Osmanlı Yükseliyor Oyuncuları Kadrosu ve Konusu

Burak 16 Oca 2019 Haberler  0

Osmanlı Yükseliyor Konusu Nedir ?

Netflix herkesin merakla beklediği Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan ‘‘ Ottoman Rising’’ isimli ilk Türk projesi için çalışmalara başladığını açıkladı.

STXtv ve Karga Seven Pictures ortaklığında hazırlanacak olan yarı belgesel formatındaki Türkiyedeki ilk dizi projesi için imzaların atıldığını duyuran Netflix projenin detayları ile ilgili ip ucu verdi.

Osmanlının yedinci padişahı olan Sultan II. Mehmed’in çocukken tahta çıkışından İstanbulu fethetmesi gibi başarılarla dolu hayatını ve 15. yüzyılda Osmanlı imparatorluğunun yükselme dönemini konu alan altı bölümlük bir dizi çekileceği duyuruldu. Dizinin nerde çekileceğinin ilerleyen zamanda açıklanması bekleniyor.

Bu mini dizinin yapımcılığını Sarah Wetherbee, KellyMcPherson ve Emre Şahin  üstlenecektir.Dizinin  ilk yayın hakları ise  Türkiye ve Çin’de bulunmaktadır. Bugüne kadar Türk televizyonlarında Fatih Sultan Mehmedin hayatı iki kez çekilmiş ancak istenen başarıya ulaşamamıştı.

Osmanlı Yükseliyor Oyuncu Kadrosu

Tuba Büyüküstün (Mara)

Tam ismi Hatice Tuba Büyüküstün olan oyuncu 1982 yılında İstanbul’da doğmuştur. Lise eğitiminin ardından Mimar Sİnan Fakültesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarım bölümünü kazanmıştır. Üniversite eğitimi sırasında reklam filmlerinde rol almaya başlamıştır. 2003 yılında Sultan Makamı isimli dizide yer alarak kariyerine başlamıştır.

Daha sonra Çemberimde Güloya dizisinde Zarife karakterine hayat vererek iyi bir çıkış yakaladı. Ardından Gülizar, Ihlamurlar Altında gibi dizilerde yer alan güzel oyuncu 2006 yılında vizyona giren Sınav isimli sinmea filmi ile başarısını sürdürdü. Doğum yapması nedeniyle bir süredir işine ara veren Büyüküstün Osmanlı Yükseliyor dizisi ile kariyerine geri dönüyor.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.