Muhabbet kuşu Oskar toplam kaç kelime konuşur?

İşte Aamir Khan’ın 60.000 TL’lik Sorusu

Guinnes Dünya Rekorlarına göre Muhabbet kuşu Oskar toplam kaç kelime konuşur?

Cevap: 148

Guinnes rekorkar kitabına girmese de Puck adında bir muhabbet kuşunun 1,728 kelime konuştuğu ispat edilmiştir; ancak Puck bu kelimeleri ezberde tekrar etme yeteneğine sahiptir. Guinnes Dünya Rekor kitabının istediği şekilde kelime konuşan Oskar ise 148 anlamlı kelimeyi anlaşılır şekilde konuşmuştur. 

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına 14 ekim cumartesi günü ünlü Hint oyuncu Aamir Khan konuk olarak yarıştı. Türkiye’de yayınlanan sinema filmleri sayesinde milyonlarca hayranı olan Aamir Khan sosyal bir proje adına Kim Milyoner Olmak İster’e konuk oldu.

Hindistan’ın dünyaca ünlü Bollywood  yönetmen ve senaristi Aamir Khan, çektiği filmlerle milyonları peşinden koşturan Bollywood yıldızı ünlü aktör, kazanacağı ödülü bir hayır kurumuna bağışlayacağını söylüyor

Kim Milyoner Olmak İster’de Aamir Khan 15.000 TL’lik ilk barajı geçerken sadece telefonla konuşma joker hakkını kullandı. Sonrasında ise joker kullanmadan 30.000 TL’lik soruyu bildi. İşte Aamir Khan’ın 60.000 TL’lik sorusu

Napolyon’un kardeşi Louis Bonaparte, Holanda halkına Felemenkçe yaptığı konuşmada dili sürçtüğü için Hollanda’nın Kralıyım yerine hangisini söylemiştir?

Cevap: Hollanda’nın Tavşanıyım

 

dizibilgi google play

Muhabbet kuşu Oskar toplam kaç kelime konuşur? (3 Yorum)

    • Cekildi ama dogru cevabi soyledi sonrasinda hayir isi oldugu icin riske atmak istemedi fakat tahmini dogruydu