Netflix Yabancı Dizi Önerileri 2020

Burak 26 Mar 2020 Haberler  0

Dünyada en çok üyeye sahip online film ve dizi izleme platformu olan Netflix, 2020 yılında da yeni dizileri ile üyelerini memnun etmeye devam ediyor. Çok sayıda film, dizi ve belgeselin yer aldığı platformda, 2020’nin ilk üç ayı itibarıyla kullanıcılar tarafından olumlu eleştiriler elde etmiş yabancı dizilere rastlamak mümkün. Biz de bu yazımızda netflix dizi listesi aracılığı ile ulaştığımız, 2020 yılında yayınlanmış IMDb puanı yüksek yabancı dizileri listeledik.

1. Dracula (IMDb: 6,8)

Kont Drakula’nın Transilvanya’dan Londra’ya gelişini konu edinen BBC – Netflix ortak yapımı bu mini dizi, Bram Stoker’ın 1897 yılında yayınlanmış eserinden uyarlama olarak karşımıza çıkıyor. Üç bölümden oluşan dizide, Drakula’nın Van Helsing ve ailesi ile olan çatışması, hikayenin merkezine oturtuluyor.

2. Locke & Key (IMDb: 7,4)

Stephen King’in oğlu Joe Hill’in aynı isimdeki kitabından uyarlama olan bu Netflix dizisinde, sarsıcı bir ölümün ardından Keyhouse adını taşıyan bir malikaneye taşınan bir ailenin yaşadıkları anlatılıyor. Bu malikanede çeşitli işlevi olan gizemli anahtarları keşfeden Locke çocukları, aynı zamanda şeytani bir varlığın da bu anahtarların peşinde olduğunu fark etmeleri ise dizinin ana konusunu oluşturuyor.

3. The Stranger (IMDb: 7,4)

2020 Netflix dizileri arasında yer alan bir başka kitap uyarlaması dizi ise The Stranger. Dizide, gizemli bir yabancının, iyi bir hayat yaşadığını zanneden bir adama, yıkıcı etkisi olacak bir sır söylemesi ile bu adamın kendisini bir gizemin ortasında bulmasını anlatıyor.

4. Ragnarok (IMDb: 7,5)

Danimarka ve Norveç ortak yapımı Norsk mitolojisi temalı bu Netflix dizisinde, sıcak kışlar ve şiddetli sağanak yağışların yaşandığı küçük bir Norveç kasabasında yaşanan olaylar anlatılıyor. İskandinav mitolojisindeki kıyamet olan Ragnarök’e doğru gidilirken, birisi zamanında müdahale edip, kıyameti durdurabilecek midir?

5. Messiah (IMDb: 7,7)

2020’nin ilk günlerinde yayınlanan bu dizide, bir CIA ajanı, yeni bir manevi harekatın öncülüğünü yapan ve yeni bir siyasi karmaşa yaratma potansiyeli olan karizmatik bir adamı soruşturması anlatılıyor. Dizide cevabı aranan soru ise bu adamın bir şarlatan mı, yoksa birçok din tarafından müjdelenen Mehdi mi olduğu.

6. I Am Not Okay With This (IMDb: 7,7)

The End of the F***ing World’ün yazarları tarafından kaleme alınan bir başka dizi olan I Am Not Okay With This, genç bir kızın bir yandan yeni süper güçlerini anlamaya çalışırken, diğer taraftan aşk hayatındaki karmaşıklıklar ile başa çıkmaya çalışmasını anlatıyor. Dizi, 2020 yılında Netflix yabancı dizi önerileri yapan yurt dışındaki birçok listenin de ilk sıralarında yer alıyor.

7. The English Game (IMDb: 7,7)

19. yüzyılda geçen bu hikayede, futbolun ve FA Cup’ın gelişiminin yanında dönemin İngilteresindeki sınıfsal mücadele anlatılıyor. Futbol tarihinde harcanan ilk bonservisten ilk maaşa kadar birçok ilkin anlatıldığı dizi, dünyadaki birçok futbolsever tarafından da beğeni topladı.

8. Caliphate (IMDb: 7,9)

İsveç yapımı bu dizide, IŞİD’in İsveç’teki gençleri nasıl etkilediği ve kendi bünyesine kattığı anlatılıyor. Dizi, bir polisin IŞİD’in İsveç’te bir saldırı planladığını öğrendiği bir ihbarın ardından gelişen olayları işliyor.9.

Rise of Empires: Ottoman (IMDb: 8)

Altı bölümden oluşan ve Celal Şengör ile Emrah Safa Gürkan’ın danışmanlığında çekilen bu mini belgesel dizide, Fatih Sultan Mehmed’in İstanbul’u feth edişi farklı bir açıdan ele alınıyor. 24 Ocak 2020’de yayınlanan dizi, yayınlandığı dönemde ülkemizde ve dünyada oldukça olumlu yorumlar ile karşılanıp ve eleştirmenlerden de olumlu puanlar aldı.

10. Tiger King: Murder, Mayhem and Madness (IMDb: 8,1)

Büyük kedilerden oluşan bir hayvanat bahçesi sahibi olan Joe Exotic’in (gerçek adı ile Joseph Maldonado-Passage) garip hayatının anlatıldığı bu mini dizi yedi bölümden oluşuyor. Belgesel şeklindeki dizide anlatılan her şey tamamen gerçek olaylara dayanıyor ve cinayet planlamaktan hayvan kaçakçılığına, “Tiger King” tarafından işlenen birçok suç anlatılıyor.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.