Mehmetçik Kut’ül Amare Süleyman Askeri Öldü mü ? Neden Yok Diziden Ayrıldı mı ?

Burak 06 Mar 2018 Mehmetçik Kut’ül Amare  0

Trt 1’in sevilen dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare’de heyecan devam ediyor. Perşembe günü yeni bölümü ile ekranlara gelecek olan dizide Süleyman Askeri’nin olmadığını farkeden izleyiciler Süleyman Askeri Öldü mü ? Süleyman Askeri Neden Yok ? sorularını sormaya başladı. Merak edenler için Süleyman Asker’ye ne olduğunu sizler için cevaplandıralım.

 

Mehmetçik Kut’ül Amare Süleyman Askeri Öldü mü ? Neden Yok ? 

TRT 1 ‘in reytinglerde hızla üst sıralara tırmanan dizisi Mehmetçik Kut’ül Amare’de heyecan 7. Bölüm ile devam ediyor. Bir süredir dizide Süleyman Askeri rolünü canlandıran Kaan Taşener’in çekimlerde bulunmadığı dedi kodusu dolaşmaktaydı. Konu ile ilgili dizinin sosyal medya hesabından açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada dizide yer alan Kaan Taşener’in senaryonun gidişatına uygun olarak diziden ayrıldığı belirtildi. Herhangi bir anlaşmazlığın bulunmadığı belirtilen açıklama da Kaan Taşener’e teşekkür edilerek başarılar dilendi. Bu açıklamadan sonra merak edilen konu ise Süleyman Askeri kararkterinin dizideki sonunun ne olduğu.

Tarihi kaynaklara göz atacak olursak Süleyman Askeri gerçek tarihte intihar ederek yaşamını sonlandırıyor. Tarihte önemli bir yere sahip olan Süleyman Askeri başta Trablusgarp olmak üzere çok sayıda başarıya imza atmıştır. Böyle başarılı bir şahsiyetin neden intihar ettiğine gelecek olursak ; İngilizlerle yaılan bir savaşta bacaklarından yaralanmış ve sedye üzerinde kendi taburunu yönetmekte iken İngilizler taburu kıskaca almayı başarmış ve iyice yakınlaşmıştır. Kaçma ihtimali olmayan Süleyman Askeri esir olmak istemediği için kendi silahı ile yaşamını sonlandırmıştır.

Peki dizide bundan sonra ne olacak ?  Yine tarihi kaynaklara göz atacak olursak Süleyman Askeri’nin yerine Nurettin Paşa’nın tayin edildiğini görürüz. Nurettin Paşa da en az Askeri kadar başarılı olmuş ve çok sayıda İngiliz saldırısını bertaraf etmeyi başarmıştır. Bu başarılar Kut Zaferi’nin zeminini hazırlamıştır. Dizi ile ilgili yorumlarınızı ve bundan sonra olacaklara dair tahminlernizi belirtmeyi lütfen unutmayın.

 

Ekranda Büyük Rekabet Yeni Sezon 2018-2019 Döneminde Perşembe Günü Rekabeti
Mehmetçik Kut’ül Amare Yeni Sezon Ne Zaman Başlayacak ?
Mehmetçik Kut-ül Amare Kahraman (İsmail Hacıoğlu) Kimdir ?
Mehmetçik Kut’ül Amare Elizabeth (Gamze Özçelik) Kimdir

“Mehmetçik Kut’ül Amare Süleyman Askeri Öldü mü ? Neden Yok Diziden Ayrıldı mı ?” üzerine 1 yorum

  1. sait g dedi ki:

    mehmetçik kütül amare bitmesini istemiyoruz ne zaman başlayaçak diye beklerken şimdiden biteçgini söylüyorlar bitirmeyin lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.