Nefes Nefese Boran ( Nick Xhelilaj) Kimdir ?

Burak 12 Şub 2018 Nefes Nefes'e  0

Nefes Nefese Dizisi Boran Kimdir ? Gerçek Adı Nedir ?

Star Tv’nin yakın tarihte ekrana geleceğini duyurduğu Nefes Nefes’e dizisi merakla beklenmeye devam ediyor. Dizinin konusu ve karakterleri kadar bu karakterlere hayat verecek olan oyuncular da merak edilmeye başlandı. Dizide dikkat çeken karakterlerden biri de Boran isimli karakter oldu. Dizide Boran’ı Arnavutluk asıllı oyuncu Nick Xhelilaj canlandıracak. Merak edenler için Nick Xhelilaj kimdir yakından tanıyalım.

Nick Xhelilaj Kimdir ? Yaşı Boyu Kilosu

1983 yılında Arnavutluk’ta doğdu. 1.88 boyunda olan oyuncu 85 kg ağırlığındadır. Asker olan babasının Türkiye’de görev yapması nedeni ile buraya taşınmışlardır. Önce babası gibi asker olmaya karar vermiş ve Kuleli Askeri lisesini kazanarak burada eğitim görmeye başlamıştır. 7 ay eğitim gördükten sonra asker olma kararından vazgeçerek okulu bırakmış ve Arnavutluk’a dönmüştür.


 

 

 

 

 

 

 

 

Küçük yaşlardan itibaren sinemaya meraklı olan oyuncu Tirana Güzel Sanatlar Fakültesi’nde eğitim alamaya başlamıştır. Başarılı bir öğrenci olan Xhelilaj bir yönemenden gelen teklif üzerine Çek Cumhuriyeti’de 60’lı yılları konu alan bir dönem filminde rol almıştır. The Albanian isimli filmde sevdiği kadının peşinden Berlin’e göçen birini oynamış ve bu rolü ile 47. Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Oyuncu Ödülü’nü kazanmıştır. Kayıp Şehir isimli dizide canlandırdığı Kadir rolü ile Türkiye’de tanınmaya başlamılştır. Daha sonra Üç Yol isimli sinema filminde yer almıştır.

2012 yılında  Seven Lucky Gods isimli film ile Mehmet karakterine hayat vermişir. 2014 yılında Her Sevda Bir Veda dizisinde rol almıştır. En son TRT ekranlarında yer alan Payitaht Abdülhamit dizisinde Marco karakterini oynamıştır. Yine 2016 ylında yayınlanan Direniş Karatay filmi ile beyaz perdede boy göstermiştir.

 

 

Çocukluk Dizisi Oyuncuları Kadrosu (2020)
Barbaros Oyuncuları ve Karakterleri TRT 1 (Güncel Liste)
Kefaret Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri 2020 (Fox TV)
Yeni Hayat Dizisi Oyuncuları (Kanal D)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.