Mucize Doktor Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Yapımcılığı: MF Yapım tarafından hazırlanan, Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın  yaptığı ve Senaryosunu Pınar Bulut ile Onur Koralp’in uyarladığı Başrollerinde, Taner Ölmez, Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Murat Aygen, yer alacak. 23 Temmuz itibari ile dizinin çekimlerinin başladığını öğrendik. Yakında tv de tanıtımları da başlayacak.

Kadro yeni yeni oluşmaya başladığı için kesinleşen isimleri sizlerle paylaşacağız.

Mucize Doktor Dizisi Nerede Çekiliyor ? 

Dizinin çekimleri Bilecik’in tarihi garında başlamıştır. Vezirhan beldesinde devam etmiştir. Bilecik ilinin merkezine bağlı Başköy, Küplü, Gülümbe ve Dereköy’de çekilmeye devam etmekte dizinin çekimleri 7 ağustos 2019 itibari ile tamamlanmış olup, dizinin geri kalan bölümleri İstanbul da çekimlerin yapılacağı hastanede hazırlıklara başladığı ve dizinin birinci bölümünün tamamlanmaya yaklaştığı ve bayram sonrasında hazır olacağı bilgisini sizlerle paylaşalım.

İstanbul da ki çekimler “İstanbul Pendik’te ki Medikal Park hastanesi olacaktır. 

Mucize Doktor Dizisi Ne Zaman Başlayacak ?

Mucize doktor dizisi 12 Eylül Perşembe akşamı ekranlarda olacak. Dizinin en önemli rakibi ise Perşembe günlerinin reyting rekortmeni Bir Zamanlar Çukurova dizisi olacak.

 

 

Kore yapımı Good Doctor’dan uyarlanan Mucize Doktor Dizisi izleyicisi ile buluştu. Dizide otistik bir doktorun hikayesi anlatılıyor. 

Yeni sezonun iddialı işleri arasında şimdiden yerini alan kod adı: “Mucize Doktor”, yakında FOX’ta izleyiciyle buluşacak.

 

 

Mucize Doktor Dizisi Konusu

Taşrada bir şehirde doğan ve babası tarafından evlatlıktan reddedildikten sonra yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından, asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını konu alıyor.

Mucize Doktor Oyuncuları

 

 

Taner Ölmez (Ali Vefa)

20 yaşlarının ortasında, cerrahi asistanı, otistik savant. Dahi ama iletişim kurmakta zorlanan birisi Ali ve Ali’nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. Fakat babası, Ali’yi evlatlıktan reddetti. Kimsesiz kalan Ali, onu sahiplenen Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine verdiği doktor olma sözünü de Adil Hoca sayesinde tuttu ve tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Vuslat Dizisi 12. Bölüm Analizi “Aslı”

Ali, şimdi asistan olarak girdiği hastanede dostluğu, kardeşliği ve aşkı keşfedecek. Dokunduğu her şeye, temas ettiği her yaşama iyilik getirecek; sadece şifa değil, umut verecek insanlara. Kimsesiz, otizmli Ali, kendine tekrar bir aile bulacak ve o koca hastane Ali’nin çevresinde bir aile olacak.

 

 

Reha Özcan (Adil)

50 yaşlarında, Başhekim. Ali’nin mentoru yani akıl hocası ve manevi babası. İyi niyetli, babacan bir adam ama bazen fazla korumacı olabiliyor. Otuz seneyi aşan doktorluk kariyerinde sayısız hastayı iyi etmiş bir doktor; literatüre katkıda bulunmuş, makaleleri yabancı dergilerde yayınlanmış bir beyin cerrahı. Ferman gibi, Tanju gibi nice cerrahi dehalar yetiştirmiş bir hoca. Bütün bunlara ek, hastalarını, çevresindeki herkesi her daim kollayan, kimi hastasının masrafını kendi cebinden ödeyen, kimini de Ali gibi kanadının altına alan bir güzel adam. Tıbbın tek bir kanunu olduğuna, onun da hasta olduğuna inanan, idealist bir başhekim.

 

 

Özge Özder (Kıvılcım)

30 lu yaşlarının sonunda. Hastanenin müdür yardımcısı ve Beliz’in üvey annesidir. Beliz’in kullanmadığı bütün o silahları; güzelliği, mevkisini, zekasını hiç çekinmeden kullanır… Bedeli, günahı ne olursa olsun, Kıvılcım muhakkak istediğini alır. En büyük amacı ise Beliz’den kurtulup hastanenin başına geçmektir.

 

Onur Tuna (Ferman)

30 yaşlarında, hastanenin yıldız cerrahı. Adil Hoca tarafından yetiştirilmiş. Ukala ve uzak görünüyor ama aslında bir sırrı var. Bu sır yüzünden aslında kalbinin ne kadar yumuşak olduğunu görmüyor kimse. Ferman duygularını bastırıyor. Çünkü cerrahlıkta duygusallığa yer olmadığını bilir; takındığı sert tavır aslında asistanlarının iyiliği içindir. Herkes ona saygı duyar, biraz da ondan çekinir. Başarılı bir kariyeri ve güzeller güzeli bir sevgilisi, Beliz’i var; daha şimdiden hayalini kurduğu her ne varsa, hemen hepsine sahip. Şimdilik Ali’nin hastaneye alınmasına karşı. Ama gelecekte neler olacağı bilinmez.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Nefes Nefese Boran ( Nick Xhelilaj) Kimdir ?

 

 

Sinem Ünsal (Nazlı)

20 li yaşlarında, cerrahi asistanı, Ali’nin ilk ve büyük aşkı. Empati yeteneği yüksek, bu yüzden fazla bağlanabiliyor. Nazlı hastanenin en gelecek vaat eden cerrahi asistanlarından biri. Bağımlılık ise onun en hassas noktası. Bu konuya en ufak bir tahammülü bile yok. Ailesinde yaşadığı travması yüzünden de erkeklere güvenmekte hep zorlandı. Güzel ve akıllı bir kız olmasına karşın pek ilişki yaşamadı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, kendini hep korudu. Onun bu zırhını aşmayı ilk başaran Ferman oldu. Nazlı yakışıklı, başarılı cerraha önce hayran, sonra da sırılsıklam aşık oldu. Kendini alamadı, ne olduğunu, başına ne geldiğini o bile anlamadı. Ama Ferman’ın Beliz’le ilişkisini bildiği için platonik takılıyor.

 

 

Murat Aygen (Tanju)

40 lı yaşlarında, cerrahi şefi, genel cerrah, tavrı rahat ama hak ettiği saygıyı görmediğine inanıyor. Türkiye’nin en başarılı genel cerrahlarından biri. Müşterileri hep nüfuzlu, güçlü adamlar veya onların eşleridir; Tanju’nun yükseklerde çok dostu vardır. Ama o hala Adil Hoca’nın gelip onu tebrik etmesini bekler. Bu yüzden de Başhekim olmak ve Adil Hoca’nın yerini almak istiyor. Aslında Tanju, sadece ama sadece, Adil Hoca’nın saygısını istiyor.

Hazal Türesan (Beliz)

30 lu yaşlarında. Ferman’ın sevgilisi, hastanenin sahibi. Asıl mesleği avukatlık. Güzel, akıllı ve zengin olmasına rağmen Beliz alabildiğine alçak gönüllü bir kadın. Dünya kadar parası, yurt dışında aldığı eğitimi, başarılı bir avukat oluşu, bütün meziyetleri onun karakterinin doğal bir parçası, insanlara karşı kullandığı silahlar değil. Asil bir kadın Beliz. Ucuz ukalalıklardan, burnu büyüklükten ve her türlü ezici görkemden nefret eder.

Hayal Köseoğlu (Açelya)

20 yaşlarında, hemşire.  Nazlı’nın ev arkadaşı, güzeller güzeli bir kız ama en yakın dostunu kıskanıyor. Hırslı, güzel, bakımlı, neşeli, flörtöz bir hemşiredir Açelya. Hayatta en rahatsız olduğu şey doktorlar ve hemşireler arasındaki hiyerarşidir. Demir’e, onu ilk kez gördüğünden beri, deliler gibi aşık. Ve ister istemez hemşire değil de bir doktor olsaydı, Demir’e karşı şansının daha fazla olacağını düşünmeden edemiyor. Nazlı’yı çok seviyor aslında. Ama doktor olduğu, daha güzel olduğu ya da başka bir şey için değil, sadece ama sadece Demir’in kalbini çalmayı başarabildiği için onu kıskanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Canevim Dizisi Taylan Tanbay (Özgür Çevik) Kimdir?

Fırat Altunmeşe (Demir)

20 li yaşlarında, cerrahi asistan. Ali’ye rakip, şeytan tüylü, milyoner bir ailenin oğlu ama asla elde edemeyeceği bir saygının ve kazanamayacağı bir kalbin peşinde. Demir, Nazlı’ya gizlice aşık. Onu gerçekten bütün kalbiyle seviyor. Ama Nazlı, Ali’yi seçecek ve bu Demir’e ağır gelecek. Demir, Nazlı’nın kendisi dururken nasıl olup da Ali’yi seçtiğini bir türlü anlamayacak ve bununla bocalayacak. Hastanede asistanlar arasında rekabet başlayınca Demir iyice köşeye sıkışacak.

Korhan Herduran (Güneş)

20 yaşlarında, erkek hemşire. Hastanenin dedikodu gazetesi, neşeli ama ümitsiz bir hayali var. Aslında oyuncu olmak istiyor. Bir de bölüm sekreteri Gülin’i… Güneş, ancak gerçekle yüzleştiğinde ve büyümeye başladığında, Gülin ona bir şans verecek.

Adin Külçe (Küçük Ali)

Ali’nin çocukluğu

Barkın Hasanoğlu (Çete Çocuk)

mucize doktor oyuncu kadrosu

Selvi (Bihter Dinçel)

40 yaşların başında. Başhemşire, yetkin, asistan cerrahlar için anne figürü, aktif bir kadın ama özel hayatında çekingen biri. Yıllar yılı hastane tozu yuttuktan sonra doktor gibi olmuş artık. Aslında uzun yıllardır içten içe Adil Hoca’ya hayranlık besliyor. Ama çekingen biri olduğu için, ilk evliliğinden çocukları olduğu için, yakışık almaz diye bu hisleri üstüne hiç harekete geçmemiş, geçmiyor.