Milli Takımın Yeni Teknik Direktörü Kim Oldu 2 Ağustos 2017

Milli Takımda Fatih Terim’in koltuğundan boşalan teknik direktörlük koltuğuna Mircea Lucescu  getirildi. Konuyla ilgili açıklamayı Yıldırım Demirören yaptı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Mircea Lucescu ile her konuda anlaşma sağlandığını açıkladı. Mircea Lucescu ile TFF Başkanı Yıldırım Demirören, akşam saatlerinde  İstanbul’a gelecek.

Milli Takımda teknik direktör arayışları sürerken bir çok isme teklif gitmişti ancak bu tekliflerin ardından Milli Takım’ın başına geçen isim Mircea Lucescu oldu. Daha önce kendisiyle görüşme yapılmış ancak dinleneceğini söyleyerek bu teklifi kabul etmemişti. Milli Takım için ismi geçen isimler arasında Şenol Güneş ve Mustafa Denizli gibi isimler de yer almaktaydı. 

 Mircea Lucescu Kimdir?

29 Temmuz 1945 yılında Romanya’da dünyaya geldi. Romanya Milli Takımına Hagi gibi bir yıldızı kazandırdı. Galatasaray’da teknik direktörlük yaptığında ilk kez şampiyonlar liginde çeyrek final oynama başarısı kazandı. Teknik direktörlük kariyerinde de sırasıyla Corvinul Hunedoara, Romanya Milli Takımı, Dinamo Bükreş, Pisa, Brescia, Reggiana, Rapid Bükreş, Inter, Rapid Bükreş, Galatasaray, Beşiktaş, Shakhtar Donetsk ve Zenit gibi takımları çalıştırdı. Kendisine ülkemiz adına başarılar dileriz.

 

 

 

dizibilgi google play