Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Kimdir Metin Akdülger Biyografisi

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Kim Olacak Belli Oldu

 

muhtesem-yuzyil-kosem-4-muratMuhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin yeni sezonunda 4. Murat rolünü kim canlandıracak? İşte detaylar

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2. sezonunda oyuncu kadrosunun %80 oranında değişeceğini sizlere açıklamıştık.

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2. sezonunda 4. Murat rolünü Metin Akdülger hayat verecek. Metin Akdülger Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde ilk sezon Sultan Ahmet rolüne hayat veren Ekin Koç’un yerine gelecek.Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. murat resimleri (3)

Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin 2. yeni sezonunda Dördüncü Murat dönemi anlatılacak. Peki Gerçekte Dördüncü Murat kimdirMuhteşem Yüzyıl Kösem 4. murat resimleri (1)

4. Murat Kösem Sultan İle Sultan Ahmet’in oğludur. Amcası Genç Osman’ın başına gelenlerden sonra 11 yaşında iken tahta geçmiştir. Küçük yaşta olması nedeniyle annesi Kösem Sultanı, saltanatın başına tayin etti.

Savaşları genelde İranlılarla ve Ruslarla oldu

Star Tv ekranlarının sevilen tarih dizisi bomba gibi ölümlerle dolu bir 1. sezonu geride bıraktı buna göre diziye dahil olacak Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat karakteri merak konusu olmuştu. İşte 4. Murat rolünde oynayacak oyuncu belli oldu buna göre 4. Murat karakterini canlandıracak oyuncu Metin Akgülder oldu.İşte oyuncunun hayatı bilgileri özgeçmişi yazımızda.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Rolünde Oynayan Kimdir ?

Genç oyuncu son yıllarda ekranlarda sıkça görmeye başladığımız isimlerden. Farklı hobileri ve yaşantısı ile dikkat çeken oyuncu en son Analar ve Anneler dizisinde rol aldı.Çıkış dizisi ise MEDCEZİR olan oyuncu Orkun rolü ile başarılı oyunculuğunu gösterdi.

Gerçek Adı : Metin Akdülger

Memleketi (Nereli) : Bursa

Kaç Yaşında : 28

Bitirdiği Okul Üniversite : Koç Üniversitesi Uluslar Arası İlişkiler

Asıl Mesleği : Oyunculuk

Oynadığı Diziler : Medcezir (Orkun), Analar ve Anneler (Tahsin)

Boyu : 1.81

Kilosu : 73

Gerçek Göz ve Saç Rengi : Yeşil – Kumral

Tarihte Gerçekte 4. Murat Kimdir ?

Kösem ve Ahmet Sultan’ın oğullarındandır.

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat İnstagram Facebook Hesabı Fotoğrafları

Muhteşem Yüzyıl Kösem Yeni Sezon 2. Tanıtım Fragmanı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 4. Murat Kimdir Metin Akdülger Biyografisi (2 Yorum)

  1. Murad gibi güçlü, iri yarı uzun boylu ve kara tenli bir padişahı orta boylu, sarışın ve zayıf birine oynatmak kimin aklı acaba. Adam 4.Murada değil ilk sezonda Sultan Ahmed’i oynayan Ekin Koç’a benziyor =)) Herhalde oğlan babaya benzesin diye düşünmüşler ahahaa