Mucize Doktor Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste)

Severek izlenen ve izleyici kitlesinin beğenisini kazanan mucize doktor dizisi her hafta işlediği konular ile izleyenleri büyülemeye devam ediyor. Yapımcılığı: MF Yapım tarafından hazırlanan,  Senaryosunu Pınar Bulut ile Onur Koralp’in uyarladığı Başrollerinde, Taner Ölmez, Reha Özcan, Özge Özder, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Murat Aygen, yer alacak. 23 Temmuz itibari ile dizinin çekimlerinin başladığını öğrendik. Yakında tv de tanıtımları da başlayacak. Mucize doktor oyuncuları aşağıda ki gibidir.

Mucize Doktor dizisi hangi gün, saat kaç da?

Her Perşembe 20.00’de FOX’ta!

Mucize Doktor dizisinin Yönetmeni Kim?

Yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın  yapıyor.

 

mucize doktor çekilen hastane

Mucize Doktor Dizisi Nerede Çekiliyor ? 

Dizinin çekimleri Bilecik’in tarihi garında başlamıştır. Vezirhan beldesinde devam etmiştir. Bilecik ilinin merkezine bağlı Başköy, Küplü, Gülümbe ve Dereköy’de çekilmeye devam etmekte dizinin çekimleri 7 ağustos 2019 itibari ile tamamlanmış olup, dizinin geri kalan bölümleri İstanbul da çekimlerin yapılacağı hastanede hazırlıklara başladığı ve dizinin birinci bölümünün tamamlanmaya yaklaştığı ve bayram sonrasında hazır olacağı bilgisini sizlerle paylaşalım.

İstanbul da ki çekimler “İstanbul Pendik’te ki Medikal Park hastanesi olacaktır. 

Kore yapımı Good Doctor’dan uyarlanan Mucize Doktor Dizisi izleyicisi ile buluştu. Dizide otistik bir doktorun hikayesi anlatılıyor. 

 

 

Mucize Doktor Dizisi Konusu Nedir?

Taşrada bir şehirde doğan ve babası tarafından evlatlıktan reddedildikten sonra yetimhanelerde büyüyen savant sendromlu deha Ali’nin, tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından, asistan cerrah olarak işe başladığı özel bir hastanede yaşadıklarını konu alıyor.


 

Mucize Doktor Oyuncuları

 

 

Taner Ölmez (Ali Vefa kimdir)

İstanbul doğumlu olan oyuncu, 9 Ağustos 1983 yılında doğdu. Aslan burcudur. Boyu ise 1,79 metredir.

20 yaşlarının ortasında, cerrahi asistanı, otistik savant. Dahi ama iletişim kurmakta zorlanan birisi Ali ve Ali’nin çocukken hayatında değer verdiği bir tavşanı, bir de onu her şeyden koruyan abisi vardı. Fakat babası, Ali’yi evlatlıktan reddetti. Kimsesiz kalan Ali, onu sahiplenen Adil Hoca sayesinde hayata tutundu. Abisine verdiği doktor olma sözünü de Adil Hoca sayesinde tuttu ve tıp fakültesini birincilikle bitirdi.

Ali, şimdi asistan olarak girdiği hastanede dostluğu, kardeşliği ve aşkı keşfedecek. Dokunduğu her şeye, temas ettiği her yaşama iyilik getirecek; sadece şifa değil, umut verecek insanlara. Kimsesiz, otizmli Ali, kendine tekrar bir aile bulacak ve o koca hastane Ali’nin çevresinde bir aile olacak.

Lise yıllarında aktif olarak tiyatroyla ilgilenmeye başladı ve ilk olarak Shakespeare’in ‘’Bir Yaz Gecesi Rüyası’’ oyununda yer aldı. Lise eğitiminin ardından 2 yıl Bakırköy Belediye Tiyatrosu’nda çalıştıktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. 

Konservatuar eğitimine devam ettiği dönemde ‘’Gıyabettin’’ karakterini canlandırdığı ‘’Kapalıçarşı’’ projesiyle televizyon dizilerinde yer almaya başladı. Ardından ATV’de yayınlanan ‘’İstanbul’un Altınları’’ adlı dizide rol aldı. 

2012 yılında, Osman Sınav’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ‘’Uzun Hikaye’’ filmiyle beyazperdeye adım atan Taner Ölmez, aynı yıl Cevdet Mercan’ın yönettiği ‘’Kayıp Şehir’’ dizisinde canlandırdığı ‘’Sadık’’ karakteriyle dikkatleri üzerine çekti. 2013-2014 sezonunda Ali Bilgin’in yönettiği ‘’Medcezir’’ dizisinde hayat verdiği ‘’Mert’’ karakterindeki başarısıyla geniş bir izleyici kitlesine ulaştı.
Star TV’de yayınlanan ve dünyanın birçok ülkesinde uluslararası izleyici kitlesine sahip ‘’Muhteşem Yüzyıl – Kösem’’ adlı dönem dizi projesinde ‘’Şehzade Osman’’ rolüyle yer aldı.

Televizyondaki kariyerine devam ederken, Tiyatro İn’in sahnelediği ‘’Katil Joe’’ oyunundaki performansıyla 18. Afife Tiyatro Ödülleri’nde ‘’Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu’’ ödülünü alan oyuncu, Onur Ünlü’nün yönettiği ‘’Kırık Kalpler Bankası’’ sinema filminde başrol karakterlerden biri olan ‘’Osman’’ rolüyle yeniden beyazperdede yer aldı. 

2018 yılında vizyona giren, Arabesk müziğin önemli isimlerinden Müslüm Gürses’in hayatının konu edildiği ‘’Müslüm’’ sinema filminde sanatçının kardeşi “Ahmet” rolünü canlandırdı.

Semaver Kumpanya bünyesinde “Semaver ve Kumpanya-Yeniden” oyunuyla tiyatro çalışmalarına devam etmekte olan Taner Ölmez, son olarak Blu TV’de yayınlanan‘’Dudullu Postası’’ adlı internet dizisinde  ‘’Tayfur’’ karakteriyle yer almıştır.


 

Reha Özcan (Adil hoca kimdir)

50 yaşlarında, Başhekim. Ali’nin mentoru yani akıl hocası ve manevi babası. İyi niyetli, babacan bir adam ama bazen fazla korumacı olabiliyor. Otuz seneyi aşan doktorluk kariyerinde sayısız hastayı iyi etmiş bir doktor; literatüre katkıda bulunmuş, makaleleri yabancı dergilerde yayınlanmış bir beyin cerrahı. Ferman gibi, Tanju gibi nice cerrahi dehalar yetiştirmiş bir hoca. Bütün bunlara ek, hastalarını, çevresindeki herkesi her daim kollayan, kimi hastasının masrafını kendi cebinden ödeyen, kimini de Ali gibi kanadının altına alan bir güzel adam. Tıbbın tek bir kanunu olduğuna, onun da hasta olduğuna inanan, idealist bir başhekim.

5 Temmuz 1965 yılında Bingöl’de doğdu. Aslen Boyabat lıdır. Tam Adı Ragıp Reha Özcandır. Babası Astsubaydır. 4 kardeşi vardır. Tiyatrocu Serhat Özcan abisidir. 1987 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun oldu. 1990-1991 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’na atandı.

1992-1993 sezonunda Antalya’ya yerleşti ve Antalya Devlet Tiyatrosu’nda görev aldı. Aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi’nin Tiyatro kulübünde ve Antalya Büyükşehir Belediye Tiyatrosu’nda yönetmen olarak görev yapan Reha Özcan, 2010 – 2011 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu’na tayin oldu. Ekim 2016’da Devlet Tiyatrolarından emekli oldu.

2017’de Müfit Can Saçıntı’nın hem senaryosunu yazıp hem de yönettiği “Yaşamak Güzel Şey” adlı sinema filminde rol aldı. Adı Efsane, Maral: En Güzel Hikayem, Karadayı, Suskunlar, Kurtlar Vadisi Pusu, IV. Osman gibi bir çok projede yer alan Reha Özcan, şimdilerde Fox TV ekranlarında yer alan Mucize Doktor adlı dizide Adil karakterine hayat vermektedir.

 

 


Özge Özder (Kıvılcım kimdir)

30 lu yaşlarının sonunda. Hastanenin müdür yardımcısı ve Beliz’in üvey annesidir. Beliz’in kullanmadığı bütün o silahları; güzelliği, mevkisini, zekasını hiç çekinmeden kullanır… Bedeli, günahı ne olursa olsun, Kıvılcım muhakkak istediğini alır. En büyük amacı ise Beliz’den kurtulup hastanenin başına geçmektir.

1978 yılında Ankara’da dünyaya gelen Özge Özder, Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü derece ile kazanmış ve Hacettepe’de lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlamıştır. Televizyon ekranlarında ilk kez 1993 yılında Ferhunde Hanımlar dizisiyle boy gösteren güzel oyuncu, sonrasında ise Dadı, İyi Aile Robotu, Çifte Bela gibi unutulmayan yapımların kadrosunda yer almıştır. 

Ekranlardan hiçbir zaman uzak kalmayan Özder, Uy Başuma Gelenler, Estağfurullah Yokuşu, Hayat A.Ş. ve Aşkın Mucizeleri gibi çeşitli projelerde üstlendiği rollerle seyircinin dikkatini çekmiştir. Başrolleri Özcan Deniz ve Naz Elmas gibi isimlerle paylaştığı Haziran Gecesi’nde ise seyirciden büyük beğeni toplamıştır. Sonrasında Emret Komutanım, İyi ki Varsın ve Ömre Bedel gibi başarılı yapımlarda yer almış, Dudaktan Kalbe’de hayat verdiği Cavidan Meriçoğlu rolüyle ise adından çokça bahsettirmiştir.   2010’lu yıllarda da ekranın vazgeçilmez yüzlerinde olan Özge Özder, Umutsuz Ev Kadınları’nda başrolleri Bennu Yıldırımlar ve Songül Öden gibi isimlerle paylaşmış, sonrasında ise Kehribar, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Rüya ve Kocaman Ailem dizilerinde rol almıştır. 

İlk beyaz perde deneyimi 2006 yılında Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği Sınav filmindeki Candan karakteri olan başarılı oyuncu, 2007 yılında Sıfır Dediğimde ve 2008 yılında Başka Semtin Çocukları isimli yapımlarda yer almıştır. 2011 yılında ise Türkan Saylan’ın hayatını anlatan Türkan filminde hayat verdiği Zeynep karakteriyle beyaz perdenin de vazgeçilmez yüzlerinden biri olduğunu seyirciye bir kez daha göstermiştir. 2019 yapımı Konuşan Hayvanlar isimli çocuk filminde ise Bana Göz Kulak Ol Derneği yararına konuk oyuncu olarak rol almıştır. 

Yeni sezonun en güçlü yapımlarından Mucize Doktor isimli dizide canlandırdığı Kıvılcım karakteriyle ise yeniden televizyon ekranlarında yer almaktadır.

 

Onur Tuna (Ferman hoca kimdir)

30 yaşlarında, hastanenin yıldız cerrahı. Adil Hoca tarafından yetiştirilmiş. Ukala ve uzak görünüyor ama aslında bir sırrı var. Bu sır yüzünden aslında kalbinin ne kadar yumuşak olduğunu görmüyor kimse. Ferman duygularını bastırıyor. Çünkü cerrahlıkta duygusallığa yer olmadığını bilir; takındığı sert tavır aslında asistanlarının iyiliği içindir. Herkes ona saygı duyar, biraz da ondan çekinir. Başarılı bir kariyeri ve güzeller güzeli bir sevgilisi, Beliz’i var; daha şimdiden hayalini kurduğu her ne varsa, hemen hepsine sahip. Şimdilik Ali’nin hastaneye alınmasına karşı. Ama gelecekte neler olacağı bilinmez.

02.07.1985 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de aldı. 

1,95 boyunda olan Onur Tuna, ortaokul yıllarından itibaren lisanslı voleybol ve basketbol oynadı. Ortaokul ve lise yıllarında tiyatro oyunlarında yer almaya başladı. İzmir’de Üniversitede okurken 4 yıl profesyonel mankenlik yaptı. İzmir Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde 2.5 yıl oyunculuk eğitimi aldı. İstanbul’da Üç Mota, Ayla Algan, Craft ve Saim Güveloğlu’ndan eğitim almaya devam etti

Hayat Devam Ediyor dizisi ile 2011 yılında profesyonel oyunculuk kariyerine başladı. Ardından  Filinta, Cesur Yürek , Yasak Elma dizileri ile Bir Küçük Eylül Hikayesi ve 2019 yılında çekilen Ağır Romantik sinema filmlerinde rol aldı.

Ekran ve beyaz perde dışında müzik ile ilgilenmektedir. Gitar ve piyano çalan oyuncunun aynı zamanda besteleri ile 4 şarkılık EP si bulunmaktadır. Dizinin en çok dikkat çeken isimlerinden biri olan onur tuna oldukça etkin bir rol oynamaktadır.

Sinem Ünsal Kimdir? (Nazlı kimdir?)

20 li yaşlarında, cerrahi asistanı, Ali’nin ilk ve büyük aşkı. Empati yeteneği yüksek, bu yüzden fazla bağlanabiliyor. Nazlı hastanenin en gelecek vaat eden cerrahi asistanlarından biri. Bağımlılık ise onun en hassas noktası. Bu konuya en ufak bir tahammülü bile yok. Ailesinde yaşadığı travması yüzünden de erkeklere güvenmekte hep zorlandı. Güzel ve akıllı bir kız olmasına karşın pek ilişki yaşamadı, hayal kırıklığına uğramaktan korktu, kendini hep korudu. Onun bu zırhını aşmayı ilk başaran Ferman oldu. Nazlı yakışıklı, başarılı cerraha önce hayran, sonra da sırılsıklam aşık oldu. Kendini alamadı, ne olduğunu, başına ne geldiğini o bile anlamadı. Ama Ferman’ın Beliz’le ilişkisini bildiği için platonik takılıyor.

21 Haziran 1993 doğdu. Üniversite eğitimine kadar İzmir/Foça’da yaşadı.
2016 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Bölümü’nde çift-ana dal lisans programını tamamladı.

Oynadığı Dizi ve Yapımlar:

Müfit Aytekin Atölye’de oyunculuk eğitimleri aldı. 2016 itibarıyla TV dizilerinde rol almaya,
2019 Ocak ayı itibarıyla tiyatro oyunlarında rol almaya başladı.
2019 – Yapıkredi Afife Jale Ödülleri’nde Genç Yetenek kategorisine aday gösterildi.
2019 – 25. Lions Türkan Kahramankaptan Tiyatro Ödülleri’nde Yılın En İyi Genç Kadın Oyuncusu ödülü verildi.

Çoban Yıldızı, Siyah Beyaz Aşk, Kızım dizilerinde rol aldı.

Murat Aygen kimdir? (Tanju hoca kimdir)

40 lı yaşlarında, cerrahi şefi, genel cerrah, tavrı rahat ama hak ettiği saygıyı görmediğine inanıyor. Türkiye’nin en başarılı genel cerrahlarından biri. Müşterileri hep nüfuzlu, güçlü adamlar veya onların eşleridir; Tanju’nun yükseklerde çok dostu vardır. Ama o hala Adil Hoca’nın gelip onu tebrik etmesini bekler. Bu yüzden de Başhekim olmak ve Adil Hoca’nın yerini almak istiyor. Aslında Tanju, sadece ama sadece, Adil Hoca’nın saygısını istiyor.

29 Ekim 1971 tarihinde Diyarbakır‘da doğmuştur. 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Biyoloji, 1998 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal- Tiyatro Oyunculuğu, 2002 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera Yüksek Lisans bölümlerinde eğitim aldı.

1985 yılından beri reklam sektöründe oyuncu, metin yazarı, sanat yönetmeni, süpervizör, yardımcı yönetmen, dublaj sanatçısı, 1998 yılından beri sinema ve televizyon sektöründe oyuncu olarak çalışmaktadır. Rol aldığı bazı sinema ve dizi projeleri; Av Mevsimi, Ankara Ekspresi, Kül ve Ateş, Bodrum Masalı, Maral, Medcezir.

Hazal Türesan Kimdir? (Beliz kimdir)

30 lu yaşlarında. Ferman’ın sevgilisi, hastanenin sahibi. Asıl mesleği avukatlık. Güzel, akıllı ve zengin olmasına rağmen Beliz alabildiğine alçak gönüllü bir kadın. Dünya kadar parası, yurt dışında aldığı eğitimi, başarılı bir avukat oluşu, bütün meziyetleri onun karakterinin doğal bir parçası, insanlara karşı kullandığı silahlar değil. Asil bir kadın Beliz. Ucuz ukalalıklardan, burnu büyüklükten ve her türlü ezici görkemden nefret eder.

20 Temmuz 1985 yılında Ankara’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nde Tiyatro eğitimi aldı.

Televizyon ekranlarına 2008 yılında Azra karakterini canlandırdığı Unutma Beni ile adım attı. Ardından 2011 yılında Devrim Yakut ile birlikte Yeniden Başla dizisinde rol aldı. Sonrasında ise Kara Para Aşk dizisinde başrolleri Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Erkan Can ile paylaştı ve seyirciden büyük beğeni topladı. 2016’da yayın hayatına başlayan Tatlı İntikam dizisinde Furkan Andıç ve Leyla Lidya Tuğutlu ile beraber çalışan Hazal Türesan, 2017’de Fazilet Hanım ve Kızları’nda hayat verdiği Yasemin karakteri ile kariyerinde bir dönüm noktasına ulaştı. 2018 yılında Türkiye’nin ilk vampir temalı dizisi Yaşamayanlar’da rol aldı. Son olarak yeni sezonda yayınlanacak Netflix Türkiye’nin ikinci projesi Atiye’de rol alan Türesan, şu anda Mucize Doktor isimli dizide Beliz karakterine hayat vermektedir.

Başarılı televizyon kariyerinin yanı sıra beyaz perdede boy gösteren Hazal Türesan, ilk kez 2014 yılında Bir Don Juan Öldürmek, hemen ardından 2015 yılında Sol Şerit yapımlarında rol aldı. 2019 yılında İran-Türkiye ortak yapımı olan Bana Bir Aşk Şarkısı Söyle adlı sinema filmiyle de büyük beğeni topladı.

Hayal Köseoğlu Kimdir? (Açelya hemşire kimdir)

20 yaşlarında, hemşire.  Nazlı’nın ev arkadaşı, güzeller güzeli bir kız ama en yakın dostunu kıskanıyor. Hırslı, güzel, bakımlı, neşeli, flörtöz bir hemşiredir Açelya. Hayatta en rahatsız olduğu şey doktorlar ve hemşireler arasındaki hiyerarşidir. Demir’e, onu ilk kez gördüğünden beri, deliler gibi aşık. Ve ister istemez hemşire değil de bir doktor olsaydı, Demir’e karşı şansının daha fazla olacağını düşünmeden edemiyor. Nazlı’yı çok seviyor aslında. Ama doktor olduğu, daha güzel olduğu ya da başka bir şey için değil, sadece ama sadece Demir’in kalbini çalmayı başarabildiği için onu kıskanıyor.

1993 doğumlu olan Hayal Köseoğlu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikal Bölümü’nde öğrenimine devam ediyor. Aşk-ı Memnu, Muhteşem Yüzyıl dizileriyle dikkatleri üzerine çeken Hayal Köseoğlu, Arkadaşlar İyidir, İstanbullu Gelin ve Ufak Tefek Cinayetler’de canlandırdığı karakterlerle geniş kitlelerce tanındı. Sinema kariyerine fantastik-gençlik filmi Özgür Dünya ile adım atan genç oyuncu, başrollerinde yer aldığı Sesinde Aşk Var ile beyaz perdedeki yolculuğuna devam ediyor. Post prodüksiyonu devam eden ve 2019 yaz sezonunda çekimleri tamamlanan sinema filmleri Bir Nefes Daha, Beni Sevenler Listesi de seyirciyle buluşmak için gün sayıyor. Fantastik Hikayeler Makinesi ve DasDas prodüksiyonu antik oyun Yakaranlar ile tiyatro izleyicisinden de tam not alan Hayal Köseoğlu, oyunculuk kariyeriyle eş zamanlı olarak müzik çalışmalarını da sürdürüyor. Hayal Köseoğlu’nun dijital müzik platformlarında sözü-müziği kendisine ait olan pek çok şarkısı bulunuyor.

Fırat Altunmeşe Kimdir? (Demir kimdir)

20 li yaşlarında, cerrahi asistan. Ali’ye rakip, şeytan tüylü, milyoner bir ailenin oğlu ama asla elde edemeyeceği bir saygının ve kazanamayacağı bir kalbin peşinde. Demir, Nazlı’ya gizlice aşık. Onu gerçekten bütün kalbiyle seviyor. Ama Nazlı, Ali’yi seçecek ve bu Demir’e ağır gelecek. Demir, Nazlı’nın kendisi dururken nasıl olup da Ali’yi seçtiğini bir türlü anlamayacak ve bununla bocalayacak. Hastanede asistanlar arasında rekabet başlayınca Demir iyice köşeye sıkışacak.

1990 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Fırat Altunmeşe, Craft Oyunculuk Atölye’sinde 2 sene boyunca oyunculuk dersleri aldıktan sonra ilk olarak 2013 yılında yönetmenliğini Feride Kaytan’ın üstlendiği ‘’Vicdan’’ dizisinde kamera karşısına geçmiştir. ‘’Kaçak Gelinler’’, ‘’Maral’’ ve ‘’Kehribar’’ projelerinde de kendisinden çokça bahsettirdikten sonra 2016 yılında başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün paylaştığı ‘’Cesur ve Güzel’’ dizisinde dikkatleri iyice üzerine çekmiştir. Son olarak 2017 yılında yönetmenliğini Ömer Uğur, Burak Çetinkaya ve Koralp Gümüş’ün paylaştığı ‘’Aslan Ailem’’ dizisinde Umut karakterini canlandırmıştır.

Beyaz perde kariyerine de 2015 yılında ‘’Hesapta Aşk’’ filmiyle başladıktan sonra 2017 yılında yer aldığı ve başrollerini Demet Evgar, Fatih Al, Alican Yücesoy ve Elit Andaç Çam ile paylaştığı ‘’Sofra Sıraları’’ filmiyle büyük bir başarı yakalamıştır. Son olarak ise, Enes Ateş’in yönetmenliğini yaptığı ve Altunmeşe’nin başrollerinde yer aldığı ‘’Yengeç’’ filmi 2019’un sonlarında vizyona girecektir.

Oyunculuk kariyerinin dışında müzik kariyerini de başarılı bir şekilde devam ettiren Fırat Altunmeşe şimdi Yusuf Pirhasan’ın yönetmenliğini üstlendiği ‘’Mucize Doktor’’ dizisinde Demir karakterine hayat veriyor.

Korhan Herduran Kimdir? (Güneş hemşire kimdir)

20 yaşlarında, erkek hemşire. Hastanenin dedikodu gazetesi, neşeli ama ümitsiz bir hayali var. Aslında oyuncu olmak istiyor. Bir de bölüm sekreteri Gülin’i… Güneş, ancak gerçekle yüzleştiğinde ve büyümeye başladığında, Gülin ona bir şans verecek.

6 Ağustos 1988 Antalya doğumlu olan genç oyuncu 1.72 boyunda, 71 kilo. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Herduran ilk olarak Saklı Hayatlar Filminde sonra da Üsküdar’a Giderken dizisinde rol almıştır. İşler Güçler ve Kardeş Payı dizilerinde komik karakterlerle izleyici karşısına çıkan Korhan Herduran şimdilerde Mucize Doktor dizisi ile ekranlarda yer almaktadır.

Adin Külçe (Küçük Ali)

Ali’nin çocukluğu

Bihter Dinçel Kimdir (Selvi Hemşire Kimdir)

40 yaşların başında. Başhemşire, yetkin, asistan cerrahlar için anne figürü, aktif bir kadın ama özel hayatında çekingen biri. Yıllar yılı hastane tozu yuttuktan sonra doktor gibi olmuş artık. Aslında uzun yıllardır içten içe Adil Hoca’ya hayranlık besliyor. Ama çekingen biri olduğu için, ilk evliliğinden çocukları olduğu için, yakışık almaz diye bu hisleri üstüne hiç harekete geçmemiş, geçmiyor.

mucize doktor oyuncu kadrosu

1982 yılında Diyarbakır’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Eskişehir’de, lise ve üniversite eğitimini İzmir’de tamamladı.  Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü bitirdi.

İzmir’de kendi yazdığı oyunlar, çeşitli özel tiyatrolar tarafından sahnelendi. Bir yıl İzmir Devlet Tiyatrosunda sözleşmeli oyuncu olarak çalıştı. 2006 yılında BKM Mutfak Atölye çalışmalarına dahil oldu. Avrupa Yakası ilk televizyon dizisi oldu. Çeşitli dergilerde deneme ve makaleleri yayımlandı. 2013 yılı Şubat ayında “Gebelere Balon” adlı kitabı yayınlandı. 2001 yılından beri dizi film, sinema ve tiyatro oyunculuğu yapmaktadır. 

Serenay Aktaş (Asistan Elif)

Dizinin kadrosuna yeni bir oyuncu daha katıldı. Serenay Aktaş, 3. bölümüyle Türkiye’nin bugüne kadar ki en büyük reytingine ulaşan Mucize Doktor dizisine katıldı. Asistan Elif karakterine hayat verecek olan Aktaş, daha önce Meryem dizisinde Burcu karakterine hayat vermişti. Aktaş böylelikle 2 sezon aradan sonra yeniden ekranda boy gösterecek.

MUCİZE DOKTOR OYUNCU KADROSU

2010 yılında Türk Malı dizisiyle başladığı oyunculuk kariyerinde farklı yapımlarda rol alan Serenay Aktaş; Kanıt, Kalbim Seni Seçti, Yalan Dünya, Arka Sıradakiler, Muhteşem Yüzyıl, Kaçak Gelinler, Acil Aşk Aranıyor,Gülümse Yeter, İlişki Durumu Karışık ve Meryem dizilerinde rol aldı. 

1 Ekim 1993 tarihinde dünyaya geldi. Futbolculuk kariyerinin yanı sıra farklı dizilerin kadrosunda yer aldı. 15 yaşında Zeytinburnuspor’da futbol hayatına başlayan Serenay Aktaş iki sezon sonra 1207 Antalyaspor’a transfer oldu. Santrafor mevkiinde görev yapan Aktaş, 1207 Antalyaspor forması ile oynadığı resmi maçlarda ise 19 maçta 24 gol kaydetti. 21 Ocak 2015 tarihinde 2. Lig takımlarından 1207 Antalyaspor’da 3 sezon oynayan Serenay Aktaş, 3. Lig’de yer alan Beşiktaş’a transfer oldu.

Mucize Doktor Gülin Kimdir ( Merve Bulut )

Mucize doktor oyuncularından biri olan Gülin karakteri merak edilen karakterlerden biri olmaya başladı. Bizde sizler için Gülin karakterini araştırdık.

Gerçek ismi Merve Buluttur. 1998 yılında Kocaeli de doğmuştur. Merve Bulut 1.72 cm boyunda, 59 kg’dir. İlk dizi oyunculuk kariyerine ise 2012 yılında Uçurum dizisinde başlamıştır. Daha sonra ise 2015 yılında yayınlanan Maral dizisinde rol almıştır. Son olarak 2017 yılında yayınlanan Kara yazı dizisinde Sedef rolünü canlandırmıştır.

Daha sonra 2017 yılında Yıldızlar Şahidim dizisinde Mercan dizisinde rol almıştır. Günümüze gelmeden önce ise tiyatro deneyimi yaşamış ve son olarak da Mucize Doktor dizisinde Gülin karakterini canlandırmış ve canlandırmaya devam etmektedir.

 

dizibilgi google play

Mucize Doktor Dizisi Oyuncuları Kadrosu ve Karakterleri (Tam Liste) (7 Yorum)

 1. Ferman belis uzakdur ğünesdemirselvi demiradiltanjur Nazlıali kızı doruk açelya dedi ki:

  Ferman belis uzakdur ğünesdemirselvi demiradiltanjur Nazlıali kızı doruk açelya Sevdiye abla safaabim toprak sevği abla Mahil abim yenge oğlu kardes abim yenge züybede teyze elemen ozanözğürözğemuhmedenistetuürkanyenğeelemenfikriyeteyzeipekyusufcınardeniztozanözğürözğemuhmedenistetürkanyenğesasmifikretzelalekremadayıdenizteyzefatmalavinarezieminehakanabimkaderteyzedestinaalimhalilabimfikriyeteyzeipekyusufçınaebesnateyzetürkkalpelamustafatürkdoğanyadecimenteyzekadirabimömerrukiyeteyzezaferabimaysunyengehalitabimmelisyenğemahmutsakineteyzehakanabimhavinabim İsmail abisabrina yenge amilyayasar İbrahim abim Rahşan yenğe Mahmut kürsatfıratarasmahmut Mert geldi yeni doğan hala oldumartık sütlü kahve içlim cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor ekranaçıkarmısını doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya

 2. Ferman belis uzakdur ğünesdemirselvi demiradiltanjur Nazlıali kızı doruk açely dedi ki:

  Ferman belis uzakdur ğünesdemirselvi demiradiltanjur Nazlıali kızı doruk açelya Sevdiye abla safaabim toprak sevği abla Mahil abim tolğaabim filizablakardesabimkürsat dede fatoSevdiye teyze kardes abim yenge oğlu kardes abim yenge züybede teyze kardes abim yenge oğlu kardes abim yenge züybede teyze elemen ozanözğürözğemuhmedenistetuürkanyenğeelemenfikriyeteyzeipekyusufcınardeniztozanözğürözğemuhmedenistetürkanyenğesasmifikretzelalekremadayıdenizteyzefatmalavinarezieminehakanabimkaderteyzedestinaalimhalilabimfikriyeteyzeipekyusufçınaebesnateyzetürkkalpelamustafatürkdoğanyadecimenteyzekadirabimömerrukiyeteyzezaferabimaysunyengehalitabimmelisyenğemahmutsakineteyzehakanabimhavinabim İsmail abim Sabrina yenğe amilyayasar İbrahim abim Rahşan yenğe Mahmut kürsatfırat Aras cuma ekranaçıkarmısını yaklasyor ekranaçıkarmısını doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek Mert geldi yeni doğan hala oldumartık sütlü kahve içlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya gelecek seni seviyorum benimle beraber kahveiiçlim sehirobaya doğumğünü gelircekmisini buraya

 3. Kaan kov sizi çok seviyorum ve diziyi hiç kacirmiyo kucuk bir rol almak sizlerle tanışmak istiyo teşekkürler

 4. dizinin adı islam akidesine ters bir isim içeriyor mucize sadece peygamberlerde zuhur eder bu evliyada olursa keramet fasık yada kafirde olursa istidrac yada sihir denir islamiyette çok uzak oldukları kesinde verdikleri dizi içeriğide kimbilir nasıldır

 5. Dizinin orijinalini de izledim. Ama mucize doktor(MF yapım)içeriği her bölümün konusunun Türk kültürüne uyarlanmasını çok beğendim. Duyguyu çok güzel işliyorlar… Orjinalinde bunu hissedemedim.. MF yapım süper bir dizi yapmış.Emeği geçenlerin ellerine sağlık…

 6. Silahsiz, siddet ve kotu ornek olmiyan, egitici ve yapici bir dizi, Miracle Doktor dizi ile tipa tip ayni olmasina ragmen, genclik icin onemli olduguna inaniyorum

 7. merhaba MUCİZE DOKTORU 1.bölümden itibaren çok ama çok severek ve beğenerek izliyorum