Mesneviden Hikayeler Sunucusu (Bahadır Yenişehirlioğlu) Biyografisi

Burak 21 Nis 2020 Haberler  0

TRT 1 kanalında bulunan Mesneviden Hikayeler sunucusu olan Bahadır Yenişehirlioğlu büyük bir ilgi toplamış ve halk tarafından kim olduğu araştırılmaya başlanmıştır. Ramazan ayına özel TRT 1 tarafından hazırlanan bu program ramazan boyunca her gün ekranlara gelecektir.

Mesneviden Hikayeler Sunucusu Kimdir ?

Son dönemde yaşanan Covid-19 salgınından dolayı herkes evinde kalırken canı sıkılan halk televizyon kanallarına ilgi göstermektedir. TRT 1 kanalında sunuculuk yapan Bahadır Yenişehirlioğlu halk tarafından ilgi görmüştür. Bu ilgiyle beraber Bahadır Yenişehirlioğlu’nun biyografisi halk tarafından öğrenilmek istenmiştir. Mesneviden Hikayeler Sunucusu kimdir? Bahadır Yenişehirlioğlu hangi dizlerde rol almıştır? evli mi? Bütün bu soruların cevabı olan biyografisini siz değerli takipçilerimiz için hazırladık.

Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir? Biyografisi

26 Mayıs 1962 tarihinde hayata gözlerini açan Bahadır Yenişehirlioğlu lise eğitimini Akhisar’da tamamlayıp İzmir 9 Eylül Üniversitesi’nde Hukuku eğitimi aldı. Mezun olduktan sonra tekrar Akhisar’a gelip bağımsız avukat olarak işe başladı. Avrupa ve Arap yarımadasında bulunan pek çok ülkeyi araştırıp toplumları hakkında bilgi sahibi oldu. Aynı zamanda iyi bir roman yazarıdır. Pek çok konferanslarda bulunup gazete ve dergilerde Köşe yazarlığı yapmıştır. Bu işini çok sevip hala devam etmektedir. Ayrıca evlidir ve iki çocuğa sahiptir.

Oyunculuğa adımını 2016 senesinde Sevda Kuşun Kanadında dizisi ile atmıştır. Aynı zamanda Payitaht Abdülhamid dizisinde de Tahsin Paşa rolü ile ekranlara hala devam etmektedir.

Oynadığı dizi ve filmlere bakacak olursak;

  • Vecihi,
  • Payitaht Abdülhamid
  • Direniş Karatay
  • Sevda Kuşun Kanadında
  • Yedi Güzel Adam

gibi dizilerde pek çok karaktere hayat vermiştir. İyi ve sakin bir hayat yaşadığını belirten Bahadır Yenişehirlioğlu; Aşk Çölü, Beyaz Usta Siyah Çırak, Kara Güneş, Aşk Cephesi, Kanaviçe, Kara Güneş, Kerime, Tahta At, Son Hasat kitaplarını kaleme almıştır. Usta isme sunuculuğunu yaptığı Mesneviden Hikayeler programında başarılar diliyoruz.

Mesneviden Hikayeler (TRT 1) Tanıtımı

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir