Nefes Nefese Atmaca , Ayaz (Uğur Yücel) Kimdir ?

Burak 13 Şub 2018 Nefes Nefes'e  0

Nefes Nefese Dizisi Atmaca ( Ayaz ) Kimdir ?

1957 Yılında  İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Belediye Konservatuarı’nda Tiyatro Bölümünde eğitim almıştır. Öğrencilik yıllarında tek kişilik gösteri ve stand up ile sahneye çıkmıştır. 1984 yılına kadar Kenter Tİyatrosu , Dormen Tiyatrosu ve Şan Müzikholünde yer almış ve bir çok tiyatro oyununda oynamıştır. 1984 yılında peyaz perdede  yayınlanan “Fahriye Abla” sinema filmi ile kamera önü kariyerine başlamıştır. Daha sonra Teyzem , Milyarder ve Selamsız Bandosu gibi önemli filmlerde boy göstermiştir.  Şener Şen ile başrolerini paylaştığı “Muhsin Bey” ile iyi bir çıkış yakalamıştır. Ardından arabesk filminde bir kez daha Şener Şen ile başrolü paylaşmıştır.

Nefes Nefese Dizisi Atmaca Kim ? Yaşı Boyu Biyografisi

1994 yılında ekranlara gelen Aziz Ahmet dizis ile televizyon kariyerine başlamıştır. Bu dizide ayrıca yapımcılık senaristlik de yapmıştır. Bu süreçte sinemaya ara vermiştir ve kendi filmleri içinde hazırlık yapmıştır.Sinemaya dönüşü yine Şener Şen ile olmuştur. Eşkiya filmi ile beyaz perdeye dönen usta isim bu yapımla büyük ses getirmiştir. Daha sonra 2000 yılında Balalayka isimli filmde boy göstermiştir.

Dönemin en çok izlenen dizisi İkinci Bahar’ın ilk bölümlerini çekmiştir. Daha sonra “Karanlıkta Koşanlar” isimli yapımda senarislik ve oyunculuk yapmıştır. Ardından kendi filmlerini çekmeye başlayan Yücel “Yazı Tura” isimli filmde yapımcı yönetmen ve senarist olarak yer almıştır. Aynı sene “Alacakaranlık” isimli dizi ile televizyon çalışmalarına devam etmiştir. 2005’te yayınlanan Hırsız Polis dizisinde yer almış ve buradaki performansı ile büyük beğeni toplamıştır.

Müzik ile ilgili çalışmalrıda bulunan sanatçı Laleli’de Bir Azize ve Gemide filmlerinin müziklerini yapmıştır. 1983 yılında Derya Alabora ile evlenmiş ve bu evlilikten Can Yücel adında bir oğlu bulunmaktadır.  2015 yılında oğlunun yönetmenliğini yaptığı “Yaktın Beni ” isimli filmde oynamıştır.

 

Nefes Nefese Ne Zaman Final Yapacak ? Kaç Bölüm Sürecek ?
Nefes Nefese Dizisi Nerede Çekiliyor ? Nefes Nefese Çekim Mekanları
Nefes Nefese Rüya ( Melisa Şenolsun) Kimdir?
Nefes Nefese Dizisi Oyuncuları Konusu ve Karakterleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.