Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun

Fahr-i Kainat Efendimiz’in alemlere rahmet olarak gönderildiği Mevlid Kandilinizi tebrik eder, bu müstesna gecenin, sizlere, vatanımıza, milletimize ve bütün İslam alemine feyz, rühaniyet ve bereket olarak tecelli etmesini Yüce Rabbimizden niyaz ederiz….

İnsanlığın kurtuluşu için gönderilen son ve en büyük Peygamber, bizim Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.)’in doğum gününü bu yıl yani 2018 yılında 19 Kasım Pazartesi gününü 20 Kasım Salı’ya bağlayan gecede idrak edeceğiz.

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.s.) 571 yılında Kameri aylardan Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi doğmuştur. Bu mübarek geceye Mevlid Kandili denir.

Günahların affına vesile olan tesbih namazı 4 rekat olarak kılınır. Kandil gecesi bu namazı kılabilmek için şu tesbihi ezbere bilmek gerekir.

“Sübhanallahi vel-hamdü lillahi ve la ilahe illallahü vallahü ekber. Ve la havle ve la kuvvete illa billahil-aliyyil-azıym”

Tesbih namazında her rekatta okunan tesbih adedi 75’dir. Dört rekatta 300 tesbih okunmuş olur.

“Allahü Ekber” diyerek namaza başlanır.
-“Sübhaneke…”‘den sonra 15 kere,
-Zamm-ı sureden sonra 10 kere,
-Rükûda 10 kere,
-Rükûdan doğrulunca 10 kere,
-Secdede 10 kere,
-Secdeden doğrulunca 10 kere,
-İkinci secde de 10 kere, okunur.

Böylece birinci rekat namaz kılınmış olur. Tesbih namazında ikinci rekata kalkılınca Fatiha-i şerifeden önce yine 15 kere, diğer yerlerde de, tarif edildiği gibi 10’ar kere okunarak 4 rek’at tamamlanır. Mevlid Kandili tesbih namazının diğer tarafları aynen diğer namazlarda olduğu gibidir. Fark sadece okunan tesbihlerdir.

İkinci rekate oturulduğunda, “Et-tehiyyatü…” den sonra, “Allahümme salli…” ve “Allâhümme barik…”, üçüncü rekat için ayağa kalkıldığında da “Sübhaneke…” okunacaktır.

Allahım, Alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in Senin Yüce Zâtından istediği bütün hayırlı ve güzel şeyleri biz de Senden istiyoruz. O’nun sığındığı her türlü kötülükten biz de Sana sığınıyoruz. Hz. Muhammed Mustafa hürmetine ibadetlerimizi, dualarımızı, hayır ve hasenatımızı kabul eyle ya Rabbi. Bizleri bağışla, imanda, İslam’da, ibadette, hayır ve hasenatta daim kıl.. Bizleri ilahi rahmetine erişen, iki cihan saadetine kavuşan kullarından eyle ya Rabbi..

Ya Rabbi! İlahi rahmetine sığındık, merhametine güvendik. Sen affedicisin, affetmeyi seversin, bağışlamayı seversin. Bizleri huzurundan boş çevirme ya Rabbi.. Bizleri vatansız, gönüllerimizi imansız, minarelerimizi ezansız bırakma, Son nefesimizde kelime-i şehadet ki buyurun “Eşhedü en lâ ilahe illallah, diyerek ruhumuzu teslim etmeyi bizlere nasip eyle.. Amin 

DiziBilgi Tv Ailesi olarak Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun.

“Aslı”

 

O GECE GELEN SENDİN
Arşın kubbelerine adı nurla yazılan, İsmi semâ da Ahmed yerde Muhammed olan,
Yedi katlı göklerde Hak cemalini bulan, Evvel ahir yolcusu ya Hz. Muhammed.
Sağnak nur yağmurları inerken yedi kattan, O gece sendin gelen ezel kadar uzaktan,
Melekler her zerreye müjde verirken Haktan, O gece sendin gelen ya Hz. Muhammed.

Güneşler o gecenin nuruna secdederken, Yıldızlar meşk içinde kainat vecd ederken,
Bütün hamdü senâlar yüce Rabbe giderken, O gece sendin gelen ya Hz. Muhammed.
Kâbe’de şirk taşları putlar yere dönerken, Cehalet bayrakları birer birer inerken,
Bin yıllık küfr ateşi ebediyyen sönerken, O gece sendin gelen ya Hz. Muhammed.

O gece Save gölü mucizeyle kururken, Kisra saraylarında sütunlar savrulurken,
Arzdan arşa alemler rahmetini bulurken, O gece sendin gelen ya Hz. Muhammed.
Sen ki doğum kundağı ak bulutla örülen, Doğar doğmaz Allah’a secde emri verilen,
Alnında alemlere rahmet tacı görülen, Kainat efendisi ya Hz. Muhammed.
Sen ki güzel huyların ahlakın meş’alesi, Sabır doruklarında beşerin en yücesi,
Senin cennet mekanın fakirlerin hanesi, Gönüller hazinesi ya Hz. Muhammed.
Sana şahit sonsuzlar ezelden beri her an, Sana şahit ayetler her zerre ve her mekan,
Senden uzak kalmaya nasıl dayanır ki can, Sen her canda canansın ya Hz. Muhammed.

Miraç gecesi bir bir açılıyorken gökler, Seni selamlıyorken her katta peygamberler,
Öyle bir an geldi ki durdu bütün melekler, Hakka yalnız yürüdün ya Hz. Muhammed.
Gönül gözü görmeyen can gözünü neylesin, Dünya da dönmeyen dil mahşerde ne söylesin,
Mevla bütün beşeri ümmetinden eylesin, Sancağının altında ya Hz. Muhammed.
Hak ile kul vuslatı o ilahi düğünde, Hiç kimseden kimseye fayda olmayan günde,
Hasatları has tartan o terazi önünde, Noksanlarım bağışlat ya Hz. Muhammed.
Biliriz ki hükmü yok bu dünya nimetinin, Gönüldür sermayesi ahiret servetinin,
Sana salat ve selam gönderen ümmetinin, Cennetler şahidi ol ya Hz. Muhammed.
Mehmet Emin AY
Dualarda buluşmak dileği ile Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun.

dizibilgi google play

Mevlid Kandilimiz Mübarek Olsun (32 Yorum)

 1. hayirli aksamlar gunelcim cok tesekkur ederiz birtanem guzel dualarina amin diyorum kandilin mubarek olsun

 2. Hayırlı Sabahlar DİZİBİLGİ TV Seyfesin Gözel İnsanları Nasılsınız Her Zaman İyi Olun Mutlu Olun❤️❤️❤️MEVIİD KANDİLİMİZ❤️❤️❤️MÜBAREK OLSUN BÜTÜN ARZULARINIZ ÇİÇEK AÇSIN DUALARINIZ İBADETLERİNİZ ALLAHDAN KEBUL OLSUN BU GÖZEL GÜN PEYĞENBERİMİZE BAĞLI HZ MUHEMMED (S.A) ALLAHIN BİZE GÖNDERİLMİŞ RESULUDU O HAYATIMIZA HUR KİMİ BEKŞ OLUP BU HUR HAYATIMIZI IŞIKLANDISIN BÜTÜN MÜSELMAN ÖLKELERİNDE BU HUR GÖRÜNSÜN❤️❤️ASLI ABLA❤️❤️BAYRAMINIZ MÜBAREK AİLENİZE MUTLULUK ÇANSAĞLIĞI ARZU EDİRİZ❤️Melekler❤️SİZİ KORUSUN

 3. hayirli aksamlar canim arkadaslarim nasilsiniz aslim canim arkadasim nasilsin iyilestinmi birtanem ve dualarina yurekten amin diyorum birtanem bende senin goker abimin ve hanim ablam ozgur teyzosum k azeri ablam gunay asi gunel ece ve diger arkadaslarida yurekten mevlid kandilinizi mubarek olsun rabbim tum dualarinizi ibadetlerinizi ALLAH kabul etsin hepinizi cok ozledim k azeri a blam bende buradayim islerimden dolayi gelemedim kusuruma bakma nasilsin birtanem hanim ablam birtanem sen polat amcam torunlar kizlarin nasil merak et dim hepinizi cokkk seviyorum

 4. HAYILI SABAHLAR TV DEN YAZDIĞIM İÇİN TV ORTAK KULLANIM OLUNCA…..BU ARA MUSAFİRLERİM OLDU KIZIM….
  BU SAYFAYI OKUDUM TEŞEKKÜR EDEMEDİM İÇİMDE KALDI……ALLAH CC SENDEN RAZI OLSUN…BU ZAMANDA Kİ GENÇLİĞE ÖRNEK….HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN ASLI‘CIM,K AZERİ.XANIM,YORUMUMU OKUYANLAR….SEVGİMLE KALIN….
  [[[[İLAHİ İLK ÇIKTIĞI GÜNDEN BERİ BAM TELİME DOKUNUR TEKRAR DNLEME DUYGULANMA ZAMANI ŞİMDİ ]]]]]

  • Hayırlı akşamlar Özgür teyzecim,
   Amin inşallah, Rabbim cümlemizden razı olsun inşallah. Bu ilahiyi bende severim. Dediğiniz gibi insanın bam teline dokunuyor, duygulandırıyor. Hayırlı geceler Allah’a emanet olun sevgiler, saygılar.

 5. Göker abicim, Pınar hanım ve sitemizde bulunan arkadaşlar, sitemizi ziyaret eden misafirlerimiz herkesin Mevlid kandili mübarek olsun. Hayırlı kandiller, hayırlı geceler herkese.

 6. Amin Aslım, K.Azerim ve diger kızlarım.nice güzel, hayırlı kandiller hepinize.iyi geceler güzel rüyalar.

 7. Bu gece kutsal gece.Ellerin göklere açıldığı gece,duaların qebul olunduğu gece.Ey Allahım, bize Tuba ağacının gölgesinde,Kevser havuzunun başında Peygamber efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) birlikte muhabbet etmeyi nasip eyle.Amin.

  • Hayırlı geceler, hayırlı kandiller canım. Bu gecenin hürmetine rabbim bütün dertlere deva, hastalara şifa versin. sıkıntıları gidersin inşallah.

 8. Hayirli ak$amlar arkada$lar. Aslim te$ekkûr ediyorum, dualarina amin diyorum, canim benim.Mövlud kandilimiz mûbarek olsun,Tüm dualar kabul olsun in$allah.

  • Hayırlı akşamlar canım, bende sizlere teşekkür ederim. Amin inşallah daha nice güzel kandillere Rabbim sağlıkla sevdiklerimizle ulaşmayı bizlere nasip etsin inşallah. iyi geceler hayırlı kandiller.

 9. İyi akşamlar hepinize. Arkadaşlar. Aslıcım ellerine sağlığ. Bir sözlə çok güzel olmuş. Bende bütün Müsəlman kardeşlerimi Mevlid bayramını kutluyurum. Allah bizim yüreyimizce versin. İnşallah
  Allah bizlere dert göstermesin. AMİN.Allahım. Amin. Güzel Aslıcım. Allahım sevdiklerimizi korusunu. Bu gün güzel günlerden. Aslıcım sen de çok sağ ol. Canım arkadaşım. Güzel yüreyine sağlığ.

 10. Hayırlı Akşamlar Dizibilgi Tv yorumcuları MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK”ELLERİNİZE SAĞLIK “ASLI ABLA”BÜTÜN MÜSELMAN ÖLKELERİ MUTLU OLSUN HZ MUHEMMED ÜMETİNE LAYIK OLMAĞA NESİP ET BİZLERİ ALLAH