir.

 

26 Mayıs cuma günü başlayacak olan programda her bölümde 5 yarışmacı yarışacarak bölümdeki gün birinciliğini elde etmeye çalışıcak.

Gün birincileri ise programın jurilerinin verdiği puan ve yarışmayı izleyen seyircilerin verdiği oy ile belirlenecektir.Haftanın sonunda ise gün birincileri arasında tekrar bir yarışma yapılıp birinci belirlenecektir.  Yarışmanın büyük finali ise kadir gecesi olup seslerini sergileyeceklerdir.

Yarışmacılar hafta finallerine ve büyük finale onlara rehberlik eden imamlar ile hazırlanacak olup seslerini en güzel biçimde duyurmaya çalışacaktır.

Ramazan boyunca ekranlarda olacak bu yarışmanın ödülü ise tam 50 altın olarak belirlenmiş ve baz kesimler tarafından oldukça eleştirilip tepki gösterilmiştir.

Peki sunuculuğunu Diyanet İşleri Başkanlığı Radyosu Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Cihat Kılıç’ın üstlendiği o ses KUR’AN yarışmasının 4 kişilik jüri koltuğunda kimler oturuyor ?

 

 

 

  • DR MEHMET ALİ SARI

juri koltuğunda oturan Dr. Mehmet Ali Sarı İstanbul 29 Mayıs Üniversite’si öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır. Dini yönden oldukca bilgiye sahip olan Dr. Mehmet Ali Sarı lisans eğitimini İstanbul Yüksek İslam Enstitüsüde tamamlamış olup yüksek lisansı ise 1987 yılında Marmara Üniversitesinde yapmıştır.

 

 

 

 

  • HALİL NECİPOĞLU

juri koltuğunda oturan ikinci bir isim ise Halil Necipoğlu daha önceki ramazanlarda bir çok kez TRT programlarında yer almıştır.

İstanbul’un tophane semtinde Mimar Sinan Üniversitesi karşısındaki yeni adıyla Kılıç Ali Paşa Camii nin imam hatibi’dir.

aynı zamanda bir ses sanatısı olan Halil Necipoğlu Camiideki Adam adlı bir albüme imza atmıştır.

Ramazanda kandil geceleri TRT pogramarına çıkan Halil Necipoğlu KUR’AN okur ve aynı zamanda hafızdır.

 

 

  • OSMAN EGİN

3. juri üyesi olan Osman Eğin İstanbul Haseki Diyanet Eğitim Merkezi Müdürlüğünü görevini üstlenmekte olup yeni nesile KUR’AN öğretmek amaçlı internette KUR’AN dersleri mevcut olup birden fazla kitabı vardır.

 

 

 

 

 

 

  • HAFIZ OSMAN ŞAHİN

1965 doğumlu Artvinli ve Programın baş danışmanı olan Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu başkanı olan Hafız Osman Şahin ise programda konuk juri olarak yerini alacaktır.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.